Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Με συγκίνησες τρελοκόριτσο. Τι απίστευτα συναισθήματα...Καλή τύχη Angot μας, όλα θα πάνε καλά. Θα ευχηθώ να παραμείνεις στο σπιτάκι σου κι άλλες εβδομάδες και μετά να γυρίσεις σπίτι σου με το αφράτο καρβελάκι σας. Τα πήγες πολύ καλά κορίτσι μου 🥲

      πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς 54 η δεύτερη χοριακη...Δεν είμαι καθόλου καλά,όμως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και να συνεχίσω την προσπάθεια.Ενα ακόμα έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζω να πιάσει .Θα κάνω μια μεγάλη αγκαλιά την κόρη μου και θα συνεχίσω!

      Καλή επιτυχία σε όλες ❤️ 

      Λυπάμαι τόσο πολύ. Πάρε όσο χρόνο χρειάζεσαι για να επεξεργαστείς τη θλίψη σου. Σου στέλνω αγκαλιά ❤

Αποκάλυψη φύλου


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Ίσως να μην είναι το κατάλληλο μέρος του φόρουμ για να το γράψω οπότε συγνώμη αν είναι λάθος.

Θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας. Βρίσκομαι στις 9 εβδομάδες. Σκεφτόμουν πριν καν μείνω έγκυος πως θέλω να οργανώσω αποκάλυψη φύλου ή baby shower ή και τα δύο μαζί. Τώρα όμως που ήρθε η ώρα νιώθω πως δεν ξέρω πως να οργανωθω. Με τον άντρα μου σκεφτήκαμε την μικρή αυλή μας (ένας μεγάλος διάδρομος το πολύ δύο μέτρα πλάτος) αλλά δεν ξέρω πως να το φτιάξω ώστε να χωρέσουμε. Δεν θέλω να προσλάβω κάποιον επαγγελματία γιατί όπως και να το κάνουμε δεν περισσεύουν για πολυτέλειες. Ούτε να πάμε κάπου έξω γιατί σχεδόν κανείς δεν δέχεται την σκυλίτσα μας που είναι μέλος της οικογένειας μας.

Εσείς πώς θα το οργανώνατε ώστε να είναι γενικά βολικό; Θέλουμε απλά να γιορτάσουμε τον ερχομό του νέου μέλους αλλά να μην μας βγει κούκος αηδόνι.


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , maria2022 είπε:

Καλησπέρα σε όλους. Ίσως να μην είναι το κατάλληλο μέρος του φόρουμ για να το γράψω οπότε συγνώμη αν είναι λάθος.

Θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας. Βρίσκομαι στις 9 εβδομάδες. Σκεφτόμουν πριν καν μείνω έγκυος πως θέλω να οργανώσω αποκάλυψη φύλου ή baby shower ή και τα δύο μαζί. Τώρα όμως που ήρθε η ώρα νιώθω πως δεν ξέρω πως να οργανωθω. Με τον άντρα μου σκεφτήκαμε την μικρή αυλή μας (ένας μεγάλος διάδρομος το πολύ δύο μέτρα πλάτος) αλλά δεν ξέρω πως να το φτιάξω ώστε να χωρέσουμε. Δεν θέλω να προσλάβω κάποιον επαγγελματία γιατί όπως και να το κάνουμε δεν περισσεύουν για πολυτέλειες. Ούτε να πάμε κάπου έξω γιατί σχεδόν κανείς δεν δέχεται την σκυλίτσα μας που είναι μέλος της οικογένειας μας.

Εσείς πώς θα το οργανώνατε ώστε να είναι γενικά βολικό; Θέλουμε απλά να γιορτάσουμε τον ερχομό του νέου μέλους αλλά να μην μας βγει κούκος αηδόνι.

Είναι λίγο νωρίς να τα σκέφτεσε όλα αυτά . Έχεις μπροστά σου σοβαρές εξετάσεις οπότε μετά την β επιπέδου κάνε σχέδια για πάρτι. Υπάρχουν πάρα πολλά πράγματα που μπορείς να βρεις στο εμπόριο αρκετά φτηνά . Κ γλυκάκια κτλ αν παραγγείλεις από κάπου όχι πολυτελείας σου φτιάχνουν ότι σχέδιο θέλεις . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , linaa είπε:

Είναι λίγο νωρίς να τα σκέφτεσε όλα αυτά . Έχεις μπροστά σου σοβαρές εξετάσεις οπότε μετά την β επιπέδου κάνε σχέδια για πάρτι. Υπάρχουν πάρα πολλά πράγματα που μπορείς να βρεις στο εμπόριο αρκετά φτηνά . Κ γλυκάκια κτλ αν παραγγείλεις από κάπου όχι πολυτελείας σου φτιάχνουν ότι σχέδιο θέλεις . 

Γενικά θέλω να έχω ένα πλάνο στο μυαλό μου ώστε να είμαι ήρεμη. Για την διακόσμηση και τα φαγητά ξέρω πως θα τα βρω. Πιο πολύ με ανησυχεί ο χώρος καθώς δεν είναι ιδιαίτερα άνετος. Εκεί έχω κολλήσει. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , maria2022 είπε:

Γενικά θέλω να έχω ένα πλάνο στο μυαλό μου ώστε να είμαι ήρεμη. Για την διακόσμηση και τα φαγητά ξέρω πως θα τα βρω. Πιο πολύ με ανησυχεί ο χώρος καθώς δεν είναι ιδιαίτερα άνετος. Εκεί έχω κολλήσει. 

Ε έτσι όπως το περιγράφεις μόνο στο σπίτι θα μπορούσες να το κάνεις. Εκτός αν οργανώσεις καπου σε κανένα εξωτερικό χώρο όπως βουνό παραλία πχ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...