Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες απο Σαλαμίνα - Πέραμα - Περίχωρα


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είναι 6.30 το πρωί...έχω φτιάξει καφεδάκι...όλοι κοιμούνται...και απολαμβάνω την ησυχία...να αρχίσω με τις ευχές...Χαρά να σου ζήσει το μωράκι...αν δεν κάνω λάθος είναι το πιο μικρό μέλος του καφέ μας! Τόνια Χρόνια πολλά πάντα να ζεις όμορφες στιγμές...protoula...να λήξουν σύντομα οι ταλαιπωρίες. Στις υπόλοιπες να ευχηθώ ένα όμορφο Σαββατοκύριακο γεμάτο δημιουργικές στιγμές με τα παιδιά μας. Έκλεισε και το δικό μου σχολείο...και έχω μεγαλεπίβολα σχέδια...να φτιάξω στολιδάκια από ζυμάρι με την κόρη, να φτιάξουμε κάρτες για τους φίλους κτλ.Να φέρουμε το γιορτινό πνεύμα στο σπίτι...γιατί νιώθω σαν να είναι λίγο μελαγχολικά τα φετινά Χριστούγεννα. Το νιώθετε και εσείς...ή ιδέα μου είναι; Καλημέρα και καλή συνέχεια σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

έχω μεγαλεπίβολα σχέδια...να φτιάξω στολιδάκια από ζυμάρι με την κόρη, να φτιάξουμε κάρτες για τους φίλους κτλ.Να φέρουμε το γιορτινό πνεύμα στο σπίτι...γιατί νιώθω σαν να είναι λίγο μελαγχολικά τα φετινά Χριστούγεννα. Το νιώθετε και εσείς...ή ιδέα μου είναι; Καλημέρα και καλή συνέχεια σε όλες.

μμμμ, ωραια θα περασετε!

ευχαριστω για την συμπαρασταση κοριτσια

τα φετινα χριστουγεννα ειναι οντως μελαγχολικα

ειναι λογω της κρισης που δεν μπορουμε να κανουμε ολα οσα θα θελαμε

ειναι κι αρκετος κοσμος αρρωστος...

τσπ

1744386rd5f1eb3b5.gif σε ολες


ZkXkp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις σημερα ηρθαμε τηλεγραφικα στη Σαλαμινα 11 με 3 ισα που καναμε το σπιτι μπαχαλο, φαγαμε , μαζεψαμε και γυρισαμε παλι Αθηνα..ψωνισαμε και ενα ποδηλατακι του ξαδελφου μου απο ενα καταστημα Jumbo εκει στην πολη..

η Σαλαμινα μυριζε καμμενο ξυλο απο τα τζακια και ειχε αισθηση χωριου..

protoula ειμασταν Αιαντειο για ψωνια και σκεφθομουν να περασουμε απ εξω απ το σπιτι να σας πουμε ενα γεια (δεν θα ρχομασταν μεσα) αλλα φοβηθηκα να μην σας αναστατωσουμε και ετσι τελευταια στιγμη αλλαξα γνωμη..

καλη διαθεση να υπαρχει παιδια και να χουμε αγαπημενα ατομα κοντα μας και οι γιορτες παντα θα ειναι ωραιες..

αχ..θα περασουν και αυτες και δεν θα το χουμε καταλαβει..φετος ειδικα ειναι ολα μαζεμενα κοντα..Το τριωδιο ανοιγει 24/1!!!!!!!!! και Πασχα εχουμε 8/4!!! Ακομη κρυο θα κανει τοτε! Και μαλιστα ειναι η πρωτη φορα μετα απο 8 χρονια που σκεφθομαι να μην κανουμε Πασχα στη Σαλαμινα γιατι πριν 4 χρονια που καναμε Πασχα παλι αρχες Απριλιου ειχε ψυχρα και εβρεξε και την Κυριακη του Πασχα...ειναι ομως υπο σκεψην γιατι μου αρεσει να περναω αυτην την εορτη εκτος Αθηνων και ποσο περισσοτερο στο εξοχικο μου..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια!

prosperous καλα που δεν ηρθατε, γιατι δεν ημουν σπιτι!

σήμερα πήγα για καφεδάκι στον Πειραιά με μερικές από τις Μανούλες Νοεμβρίου 2008 (να ναι καλά το parents) και μαλιστα χωρίς παιδιά και νιώθω άλλος άνθρωπος!

εμείς το πάσχα συνήθως πάμε στο χωριό του άντρα μου και ακόμα κι αν βρέχει είναι τόσο ωραία να είσαι στο χωριό...

εμείς τελικά δεν θα πάμε στην γιαγιά μου στο χωριό, θα είμαστε εδώ τα χριστούγεννα

φιλιά πολλά


ZkXkp3.png
Link to comment
Share on other sites

protoula ουτως η αλλως θα ειχε προηγηθει τηλεφωνημα μου πριν περασουμε..δεν μου αρεσουν οι απροοπτες επισκεψεις γενικα!!

Και εμεις εχθες συναντηθηκαμε καποιες μανουλες του Ιανουαριου 2009 σε ενα σπιτι μαζι με τα μικρα τα οποια ομως δεν μας κουρασαν γενικα και μεταξυ μας τα παμε και περασαμε ευχαριστα..

καλα..οσον αφορα το Πασχα ολο κατι τετοια λεω και στο τελος παντα καταληγω Σαλαμινα ακριβως γιατι της πανε τετοιες γιορτες και ας βουλιαζει το νησι απο κοσμο..(αυτη η περιοδος μεχρι αρχες Σεπτεμβρη ειναι αφορητη για μας που παμε για αναψυχη και μαλλον πιο ευχαριστη για τους μονιμους κατοικους..)

Link to comment
Share on other sites

για τους μονιμους κατοικους ειναι καλυτερα οταν δεν εχει κοσμο

ειδικα στο παλιο σπιτι μου το οποιο ηταν στο κεντρο του Αιαντειου, οταν ερχοταν ο Αυγουστος και πλύμμυριζε το νησι απο κοσμο....τα νευρα μου......

ουτε να παρκαρω με την ησυχια μου μπροστα στο σπιτι μου δεν μπορουσα!


ZkXkp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλημέρα. Εχω πήξει στην δουλεια και επειδή δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ξαναμπω σας εύχομαι

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ, ΜΕ ΥΓΕΙΑ. ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΕΛΕΙΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΤΕ.


eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites

οποια Σαλαμινια και μη θελει να βρεθουμε για καφεδακι

στειλτε πμ

θα ειμαστε σε διακοπες στο σπιτι μας με τον συζυγο και την μικρουλα μας απο τις 24/12 εως και τις 29/12.

φιλια κοριτσια μου


ZkXkp3.png
Link to comment
Share on other sites

οποια Σαλαμινια και μη θελει να βρεθουμε για καφεδακι

στειλτε πμ

θα ειμαστε σε διακοπες στο σπιτι μας με τον συζυγο και την μικρουλα μας απο τις 24/12 εως και τις 29/12.

φιλια κοριτσια μου

εμεις θα ξαναρθουμε (πρωτα ο Θεος) στις 5/1 το απογευμα και θα μεινουμε τα Θεοφανια ολη μερα. Συνεπως αν ειστε σπιτι μαλλον θα σου τηλεφωνησω μηπως βρεθουμε προς τα κει..

εδω εχουμε γιορτη και γενεθλια της μικρης και τρεχουμε για μαζεματα, μαγειρεματα, επισκεψεις..γενικα ενα τρεξιμο!!

καλες γιορτες κοριτσια μου..να χαιρεστε τα παιδακια σας ΟΛΕΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...