Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες απο Σαλαμίνα - Πέραμα - Περίχωρα


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή Χρονιά κι από μένα. Είχα καιρό να μπω :oops: :oops:, Χαρά να σου ζήσει το μπεμπάκι σου γερό και δυνατό.

Εμάς η ΔΕΗ μας φέρθηκε καλά :lol: :lol: δεν μας έκοψε το ρεύμα!!!!!!!!! Με το νερό δεν αντιμετωπίζουμε ιδιαίτερο πρόβλημα

Annina δεν είδα ότι ήσουν Σαλαμίνα, την επόμενη φορά σίγουρα να βρεθούμε.


My girl: 23/08/05, My boy: 08/08/08 and:

as1cHsJ0g410010MTA3NzdkfDAwMDQ3MTdkfE91ciBsaXR0bGUgcHJpbmNlc3MgaXM.gif

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια!!

καλη χρονια και να χαιρεστε τα παιδακια σας και τις οικογενειες σας..υγεια και καλες, ποιοτικες στιγμες ευχομαι..

εμεις σημερα πρωτοχρονια ειχαμε τα πρωτα μας γενεθλια τα οποιο εορτασαμε ομορφα και καλα..

των φωτων μαλλον θα μαστε Σαλαμινα..αντε σιγα σιγα φευγουν και οι γιορτες αλλα ειναι οι αποκριες πολυυυυυυ κοντα (24/1!!!) ..μια χαρα!!

Χαρα να σου ζησει το μωρκαι και καλο σαραντισμο σου ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

147638u0b1j8a9ag.gif

Καλή Χρονια να έχουμε κορίτσια!!!!

Να χαίρεστε τις οικογένειές σας, πάντα με υγεία - ευτυχία να κυλάει αυτός ο νέος χρόνος!

prosperous 830682zhs68ovvt7.gif

Να σου ζήσει η κούκλα σου!

ΝΑ την χαίρεσαι, να την δεις μεγάλη κια όπως επιθυμείς!


ZkXkp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πως περάσατε?

εμείς χτες γυρίσαμε

είχαμε πάει στα πεθερικά μου 4 μέρες, περάσαμε μαζί τους την πρωτοχρονιά.

Ήταν πολύ ωραία, έπαιξε η μικρή αρκετά μαζί τους....τους μιλούσε, περπατουσε....

είδαμε και τις προγιαγιάδες μας, τις ξαδερφούλες μας....

Αυτά....σήμερα ξεκούραση και από αύριο πάλι στην καθημερινότητα!

prosperous τα θεοφάνεια θα στε εδώ?

θέλετε να βρεθούμε τότε ή ακόμα και στις 7 του μηνός (έχω την γιορτή μου)?

Κάνω ανοιχτή πρόσκληση και σε όποια άλλη κοπέλα μπορεί (underage?)

φιλια πολλα θα τα ξαναπουμε


ZkXkp3.png
Link to comment
Share on other sites

πως περάσατε?

εμείς χτες γυρίσαμε

είχαμε πάει στα πεθερικά μου 4 μέρες, περάσαμε μαζί τους την πρωτοχρονιά.

Ήταν πολύ ωραία, έπαιξε η μικρή αρκετά μαζί τους....τους μιλούσε, περπατουσε....

είδαμε και τις προγιαγιάδες μας, τις ξαδερφούλες μας....

Αυτά....σήμερα ξεκούραση και από αύριο πάλι στην καθημερινότητα!

prosperous τα θεοφάνεια θα στε εδώ?

θέλετε να βρεθούμε τότε ή ακόμα και στις 7 του μηνός (έχω την γιορτή μου)?

Κάνω ανοιχτή πρόσκληση και σε όποια άλλη κοπέλα μπορεί (underage?)

φιλια πολλα θα τα ξαναπουμε

μολις το συζητουσα με τον ανδρα μου και λεμε μερες τωρα να ρθουμε Σαλαμινα Τριτη βραδυ και να επιστρεψουμε Τεταρτη το βραδυ ανημερα των Θεοφανειων (συνηθως γυρω στις 19.00 με 20.00 φευγουμε για Αθηνα) συνεπως σκεφθηκαμε αν μπορειτε και εσεις να περασουμε να σας δουμε το απογευμα των Θεοφανειων γυρω στις 18.00-18.30 ωστε να φυγουμε και στην καθιερωμενη ωρα μας για Αθηνα. Μονο αν μπορεις ξαναστειλε μου με πμ το κινητο σου γιατι εχασα πολλα τηλεφωνα τελευταια απο ενα τεχνολογικο προβλημα που μου παρουσιαστηκε.

Και εμεις απο τα γενεθλια μας προσπαθουμε συνειδητοποιημενα να περπατησουμε χωρις να πιανομαστε και καθε μερα το κανουμε και πιο καλα και πιο θαρραλεα και για μεγαλυτερη αποσταση..αντε καιρος ηταν!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ. Να χαίρεστε τις οικογενειες σας. Prosperous να χαίρεσαι την κουκλίτσα σου. Γερή και Καλοτυχη να ειναι. Χαρα μου, πως τα πας με τον γιόκα σου?? Τα άλλα κοριτσάκια μου τι κάνουν?

Επεξεργάστηκαν by Τόνια 1712

eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites

protoula χρονια σου πολλα για χθες (ολιγον καθυστερημενα αλλα ευχομαι να με συγχωρεσεις γιατι ειμουν λιγο σε ενα χαος και τα μυαλα μου πανω απο το κεφαλι)..να χαιρεσαι τον εαυτο σου και να σαι δυνατη και γερη να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και τον ανδρουλη σου..ελπιζω οτι θα ειδωθουμε συντομα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ. Να χαίρεστε τις οικογενειες σας. Prosperous να χαίρεσαι την κουκλίτσα σου. Γερή και Καλοτυχη να ειναι. Χαρα μου, πως τα πας με τον γιόκα σου?? Τα άλλα κοριτσάκια μου τι κάνουν?

Τονια σε ευχαριστουμε πααααααρα πολυ..!!! να χαιρεσαι και εσυ την οικογενεια σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλα είμαι, τον μικρούλη μου έχω άρρωστο με ωτιτιδα και βγάζει και δυο δόντια αλλά ευτυχώς σήμερα ειναι πολύ καλύτερα. Πως σου φαίνεται τώρα που είσαι μανούλα??


eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...