Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 16 λεπτά , Aangelika8 είπε:

      Λόγω των πολλών αποτυχιων κ ότι είναι 41 πλέον κάναμε προεμφυτευτικο ήμασταν απλά αρκετά αισιόδοξοι γιατί κάναμε 8 βλαστοκυστες με μια ωοληψια, ήταν ένα πολύ ενθαρρυντικό αποτέλεσμα... Το θέμα είναι ότι κάνεις δεν μπορεί να σου δώσει σαφή απάντηση... Μπορεί να είναι κ τυχαίο κ να κάνουμε κ μια ακόμη προσπάθεια μπορεί να σημαίνει κ γενετικό πρόβλημα είτε δικό μου είτε του συζύγου... Θα κάνουμε κ αυτή την εξέταση που μας είπε κ έχει ο θεός... Δε ξέρω τι άλλο να πω πλέον... 

      Μην αποκαρδιώνεσαι! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο, προσπάθησε όμως. Εγώ έκανα 3 διεγέρσεις σε ηλικία 42 ετών και καταφέραμε να μαζέψουμε 6 βλαστοκύστες. Μόνο μία επέστρεψε υγιής από τον προεμφυτευτικό, και ήταν από την τελευταία διέγερση. Εσείς μαζέψατε 8 (!) βλαστοκύστες από μία και μόνο ωοληψία! Πολύ εντυπωσιακό νούμερο, αλλά σκέψου ότι ίσως ο συγκεκριμένος κύκλος να μην ήταν τελικά ποιοτικός. Τα νούμερα στην ηλικία μας είναι φυσικά απογοητευτικά, αλλά υπάρχει ελπίδα! Μην τα παρατάς. Κάνε και αυτή την εξέταση που ανέφερες, αλλά μην ξεχνάς ότι οι βλαστοκύστες προήλθαν όλες από έναν και μοναδικό κύκλο διέγερσης. 

Γλυκές Ιντερνετικές Αγορές


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Άχνη ζάχαρη προσθέτεις εσύ όση χρειάζεσαι. Για το περίγραμμα θέλει περισσότερη για να στέκεται ενώ για το γέμισμα θέλει λιγότερη (να είναι πιο ρευστό). Παρολαυτά έχει και έτοιμες σκόνες

http://www.sugarworld.gr/eshop/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=142&Itemid=2〈=el

Φέρνει κάτι σακουλάκια ο Αλιπράντης, δεν τα βλέπω στη σελίδα τώρα, φθηνότερα από τα wilton στη μισή τιμή σχεδόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!! Θα ήθελα τη βοήθειά σας!!!

Έψαχνα βρώσιμη γλυκερινη και έτυχε να βρω στο φαρμακείο της περιοχής μου όμως δεν γνωριζαν αν είναι βρώσιμη ( δεν ήξερε η κοπέλα καν τι σημαίνει )!! Μου είπε ότι την βάζουν στις κρέμες τους. Εείπα κι εγώ φέρτην!! Είναι σε υγρή μορφή.

Επειδή βιάζομαι να φτιάξω μια τούρτα την πήρα αλλά είμαι επιφυλακτική στο να την χρησιμοποιήσω.. Είχε 3 ευρώ τα 100μλ.

Τι λέτε να την χρησιμοποιήσω??? Είναι δυνατόν να μην ήξεραν αν είναι βρώσιμη?? Υπάρχει και μη βρώσιμη γλυκερίνη???

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

:)

Link to comment
Share on other sites

θα διάβαζα τις οδηγίες για αρχή. Εφόσον δεν αναφέρει με σαφήνεια πως ειναι βρώσιμη δεν θα την χρησιμοποιούσα. Υποθέτω πως τη θες για ζαχαρόπαστα, μια χαρά γίνεται και χωρίς γλυκερίνη.

Link to comment
Share on other sites

θα διάβαζα τις οδηγίες για αρχή. Εφόσον δεν αναφέρει με σαφήνεια πως ειναι βρώσιμη δεν θα την χρησιμοποιούσα. Υποθέτω πως τη θες για ζαχαρόπαστα, μια χαρά γίνεται και χωρίς γλυκερίνη.

Καλημέρα!! Ναι για ζαχαρόπαστα την θέλω. Οδηγίες δεν υπάρχουν διότι ήταν χύμα και μου έβαλε σε μπουκαλάκι 100ml. Μου είπε ότι την βάζουν στις κρέμες τους. Από ότι έψαξα λίγο την βρώσιμη βαζουν στις κρέμες. Να πω την αλήθεια όμως επειδή δεν είμαι σίγουρη ψιλοφοβάμαι αλλά όπου κι αν ρώτησα δεν είχανε γι αυτό και την πήρα.

Έχω μια συνταγή που θέλω να δοκιμάσω και έχει και γλυκερίνη . Ευχαριστώ tsioubal!!

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά η ζαχαρόπαστα θέλει βρώσιμη γλυκερίνη μεταξύ άλλων. Όταν δεν είχα αγοράσει ακόμα, την έφτιαχνα χωρίς. Συνήθως προσέθετα 1 κσ σπορέλαιο. Εγώ δεν θα την έβαζα αυτή που σου έδωσαν. Άσε που δεν βρίσκω τον λόγο να βάζουν βρώσιμη γλυκερίνη στις κρέμες. Αν τρώγονταν δεν θα τις βάζαμε στο πρόσωπο, θα τις τρώγαμε :-P


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας!! Θα ήθελα τη βοήθειά σας!!!

Έψαχνα βρώσιμη γλυκερινη και έτυχε να βρω στο φαρμακείο της περιοχής μου όμως δεν γνωριζαν αν είναι βρώσιμη ( δεν ήξερε η κοπέλα καν τι σημαίνει )!! Μου είπε ότι την βάζουν στις κρέμες τους. Εείπα κι εγώ φέρτην!! Είναι σε υγρή μορφή.

Επειδή βιάζομαι να φτιάξω μια τούρτα την πήρα αλλά είμαι επιφυλακτική στο να την χρησιμοποιήσω.. Είχε 3 ευρώ τα 100μλ.

Τι λέτε να την χρησιμοποιήσω??? Είναι δυνατόν να μην ήξεραν αν είναι βρώσιμη?? Υπάρχει και μη βρώσιμη γλυκερίνη???

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

:)

Καλησπέρα

Μπορείς να πάρεις αυτήν που είναι σίγουρα βρώσιμη http://www.iherb.com/Now-Foods-Solutions-Vegetable-Glycerine-16-fl-oz-473-ml/962

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!!!

Ναι έχετε δίκιο θα φτιάξω καμιά κρεμούλα για το πρόσωπο.. ;) ;)

όσες έχετε δοκιμάσει συνταγή ζαχαρόπαστας με και χωρίς βρώσιμη γλυκερίνη έχει μεγάλες διαφορές?? Πραγματικά ήθελα να πετύχω το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Το Iherb έχει μεταφορικά πολλά?? Συγνώμη που ρωτάω αλλά ειδικά με τα αμερικάνικα sites δεν το έχω πολύ και μιας και έχετε την εμπειρία ρωτάω pls να κερδίσω λίγο χρόνο :D :D

ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μένεις Αθήνα βρώσιμη έχει ο Αλιπράντης (πίσω από το πράκτικερ του Ελληνικού) και το Μπαχάρ (κέντρο Αθήνας, Ευριπίδου κάτο από την Αθηνάς). Δεν υπάρχει ορατή διαφορά με ή χωρίς γλυκερινη κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν μένεις Αθήνα βρώσιμη έχει ο Αλιπράντης (πίσω από το πράκτικερ του Ελληνικού) και το Μπαχάρ (κέντρο Αθήνας, Ευριπίδου κάτο από την Αθηνάς). Δεν υπάρχει ορατή διαφορά με ή χωρίς γλυκερινη κατά τη γνώμη μου.

tsioubal σε ευχαριστώ πολύ

Καλημέρα! <3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...