Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

Μια ελπίδα


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Elizagyri12 είπε:

Ευχαριστώ πολύ καλή μου !!! Έχουμε ιστορικό δυστυχώς έχω χάσει το παιδάκι μου δεν ξέρω αν διάβασες την ιστορία στην αρχή του φόρουμ αλλά ναι ...ο τράχηλος τώρα είναι κλ προς το παρόν αλλά θα κάνω προληπτικα λόγω ιστορικού όπως είπες:x εύχομαι και σε εσένα ότι καλύτερο

Εύχομαι τελειωμηνες και οι δύο φίλη μου !! Όλα καλά να πάνε μέσα από την ψυχή μου και όλα να έρθουν όπως τα θες!! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες έχω στρεσαριστη λιγάκι αλλά θα το δούμε ...από τιμές είναι πολύ ανεβασμένες;;;;

Κοίτα θα σου πω είναι αναλόγως που θα την κάνεις.εμενα ο γιατρός μου είναι σε ιδιωτική κλινική και όλα μαζί,με μια διανυκτέρευση μου βγήκαν στα 800€..Να μην αγχώνεσαι και να ξέρεις ότι έτσι θα είναι πιο ασφαλής το μωράκι σού μέσα σε μια φωλιτσα και δεν θα έχεις τι άγχος του τραχήλου :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 11/2/2022 at 2:28 ΜΜ, Lilak90 είπε:

Κοίτα θα σου πω είναι αναλόγως που θα την κάνεις.εμενα ο γιατρός μου είναι σε ιδιωτική κλινική και όλα μαζί,με μια διανυκτέρευση μου βγήκαν στα 800€..Να μην αγχώνεσαι και να ξέρεις ότι έτσι θα είναι πιο ασφαλής το μωράκι σού μέσα σε μια φωλιτσα και δεν θα έχεις τι άγχος του τραχήλου :)

Κορίτσια άργησα λίγο να απαντήσω γιατί τώρα βρήκα λίγο χρόνο και εγώ σε ιδιωτικό πήγα παλι γιατί στο δημόσιο δεν μου είπαν και τα καλύτερα για τις εξετάσεις .. τις μετρήσεις τραχήλου που χρειάζεται να κάνω με ψιλό τρόμαξαν να σας πω την αλήθεια προς το παρόν με ιδιωτικό και βλέπουμε οπότε πάνω κάτω και εμένα κάτι τέτοιο θα είναι οι τιμές... δεν έχω ρωτήσει ακόμα έκανα και μια καλλιέργεια πριν μία εβδομάδα κοντά.. βγήκα θετική στο ουρεοπλασμα αλλά βγαίνω θετική από πέρυσι οπότε δεν ξέρω τι να πιστέψω είπανε να πάρω αντιβίωση zithromax και συνεχίζουμε δυναμικά!! Όταν έχεις ζήσει κάτι πολύ άσχημο στη ζωή σου προετοιμάζεσαι όσο μπορείς ...τουλάχιστον έτσι λειτουργώ εγώ... από άλλους έχω ακούσει ότι  το μικρόβιο είναι επικίνδυνο και από άλλους όχι ...:rolleyes:τα νευρακια τσαταλακια λίγο αλλά έχω πορεία

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Elizagyri12 είπε:

Κορίτσια άργησα λίγο να απαντήσω γιατί τώρα βρήκα λίγο χρόνο και εγώ σε ιδιωτικό πήγα παλι γιατί στο δημόσιο δεν μου είπαν και τα καλύτερα για τις εξετάσεις .. τις μετρήσεις τραχήλου που χρειάζεται να κάνω με ψιλό τρόμαξαν να σας πω την αλήθεια προς το παρόν με ιδιωτικό και βλέπουμε οπότε πάνω κάτω και εμένα κάτι τέτοιο θα είναι οι τιμές... δεν έχω ρωτήσει ακόμα έκανα και μια καλλιέργεια πριν μία εβδομάδα κοντά.. βγήκα θετική στο ουρεοπλασμα αλλά βγαίνω θετική από πέρυσι οπότε δεν ξέρω τι να πιστέψω είπανε να πάρω αντιβίωση zithromax και συνεχίζουμε δυναμικά!! Όταν έχεις ζήσει κάτι πολύ άσχημο στη ζωή σου προετοιμάζεσαι όσο μπορείς ...τουλάχιστον έτσι λειτουργώ εγώ... από άλλους έχω ακούσει ότι  το μικρόβιο είναι επικίνδυνο και από άλλους όχι ...:rolleyes:τα νευρακια τσαταλακια λίγο αλλά έχω πορεία

Απ ότι ξέρω το ουρεοπλασμα δεν επιτρέπει συλληψη κ αν γίνει δεν αφήνει το εμβρυο να αναπτυχθεί. Εγω επειδή δεν εμένα έγκυος βρήκαμε ότι είχα ουρεοπλασμα έκανα θεραπεία κ έμεινα έγκυος κ πήγαν όλα καλά! Έτσι κ εσύ θα κάνεις τη θεραπεία κ όλα θα πάνε τέλεια!! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 14/2/2022 at 11:47 ΜΜ, Roulaa@ είπε:

Απ ότι ξέρω το ουρεοπλασμα δεν επιτρέπει συλληψη κ αν γίνει δεν αφήνει το εμβρυο να αναπτυχθεί. Εγω επειδή δεν εμένα έγκυος βρήκαμε ότι είχα ουρεοπλασμα έκανα θεραπεία κ έμεινα έγκυος κ πήγαν όλα καλά! Έτσι κ εσύ θα κάνεις τη θεραπεία κ όλα θα πάνε τέλεια!! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!

Κορίτσι μου καλημέρα εγώ  έπιασα το μωράκι γιατί μία βγαίνω θετική μία βγαίνω αρνητική το ουρεόπλασμα έπρεπε να ήμουν αρνητική και μετά ξαναεμφανίστηκε βέβαια τώρα περνω  αντιβίωση αλλά ο Θεός βοηθός !!...το μωρό μου δόξα τον Θεό μια χαρά αναπτύσσετε προς το παρόν Ο γιατρός μου είπε ότι δεν πρόκειται να φύγει εύκολα απλά το θεραπεύουμε στην αρχή και μετά το τσεκάρουμε!!! Δεν ξέρω είμαι αισιόδοξη!!:wub: περνώ προγεστερόνη αντιβίωση αντιπηκτικά κλπ κλπ ένα κάρο φάρμακα αλλά μόλις το βλέπω τα ξεχνάω όλα.... μακάρι να φτάσουμε στο τέλος αυτή την φορά 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Elizagyri12 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα εγώ  έπιασα το μωράκι γιατί μία βγαίνω θετική μία βγαίνω αρνητική το ουρεόπλασμα έπρεπε να ήμουν αρνητική και μετά ξαναεμφανίστηκε βέβαια τώρα περνω  αντιβίωση αλλά ο Θεός βοηθός !!...το μωρό μου δόξα τον Θεό μια χαρά αναπτύσσετε προς το παρόν Ο γιατρός μου είπε ότι δεν πρόκειται να φύγει εύκολα απλά το θεραπεύουμε στην αρχή και μετά το τσεκάρουμε!!! Δεν ξέρω είμαι αισιόδοξη!!:wub: περνώ προγεστερόνη αντιβίωση αντιπηκτικά κλπ κλπ ένα κάρο φάρμακα αλλά μόλις το βλέπω τα ξεχνάω όλα.... μακάρι να φτάσουμε στο τέλος αυτή την φορά 

 

Όλα καλά θα πάνε!! Στο εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου!! Δε ποια εβδομάδα είσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 23/2/2022 at 6:51 ΜΜ, Roulaa@ είπε:

Όλα καλά θα πάνε!! Στο εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου!! Δε ποια εβδομάδα είσαι?

Ρούλα μου συγνώμη για την καθυστέρηση την άλλη εβδομάδα πρώτα ο Θεός 11η και μπαίνω για περίδεση κορίτσια είμαι λίγο τρελαμενη 1500 το Ιασώ καλά να είναι το παιδί μου και ας δώσω και όλοι μου την περιουσία αλλά λίγο κάπου όπα ! Εκμετάλλευση στον πονεμένο!!!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Elizagyri12 είπε:

Ρούλα μου συγνώμη για την καθυστέρηση την άλλη εβδομάδα πρώτα ο Θεός 11η και μπαίνω για περίδεση κορίτσια είμαι λίγο τρελαμενη 1500 το Ιασώ καλά να είναι το παιδί μου και ας δώσω και όλοι μου την περιουσία αλλά λίγο κάπου όπα ! Εκμετάλλευση στον πονεμένο!!!!

Ο γιατρός σου θα στη κάνει? Ναι ρε γμτ πολλά τα λεφτά αλλά κ τι να κάνεις? Αφού είναι για καλό. Αντε οι πιο αγχωτικες εβδομάδες  περασαν όλα μια χαρά τώρα. Περιμένω νέα σου.... 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Roulaa@ είπε:

Ο γιατρός σου θα στη κάνει? Ναι ρε γμτ πολλά τα λεφτά αλλά κ τι να κάνεις? Αφού είναι για καλό. Αντε οι πιο αγχωτικες εβδομάδες  περασαν όλα μια χαρά τώρα. Περιμένω νέα σου.... 

Ναι από ότι κατάλαβα και θα νιώθω και λίγο πιο ασφαλής !!...αλλά ναι όπως και να το κάνεις είναι πολλά τα λεφτά... τουλάχιστον αυτή την φορά να έρθει το λουλουδάκι μου υγιέστατο:x θα σας στείλω νεαααα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια μου καλησπέρα έχω να μπω στο φόρουμ αρκετές μέρες μπορεί και μήνα όμως τα πράγματα ήταν αρκετά δύσκολα γιατί και ο δεύτερος γιατρός που έχω διαλέξει δεν δείχνει ότι μπορούμε να συνεργαστούμε πάλι νιώθω ανασφάλεια και ενημερότη επαρκώς σήμερα είχαμε ένα ραντεβού στο οποίο κανονίσαμε την περίδεση που σας έλεγα ...δεν έδειξε σίγουρος ή αποφασισμένος μου πέρασε το συναίσθημα της ανασφάλειας πάρα πολύ και την τρενάρει βδομάδες τώρα ....και πιστεύω ότι όλες μας προσπαθούμε να βρούμε τον καλύτερο γιατρός σε αυτή την περίοδο όπως και εγώ αυτό έψαχνα μέχρι που ήρθε η στιγμή για να κανονίσουμε το χειρουργείο το οποίο μάλιστα με ρώτησε κιόλας αν θέλω να συνεχίσουμε τη διαδικασία και του είπα γιατρέ δεν είναι απαραίτητο ?????τι αν θέλω εγώ δεν ξέρω  δεν σπουδάσα ιατρική + μου ανέβασε το ποσό στα 1600  Πραγματικά δεν ξέρω αν απλά έχω πέσει σε δυο-τρεις κακές περιπτώσεις γυναικολόγων η αν  δεν έχω εγώ συνεννόηση αλλά είναι και ο άντρας μου μπροστά δηλαδή τι στο καλό τρελή είμαστε; ... είμαι γεμάτη φόβο δεν με ηρέμησε καθόλου.... πρώτα ο Θεός θα σας στείλω και μία μέρα πριν βγω και να πάνε όλα καλά να σας στείλω και μετά γιατί έχω αγχωθεί αρκετά !!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Elizagyri12 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα έχω να μπω στο φόρουμ αρκετές μέρες μπορεί και μήνα όμως τα πράγματα ήταν αρκετά δύσκολα γιατί και ο δεύτερος γιατρός που έχω διαλέξει δεν δείχνει ότι μπορούμε να συνεργαστούμε πάλι νιώθω ανασφάλεια και ενημερότη επαρκώς σήμερα είχαμε ένα ραντεβού στο οποίο κανονίσαμε την περίδεση που σας έλεγα ...δεν έδειξε σίγουρος ή αποφασισμένος μου πέρασε το συναίσθημα της ανασφάλειας πάρα πολύ και την τρενάρει βδομάδες τώρα ....και πιστεύω ότι όλες μας προσπαθούμε να βρούμε τον καλύτερο γιατρός σε αυτή την περίοδο όπως και εγώ αυτό έψαχνα μέχρι που ήρθε η στιγμή για να κανονίσουμε το χειρουργείο το οποίο μάλιστα με ρώτησε κιόλας αν θέλω να συνεχίσουμε τη διαδικασία και του είπα γιατρέ δεν είναι απαραίτητο ?????τι αν θέλω εγώ δεν ξέρω  δεν σπουδάσα ιατρική + μου ανέβασε το ποσό στα 1600  Πραγματικά δεν ξέρω αν απλά έχω πέσει σε δυο-τρεις κακές περιπτώσεις γυναικολόγων η αν  δεν έχω εγώ συνεννόηση αλλά είναι και ο άντρας μου μπροστά δηλαδή τι στο καλό τρελή είμαστε; ... είμαι γεμάτη φόβο δεν με ηρέμησε καθόλου.... πρώτα ο Θεός θα σας στείλω και μία μέρα πριν βγω και να πάνε όλα καλά να σας στείλω και μετά γιατί έχω αγχωθεί αρκετά !!!

Σε ποια πολη εισαι κοριτσι μου;

Σε καταλαβαινω και εχεις δικιο αλλα προσπαθησε να εισαι χαλαρη για το καλο του μωρου σου.

Μηπως να πας να παρεις κι αλλη γνωμη; ακομα κ σε δημοσιο και σε ιδιωτη; δλδ να πεις θα "σπαταλησω" 100-150€ να παω σε 2-3 γιατρους ακομα να δω τι λενε..

Δε ξερω ισως αυτο να εκανα κ γω. Ειναι πολυ βασικο να νιωθεις ασφαλεια με τον γιατρο σου.. πρεπει να σε ηρεμει οχι να σε τρομαζει. Στελνω θετικη ενεργεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Elizagyri12 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα έχω να μπω στο φόρουμ αρκετές μέρες μπορεί και μήνα όμως τα πράγματα ήταν αρκετά δύσκολα γιατί και ο δεύτερος γιατρός που έχω διαλέξει δεν δείχνει ότι μπορούμε να συνεργαστούμε πάλι νιώθω ανασφάλεια και ενημερότη επαρκώς σήμερα είχαμε ένα ραντεβού στο οποίο κανονίσαμε την περίδεση που σας έλεγα ...δεν έδειξε σίγουρος ή αποφασισμένος μου πέρασε το συναίσθημα της ανασφάλειας πάρα πολύ και την τρενάρει βδομάδες τώρα ....και πιστεύω ότι όλες μας προσπαθούμε να βρούμε τον καλύτερο γιατρός σε αυτή την περίοδο όπως και εγώ αυτό έψαχνα μέχρι που ήρθε η στιγμή για να κανονίσουμε το χειρουργείο το οποίο μάλιστα με ρώτησε κιόλας αν θέλω να συνεχίσουμε τη διαδικασία και του είπα γιατρέ δεν είναι απαραίτητο ?????τι αν θέλω εγώ δεν ξέρω  δεν σπουδάσα ιατρική + μου ανέβασε το ποσό στα 1600  Πραγματικά δεν ξέρω αν απλά έχω πέσει σε δυο-τρεις κακές περιπτώσεις γυναικολόγων η αν  δεν έχω εγώ συνεννόηση αλλά είναι και ο άντρας μου μπροστά δηλαδή τι στο καλό τρελή είμαστε; ... είμαι γεμάτη φόβο δεν με ηρέμησε καθόλου.... πρώτα ο Θεός θα σας στείλω και μία μέρα πριν βγω και να πάνε όλα καλά να σας στείλω και μετά γιατί έχω αγχωθεί αρκετά !!!

δ ξερω για να σε βοηθησω

καλυτερα να ανοιξεις ενα νεο θεμα για να μην χανεται στις δημοσιευσεις

μπορεις να γραψεις κ στο parents.org

να ρωτησεις εμπειριες απο αλλες κοπελες που εκαναν περιδεση,για την πολη που θελεις

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikib είπε:

δ ξερω για να σε βοηθησω

καλυτερα να ανοιξεις ενα νεο θεμα για να μην χανεται στις δημοσιευσεις

μπορεις να γραψεις κ στο parents.org

να ρωτησεις εμπειριες απο αλλες κοπελες που εκαναν περιδεση,για την πολη που θελεις

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση!! Θα ανοίξω ναι!! Αθήνα

10 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Σε ποια πολη εισαι κοριτσι μου;

Σε καταλαβαινω και εχεις δικιο αλλα προσπαθησε να εισαι χαλαρη για το καλο του μωρου σου.

Μηπως να πας να παρεις κι αλλη γνωμη; ακομα κ σε δημοσιο και σε ιδιωτη; δλδ να πεις θα "σπαταλησω" 100-150€ να παω σε 2-3 γιατρους ακομα να δω τι λενε..

Δε ξερω ισως αυτο να εκανα κ γω. Ειναι πολυ βασικο να νιωθεις ασφαλεια με τον γιατρο σου.. πρεπει να σε ηρεμει οχι να σε τρομαζει. Στελνω θετικη ενεργεια!

Καλημέρα γλυκιά μου είμαι στην Αθήνα!! Θέλω να πάρω χίλιες γνώμες όχι μια ! Και έχω ψάχτει έλα που είμαι στο όριο για την περίδεση γιατί μου την τρενάρε τόσο καιρό ο @@@ μην πω!!!

  θα σας στείλω νέα αν ξέρετε κανένα άλλο γιατρό Αθήνα σας παρακαλω πείτε μου ευχαριστώ πολύ!!!! Για όλα  θα ανοίξω και ένα καινούργιο θεμ όπως μου είπε και η Βίκυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημερα κοριτσια,ειμαι καινουργια στην παρεα σας,αλλα σας διαβαζω εδω και πολυ καιρο.Ειμαι και εγω μια απο τις μανουλες που εχουν χασει το παιδακι τους.Σε ουτε ενα μηνα κλεινει το αγορακι μου ενα χρονο που πεταξε για τον ουρανο και εγινε αγγελος στους ουρανους οπως ηταν και στην γη,1.5 χρονων ηταν ,1,5 χρονο κρατησε η ευτυχια μαςεχω 336 μερες να τον παρω αγκαλια, να τον φιλησω, να τον νανουρισω,να να να ....Θελουμε τοσο πολυ να του κανουμε ακομα ενα αδερφακι πιστευουμε οτι μεσα απο το νεο αδερφακι του  να βλεπουμε το αγορακι μας,μας λειπει τοσο πολυ.Ποναει η ψυχη μου,η καρδια μου ,το μυαλο μου ,τα σπλαχνα μου ,ολο μου το ειναι,ειναι αβασταχτος ο πονος της απωλειας.Μετα απο καιρο, ειπαμε να προσπαθησουμε οσο μπορουμε βασει της κακης ψυχολογιας που βρισκομαστε,να κανουμε ενα ακομα παιδακι.Ειχα σταθερο κυκλο αλλα μετα την απωλεια του παιδιου μου,αλλαξε ασχημα.Εκανα εξετασεις και βγηκαν οτι ισως μπαινω στην προκλημακτηριακη κατασταση ,ειμαι 44.Παω καθε μηνα στον γιατρο μου.Τον προηγουμενο μην ειχα 4 ωοθυλακια αλλα εγκυος δεν εμεινα.Στις 1/4 ειχα περιοδο ,ακομα και σημερα που σας γραφω δεν μου εχει ερθει.Εκανα στις 2/5 τεστ clear blue και βγηκε αχνο θετικο στις 3/5 εκανα χοριακη και βγηκε αρνητικη.Εχω ολα τα συπτωματα τις εγκυμοσυνης και καθυστερηση.Ο γιατρος μου ειπε να κανω παλι χοριακη σε λιγες μερες αν δεν  μου ερθει περιοδος.Διαβασα Ελιζα μου οτι βιωσες παρομοια κατασταση και εσυ οπως και μια αλλη κοπελα που σου απαντησε,ευχομαι σε εσενα και σε ολες τις κοπελες που τα παιδακια μας εγιναν αγγελοι,να εχουν τα αποτελεσματα που επιθυμουν και σε ολες τις κοπελες γενικα να χαιρονται τα παιδακια τους και να εχουν τα αποτελεσματα που επιθυμουν επισης.Πως γινεται το τεστ να βγαινει θετικο, η χοριακη αρνητικη και να εχω καθυστερηση.Δεν πηρα καμμια φαρμακευτικη αγωγη.Οι αναγουλες και το φουσκωμα συνεχιζονται,εχω πολλα νευρα, ανεξηγητα πολλα.Δεν ξερω ποτε να ξανα κανω χοριακη ,διαβασα την ιστορια σου και πηρα λιγο θαρρος.

On 16/1/2022 at 12:22 ΠΜ, Elizagyri12 είπε:

είμαι σχετικά καινούργια εδώ όμως σας παρακολουθώ πολύ .με λένε Ελιζα..πέρσυ τέτοια εποχή είχα πάρει το πρώτο θετικό τεστ στην ζωή μου  δύστυχως τον Ιούλιο 13 ο πανέμορφος γιος μου αφού γεννήθηκε πέταξε στον ουρανό! Για πάντα και έγινε ένας όμορφος άγγελος!..από εκείνη την μέρα και μετά ... πόνος.....μέχρι που όταν ένιωσα λίγο καλύτερα λίγο πιο δυνατή! οι γιατροί μας έδωσαν το οκ για να ξανά προσπαθήσουμε  να τον φέρουμε πίσω οπως λέμε και εμείς...όμως επειδή με το μέτρημα θα αγχωνωμουν περισσότερο ...είπα να μην μετράω μέρες και να χαρώ τις διακοπές με τον Αντρούλη μου το χρειαζόμασταν ..και με ειχε τόσο πολύ ανάγκη τον προηγούμενο μήνα έχω καθυστέρηση πανικός 1μερα κάνω ένα τεστ βγαίνει άχνο θετικό περνώ τον γυναικολόγο χαρες χαμός...μέχρι που την ημέρα των Χριστούγεννων τρέχαμε στα νοσοκομεία μες τον άγχος γιατί είδα αίμα ροζ ανοιχτό λέω πάμε να κάνουμε μία χοριακη τωρα(συγνώμη για τις περιγραφές) εκεί δεν με πρόσεξαν καθόλου στα επείγοντα και μου έκαναν μια χωριακη στην οποία μου λένε δεν είστε έγκυος καληνύχτα...εγώ...έξω από το νοσοκομείο να σπαραζω στο κλάμα ν περνώ τον γυναικολόγο τηλέφωνο να του λέω τι συμβαίνει πως γίνεται αυτό και να μου λέει πως πρέπει να ηρεμήσω και να κάνουμε εξετάσεις ...οι μέρες περνούσαν μετά από αυτό σαν μαχαίριες κλεισμένη στο σπίτι....όμως το σώμα μου ένιωθα ότι αλλάζει έχω πρηστεί έχω κόψει τον καφέ μου φέρνει εμετό δεν μπορώ να καπνισω που ειμαι καπνίστρια και όλα μου φαίνονται πολυυυυ περίεργα στον γιατρό δεν έχω πάει ακόμα γιατί ήμουν αρρώστουλα θ και γιατί δεν αντέχα την απογοητεύσει εκείνη την στιγμή (ξέρω ακούγονται χαζά αλλά ) ....πόσο δύσκολο είναι να είσαι γυναίκα και ταυτόχρονα τόσο μαγευτικό...αχ πείτε μου κορίτσια υπάρχει περίπτωση να έγινε λάθος στη χοριακη; Λέτε να ήταν νωρίς και να μην έδειξε; Δεν ξέρω όλα τα έχω σκεφτεί.συγνώμη και πάλι αν σας κούρασα αλλά έχω ανάγκη φίλες παρέα γυναίκες κάπου που να με νιώσουν... πείτε μου τι πιστεύετε....

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , DEPI 3 είπε:

Καλημερα κοριτσια,ειμαι καινουργια στην παρεα σας,αλλα σας διαβαζω εδω και πολυ καιρο.Ειμαι και εγω μια απο τις μανουλες που εχουν χασει το παιδακι τους.Σε ουτε ενα μηνα κλεινει το αγορακι μου ενα χρονο που πεταξε για τον ουρανο και εγινε αγγελος στους ουρανους οπως ηταν και στην γη,1.5 χρονων ηταν ,1,5 χρονο κρατησε η ευτυχια μαςεχω 336 μερες να τον παρω αγκαλια, να τον φιλησω, να τον νανουρισω,να να να ....Θελουμε τοσο πολυ να του κανουμε ακομα ενα αδερφακι πιστευουμε οτι μεσα απο το νεο αδερφακι του  να βλεπουμε το αγορακι μας,μας λειπει τοσο πολυ.Ποναει η ψυχη μου,η καρδια μου ,το μυαλο μου ,τα σπλαχνα μου ,ολο μου το ειναι,ειναι αβασταχτος ο πονος της απωλειας.Μετα απο καιρο, ειπαμε να προσπαθησουμε οσο μπορουμε βασει της κακης ψυχολογιας που βρισκομαστε,να κανουμε ενα ακομα παιδακι.Ειχα σταθερο κυκλο αλλα μετα την απωλεια του παιδιου μου,αλλαξε ασχημα.Εκανα εξετασεις και βγηκαν οτι ισως μπαινω στην προκλημακτηριακη κατασταση ,ειμαι 44.Παω καθε μηνα στον γιατρο μου.Τον προηγουμενο μην ειχα 4 ωοθυλακια αλλα εγκυος δεν εμεινα.Στις 1/4 ειχα περιοδο ,ακομα και σημερα που σας γραφω δεν μου εχει ερθει.Εκανα στις 2/5 τεστ clear blue και βγηκε αχνο θετικο στις 3/5 εκανα χοριακη και βγηκε αρνητικη.Εχω ολα τα συπτωματα τις εγκυμοσυνης και καθυστερηση.Ο γιατρος μου ειπε να κανω παλι χοριακη σε λιγες μερες αν δεν  μου ερθει περιοδος.Διαβασα Ελιζα μου οτι βιωσες παρομοια κατασταση και εσυ οπως και μια αλλη κοπελα που σου απαντησε,ευχομαι σε εσενα και σε ολες τις κοπελες που τα παιδακια μας εγιναν αγγελοι,να εχουν τα αποτελεσματα που επιθυμουν και σε ολες τις κοπελες γενικα να χαιρονται τα παιδακια τους και να εχουν τα αποτελεσματα που επιθυμουν επισης.Πως γινεται το τεστ να βγαινει θετικο, η χοριακη αρνητικη και να εχω καθυστερηση.Δεν πηρα καμμια φαρμακευτικη αγωγη.Οι αναγουλες και το φουσκωμα συνεχιζονται,εχω πολλα νευρα, ανεξηγητα πολλα.Δεν ξερω ποτε να ξανα κανω χοριακη ,διαβασα την ιστορια σου και πηρα λιγο θαρρος.

 

Δεν εχω λογια κοριτσι μου.. ακομα και μια αποβολη ειναι δυσκολη, δε μπορω καν να διανοηθω πως νιωθει μια μανα που χανει το παιδι της οταν ειδικα εχει μεγαλωσει και ζησει μαζι του.. δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα στον κοσμο ολο. Απο τι εφυγε το αγορακι σου αν επιτρεπεται; δε ρωταω για κουτσομπολιο, απλα επειδη εχω ζησει κ γω στην οικογενεια το ιδιο, δυο φορες μαλιστα... τελος παντων..δυστυχως δεν αλλαζει..

 

Τα συμπτωματα σου φαινονται εγκυμοσυνης αλλα δε ξερω. Να επαναλαβεις αμεσα χοριακη. Γινονται και λαθη..βεβαια τα μπλε τεστς γενικα λενε δεν ειναι ιδιαιτερα αξιοπιστα. Μονο με επαναληψη χοριακης θα μαθεις σιγουρα. Σου ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να εισαι εγκυος και αν δεν εισαι τωρα να εισαι συντομα. Και σε 9 μηνες να κρατησεις το υγιες μωρακι σου αγκαλια.

Στελνω ολη τη θετικη μου σκεψη και ενεργεια με τεραστια αγκαλια.. ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DEPI 3 είπε:

Καλημερα κοριτσια,ειμαι καινουργια στην παρεα σας,αλλα σας διαβαζω εδω και πολυ καιρο.Ειμαι και εγω μια απο τις μανουλες που εχουν χασει το παιδακι τους.Σε ουτε ενα μηνα κλεινει το αγορακι μου ενα χρονο που πεταξε για τον ουρανο και εγινε αγγελος στους ουρανους οπως ηταν και στην γη,1.5 χρονων ηταν ,1,5 χρονο κρατησε η ευτυχια μαςεχω 336 μερες να τον παρω αγκαλια, να τον φιλησω, να τον νανουρισω,να να να ....Θελουμε τοσο πολυ να του κανουμε ακομα ενα αδερφακι πιστευουμε οτι μεσα απο το νεο αδερφακι του  να βλεπουμε το αγορακι μας,μας λειπει τοσο πολυ.Ποναει η ψυχη μου,η καρδια μου ,το μυαλο μου ,τα σπλαχνα μου ,ολο μου το ειναι,ειναι αβασταχτος ο πονος της απωλειας.Μετα απο καιρο, ειπαμε να προσπαθησουμε οσο μπορουμε βασει της κακης ψυχολογιας που βρισκομαστε,να κανουμε ενα ακομα παιδακι.Ειχα σταθερο κυκλο αλλα μετα την απωλεια του παιδιου μου,αλλαξε ασχημα.Εκανα εξετασεις και βγηκαν οτι ισως μπαινω στην προκλημακτηριακη κατασταση ,ειμαι 44.Παω καθε μηνα στον γιατρο μου.Τον προηγουμενο μην ειχα 4 ωοθυλακια αλλα εγκυος δεν εμεινα.Στις 1/4 ειχα περιοδο ,ακομα και σημερα που σας γραφω δεν μου εχει ερθει.Εκανα στις 2/5 τεστ clear blue και βγηκε αχνο θετικο στις 3/5 εκανα χοριακη και βγηκε αρνητικη.Εχω ολα τα συπτωματα τις εγκυμοσυνης και καθυστερηση.Ο γιατρος μου ειπε να κανω παλι χοριακη σε λιγες μερες αν δεν  μου ερθει περιοδος.Διαβασα Ελιζα μου οτι βιωσες παρομοια κατασταση και εσυ οπως και μια αλλη κοπελα που σου απαντησε,ευχομαι σε εσενα και σε ολες τις κοπελες που τα παιδακια μας εγιναν αγγελοι,να εχουν τα αποτελεσματα που επιθυμουν και σε ολες τις κοπελες γενικα να χαιρονται τα παιδακια τους και να εχουν τα αποτελεσματα που επιθυμουν επισης.Πως γινεται το τεστ να βγαινει θετικο, η χοριακη αρνητικη και να εχω καθυστερηση.Δεν πηρα καμμια φαρμακευτικη αγωγη.Οι αναγουλες και το φουσκωμα συνεχιζονται,εχω πολλα νευρα, ανεξηγητα πολλα.Δεν ξερω ποτε να ξανα κανω χοριακη ,διαβασα την ιστορια σου και πηρα λιγο θαρρος.

 

Αχ κορίτσι μου ούτε θέλω να φανταστώ τι πέρασες κ περνάς ακόμα. Είναι το πιο δύσκολο πράγμα, ειδικά όταν έχεις ζήσει το παιδάκι σου...

Σ εύχομαι πάντως να είσαι, αν επαναλάβεις τη χοριακη σε κάνα 2 μέρες θα δείξει πιστεύω.. Μακάρι η χοριακη να ήταν λάθος κ όχι το τεστ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...