Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες απο Σαλαμίνα - Πέραμα - Περίχωρα


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΨΑΧΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΕΝΑ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΤΕΡΝΟ ΟΧΙ ΩΣ ΧΩΡΟΣ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΤΑΘΕΛΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΝΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΟΤΑΝ ΘΕΛΩ .PLEASE ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ .ΟΛΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΛΑΣΙΚΑ ΤΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΨΑΧΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΕΝΑ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΤΕΡΝΟ ΟΧΙ ΩΣ ΧΩΡΟΣ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΤΑΘΕΛΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΝΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΟΤΑΝ ΘΕΛΩ .PLEASE ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ .ΟΛΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΛΑΣΙΚΑ ΤΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ.

Πως περιπου θελεις να τα κάνεις? για να σου πω,εχω ενα υπόψιν...


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

ολο το βραδυ εβρεχε εδω...

ξυπνησα το πρωι κ αποφασισα μιας κ εχει εκπτωσεις να κοιταξω λιγο την ντουλαπα μου κ να κανω ενα ξεκαθαρισμα κ να δω τι μου λειπει...

αποτελεσμα?

ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!

λογω της εγκυμοσυνης και της γεννας και μετα κεκτημενης ταχυτητας, δεν εχω αγοπρασει τιποτε 2 χρονια τωρα...

τεσπα, λεω να παω sprider να παρω κανα τζην να εχω να φοραω...

εσεις τι κανετε πως τα περνατε?

prosperous μηπως θα ρθειτε το σαββατο?

underage που χαθηκες εσυ? ποτε θα τα πουμε?

mariamb εσυ που σαι σαλαμινα...τι λες? να κανονισουμε κανενα πρωινο καφεδακι?

παω να την ταισω, θα ξαναμπω μετα φιλλια


ZkXkp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

protoula πρωτα ο Θεος να μαστε καλα σκεφτομαστε αυριο Παρασκευη να ρθουμε Σαλαμινα και θα κατσουμε μεχρι Σαββατο απογευμα εκτος αν βαρεθω να μαζευω και κατσω και Κυριακη (βεβαια ο συζυγος θα δουλευει και θα μαι τη μιση μερα μονη με τη μικρη αλλα αξιζει να περασω αποκλειστικο χρονο μαζι της).

Εχει περασει σχεδον μηνας απο την τελευταια μας φορα στο νησι και το παρα αργησαμε να πατησουμε ποδι.

συνεπως αν δεν αλλαξει κατι (που θα το ξερεις εγκαιρα) Σαββατο μεταξυ 11 με 11.30 λεμε να περασουμε οικογενειακως για καφεδακι, θα σου τηλεφωνησω κιολας.

Η μικρη μου παντως δεν ειναι ουτε κρυωμενη ουτε τιποτε σχετικο..και βεβαια ουτε εμεις..

(στο λεω γιατι ειναι υπουλη εποχη με τις παλιο ιωσεις)

Link to comment
Share on other sites

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ ΕΝΝΟΩ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΗ,ΠΕΡΑΜΑ,ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΙΑ.

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΑ ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΘΗΝΑΣ ΟΠΩΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΣΟΥ ΧΕΡΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙΝΕΙ ΕΞΤΡΙΜ ΧΤΕΝΙΣΜΑΤΑ ΚΟΥΡΕΜΑΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ??? ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ Η ΩΡΑ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΩ ΔΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΤΕ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑΞΥΠΝΑΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαρά,

Τι κάνεις?

Πω ,πω σαν σημερα μου φαινεται, που λέγαμε για τους πονους της γεννας.....και τελικα γεννησες!!!

ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ???

ΚΙ ΟΜΩΣ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΛΕΙΝΩ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΩ ΠΩς ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΑ ΝΙΚΟΛΑΣ ΣΤΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΘΗΝΑΣ ΟΠΩΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΣΟΥ ΧΕΡΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙΝΕΙ ΕΞΤΡΙΜ ΧΤΕΝΙΣΜΑΤΑ ΚΟΥΡΕΜΑΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ??? ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ Η ΩΡΑ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΩ ΔΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΤΕ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑΞΥΠΝΑΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ

ΧΑΡΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟΝ ΚΟΡΙΔΑΛΛΟ ΠΑΩ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ Μ ΑΡΕΣΕΙ Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

συνεπως αν δεν αλλαξει κατι (που θα το ξερεις εγκαιρα) Σαββατο μεταξυ 11 με 11.30 λεμε να περασουμε οικογενειακως για καφεδακι, θα σου τηλεφωνησω κιολας.

ok σας περιμενουμε εκτος απροοπτου!

φιλια πολλα

κατα τα αλλα τι κανετε κοριτσια? σημερα εχω την ακατανικητη επιθυμια να καπνισω γμτ...


ZkXkp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...