Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Καλωσήρθες κι εσύ στην παρέα μας! Με το καλό το μωρούλι σου! Τι εννοούμε οτι βγαίνει 4 εβδομάδες μεγαλύτερο; οτι μπορεί η σύλληψη να έγινε 4 εβδομάδες πριν την ημερομηνία που θεωρεί ο γιατρός; Αυτό δεν σου το είχε πει απο την αρχή ή τώρα φάνηκε η διαφορά;

Ο γιατρός που με παρακολουθεί έξω μου είχε πει ότι είναι λίγο μεγαλούτσικη (λογικο λεει αφου και το πρωτο γεννήθηκε 4κιλα ) αλλα στην επισκεψη που εκανα σε αλλον γιατρο που θα μου κανει την καισαρικη στο νοσοκομειο του φανηκε περιεργο το γεγονος οτι το μηχανημα του υπερηχου την μετραει 4 εβδομαδες μεγαλύτερη και να ξαναπαω σε 2 βδομαδες να την ξαναδουμε. Με αγχωσε λετε να μου την βγαλει νωρίτερα? εχει τυχει σε καμια αυτο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια σας είχα ξαναρωτήσει παλιότερα και δεν μου είχε απαντήσει καμια.

Τωρα χρειάζομαι επειγόντως τη βοηθεια σας.

Μετά τη β επιπέδου η γιατρος μου συνέστησε να κανω εμβολιο για κοκκυτη μεταξύ 24ης και 32ης εβδομάδας. Τώρα πλησιάζω την 32η και πρέπει να πάρω μια απόφαση.

Το συζήτησα με τον παθολόγο μου και μου είπε πώς ολες οι εγκυες το κάνουν εδώ (τα τελευταια 3 χρονια), πως είναι εντελώς ακίνδυνο για το μωρο και ο λογος που γίνεται είναι γιατι καθε χρόνο 3 παιδακια (βρέφη) πεθαίνουν από κοκκύτη εδώ στο βελγιο, δηλαδή η ασθένεια εχει επανέλθει. Επίσης, πρέπει να γίνει κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ωστε να ανοσοποιηθεί παθητικά και το μωρό, να περάσω δλδ τα αντισώματα στο μωρό.

Εγώ αναρωτιέμαι, ποιες οι πιθανότητες να έρθει το παιδί σε επαφή με τον κοκκύτη τους 2 πρώτους μηνες ζωής του? (μετα το 2ο μήνα εμβολιάζεται το μωρο).

Πραγματικά δεν ξέρω τί να κάνω.. Ποια είναι η γνώμη σας?

Καλησπέρα zottepyjama! Η αλήθεια είναι πως ούτε και εγώ έχω ξανά ακούσει κάτι τέτοιο. Μήπως να απευθυνόσουν σε κάποιο γυναικολόγο εδω στην Ελλάδα να σου έλεγε τη γνώμη του; Μήπως είναι κρούσμα που εντοπίζεται εκεί και σπανιότερα εδω, πιστεύω θα σε βοηθήσει περισσότερο η γνώμη ειδικού.

Link to comment
Share on other sites

angelina_x καλώς όρισες...... 4 εβδομάδες μεγαλύτερο? Τώρα το είδατε? Στη β επιπέδου.?????????????

την β επιπεδου που μου την εκανε η Κουρη που ερχεται απο Αθηνα μου ειπε οτι ειναι μεν μεγαλουτσικη αλλα εντός των φυσιολογικων οριων.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας είχα ξαναρωτήσει παλιότερα και δεν μου είχε απαντήσει καμια.

Τωρα χρειάζομαι επειγόντως τη βοηθεια σας.

Μετά τη β επιπέδου η γιατρος μου συνέστησε να κανω εμβολιο για κοκκυτη μεταξύ 24ης και 32ης εβδομάδας. Τώρα πλησιάζω την 32η και πρέπει να πάρω μια απόφαση.

Το συζήτησα με τον παθολόγο μου και μου είπε πώς ολες οι εγκυες το κάνουν εδώ (τα τελευταια 3 χρονια), πως είναι εντελώς ακίνδυνο για το μωρο και ο λογος που γίνεται είναι γιατι καθε χρόνο 3 παιδακια (βρέφη) πεθαίνουν από κοκκύτη εδώ στο βελγιο, δηλαδή η ασθένεια εχει επανέλθει. Επίσης, πρέπει να γίνει κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ωστε να ανοσοποιηθεί παθητικά και το μωρό, να περάσω δλδ τα αντισώματα στο μωρό.

Εγώ αναρωτιέμαι, ποιες οι πιθανότητες να έρθει το παιδί σε επαφή με τον κοκκύτη τους 2 πρώτους μηνες ζωής του? (μετα το 2ο μήνα εμβολιάζεται το μωρο).

Πραγματικά δεν ξέρω τί να κάνω.. Ποια είναι η γνώμη σας?

Καλημέρα!! Νομίζω αυτή η τακτική ακολουθείται και στην Αμερική. Στην Ελλάδα άκουσα μέσα στο χειμώνα λόγω έξαρσης πνευμονιών και Η1Ν1 να το συνιστούν σε εγκύους... Τώρα εκεί δεν ξέρω τι γίνεται δεδομένου όμως ότι με τα φάρμακα γενικά είναι φειδωλοί θα έχουν λόγο να το συνιστούν!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας είχα ξαναρωτήσει παλιότερα και δεν μου είχε απαντήσει καμια.

Τωρα χρειάζομαι επειγόντως τη βοηθεια σας.

Μετά τη β επιπέδου η γιατρος μου συνέστησε να κανω εμβολιο για κοκκυτη μεταξύ 24ης και 32ης εβδομάδας. Τώρα πλησιάζω την 32η και πρέπει να πάρω μια απόφαση.

Το συζήτησα με τον παθολόγο μου και μου είπε πώς ολες οι εγκυες το κάνουν εδώ (τα τελευταια 3 χρονια), πως είναι εντελώς ακίνδυνο για το μωρο και ο λογος που γίνεται είναι γιατι καθε χρόνο 3 παιδακια (βρέφη) πεθαίνουν από κοκκύτη εδώ στο βελγιο, δηλαδή η ασθένεια εχει επανέλθει. Επίσης, πρέπει να γίνει κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ωστε να ανοσοποιηθεί παθητικά και το μωρό, να περάσω δλδ τα αντισώματα στο μωρό.

Εγώ αναρωτιέμαι, ποιες οι πιθανότητες να έρθει το παιδί σε επαφή με τον κοκκύτη τους 2 πρώτους μηνες ζωής του? (μετα το 2ο μήνα εμβολιάζεται το μωρο).

Πραγματικά δεν ξέρω τί να κάνω.. Ποια είναι η γνώμη σας?

εαν ακουλουθειται το πρωτοκολλο εκει ηδη εδω κ 3 χρονια ,σκεψου το. καποια σημασια θα χει. οσο για επαφη με το κοκκυτη τους 2 πρωτους μηνες, βαζεις το χερι σου στη φωτια;; εγω θα το κανα. δε θα θελα να υπεφερε το μωρο γιατι εγω δεν ηθελα να κανω ενα εμβολιο.

δε ρωτας κ σε κανα βελγικο σαιτ για μαμαδες να σου πουν;


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! Νομίζω αυτή η τακτική ακολουθείται και στην Αμερική. Στην Ελλάδα άκουσα μέσα στο χειμώνα λόγω έξαρσης πνευμονιών και Η1Ν1 να το συνιστούν σε εγκύους... Τώρα εκεί δεν ξέρω τι γίνεται δεδομένου όμως ότι με τα φάρμακα γενικά είναι φειδωλοί θα έχουν λόγο να το συνιστούν!

Στην Αγγλία συνιστουν εμβολιο κοκκυτη και γρίπης. Δεν ξερω απλα μου κανει λιγο κερδοσκοπικο ολο αυτο.


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

εαν ακουλουθειται το πρωτοκολλο εκει ηδη εδω κ 3 χρονια ,σκεψου το. καποια σημασια θα χει. οσο για επαφη με το κοκκυτη τους 2 πρωτους μηνες, βαζεις το χερι σου στη φωτια;; εγω θα το κανα. δε θα θελα να υπεφερε το μωρο γιατι εγω δεν ηθελα να κανω ενα εμβολιο.

δε ρωτας κ σε κανα βελγικο σαιτ για μαμαδες να σου πουν;

μα για αυτο ειναι δυσκολη αποφαση. μαλλον δεν μπορω να παρω το ρισκο να μην το κανω.


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

εαν ακουλουθειται το πρωτοκολλο εκει ηδη εδω κ 3 χρονια ,σκεψου το. καποια σημασια θα χει. οσο για επαφη με το κοκκυτη τους 2 πρωτους μηνες, βαζεις το χερι σου στη φωτια;; εγω θα το κανα. δε θα θελα να υπεφερε το μωρο γιατι εγω δεν ηθελα να κανω ενα εμβολιο.

δε ρωτας κ σε κανα βελγικο σαιτ για μαμαδες να σου πουν;

α, και δεν ειναι οτι εγω δεν θελω να το κανω, ειναι οτι φοβαμαι μην εχει καμια παρενεργεια στο μωρο


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας είχα ξαναρωτήσει παλιότερα και δεν μου είχε απαντήσει καμια.

Τωρα χρειάζομαι επειγόντως τη βοηθεια σας.

Μετά τη β επιπέδου η γιατρος μου συνέστησε να κανω εμβολιο για κοκκυτη μεταξύ 24ης και 32ης εβδομάδας. Τώρα πλησιάζω την 32η και πρέπει να πάρω μια απόφαση.

Το συζήτησα με τον παθολόγο μου και μου είπε πώς ολες οι εγκυες το κάνουν εδώ (τα τελευταια 3 χρονια), πως είναι εντελώς ακίνδυνο για το μωρο και ο λογος που γίνεται είναι γιατι καθε χρόνο 3 παιδακια (βρέφη) πεθαίνουν από κοκκύτη εδώ στο βελγιο, δηλαδή η ασθένεια εχει επανέλθει. Επίσης, πρέπει να γίνει κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ωστε να ανοσοποιηθεί παθητικά και το μωρό, να περάσω δλδ τα αντισώματα στο μωρό.

Εγώ αναρωτιέμαι, ποιες οι πιθανότητες να έρθει το παιδί σε επαφή με τον κοκκύτη τους 2 πρώτους μηνες ζωής του? (μετα το 2ο μήνα εμβολιάζεται το μωρο).

Πραγματικά δεν ξέρω τί να κάνω.. Ποια είναι η γνώμη σας?

καλημερα πυζαμουλα :)

προσωπικα θα το εκανα το εμβολιο!!

ξερω οτι ακουγονται πολλα για τα εμβολια. αυτο που δεν ξερω κατα ποσο εχουν καποια βαση ή είναι θεωριες συνωμοσιας. το μονο βεβαιο ειναι οτι με τα εμβολια σταματησε ο κοσμος να πεθαινει για ψυλου πηδημα.. κατανοητοι οι ενδοιασμοι αλλα ας σκεφτουμε πως θα ηταν ακομη ο κοσμος μας χωρις αυτα.

τα 3 μωρα μπορει να φαινεται μικρο ποσοστο (δεν ξερουμε καν ποσο τοις εκατο ειναι) αλλα το μονο βεβαιο ειναι οτι για οποιον του τυχει ειναι 100%.

δε νομιζω τοσο πια η καθε φαρμακοβιομηχανια κ λοιπα συμφερονται να εστιαζαν πχ στον κοκυτη κ οχι σε καποια αλλη νοσο αν ηταν απλα θεμα συμφεροντων... θα μπορουσαν να επικαλεστουν καποια πιο ... συνηθισμενη ασθενεια. εν τελει, για να γινετια μαζικος προληπτικος εμβολιασμος, κατα τη δικη μου ταπεινη αποψη, μαλλον υπαρχει οντως θεμα.


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

την β επιπεδου που μου την εκανε η Κουρη που ερχεται απο Αθηνα μου ειπε οτι ειναι μεν μεγαλουτσικη αλλα εντός των φυσιολογικων οριων.

καλως ηρθες και με το καλο το μπεμπακι σου.

αν ειναι εντος των φυσιολογικων οριων, ποιο ακριβως εινα ιτο προβλημα?

σου ειπε ο γιατρος σου οτι υπαρχει θεμα, η απλα σου ειπε οτι το παιδι βγαινει μεγαλυτερη κ απο μονη σου το δεσες κομπο οτι ειναι κατι κακο?

καμπυλη ζαχαρου εχεις κανει?


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλά, είσαι φοβερή!!!!!!!!

πολύ γέλιο η περιγραφή!

κι εγώ σκέφτομαι .. να το πω να μη το πω για το γλυκάκι;

:mrgreen:

κοιτα, εγω το ειπα για να ξερει οτι ανεβηκε λογω .. αποχρωσας αιτιας κ οτι δεν ειναι ανεξελγκτο, ωστε μην καταληξουμε σε ινσουλινη πριν της ωρας μας..

αν με το γλυκακι που εφαγες ησουν πανω απο το οριο, μαλλον θα πρεπε να το πεις.. (βεβαια, δεν ξερω αν θα σφαχτειτε μετα, ετσι οπως μας την περιεγραψες κ ιαυτη κ τα .. .τρυφερα σου αισθηματα σου απεναντι της :D )

αν η τιμη ηταν εντος οριων, μαλλον σε παιρνει να κανεις τον κινεζο. αλαλ μην αποθρασυνεσαι διοτι δε σημαινει οτι επειδη καποιες φορες δεν ανεβαινει δε θα ανεβαινει για παντα... κ εγωστην αρχη δεν το χα παρει κ πολυ σοβαρα αλλα οσο περναει ο καιρος στενευουν τα περιθωρια.... αχ,βαχ!!

ηθελα απο καιτο να σε ρωτησω.. ειχατε απαντησει πολλες για τους πονους που ειχα ρωτησει αλλα δεν ειχα μπορεσει τοτε να απαντησω, συγνωμη απ ολες :oops:

εσυ ομως δε μου ειχες πει για τη Β12? οταν λες παιρνεις μια Β12 τι εννοεις? υπαρχει σε χαπι? μονη της? η τις νευρομπιον λες?

εγω ειχα καποτε πολλλυυυυυυυυ χαμηλη Β12 κ εκανα για καποια χρονια ενεσεις. (οταν υπαρχει ελλειψη μονο με ενεση αναπληρωνεται..)

καλα... δε θα πωγια τον πονο!!! οποια νομιζει οτι οποιαδηποτε ενεση ποναει, πραγματικα δεν ξερει τι θα πει πονος απο ενεση!!!!

(εκανα κ τη ροφιλαω, που θεωρειται οτι ποναει κι εγω δεν καταλαβα τπτ!!! λογω μετρου γυκρισης βεβαιως βεβαιως..)

τεσπα, τωρα στην εγκυμοσυνη που εκανα εξεταση για Β12, καλη ηταν.... αρα λογικα δεν ειναι απο αυτο οι πονοι.

εσυ την παιρνεις λογω ελλειψης? σου πει γιατρος? άλλο τι? (που θα λεγε κ η Κανελη :P )

εν ολιγοις: μπορουμε να παρουμε ετσι απο μονες μας 0β12 στην εγκυμοσυνη κ δεν υπαρχει θεμα?


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα πυζαμουλα :)

προσωπικα θα το εκανα το εμβολιο!!

ξερω οτι ακουγονται πολλα για τα εμβολια. αυτο που δεν ξερω κατα ποσο εχουν καποια βαση ή είναι θεωριες συνωμοσιας. το μονο βεβαιο ειναι οτι με τα εμβολια σταματησε ο κοσμος να πεθαινει για ψυλου πηδημα.. κατανοητοι οι ενδοιασμοι αλλα ας σκεφτουμε πως θα ηταν ακομη ο κοσμος μας χωρις αυτα.

τα 3 μωρα μπορει να φαινεται μικρο ποσοστο (δεν ξερουμε καν ποσο τοις εκατο ειναι) αλλα το μονο βεβαιο ειναι οτι για οποιον του τυχει ειναι 100%.

δε νομιζω τοσο πια η καθε φαρμακοβιομηχανια κ λοιπα συμφερονται να εστιαζαν πχ στον κοκυτη κ οχι σε καποια αλλη νοσο αν ηταν απλα θεμα συμφεροντων... θα μπορουσαν να επικαλεστουν καποια πιο ... συνηθισμενη ασθενεια. εν τελει, για να γινετια μαζικος προληπτικος εμβολιασμος, κατα τη δικη μου ταπεινη αποψη, μαλλον υπαρχει οντως θεμα.

αλοβεσακι σε ευχαριστω.

θα το σκεφτώ ακόμα λιγο. εχω ακομη μια εβδομάδα :)


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες και με το καλο το μπεμπακι σου.

αν ειναι εντος των φυσιολογικων οριων, ποιο ακριβως εινα ιτο προβλημα?

σου ειπε ο γιατρος σου οτι υπαρχει θεμα, η απλα σου ειπε οτι το παιδι βγαινει μεγαλυτερη κ απο μονη σου το δεσες κομπο οτι ειναι κατι κακο?

καμπυλη ζαχαρου εχεις κανει?

Καμπυλη ζαχαρου εκανα αλλα τα αποτελεσματα θα τα δω την Παρασκευη, Αγχωθηκα γιατι μου ειπε σε 2 βδομαδες (εγω θα μαι 32εβδ) θα συζητησουμε τα της καισαρικης. υπαρχει περιπτωση να μου την βγαλει νωρητερα επειδη την βγαζει μεγαλυτερη?

γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας είχα ξαναρωτήσει παλιότερα και δεν μου είχε απαντήσει καμια.

Τωρα χρειάζομαι επειγόντως τη βοηθεια σας.

Μετά τη β επιπέδου η γιατρος μου συνέστησε να κανω εμβολιο για κοκκυτη μεταξύ 24ης και 32ης εβδομάδας. Τώρα πλησιάζω την 32η και πρέπει να πάρω μια απόφαση.

Το συζήτησα με τον παθολόγο μου και μου είπε πώς ολες οι εγκυες το κάνουν εδώ (τα τελευταια 3 χρονια), πως είναι εντελώς ακίνδυνο για το μωρο και ο λογος που γίνεται είναι γιατι καθε χρόνο 3 παιδακια (βρέφη) πεθαίνουν από κοκκύτη εδώ στο βελγιο, δηλαδή η ασθένεια εχει επανέλθει. Επίσης, πρέπει να γίνει κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ωστε να ανοσοποιηθεί παθητικά και το μωρό, να περάσω δλδ τα αντισώματα στο μωρό.

Εγώ αναρωτιέμαι, ποιες οι πιθανότητες να έρθει το παιδί σε επαφή με τον κοκκύτη τους 2 πρώτους μηνες ζωής του? (μετα το 2ο μήνα εμβολιάζεται το μωρο).

Πραγματικά δεν ξέρω τί να κάνω.. Ποια είναι η γνώμη σας?

Κι εγώ συμφωνώ οτι καλό θα ήταν να μην το ρισκάρεις, όπως συμφωνώ στο να ρωτήσεις κι άλλες μανούλες εκεί τι έχουν κάνει ή τι προτείνουν άλλοι γιατροί...

Ο γιατρός που με παρακολουθεί έξω μου είχε πει ότι είναι λίγο μεγαλούτσικη (λογικο λεει αφου και το πρωτο γεννήθηκε 4κιλα ) αλλα στην επισκεψη που εκανα σε αλλον γιατρο που θα μου κανει την καισαρικη στο νοσοκομειο του φανηκε περιεργο το γεγονος οτι το μηχανημα του υπερηχου την μετραει 4 εβδομαδες μεγαλύτερη και να ξαναπαω σε 2 βδομαδες να την ξαναδουμε. Με αγχωσε λετε να μου την βγαλει νωρίτερα? εχει τυχει σε καμια αυτο?

Δεν ξέρω αν γίνεται να σου την πάρει νωρίτερα επειδή μόνο και μόνο βγαίνει μεγαλύτερη... Θέλω να πω οτι και το πρώτο σου παιδί που βγήκε μεγάλο δεν σου το πήρανε νωρίτερα γι' αυτό το λόγο, έτσι δεν είναι; Μόνο αν δει ο γιατρός οτι δυσφορεί, οτι δεν αναπτύσσεται/τρέφεται καλά κλπ... Συζήτησέ το μαζί του και πες του και οτι το πρώτο σου παιδί βγήκε εξίσου μεγάλο...

εν ολιγοις: μπορουμε να παρουμε ετσι απο μονες μας 0β12 στην εγκυμοσυνη κ δεν υπαρχει θεμα?

Εγώ παίρνω φυλλικό οξύ που είναι συνδυασμένο με B12 το folivit για την ακρίβεια... Χωρίς να έχω μετρήσει την B12 σε κάποια εξέταση, μάλλον όμως είναι πολύ μικρή η ποσότητα που περιέχει το κάθε χάπι...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καμπυλη ζαχαρου εκανα αλλα τα αποτελεσματα θα τα δω την Παρασκευη, Αγχωθηκα γιατι μου ειπε σε 2 βδομαδες (εγω θα μαι 32εβδ) θα συζητησουμε τα της καισαρικης. υπαρχει περιπτωση να μου την βγαλει νωρητερα επειδη την βγαζει μεγαλυτερη?

γινεται αυτο?

Σου ειπε δλδ οτι θα κανεις καισαρικη και η αιτιολογια ηταν οτι το μωρο ειναι μεγαλυτερο; χωρις αλλη αιτιολογια; καινπρωφη φορα αναφερθηκε η καισαρικη αυτη τη φορα, που σου ειπε οτι ειναι μεγαλυτερο;

Εχω διαβασει σε φορουμ οτι κανουν οι γιατροι καισαρικη γιατι και καλα το μ ρο ειναι μεγαλο η μητερα στενη κτλ. Δεν ξερω κατα ποσο υφισταται ως αιτιολογια η ειναι δικαιολογια..αλλα αν μιλαμε για δημοσιο νοσοκομειο, εκει υποτιθεται οτι ο γιατρος δεν εχει λογο να καταφυγει σε καισαρικη. Εκτος αν θα παρει την ταριφα του ετσι κι αλλιως, οποτε επιλεγει την συντομη οδο...

Τι να σε πουμε κι εμεις....δεν ξερουμε ολα τα δεδομενα ωστε να εχουμε αποψη... εγω νομιζω οτι στη θεση σου 1ον, θα επεμενα να μου εξηγησει- αιτιολογησει τα της καισαρικης στο επομενο ραντεβου κ 2ον, θα πηγαινα να παρω και μια δευτερη γνωμη οσον αφορα τοσο το μεγεθος του μωρου οσο και την αναγκαιοτητα καισαρικης...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...