Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Nima21 είπε:

      Εγω αρχικα θα σας προτείνω να κανετε συγκριση σε διάφορα μικροβιολογικά εργαστήρια για να επιβεβαιωσετε το αποτελεσμα! Σας το λεω γιατι εμεις ενα χρόνο την πατήσαμε και τελικά υπήρχε οχι μονο λάθος αποτελεσμα αλλα δεν ηξεραν να διαβαζουν και τις τιμες! Σιγουρα σε συστημενο μικροβιολογικό! Απο εκει κ περα ο ανδρας μου εκανε επεμβαση κηρσοκηλης κατω απο 35 τοτε, πετυχε, πηρε βιταμίνες, ειχε και παρα πολυ καλο σπερμοδιαγραμμα και μετριο.. εντελει καναμε εξωσωματικη αλλα οι γιατροί δεν μας απέκλεισαν ποτε τη φυσική συλληψη.. θεωρω οτι πρέπει να ειναι πολυ μεγαλο το προβλημα της τερατοσπερμιας ή να υπαρχει πληρης αζωοσπερμια.. επισης εχετε ηδη ενα παιδι.. ποσο δηλ να χειροτέρεψε μεσα στα χρονια;; Για τις βιταμίνες ειμαι υπερ προσωπικα, μονο να κερδισει εχει, οχι να χασει.. τωρα για την επεμβαση ο,τι σας λενε οι γιατροί σας, παιζει ρολο και η ηλικια του..

      Είναι 34 χρόνων,έχει κιρσοκήλη,αλλά το πρόβλημα είναι πως γεννήθηκε με κρυψορχία.Εκανε εγχείρηση μικρός,αλλά του άφησε προβλήματα.Η ανδρολογος μας είπε πως ειναι τυχερός που εχει σπέρμα,γενικά ήταν λίγο απότομη,αλλά ειλικρινής.Για το σπερμοδιαγραμμα,πηγαμε σε εξειδικευμένο ανδρολογικο εργαστήριο,όχι σε ένα απλό διαγωνιστικό κέντρο..Ο άντρας μου ξεκίνησε εδώ και λίγες μέρες τις wellman conception,επίσης δεν καπνίζει και δεν πίνει.Αυτο που βελτιώθηκε σε σχέση με το προηγούμενο σπερμοδιαγραμμα που έκανε πριν τρία χρόνια,είναι η ποσότητα των σπερματοζωαρίων,έχει παραπάνω τώρα.Πιστευεις πως θα μπορέσουμε να κάνουμε υγιείς βλαστοκυστες με τόσο κακό σπέρμα?Σκέφτομαι πως για τις  αποτυχίες που είχαμε,ευθύνεται το κακό σπέρμα,η ανδρολογος μας είπε πως μάλλον αυτό έφταιξε 

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με το καλο λοιπον myheart! Ειμαστε επισης στις ιδιες μερες. Εμενα η μπεμπουλα μου που την ειδαμε την Πεμπτη, ηταν πιο αδυνατη απο τα διδυμακια (1.670)! Φαντασου! Αληθεια ρε παιδια, τι βαρος πρεπει να εχουν στις 31 εβδομαδες; Μηπως μου ειναι πολυ αδυνατη; Και να φανταστεις οτι το πρωτο βγηκε 3730!


QFy6p3.png
Link to comment
Share on other sites

αντε, ποιος να μας το λεγε οτι θα επρεπε να μεινουμε εγκυες για να γινουμε κορμαρες... εμενα οποιος με βλεπει μου λεει "πωπωωωω!!! δεν πηρες ακοθολου κιλα"??? η " καλα, εσυ αδυνατισες!! γιατι???".. ε, δεθελω να δινω αναφορα και στον καθενα γιατι... αλλα υποψιαζομαι οτι γι αυτο ειμαι πεσμενη, με ματιασανε :P

Σε ματιάσανε μωρεεεεεεεεεεεεεεε... μην ακους κανέναν! Βάλε και κανα ματόχαντρο καλού κακού!

ε σημασια εχει κ απο ποσο ξεκινησς οχι μονο ποσα πηρες, ααλ μια χαρα μου φαινονται τα 10 κιλα, απολυτως μεσαστα ορια :)

(πες μας τωρα οτι ανησυχεις κ εσυ για το κορμι, γυμναστρια πραγμα, να φαω τις κοτσιδες μου :twisted: )!

οχι μωρε, δεν ανησυχώ (ακόμα :tongue:). Όταν είναι να ξαναξεκινήσω τη δουλειά τον Σεπτέμβρη θα ανησυχήσω... Μη λένε οι μαθητριες μου "καλά αυτή δε μπορεί να φτιάξει τον ευατό της... σε μας πως θα έχει αποτέλεσμαι???" χιχιχιχιχιιχιχ Τι τραβάμε κι εμέις οι χορεύτριες που λένε! :tongue::tongue::tongue:


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

Συνεγκυούλες μου....να σας στεναχωρήσω λίγο;:(

Είμαι πολυ θλιμένη κ απογοητευμένη....είμαι πάλι νοσοκομειο γιατι μεσα σε τρεις μέρες εμφάνισα πάλι αιμορραγία μαζι με συσπασεις....η διάγνωση ίδια....αλλα λογω των συσπασεων με κρατούν....φυσικα δεν γλίτωσα κ τις κορτιζόνες....ειλικρινά ειναι τόσο υπερβολή που ζητάω λίγο να ηρεμήσω;ο μπεμπάκος ειναι μια χαρα...αλλα παίρνει τόσα φάρμακα....μου έδωσαν κ σντιβιωση....λογω αίματος.....ουφ είμαι τόσο θλιμένη σήμερα....λυπάμαι που σας μαυριζω κ εσάς....σας φιλώ γλυκα!

Θετική ενέργεια στο full για σένα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Στο τέλος όλα θα πάνε καλά που λένε, γιατι αν δεν πάνε καλά τότε δεν είναι το τέλος!!! σμουτσ!


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Σας διαβάζω αρκετό καιρό, αλλά μόλις τώρα βρήκα τον χρόνο να συνδεθώ για να μπω και εγώ στην παρέα σας! Η αλήθεια ότι είχα να συνδεθώ 4 χρόνια... Τότε που ήμουν πάλι έγκυος στον γιόκα μου! Είμαι μια δευτερομανούλα λοιπόν με ΠΗΤ 06/06 και αυτή την φορά περιμένω κοριτσάκι!!!!

Πώς τα πάτε εσείς συνεγκυούλες;;; Εγώ καλά, αν και με αγωνία... γιατί απο την αρχή είχα επιχείλειο πλακούντα, στην πορεία έγινε παραχείλιος και τώρα με χαμηλή πρόσφυση. Ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο σύμπτωμα... Θα είμαστε εδώ να λέμε λοιπόν, σε αυτόν τον λίγο καιρό που μας έμεινε... και όποτε φυσικά με αφήνει ο τετραχρονος γιος μου να κάτσω στο κομπιούτερ! :wink:

Καλώς το κορίτσι... ή μάλλον καλώς τα κορίτσια!!!!

Εσείς οι δευτερομανούλες μας είστε πολύτιμες εδω στο forum... για την γνώση και την εμπειρία σας... welcome!!!!!


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω να βρώ το φορμάκι που θα μου κλικ να του φορέσω όταν βγαίνουμε από το μαιευτήριο! Το γιορτινό του :tongue:!

αχ αυτό το ψάχνω και γω!!!!!!! αλλά κάτι που να μου κάνει κλικ δεν έχω βρε... μέχρι που σκέφτομαι να πάρω ένα σκέτο και να πάω να μου τυπώσουν πάνω κατιτις... αλλα δεν ξέρω ακόμα...


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπούλες μου αλόοοοο σας!!

Καθε μέρα σας σκέφτομαι και θέλω να μω να πώ ένα γεια έστω αλλά δεν προλαβαίνω... ελπίζω να στε καλά όλες και τα κοιλιτσούλια σας!!

Εμείς πολύ κούραση δουλειές τρέξιμο....βάζω πλυντήρια όλα τα βρεφικά μας να φτιάξω την συρταριέρα μας να είναι έτοιμη και μοσχομυρωδάτη..

Οργανώνω και τα κτοποιώ-ταξινομώ σε νέες θέσεις κάποια πράματα ή έπιπλα για τον ερχομό του μπεμπη.

Αυτό έχει και επίσημη ορολογία... λέγεται nesting!!!!!! χιχιχχι

Nesting Instinct - Around the fifth month of pregnancy, the "nesting" instinct can set in. This is an uncontrollable urge to clean one's house brought on by a desire to prepare a nest for the new baby, to tie up loose ends of old projects and to organize your world.

Φτιάχνουμε τις φωλίτσες μας για να υποδεχτούμε τα νέα μέλη!!!! :):):)


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Νιώθω σαν φαντάρος που μετράει τις ημέρες να σταματήσω τη δουλειά, δε ξέρω αν είστε και εσείς στην ίδια κατάσταση αλλά πλέον εκτός του ότι δεν έχω όρεξη να έρχομαι για job, νιώθω ότι έχω βαρύνει.. αλήθεια από κιλά πως τα πάτε? πολύ με φοβάμαι πάντως τις ημέρες του Πάσχα δεν νομίζω να αντισταθώ σε τίποτα...

Εμείς πριν 3 βδομάδες που μας μέτρησε ο ντοκ (26 εβδομάδων) είχαμε βάρος 1100, τώρα έχουμε ραντεβού την Πέμπτη, ανυπομονώ να δω το αγοράκι μου, που όσο πάει και γίνεται και πιο δραστήριος / κινητικός :cool::D:D:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σε εσένα Δήμητρα!! Εσύ περιμένεις αγοράκι;;; Ναι, βρε παιδιά μεγαλη έλειψη τα κοριτσια, πράγματι! Το θυμάμαι και όταν ήμουν έγκυος στο πρώτο, οι περισσότερες περιμέναμε αγοράκι!

Ασχετο, αλλα να ρωτήσω κάτι;; Εχει σκεφτεί καμμία για rooming in;; Εγώ μάλλον, πρώτα ο Θεός δηλαδή, θα το κάνω, αν και ξέρω ότι θα είναι δύσκολα, τουλάχιστον την πρώτη μερα αφού θα γεννήσω με καισαρική (και στο πρώτο με καισαρική γέννησα). Βασικά, έχω μπερδευτεί αν πρέπει να επιλέξω πάλι αποκλειστικό θηλασμό όπως είχα κάνει ή το rooming in (πριν 4 χρόνια δεν υπήρχε). Η αλήθεια είναι ότι και με τον αποκλειστικό θηλασμό που ζήτησα στο Ιασώ, δεν είχα κανένα παράπονο και κατάφερα και θήλασα αποκλειστικά το αγοράκι μου 7 μήνες. Αλλα νομίζω ότι το rooming in είναι ακόμα καλύτερο. Εσείς τι λέτε;;

Εγώ σίγουρα θα το κάνω... και rooming in και Αποκλειστικό Θηλασμό...

απ'οτι έχω διαβάσει έχω καταλήξει ότι αυτά πάνε σετ (περίπου). Εαν θες να κάνεις Αποκλειστικό Θηλασμό, το rooming in βοηθά επειδή έχεις το μωρό δίπλα σου συνεχώς και επίσης αποκλείει την περίπτωση να του δώσουν ξένο γάλα σε ανύποπτη φάση, επειδη κλαίει ή ο,τιδήποτε χωρις τη συγκατάθεση σου... (Ναι κορίτσια, έχει γίνει και αυτό, σε μεγάλο ιδιωτικό μαιευτήριο, σε μια φίλη μου)


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αααααα όσο για το στρώμα... και γω που το έψαξα (δεν έχω καταλήξει ακόμα, είμαι αναποφάσιστη χιχιχιχι) τείνω στο συνδυασμό κοκοφοίνικα με λατεξ που είπαν και τα κορίτσια αλλά με υπόστρωμα απο πάνω φυσικά για τυχόν διαρροές!!!

Επεξεργάστηκαν by fuego7
ορθογραφικό λάθος

nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Νιώθω σαν φαντάρος που μετράει τις ημέρες να σταματήσω τη δουλειά, δε ξέρω αν είστε και εσείς στην ίδια κατάσταση αλλά πλέον εκτός του ότι δεν έχω όρεξη να έρχομαι για job, νιώθω ότι έχω βαρύνει.. αλήθεια από κιλά πως τα πάτε? πολύ με φοβάμαι πάντως τις ημέρες του Πάσχα δεν νομίζω να αντισταθώ σε τίποτα...

αχ και γω περιμένω να σταματήσω τη δουλειάααααααααααα

17/4 βγαίνω σε άδεια και όντως, δε βλέπω την ώρα... βέβαια ακόμα με τα χαρτιά του ΙΚΑ δεν έχω τελειώσει, αλλά αυτό είναι άαααααλλο θέμα!!!

κιλά... χμμμμ... μιας και έχω αποφασίσει να τρέφομαι σωστά αλλά να μην καταπιέζομαι πουθενά... πλησιάζω το δεκάρικο!!! χιχιχι Ο γιατρός μου έχει πει ότι είναι οκ στην 30στη βδομάδα που είμαι... οπότε ντάαααααξει!


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ και γω περιμένω να σταματήσω τη δουλειάααααααααααα

17/4 βγαίνω σε άδεια και όντως, δε βλέπω την ώρα... βέβαια ακόμα με τα χαρτιά του ΙΚΑ δεν έχω τελειώσει, αλλά αυτό είναι άαααααλλο θέμα!!!

κιλά... χμμμμ... μιας και έχω αποφασίσει να τρέφομαι σωστά αλλά να μην καταπιέζομαι πουθενά... πλησιάζω το δεκάρικο!!! χιχιχι Ο γιατρός μου έχει πει ότι είναι οκ στην 30στη βδομάδα που είμαι... οπότε ντάαααααξει!

Μιας και ανέφερες τα χαρτιά του ΙΚΑ, λέω την Πέμπτη που θα πάμε στο γιατρό, να του ζητήσω και το χαρτί με την ΠΗΤ έτσι ώστε σιγά σιγά να πάω στο ΙΚΑ να διεκπεραιωθεί και αυτό θέμα, να μην το έχω για τελευταίες ημέρες! Γνωρίζεις αν λειτουργεί το τμήμα μητέρας και παιδιού όπου θα πρέπει να απευθυνθούμε? επίσης πρέπει να κλείσουμε ραντεβού ή πηγαίνουμε έτσι..? δεν τα μπορώ καθόλου αυτά τα γραφειοκρατικά ρε γαμώτο.. θέλω να πηγαίνω στις υπηρεσίες και να εξυπηρετούμε σαν άνθρωπος.. και με αυτό το μπάχαλο πολύ φοβάμαι πως θα ταλαιπωρηθώ!

όσο για τα κιλά και εγώ προσπαθώ να τρέφομαι σωστά αλλά δυστυχώς δεν το πρόβλεψα από την αρχή με αποτέλεσμα να πάρω παραπανήσια κιλά τους πρώτους μήνες παρ' όλαυτά στην 29 εβδομάδα που βρίσκομαι κυμαίνομαι στα 11. Τα άτιμα μπαίνουν τόσο ύπουλα που χαμπάρι δε τα παίρνω...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σε βρήκα και εσένα fuego!! Πονεμένο θέμα ανοίξατε με τα κιλά! Χαχα! Ένα είναι σίγουρο! Ότι μετά, ειδικά αν υπάρχει και θηλασμός, φεύγουν ΠΟΛΥ εύκολα!!!

Εγώ στο πρώτο, ξεκίνησα 45 κιλά και έφτασα... 76! Ναι, καλά ακούσατε! Πήρα 31 ολόκληρα κιλά! Βέβαια θα μου πεις, ξεκίνησα πολύ αδύνατη και βγήκε και ένας αγόραρος 3700, αλλά δεν έχει να κάνει! Δεν παύει να είναι 31 κιλά!!!! Όμως, μέσα σε 6 μήνες μου είχαν μείνει μόνο 8, τα οποία να σας πω την αλήθεια δεν τα έχασα και ποτέ γιατί δεν ήθελα! Ήμουν υπερβολικά αδύνατη τελικά με τα 45!

Το πρόβλημα όμως είναι ότι ξεκίνησα με 8+ αυτή την εγκυμοσύνη και... εχμ, έχω ήδη πάρει 15!!! Μην ανησυχείτε πάντως κορίτσια! Χάνονται πολύ εύκολα μετά!


QFy6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου, κι εγώ είμαι στα +10 σχεδόν.

Εγώ πήρα χαρτί για την άδεια από τον γιατρό μου αλλά ξέρω ότι πρέπει να καταθέσω στο ΙΚΑ μόλις βγω σε άδεια, και βγάίνω αμέσως μετά το Πάσχα. Κι εγώ ανυπομονώ, έχω βαρύνει αρκετά!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...