Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

mj_liaλάθος κάνεις!!έπρεπε να πας με το νέο σου μαγιουδάκι στην γιατρό!!:tongue::tongue:

marilouμου να μην στεναχωριέσαι ειδικά αν δεν έχεις και κληρονομικότητα!εγώ στις εξετάσεις όταν κάνω(λόγω άγχους μάλλον) μου βγαίνει 90φεύγα ενώ χαλαρά στο σπίτι τα πρωινά από75 εως 88 το ανώτερο(τα λέω να τα ακούω και εγώ βέβαια:tongue::tongue::tongue:)christineαν δεν κάνω λάθος μέχρι 28ηεβδομάδα γίνεται αλλά δεν ξέρω και σίγουρα!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

mj_liaλάθος κάνεις!!έπρεπε να πας με το νέο σου μαγιουδάκι στην γιατρό!!:tongue::tongue:

marilouμου να μην στεναχωριέσαι ειδικά αν δεν έχεις και κληρονομικότητα!εγώ στις εξετάσεις όταν κάνω(λόγω άγχους μάλλον) μου βγαίνει 90φεύγα ενώ χαλαρά στο σπίτι τα πρωινά από75 εως 88 το ανώτερο(τα λέω να τα ακούω και εγώ βέβαια:tongue::tongue::tongue:)christineαν δεν κάνω λάθος μέχρι 28ηεβδομάδα γίνεται αλλά δεν ξέρω και σίγουρα!!!

Λες ;;;;γιατί απο στρες άλλο τίποτα!!!!όλο λαχταρες περνάω μακάρι να φταίει αυτό!!!!μην περάσω κι αλλη λαχτάρα με το ζάχαρο!

Σε ευχαριστώ christine!!!

Απο οτι έχω καταλαβει 24η με 28η τη βάζουν οι γιατροί την καμπύλη...εμένα με είχε ενημερώσει στην 26η θα γίνει:-)

Link to comment
Share on other sites

marilouu και εγώ χθες την πάτησα με τις καούρες. έφαγα ψιλονυστική ένα πορτοκάλι και από τότε υποφέρω... σήμερα συνήλθα!

Ααα εσύ είσαι χειρότερη με πορτοκαλι;;;;χεχεχε :-)

Καλά χωρίς πλάκα δημιουργει θεμα γιατι δεν κάνει να τρώμε ή να πίνουμε όξινα πριν κοιμηθούμε :-)

Link to comment
Share on other sites

margi τέλεια νέα διαβάζω! καλή συνέχεια :P

Καλά αποτελέσματα να έχουμε σε όλες τις εξετάσεις. Κι εγώ Δευτέρα το αργότερο λέω να τελειώνω με όλες (καμπύλη, γενική αίματος, και ούρων 24ώρου).

Για τους αδιάκριτους καλέ μην σκάτε, σκάστε τους εσείς. Μια ξαδέρφη της μάνας μου της την έλεγε με τρόπο που η κόρη της θα παντρευόταν στα 29 (το ότι μόνο που δεν σύρθηκε στα πατώματα για να την πάρει ο λεγάμενος δεν το έλεγε, αλλά εγώ τα ήξερα αυτά από την ξαδέρφη μου) και άρα σύντομα θα την έκανε γιαγιά η ΚΟΡΗ ΚΙ ΟΧΙ Ο ΓΙΟΣ, όπως την δική μου (ο αδερφός μου είχε 2 και περίμεναν το τρίτο τότε) Εγώ 36 μόλις τα είχα πρωτοφτιάξει με τον άντρα μου. Όταν έμαθα τα χαζά που έλεγε για να πικάρει την μανα μου (μου τα σφύριξε η αδερφή μου) λέω τώρα θα σε σιάξω. Αγοράζω ένα θεόφαρδο φόρεμα σε γραμμή Α, και το φοράω στον γάμο. Λίγο το φαρδύ φόρεμα, λίγο εγώπου το έπαιζα και καλά κουρασμένη στο γάμο, σαν να ανακατεύομαι, να προσέχω μην σταθώ όρθια ώρα κλπ. τσιμπάει η θεία και βγάζει το συμπέρασμα ότι είμαι έγκυος. Εγώφυσικά ούτε να το αρνούμαι ούτε να το επιβεβαιώνω. Μιλάμε λύσσαξε που πίστεψε ότι πρόλαβα την κόρη της αν και ανύπαντρη εγώ. Τι γέλιο έριξα με την καζούρα της δεν σας περιγράφω. Φυσικά έγκυος δεν ήμουν, αλλά εκείνη για κανένα μήνα το φυσούσε και δεν κρύωνε, χαχαχαχαχαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας προλαβαινω καλε!! Τι πολυλογουδες που ειστε!!

Σας γραφω τα νεα μου κ παω να σας διαβασω...

Σημερα ημασταν Θεσσαλονικη στην γιατρο, ειδαμε την μπουμπουκα μας! 780γρ. Υπερκινητικη κ υγειεστατη. Πιεζε η γιατρος μου την κοιλια κ η κυρια αντιδρουσε! Οοοοοοολο κουνιοταν...

Μου εγραψε κ την καμπυλη... Θα την κανω απο βδομαδα. 75 γρ. Γλυκοζης και αιμα θα δωσω 3 φορες. 120 λεπτα η διαδικασια.

Την ρωτησα και για χρηματα. Μου ειπε 1000? για φτ. Και +100? καισαρικη.

Το καλυτερο σας το αφησα για το τελος! +5 κιλα σε ενα μηνα!! Ευτυχως δεν μου την ειπε....

Πηγαμε κ για βερες. Καταληξαμε σε διχρωμες κ θα τις εχουμε την αλλη τριτη. 380? χωρις αποδειξη, 480? με αποδειξη.

Πηγαμε και για καροτσι!! Ελαχιστα καροτσια χωρανε στο πορτ μπαγκαζ απ το αμαξι μας.. Graco evo, inglesina quand, inglesina avio. Ενταξει γενικα η πωλητρια δεν πεθαινε να μας εξηπυρετησει κ να μας εξηγησει πολλα.. Μαλλον πρεπει να παμε και σε αλλο μαγαζι να τα ξαναδουμε. Παντως απο αυτα τα τρια κλεινω στο graco πολυ ελαφρυ και ματζοβολο και νορμαλ τιμη. Ααααα της πηραμε και τα πρωτα της φορμακια και ενα ζευγαρι εσπαντριγιες! Τα χαιδευω απ την ωρα που γυρισαμε!!!

Τωρα ειμαι σε φαση αποσυνθεσης! Λες και με δειραν! Ποναει οοοοοοολο μου το σωμα!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν σας προλαβαινω καλε!! Τι πολυλογουδες που ειστε!!

Σας γραφω τα νεα μου κ παω να σας διαβασω...

Σημερα ημασταν Θεσσαλονικη στην γιατρο, ειδαμε την μπουμπουκα μας! 780γρ. Υπερκινητικη κ υγειεστατη. Πιεζε η γιατρος μου την κοιλια κ η κυρια αντιδρουσε! Οοοοοοολο κουνιοταν...

Μπουλούκα αλλά δραστήρια!!!! Μπράβο την κούκλα :tongue:

Μου εγραψε κ την καμπυλη... Θα την κανω απο βδομαδα. 75 γρ. Γλυκοζης και αιμα θα δωσω 3 φορες. 120 λεπτα η διαδικασια.

Την ρωτησα και για χρηματα. Μου ειπε 1000? για φτ. Και +100? καισαρικη.

Εντάξει νορμάλ οι τιμές. Απόδειξη θα κόψει;

Το καλυτερο σας το αφησα για το τελος! +5 κιλα σε ενα μηνα!! Ευτυχως δεν μου την ειπε....

Τι να σου την πει καλέ; Μας δουλεύεις;

Πηγαμε κ για βερες. Καταληξαμε σε διχρωμες κ θα τις εχουμε την αλλη τριτη. 380? χωρις αποδειξη, 480? με αποδειξη.

Με το καλό!!!

Πηγαμε και για καροτσι!! Ελαχιστα καροτσια χωρανε στο πορτ μπαγκαζ απ το αμαξι μας.. Graco evo, inglesina quand, inglesina avio. Ενταξει γενικα η πωλητρια δεν πεθαινε να μας εξηπυρετησει κ να μας εξηγησει πολλα.. Μαλλον πρεπει να παμε και σε αλλο μαγαζι να τα ξαναδουμε. Παντως απο αυτα τα τρια κλεινω στο graco πολυ ελαφρυ και ματζοβολο και νορμαλ τιμη.

Το έχουν δυο φίλες μου και είναι πολύ ευχαριστημένες.

Ααααα της πηραμε και τα πρωτα της φορμακια και ενα ζευγαρι εσπαντριγιες! Τα χαιδευω απ την ωρα που γυρισαμε!!!

Καλοφόρετα :P

Τωρα ειμαι σε φαση αποσυνθεσης! Λες και με δειραν! Ποναει οοοοοοολο μου το σωμα!

Ε, λογικό. Άραξε τώρα και ξεκουράσου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας προλαβαινω καλε!! Τι πολυλογουδες που ειστε!!

Σας γραφω τα νεα μου κ παω να σας διαβασω...

Σημερα ημασταν Θεσσαλονικη στην γιατρο, ειδαμε την μπουμπουκα μας! 780γρ. Υπερκινητικη κ υγειεστατη. Πιεζε η γιατρος μου την κοιλια κ η κυρια αντιδρουσε! Οοοοοοολο κουνιοταν...

Μου εγραψε κ την καμπυλη... Θα την κανω απο βδομαδα. 75 γρ. Γλυκοζης και αιμα θα δωσω 3 φορες. 120 λεπτα η διαδικασια.

Την ρωτησα και για χρηματα. Μου ειπε 1000? για φτ. Και +100? καισαρικη.

Το καλυτερο σας το αφησα για το τελος! +5 κιλα σε ενα μηνα!! Ευτυχως δεν μου την ειπε....

Πηγαμε κ για βερες. Καταληξαμε σε διχρωμες κ θα τις εχουμε την αλλη τριτη. 380? χωρις αποδειξη, 480? με αποδειξη.

Πηγαμε και για καροτσι!! Ελαχιστα καροτσια χωρανε στο πορτ μπαγκαζ απ το αμαξι μας.. Graco evo, inglesina quand, inglesina avio. Ενταξει γενικα η πωλητρια δεν πεθαινε να μας εξηπυρετησει κ να μας εξηγησει πολλα.. Μαλλον πρεπει να παμε και σε αλλο μαγαζι να τα ξαναδουμε. Παντως απο αυτα τα τρια κλεινω στο graco πολυ ελαφρυ και ματζοβολο και νορμαλ τιμη. Ααααα της πηραμε και τα πρωτα της φορμακια και ενα ζευγαρι εσπαντριγιες! Τα χαιδευω απ την ωρα που γυρισαμε!!!

Τωρα ειμαι σε φαση αποσυνθεσης! Λες και με δειραν! Ποναει οοοοοοολο μου το σωμα!

Τσαμπουκαλου η κορη σου,καλοφορετα ολα στην μπουμπου και καλοριζικες οι βερες!με το καλο!!!

mousoudi εισαι απαιχτη!χαχα δυστυχως οι αδιακριτοι ειναι πολλοι αλλα τους γραφω.μια φορα μονο απαντησα:ειμαι εκκλησια με τη νυφη μου και με ρωταει μια απο το χωριο μου κανενα παιδακι; ειμαι μικρη της λεω!παει στη νυφη μου..εσυ παιδακι;ε τα παιρνω και της λεω οταν μεινουμε θα σε παρω τηλ.εξαφανιστηκε μετα!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τσαμπουκαλου η κορη σου,καλοφορετα ολα στην μπουμπου και καλοριζικες οι βερες!με το καλο!!!

mousoudi εισαι απαιχτη!χαχα δυστυχως οι αδιακριτοι ειναι πολλοι αλλα τους γραφω.

Καλά κάνεις και τους γράφεις. Κι εγώ συνήθως αυτό κάνω και δεν με αγγίζουν και τα σχόλιά τους...αλλά να πικάρει την μαμά μου για ένα τέτοιο θέμα ε όχι, ένα μαθηματάκι το χρειαζόταν.

μια φορα μονο απαντησα:ειμαι εκκλησια με τη νυφη μου και με ρωταει μια απο το χωριο μου κανενα παιδακι; ειμαι μικρη της λεω!παει στη νυφη μου..εσυ παιδακι;ε τα παιρνω και της λεω οταν μεινουμε θα σε παρω τηλ.εξαφανιστηκε μετα!

Ειλικρινά τέτοιες συμπεριφορές δεν τις καταλαβαίνω (για την "κυρία" μιλάω και όλες τις όμοιές της). Τόση ανάγκη για κουτσομπολιό και αδιακρισία καταντάει άρρωστο πια! Γιατί δεν μπαίνουν στον κόπο να σκεφτούν ότι κάποια κοπέλα μπορεί και να πληγώνεται με τα σχόλια αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά τέτοιες συμπεριφορές δεν τις καταλαβαίνω (για την "κυρία" μιλάω και όλες τις όμοιές της). Τόση ανάγκη για κουτσομπολιό και αδιακρισία καταντάει άρρωστο πια! Γιατί δεν μπαίνουν στον κόπο να σκεφτούν ότι κάποια κοπέλα μπορεί και να πληγώνεται με τα σχόλια αυτά;

Γιατι χαιρονται με τα προβληματα του αλλου γιατι αν κοιταξουν τα δικα τους θα πεσουν σε καταθλιψη!!!πιο πολυ με ειχε πειραξει για τη νυφη μου γιατι ηταν σε διαδικασια εξωσωματικης!ασχετο λογω ξαπλας νιωθω τον μπεμπη συνεχεια!!!τον λατρευωωωωω


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου!!!!

Εγώ τελικά αυριο θα πάω για β΄επιπέδου και την Δευτερα για αμνιοπαρακέντηση!!

Καλύτερα να είμαι πιο ήσυχη που θα δούμε το μωρό!!!

Πήρα τηλ πριν λίγο και ρώτησα για dvd και φωτο και φυσικά δίνουν!!!

Θέλω να την δει ο μικρός μου.... όοοτι καταλάβει βέβαια ο μικρούλης μου.....

Όσον αφορά τον παιδικό από προσωπική εμπειρία μπορώ να πώ ότι μέχρις στιγμής

που τελειώνουμε και το νηπιαγώγειο φέτος δεν το μετάνιωσα ούτε στιγμή....

Ξεκίνησε 19 μηνών το πήρε πολύ θετικά και ποτέ δεν μου παραπονέθηκε για το παραμικρό..

Βέβαια παίζει ρόλο και σε τι παιδικό θα πέσεις... το είχα ψάξει πολύ!!! κι ευτυχως εκει που είμαστε είναι τόσο καλά που το προτιμώ πολύ περισσότερο απ το να καθοταν με γιαγιά και παππου στο σπίτι.... ειδικά με την πεθερα μου καλή χρυση αλλά απο όρους.. γιουχου!!!

Πίστευω θα υπήρχαν εντάσεις ανάμεσα σε εμας και το παιδί..

Γενικά μπήκαμε σε ενα πρόγραμμα.. δικό μας χωρις να υποχρεωνόμαστε.

Κάνουν τόσα πράγματα που μέσα στο σπίτι σε καμια περίπτωση δεν θα μάθαινε...

Βεβαια είναι ένα πολύ βολικό παιδί, δεν αρρωσταίνει κι εύκολα γενικα μας πήγε καλά απο την αρχή!!!

Η κάθε μανούλα όμως όπως νιώθει...


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ε, λογικό. Άραξε τώρα και ξεκουράσου!

Mousoudi αυτο δεν το ρωτησα!

Σε μια φιλη για επεμβαση πηρε 700? και εκοψε για 400?. Σε εμας καθε φορα κοβει αποδειξη. Τωρα για την γεννα θα την ρωτησουμε την επομενη φορα!

Μας ειπε να μας δωσει και τις χρεωσεις της βιοκλινικης και μετα την ρωτησα κατι αλλο και το ξεχασε!! Κι αυτο την επομενη φορα!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου!!!!

Εγώ τελικά αυριο θα πάω για β΄επιπέδου και την Δευτερα για αμνιοπαρακέντηση!!

Καλύτερα να είμαι πιο ήσυχη που θα δούμε το μωρό!!!

Πήρα τηλ πριν λίγο και ρώτησα για dvd και φωτο και φυσικά δίνουν!!!

..

Η αμνιοπαρακεντηση δε θα εξαρτηθεί απο τις τιμες της β επιπεδου; Θα την κανεις ετσι κι αλλιώς;


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η αμνιοπαρακεντηση δε θα εξαρτηθεί απο τις τιμες της β επιπεδου; Θα την κανεις ετσι κι αλλιώς;

Ναι θα την κάνω ανεξάρτητα από τις τιμές Β΄επιπέδου...

και η αυχενικη μου έχει βγει με πολύ καλά αποτελέσματα αλλά θα την κάνω

για λόγους ηλικιας (37).

Είχαμε σκεφτει και την λήψη αίματος αλλά με πολλή συζητηση που είχα με τον γυναικολόγο μου καταλήξαμε να κάνω αμνιοπαρακέντηση μόνο και μονο γιατί είναι διαγνωστική....


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω έπεσε πολύ δουλειά σήμερα και μου πήρε μία ώρα να διαβάσα τα νέα σας!!! mousoudi ναι αυτό είπα και εγώ μάλλον δεν το εξέφρασα καλά!να μην συμπέσει με την περίοδο που θα γεννηθεί το μωρό. Δηλαδή όταν γεννηθεί το μωρό να είναι και το μεγάλο σπίτι!

katerinw85μην αγχώνεσαι και εγώ έχω ιστορικό σαγχάρου, θρεφταράκι μωρό και και καμπύλη αύριο, αλλά πάνω απο όλα θετική σκέψη, βοηθάει πάντα!!

mj_lia εγώ τα χαλιά έβαλα τώρα το Πάσχα τον άντρα μου και τα μάζεψε τα φόρτωσε στο αμάξι και τα πήγαμε στο χωριό να μας τα πλύνουν, οπότε πάνε όλα!

Papakia30 άντε Μπραβο για τον υπέρηχο. έπρεπε να του το πεις όμως, να σου δώσει καμια φωτό. Τόσα λεφτά παίρνει ο τσιφουτης!!

happy and crazy καλά αποτελέσματα με την καμπύλη και έκανες την καλύτερη δουλειά που κοιμήθηκες!!

Εμένα θα έρθει αύριο είπε ο καλός μου μαζί να μη με αφήσει μόνη μου και ζαλιστώ, να μου κάνει και παρέα!!:D:D:D


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

ziu_zitsu, μπραβο! Τέλεια η μπουμπού σας! Μεγάλωσε η κούκλα και κάνει τσαχπινιές! Καλορίζικες και καλότυχες οι βέρες σας! Κι εμείς δίχρωμες έχουμε ;) Καλοφόρετα τα ρουχαλάκια της μικρής κι όσον αφορά το μαγαζί να πάτε κι αλλού. Θεωρώ πως αν η πωλήτρια δεν είναι εξυπηρετική ούτε το χαίρεσαι, ούτε στην πραγματικότητα βλέπεις όλα όσα θα ήθελες. Σε αυτό που πήγα την τελευταία φορά έκανα βόλτα όλα τα καρότσια και δοκίμασα να κλείσω αυτό που με ενδιαφέρει με το ένα χέρι δύο τρεις φορές για να το μάθω. Ήταν θέμα πωλήτριας! Το γούσταρε αυτό που έκανε, χαρήκαμε κι εμείς και μάθαμε όλα όσα θέλαμε.

Κατερίνα καλή επιτυχία στην καμπύλη! Όλα καλά θα πάνε!

Ioanna, καλή επιτυχία και σε σένα στις εξετάσεις σου! Αφού η αυχενική σου ήταν καλή δεν θα έχεις θέμα! Να μας πεις νέα σου!

Φιλάκια σε όλες!!! Καληνύχτα!


1BRtp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...