Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, deppy14 είπε:

      Γειά σας κορίτσια!! Εύχομαι να τα καταφέρετε και να γεμίσουν οι αγκαλιές σας με μωράκια!!!Για αρχή να πω ότι έχω πωα,το ξέρω από το 21. Έχω κάνει 2 αποτυχημένες έμβρυο μεταφορές αρνητικές.Προσφατα έκανα εξετάσεις στον ενδοκρινολόγο κ μέσα σε αυτές ορμονικές,η fsh 43 κ η οιστραδιόλη 11.. Από πέρσι τον Ιούνιο έχουν ξεκινήσει κ οι καθυστερήσεις στην περίοδο.πιστεύετε είναι καλύτερα να πάω με δότρια;με τον εξωσωματική δεν έχω μιλήσει ακόμα.

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

Cafe Ιουνίος 2012


Recommended Posts

Σημερα θα παραγγειλω αυτη την ζωνη εγκυμοσυνης για το αυτοκινητο!!!!

http://www.eimaimama.gr/2012/03/i-asfaleia-tou-mwrou-sto-autokinhto.html

Εχει καμια μανουλα δοκιμασει κατι τετοιο?

Κανει 48 ευρω και απο τοτε που διαβασα το αρθρο λεω οτι δεν αξιζει να ρισκαρω το οτιδηποτε....

Τι λετε κι εσεις?Αξιζει η αγορα της?


cT2Cp3.png

kJlGp2.png

HmHip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σκεφτόμουν κι εγώ να την πάρω,αλλά τώρα πια η κοιλιά έχει μεγαλώσει τόσο που η ζώνη μένει από κάτω έτσι κι αλλιώς... Η αλήθεια είναι ότι μου φαίνονται πολλά τα λεφτά...Αν το ψάξεις από ξένο site, μήπως σου βγει φτηνότερο?


55G7p3.png1qpAp3.pngHrKep2.png
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στο eBay και δεν βρήκα την ίδια εταιρία...Βρήκα μια που έπιανε οριζόντια χαμηλα στην κοιλια αλλα όχι κάθε πόδι χωριστά και έκανε 31 δολλαρια συν τα μεταφορικά.Επισης επειδη θα ερχόταν απο Αμερική,κ Εχω παραγγείλει ξανα και χρειάστηκαν 3 εβδομάδες,μου φάνηκε πολυ να περιμένω τόσο..Το παραγγειλα με αντικαταβολη κ την Παρασκευή θα ειναι εδω!!


cT2Cp3.png

kJlGp2.png

HmHip3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια,σημερα εκανα την κμπυλη ζαχαρου!μια αηδια ρε κοριτσια,τι ηταν αυτο??κ ανα 1 ωρα πηγαινα να μου περνουν αιμα,ειχα πεθανει κ στην πεινα.τωρα ειμαι σαν καημενο!ταλαιπωρια σκετη!εμενα μου γαινοντε πολλα τα λεφτα κοριτσακι μ κ λιγο αγορα χωρις λογο.εσυ ξερεις βεβαια ποσο χρησιμοποιειες το αυτοκινητο.εγω δεν φοραω καθολου ζωνη!απλα!


rbOEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες μας!!!!!!!!

Έχω να μπω αρκετό καιρό είναι η αλήθεια και μάλλο έχω χάσει αρκετά επεισόδια...

Από μια ματιά όμως που έριξα βλέπω έφυγαν τα πολλά άγχη για τα μπεμπάκια και τη θέση τους πήραν τα ψώνια ε???? Πολύ χαίρομαι....Εύχομαι όλες να είστε πολύ πολύ καλά!!!!!!

Έκανα κι εγώ καμπύλη την προηγούμενη εβδομάδα με λήψη κάθε 30 λεπτά!!!!

:-(:sad:

Μέγάλη ταλαιπωρία...τα χέρια μου ακόμη είναι μπλέ!!!!!!!!Αλλά ευτυχώς βγήκε εντάξει..........

Κάναμε doppler επίσης και ο μπέμπης μου ήταν 820γρ. στις 26 εβδομάδες....έχει πάρει ήδη θέση και άρχισαν να με ρωτάνε αν νιώθω πόνους χαμηλά,πίεση και τέτοια... αγχώθηκα η αλήθεια αλλά ο γιατρός μου εχθές με διαβεβαίωσε πως μια χαρά στη θέση του είναι ο μικρός...

Έχουν πει σε κάποια το αντίστοιχο?

τι καιησματακι αυτοκινητου??γιατι κ εγω το ψαχνω ακομη!καροτσι πηραμε αυτοhttp://it.pegperego.com/babyproducts-catalog/Pliko+Switch+Easy+Drive/ τελειο κοριτσια,σαν αυτοματο παει!με το δαχτυλακι το στριβεις!

Selestina πήραμε το ίδιο καρότσι!!!Όντως τέλειο ,μόνο που εμεις πήραμε το 3 σε 1....

Σας φιλώ κοριτσάκια μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες μας!!!!!!!!

Έχω να μπω αρκετό καιρό είναι η αλήθεια και μάλλο έχω χάσει αρκετά επεισόδια...

Από μια ματιά όμως που έριξα βλέπω έφυγαν τα πολλά άγχη για τα μπεμπάκια και τη θέση τους πήραν τα ψώνια ε???? Πολύ χαίρομαι....Εύχομαι όλες να είστε πολύ πολύ καλά!!!!!!

Έκανα κι εγώ καμπύλη την προηγούμενη εβδομάδα με λήψη κάθε 30 λεπτά!!!!

:-(:sad:

Μέγάλη ταλαιπωρία...τα χέρια μου ακόμη είναι μπλέ!!!!!!!!Αλλά ευτυχώς βγήκε εντάξει..........

Κάναμε doppler επίσης και ο μπέμπης μου ήταν 820γρ. στις 26 εβδομάδες....έχει πάρει ήδη θέση και άρχισαν να με ρωτάνε αν νιώθω πόνους χαμηλά,πίεση και τέτοια... αγχώθηκα η αλήθεια αλλά ο γιατρός μου εχθές με διαβεβαίωσε πως μια χαρά στη θέση του είναι ο μικρός...

Έχουν πει σε κάποια το αντίστοιχο?

Selestina πήραμε το ίδιο καρότσι!!!Όντως τέλειο ,μόνο που εμεις πήραμε το 3 σε 1....

Σας φιλώ κοριτσάκια μου!!!

ναι κ εμενα ετσι μου ειπαν,η μπεμπα ηταν με το κεφαλι κατω!!μα θα μινει ετσι μεχρη να γεννηθει??κ εγω ετσι θα το επαιρνα απλα μου εδωσε μια φιλη μου πορτ μπεμπε κ μετα αποφασησα οτι θα παρω καθησματακι απο 0 μεχρη μεγακα κιλα!τελειο το καροτσι,ανυπομονω να βαλω τη μπεμπα μεσα κ να βολταρω!!


rbOEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οταν πηγα να κανω την Β επιπεδου το μωρο ηταν με θεση προς τα κατω...

Στον γιο μου ηταν εγκαρσια δηλαδη ξαπλωτος ο κυριος:tongue:

Μετα απο λιγες εβδομαδες γυρισε και παρεμεινε εκει.(ο γιος μου)Ο γυναικολογος μου ειχε πει οτι ακομη εχει χωρο και οτι μπορει να ξαναγυρισει αλλα αυτο δε σημαινει τιποτα οταν ειναι να γυρισει θα γυρισει μην αγχωνεστε ειναι νωρις ακομη;)


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω καμπυλη ακομη δεν πηγα να κανω με τα τρεξιματα που ειχαμε με τον μικρο.Θα περασει κι αυτη η βδομαδα και θα παω...

μπλιαχ,περαστηκα,ακομα εχω την αισθηση της αηδιας στο λαιμο μου!!!αλλα εσυ εχεις ξανακανει!!εχεις την παλια εμπειρια!ο μικρος πως ειναι??κοιματε υπνους τρικουβερτους??


rbOEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι ψιλοαηδια ηταν αυτο που χα πιει κι εγω...

Ο μικρος ειναι αλλο παιδι στον υπνο μιλαμε αθορυβο το πουλακι μου αν και ξυπναει καποια στιγμη απο συνηθεια ομως καμια σχεση το παιδι ουτε κουν ιεται !!!Απιστευτη διαφορα το μαναρι μου μονο που του μεινε λιγακι το σοκ που τον πηρανε οι αγνωστοι στο χειρουργειο και ειναι πολυ επανω μου, αλλα θα του περασει...Το αγορακι μου....


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι ψιλοαηδια ηταν αυτο που χα πιει κι εγω...

Ο μικρος ειναι αλλο παιδι στον υπνο μιλαμε αθορυβο το πουλακι μου αν και ξυπναει καποια στιγμη απο συνηθεια ομως καμια σχεση το παιδι ουτε κουν ιεται !!!Απιστευτη διαφορα το μαναρι μου μονο που του μεινε λιγακι το σοκ που τον πηρανε οι αγνωστοι στο χειρουργειο και ειναι πολυ επανω μου, αλλα θα του περασει...Το αγορακι μου....

πολυ χαιρομαι.καλα σε λιγο θα το ξεχασει οντως,κατσε να δει τη μπεμπα θα ξεχασει το ονομα του!!ιχιχιχιχι!!


rbOEp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια,σημερα εκανα την κμπυλη ζαχαρου!μια αηδια ρε κοριτσια,τι ηταν αυτο??κ ανα 1 ωρα πηγαινα να μου περνουν αιμα,ειχα πεθανει κ στην πεινα.τωρα ειμαι σαν καημενο!ταλαιπωρια σκετη!εμενα μου γαινοντε πολλα τα λεφτα κοριτσακι μ κ λιγο αγορα χωρις λογο.εσυ ξερεις βεβαια ποσο χρησιμοποιειες το αυτοκινητο.εγω δεν φοραω καθολου ζωνη!απλα!

GEIA SAS KORITSIA K EGW EXW NA KANW TELOS TOY MYNH THN KAMPYLH ZAXAROY K ME AIDIAZEI PARA POLY MONO ME THN IDEAA...OTI EINAI POLY GLYKO K OTI OLES AIDIAZOYN..POPO DEN GYNETAI NA MHN THN KANOYME AYTH THN EXAITASH??/H NA VROYNE ALO TROPO???:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!!!:P:p

ξεκινησε να βγαζει ηλιο...με τα δοντακια του βεβαια αλλα αντε μπας και ανοιξει λιγο ο καιρος!!

lewn 28 δεν ειναι και τοσο τραγικο...εγω εκανα μια πριν κανα μηνα και τωρα τελος αυτου θα ξανακανω...καλα αποτελεσματα να εχεις

selestina γιατι σου ειπε ο γιατρος πως σε περιμενει νωριτερα επειδη ειναι μεγαλο το μπεμπε? κι εμας ειναι αλλα δε μας ειπε κατι...για φυσιολογικο δε πατε???

melitaki μου την δωσανε εμενα την ζωνη...δε την βολευτηκα..με ενοχλουσε..αυτο που κανω ειναι να κλεινω την ζωνη πριν κατσω και μετα να περναω μονο το πανω μερος της απο πανω μου...;)

πηγαμε και κοιταξαμε για κουνια χτες...χαθηκαμε τελειως:confused::confused:..κουνια απλη..κουνια κρεαβατι..κουνια καναπε...:confused::confused:για πειτε τι θα βολεψει λετε καλυτερα??σας φιλωωωωωωωωω


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Nat nat αν και δεν ειμαι και πολυ αρμοδια να σου πω τ θα βολεψει με τις κουνιες γιατι ο γιος μου το δωματιο του τοβρεφικο το χε διακοσμητικο αφου κοιμομαστε μαζι ακομη και τωρα στο νεο δωματιο με χρι να σσυνηθισει,θα σου πω εγω πηρα κουνια που γινεται κρεβατακι.Τωρα στο μωρακι μου θα τη χρησιμοποιησω οταν θα μεγαλωσει πρωτα ο Θεος για τα πρωτα χρονια και δε θα χρειαστει να παρω και σε αυτην κρεβατι οπως τωρα στον γιο μου.Αφησα το παιδικο ετοιμο οπως ηταν στο δωματιο που ηταν και τον γιο μου τον εβαλα στο καινουριο...

Καλα για τα μεγεθη των μωρων οι γιατροι οι περισσοτεροι αγχωνουν τις εγκυουλες για το μεγεθος και νομιζουμε μετα οτι δε θα βγαλουμε μωρο αλλα τον γκοντζιλα χαχαχχα

Ο δικος μου χαλαρος βεβαια...Για πολλους γιατρους το μωρο πχ 3.300 θεωρειται τεραστιο τι να πουν και αλλες γυναικες σαν τη μαμα μου που εβγαζε θηρια κανονικα!!!


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η κορη μου ομως ετσι για την ιστορια,ειναι μικροτερη σε γρ.απο τον γιο μου απο την αρχη της εριχνε μεχρι στιγμης κανα 150 αρι γρ.το λιγοτερο..Στο ντοπλερ ειμαι περιεργη να δω ποση διαφορα θα εχουν με τον γιο μου...Παντως να πω την αληθεια δεν τρεφομαι και παρα πολυ καλα μεχρι στιγμης και τωρα αυτο πρεπει να το αλλαξω...


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...