Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μια ελπίδα


Recommended Posts

 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! εύχομαι να έχεις υπέροχα νέα και να πραγματοποιηθεί η επιθυμία σου όλα να σου παν κατευχην.. είναι πολύ δύσκολο να είσαι μέλλουσα μανούλα ξεκινάει ένα άγχος από την ώρα που μαθαίνεις ότι είσαι έγκυος και αυτό δεν σταματάει ποτέ!και ειδικά όταν έχεις δυσκολίες ενα παραπάνω ας ελπίζουμε ότι όλα θα πάνε καλά και θα κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας

On 17/1/2022 at 8:52 ΜΜ, Lilak90 είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα! εύχομαι να έχεις καλά νέα και σύντομα να κρατήσεις ένα μωρό στην αγκαλιά σου!! κάνεις δεν μπορεί να καταλάβει το άγχος μιας γυναίκας που θέλει να κάνει παιδί!! εγώ είμαι έγκυος αλλά περνάω την εγκυμοσύνη μου στο κρεβάτι λόγω ανεπάρκειας τραχήλου έχω κάνει περίδεση και ο καιρός περνάει βασανιστικά..σου εύχομαι τα καλύτερα

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Τι εγινε;;; εχουμε εξελιξη;;;

Καλησπέρα σε ολες .. καλησπέρα Έλλη μου ...Αύριο επανάληψη χοριακη και την τρίτη γιατρό μου λέει ο γιατρός να μην είμαι αγχωμενη όλα καλά φαίνονται θα σας ενημερώσω και αύριο .... εσείς πείτε μου πως είστε;;;

Ξέρετε στις δύσκολες στιγμές μέσα στο άγχος και στην θλίψη μου ήσασταν και είστε εδώ( οποία θέλει)μπορεί να μου πει το όνομα της την ηλικία της αν έχετε αλλά παιδάκια θέλω να μάθω για εσάς κορίτσια μου ...σας ευχαριστώ πολύ για όλα αλήθεια!!!! Και εννοείται να μου στείλετε και προσωπικά 

Ειμαι η Ελίζα είναι 24 και ξεκίνησα ως παιδαγωγός αλλά κανω μεταπτυχιακό στην  παιδοψυχολογια και δουλεύω πάνω σε αυτό:grin: περιμένω εσάς !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Elizagyri12 είπε:

Καλησπέρα σε ολες .. καλησπέρα Έλλη μου ...Αύριο επανάληψη χοριακη και την τρίτη γιατρό μου λέει ο γιατρός να μην είμαι αγχωμενη όλα καλά φαίνονται θα σας ενημερώσω και αύριο .... εσείς πείτε μου πως είστε;;;

Άντε μπράβο ρε κορίτσι μ πολύ χάρηκα  για σένα ενοητε να μην ανχονεσε:x θα περιμένουμε να μας πεις και αύριο .....εγώ καλά ειμαι περιμένω πως και πως  να περάσουν οι μέρες  και να έρθουν οι γόνιμες :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Elizagyri12 είπε:

Καλησπέρα σε ολες .. καλησπέρα Έλλη μου ...Αύριο επανάληψη χοριακη και την τρίτη γιατρό μου λέει ο γιατρός να μην είμαι αγχωμενη όλα καλά φαίνονται θα σας ενημερώσω και αύριο .... εσείς πείτε μου πως είστε;;;

Ξέρετε στις δύσκολες στιγμές μέσα στο άγχος και στην θλίψη μου ήσασταν και είστε εδώ( οποία θέλει)μπορεί να μου πει το όνομα της την ηλικία της αν έχετε αλλά παιδάκια θέλω να μάθω για εσάς κορίτσια μου ...σας ευχαριστώ πολύ για όλα αλήθεια!!!! Και εννοείται να μου στείλετε και προσωπικά 

Ειμαι η Ελίζα είναι 24 και ξεκίνησα ως παιδαγωγός αλλά κανω μεταπτυχιακό στην  παιδοψυχολογια και δουλεύω πάνω σε αυτό:grin: περιμένω εσάς !!

Μπράβο σου κορίτσι μου, να ηρεμήσεις τώρα όσο μπορείς κ θα περιμένουμε την επόμενη χοριακη σου. Με το καλό να λάβεις τα αποτελέσματα που θέλεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Elizagyri12 είπε:

Καλησπέρα σε ολες .. καλησπέρα Έλλη μου ...Αύριο επανάληψη χοριακη και την τρίτη γιατρό μου λέει ο γιατρός να μην είμαι αγχωμενη όλα καλά φαίνονται θα σας ενημερώσω και αύριο .... εσείς πείτε μου πως είστε;;;

Ξέρετε στις δύσκολες στιγμές μέσα στο άγχος και στην θλίψη μου ήσασταν και είστε εδώ( οποία θέλει)μπορεί να μου πει το όνομα της την ηλικία της αν έχετε αλλά παιδάκια θέλω να μάθω για εσάς κορίτσια μου ...σας ευχαριστώ πολύ για όλα αλήθεια!!!! Και εννοείται να μου στείλετε και προσωπικά 

Ειμαι η Ελίζα είναι 24 και ξεκίνησα ως παιδαγωγός αλλά κανω μεταπτυχιακό στην  παιδοψυχολογια και δουλεύω πάνω σε αυτό:grin: περιμένω εσάς !!

Αντε μπραβο, να μας ενημερωσεις! Σου ευχομαι τα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, Lilak90 είπε:

 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! εύχομαι να έχεις υπέροχα νέα και να πραγματοποιηθεί η επιθυμία σου όλα να σου παν κατευχην.. είναι πολύ δύσκολο να είσαι μέλλουσα μανούλα ξεκινάει ένα άγχος από την ώρα που μαθαίνεις ότι είσαι έγκυος και αυτό δεν σταματάει ποτέ!και ειδικά όταν έχεις δυσκολίες ενα παραπάνω ας ελπίζουμε ότι όλα θα πάνε καλά και θα κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας

 

Ακριβώς αυτό κοπέλα μου ! ...εγώ σήμερα καφέ υγρά...είχα βέβαια και την προηγούμενη μου εγκυμοσύνη αλλά ξάπλα στο κεφάλι τώρα και άγιος ο θεός θα δούμε .....είμαι ΠΟΛΥ ράκος 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elizagyri12 είπε:

Ακριβώς αυτό κοπέλα μου ! ...εγώ σήμερα καφέ υγρά...είχα βέβαια και την προηγούμενη μου εγκυμοσύνη αλλά ξάπλα στο κεφάλι τώρα και άγιος ο θεός θα δούμε .....είμαι ΠΟΛΥ ράκος 

Με την χοριακη τι έγινε??

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elizagyri12 είπε:

Ακριβώς αυτό κοπέλα μου ! ...εγώ σήμερα καφέ υγρά...είχα βέβαια και την προηγούμενη μου εγκυμοσύνη αλλά ξάπλα στο κεφάλι τώρα και άγιος ο θεός θα δούμε .....είμαι ΠΟΛΥ ράκος 

Να μην αγχώνεσαι όσο μπορείς βέβαια είναι βασικο για να πάνε όλα καλά θετική σκέψη θέλει.. ξέρω πως είναι να κάθεσαι στο κρεβάτι πίστεψε με εγώ θα κάτσω μέχρι να γεννήσω μόνο στην τουαλέτα πάω!και εκτός από την περίδεση έχω και χαμηλό πλακούντα και προσέχω και για αυτό..για αυτό σου λέω υπάρχουν χειρότερα..και εγώ στην αρχή είχα κάφε και αιμάτωμα ξάπλωσα λίγες μέρες και έφυγε!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Lilak90 είπε:

Να μην αγχώνεσαι όσο μπορείς βέβαια είναι βασικο για να πάνε όλα καλά θετική σκέψη θέλει.. ξέρω πως είναι να κάθεσαι στο κρεβάτι πίστεψε με εγώ θα κάτσω μέχρι να γεννήσω μόνο στην τουαλέτα πάω!και εκτός από την περίδεση έχω και χαμηλό πλακούντα και προσέχω και για αυτό..για αυτό σου λέω υπάρχουν χειρότερα..και εγώ στην αρχή είχα κάφε και αιμάτωμα ξάπλωσα λίγες μέρες και έφυγε!!

Αχ .. πόσα αντέχει η μάνα για το μωράκι τής ! Σε θαυμάζω.. υπομονή σύντομα να έχεις στην αγκαλιά σου το λουλούδι σουυ και να μην στεναχωριέσαι ούτε εσύ ...σε ευχαριστώ που μου απάντησες καπως καλύτερα νιώθω ! ...το άγχος δύσκολο να το βγάλουμε αλλάααααα! Είναι το χειρότερο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Elizagyri12 είπε:

Αχ .. πόσα αντέχει η μάνα για το μωράκι τής ! Σε θαυμάζω.. υπομονή σύντομα να έχεις στην αγκαλιά σου το λουλούδι σουυ και να μην στεναχωριέσαι ούτε εσύ ...σε ευχαριστώ που μου απάντησες καπως καλύτερα νιώθω ! ...το άγχος δύσκολο να το βγάλουμε αλλάααααα! Είναι το χειρότερο 

Εννοείται ότι θέλεις εδώ!!σε αυτές τις ώρες είναι καλό να μοιραζόμαστε τα άγχη μας! πάντως θα πάνε όλα καλά υπομονή θέλει και βήμα βήμα θα τα καταφέρεις κάνε κάτι να περνάει η μέρα σού ευχάριστα χωρίς να σκέφτεσαι αυτά συνέχεια.. εμένα με βοηθάνε οι ταινίες,τα βιβλία,η μουσική η κουβέντα με έναν άνθρωπο δικό μου ξέρω δεν είναι εύκολο να μην σκέφτεσαι ειδικά αν έχεις περάσει τέτοιες δυσκολίες αλλά σκέψου ότι είναι για καλό σκοπό

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα σε όλες τα αποτελέσματα θετικά αλλά το άγχος με πνίγει και η μόνιμη ξάπλα στο κρεβάτι με ουυριτζεσταν με αγχώνει ακόμα περισσότερο και δεν μπορώ να είμαι αισιόδοξη δεν ξέρω τι έχω πάθει ...σας ευχαριστώ όλες που είστε εδώ

On 21/1/2022 at 3:32 ΜΜ, Lilak90 είπε:

Εννοείται ότι θέλεις εδώ!!σε αυτές τις ώρες είναι καλό να μοιραζόμαστε τα άγχη μας! πάντως θα πάνε όλα καλά υπομονή θέλει και βήμα βήμα θα τα καταφέρεις κάνε κάτι να περνάει η μέρα σού ευχάριστα χωρίς να σκέφτεσαι αυτά συνέχεια.. εμένα με βοηθάνε οι ταινίες,τα βιβλία,η μουσική η κουβέντα με έναν άνθρωπο δικό μου ξέρω δεν είναι εύκολο να μην σκέφτεσαι ειδικά αν έχεις περάσει τέτοιες δυσκολίες αλλά σκέψου ότι είναι για καλό 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Elizagyri12 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα σε όλες τα αποτελέσματα θετικά αλλά το άγχος με πνίγει και η μόνιμη ξάπλα στο κρεβάτι με ουυριτζεσταν με αγχώνει ακόμα περισσότερο και δεν μπορώ να είμαι αισιόδοξη δεν ξέρω τι έχω πάθει ...σας ευχαριστώ όλες που είστε εδώ

Πρώτα από όλα ψυχραιμία... καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου τις πρώτες μέρες το είχα και εγώ και ότι καλό και να μου έλεγαν εγώ τα έβλεπα όλα μαύρα!!το έγινε;Για πες πηγές στο γιατρό το σου πε?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elizagyri12 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα σε όλες τα αποτελέσματα θετικά αλλά το άγχος με πνίγει και η μόνιμη ξάπλα στο κρεβάτι με ουυριτζεσταν με αγχώνει ακόμα περισσότερο και δεν μπορώ να είμαι αισιόδοξη δεν ξέρω τι έχω πάθει ...σας ευχαριστώ όλες που είστε εδώ

κουραγιο κοριτσι μου.οσο μπορεις προσπαθησε να εισαι οσο πιο ηρεμη γινεται

θα τα καταφερεις!ολες οι μανουλες βρισκουν δυναμη που δ ξερανε οτι ειχανε

δ εισαι μονη.να γραφεις εστω κ για παρεα

ξερω ποσο δυσκολο ειναι.ολη την πρωτη μου εγκυμοσυνη την εβγαλα ξαπλα

σορρυ για το σεντονι,θα σου πω για μενα

μετα απο αρκετες μερες καθυστερηση εκανα χοριακη κ πηγα στο γιατρο.αρχικα ανησυχησαμε γτ αργησαμε να ακουσουμε καρδια.την ακουσα διανυοντας της 8η εβδ.μαζι με το οτι πιαστηκε χαμηλα κ ειχα δυο φορες καφε υγρα,αρχισα την ξαπλα κ 4ουτρο,μαζι με τις αλλες βιταμινες

δ αντεχα ουτε 5' ορθια,πονουσε πολυ η κοιλια μου κ η μεση μου.κ αναγκαστηκαμε να μετακομισουμε γτ βρηκαμε υγρασια κ μουχλα στο σπιτι,που ειχαμε μπει πριν 5μ.θυμαμαι αρρωστησα κιολας,οχι κτ σοβαρο,αλλα ειχα μπουκωμα που λογω  εγκυμοσυνης δ μπορουσα να ανακουφιστω με αυτα που επιτρεπονταν

το δευτερο τριμηνο ηταν λιγο πιο νορμαλ.εκανα ενα φαι,πηγαινα καμια βολτα.αλλα αρχισε να ανεβαινει λιγο η πιεση μου που γενικα ειμαι υποτασικη

στο τριτο τριμηνο νεες περιπετειες.διατροφη για πιεση,διατροφη για ζαχαρο,μετα ινσουλινη.κ μετα λιποθυμησα κ πεφτωντας εσπασα το ποδι μου.καλοκαιρι,τριτο τριμηνο κ εγω ελιωνα απο την ζεστη.τον γυψο τον εβγαλα οταν μπηκα στον μηνα μου.μπηκα με προκληση 39εβδ κ γεννησα με καισαρικη μετα απο 15ωρες περιπου

ολα πια ειναι μια μακρινη αναμνηση,δ τα σκεφτομαι συχνα,κ χαιρομαι που ηταν καλο το κοριτσακι μου.ευτυχως στη δευτερη εγκυμοσυνη εκτος απο λιγο υποταση δ ειχα τπτ αλλο

η ξαπλα δ ειναι τπτ.ειδικα αν δ υπαρχει κ αλλο παιδακι,θα περασει

απο τον γιατρο τι νεα εχεις;πως ειναι το σπορακι σου;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Lilak90 είπε:

Πρώτα από όλα ψυχραιμία... καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου τις πρώτες μέρες το είχα και εγώ και ότι καλό και να μου έλεγαν εγώ τα έβλεπα όλα μαύρα!!το έγινε;Για πες πηγές στο γιατρό το σου πε?

 

4 ώρες πρίν, vikib είπε:

κουραγιο κοριτσι μου.οσο μπορεις προσπαθησε να εισαι οσο πιο ηρεμη γινεται

θα τα καταφερεις!ολες οι μανουλες βρισκουν δυναμη που δ ξερανε οτι ειχανε

δ εισαι μονη.να γραφεις εστω κ για παρεα

ξερω ποσο δυσκολο ειναι.ολη την πρωτη μου εγκυμοσυνη την εβγαλα ξαπλα

σορρυ για το σεντονι,θα σου πω για μενα

μετα απο αρκετες μερες καθυστερηση εκανα χοριακη κ πηγα στο γιατρο.αρχικα ανησυχησαμε γτ αργησαμε να ακουσουμε καρδια.την ακουσα διανυοντας της 8η εβδ.μαζι με το οτι πιαστηκε χαμηλα κ ειχα δυο φορες καφε υγρα,αρχισα την ξαπλα κ 4ουτρο,μαζι με τις αλλες βιταμινες

δ αντεχα ουτε 5' ορθια,πονουσε πολυ η κοιλια μου κ η μεση μου.κ αναγκαστηκαμε να μετακομισουμε γτ βρηκαμε υγρασια κ μουχλα στο σπιτι,που ειχαμε μπει πριν 5μ.θυμαμαι αρρωστησα κιολας,οχι κτ σοβαρο,αλλα ειχα μπουκωμα που λογω  εγκυμοσυνης δ μπορουσα να ανακουφιστω με αυτα που επιτρεπονταν

το δευτερο τριμηνο ηταν λιγο πιο νορμαλ.εκανα ενα φαι,πηγαινα καμια βολτα.αλλα αρχισε να ανεβαινει λιγο η πιεση μου που γενικα ειμαι υποτασικη

στο τριτο τριμηνο νεες περιπετειες.διατροφη για πιεση,διατροφη για ζαχαρο,μετα ινσουλινη.κ μετα λιποθυμησα κ πεφτωντας εσπασα το ποδι μου.καλοκαιρι,τριτο τριμηνο κ εγω ελιωνα απο την ζεστη.τον γυψο τον εβγαλα οταν μπηκα στον μηνα μου.μπηκα με προκληση 39εβδ κ γεννησα με καισαρικη μετα απο 15ωρες περιπου

ολα πια ειναι μια μακρινη αναμνηση,δ τα σκεφτομαι συχνα,κ χαιρομαι που ηταν καλο το κοριτσακι μου.ευτυχως στη δευτερη εγκυμοσυνη εκτος απο λιγο υποταση δ ειχα τπτ αλλο

η ξαπλα δ ειναι τπτ.ειδικα αν δ υπαρχει κ αλλο παιδακι,θα περασει

απο τον γιατρο τι νεα εχεις;πως ειναι το σπορακι σου;

ΓΛΥΚΑ ΜοΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!! ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ  ΜΥΝΗΝΑΤΑ ....ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΕΝΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΙΣΤΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ !! ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!...Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΝΕΒΗΚΕ ΑΚΟΜΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΛΟΓΩ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΣΥΝΘΚΩΝ ΕΔΩ ΧΙΟΝΙΖΕΙ !...ΑΛΛΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΧΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΝΕΑ ...ΒΙΚΗ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΣΟ ΝΙΩΘΩ ΤΝ ΑΓΩΝΙΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΣΑΣ !!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...