Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Έγινε και η δική μας διπλή βάφτιση!


v & a

Recommended Posts

Καλησπέρα...

Βαφτισαμε στις 6 ιουνιου, τα 2 κοριτσακια μας.... Όλα πηγαν καλά παρόλο που τη προηγουμενη νυχτα εβρεχε καταρακτωδως. ξημερωσε μια τελεια μερα! ευτυχως αλλιως οσα ειχαμε ετοιμασει θα αναγκαζοντουσαν να αλλαξουν ....ε και το να εισαι σε ενα κυκλαδιτικο νησι με ασπροβαμμενα σοκακια και να το κοιτας απο μεσα απο τη ταβερνα εχοντας κιολας παει με τα ποδια ( μουσκεμα) εκει, θα ηταν ...καπως! Οι καλεσμένοι μας παρόλο που ταξιδεψαν ολοι απο Αθηνα κ Κρητη για να ερθουν χαρηκαν πολύ, δεν εχω ακουσει ως τωρα ενα παραπονο,παρόλο που έφαγαν και πολή βροχή τη προηγούμενη, γιατι ηταν κατι ξεχωριστο που συνδυασε ενα διημερο με τη βαφτιση μας... οσοι δηλαδη αποφασισαν και ηρθαν ήταν οσοι μας αγαπούσαν πολύ καιι ηθελαν πραγματικά να είναι εκει! οκ υπήρχαν κι αλλοι που δε μπόρεσαν εμείς όλους τους αγαπάμε, αλλωστε ξεραμε πως ειναι ενα ταξίδι για ολους μας και πως θα είχαμε "απώλειες". Καμια απο τις μικρες δεν εκλαψε, μη σας πω πως τους αρεσε κιολας! Οσοι ηταν απεξω ( γιατι ηταν μικρο εκκλησακι) ελεγαν " τι, τελειωσε...? μα δεν ακουσαμε κλαμματα!!!!"

Το μενού μας επίσης στο τραπέζι μετα ηταν πολυ ασυνηθιστο καθως εγινε σε ψαροταβερνα και ειχε εκτος απο τα κλασσικα ορεκτικα, χειροποιητες πιτες, μυδοπιλαφο, ριζοτο θαλασσινων και μακαροναδες θαλασσινων και ως τελευταιο πιατο ενα τεραααστιο ψαρι ψητο ανα 4 ατομα με λαχανικα κολοκυθακια καροτα πατατες κλπ ( δε θυμαμαι τωρα πως το λενε το ψαρι.) Μας ειπαν ολοι πως ηταν ευχαριστη αλλαγη γιατι οπου πανε τρωνε κρεατα, και πως επειδη ηταν μεσημερι ηταν και ωραιο και ελαφρυ.

Για τα διαδικαστικα:

Εφτιαξα μονη μου τις προσκλησεις τα διακοσμητικα τις μπουμπουνιερες το βιβλιο ευχων...εμεινε τιποτα αλλο??? Ετρεξα αρκετα αλλα οι αποστασεις εδω δεν ειναι μεγαλες οποτε δεν ηταν πολυ δυσκολο. Ολα αυτα φτιαχτηκαν μετα τις 11-12 το βραδυ που τα μικρα πεφταν για υπνο, η κατα το μεσημεριανο τους υπνακο...

(Όσες μαμάδες ψάχνετε για υλικά και καταστηματα στο ηρακλειο μπορείτε να δείτε το θέμα εδω...)και μερικές φωτογραφιούλες μας...

Προσκληση εξω

37326_427191653712_820123712_4326418_1760794_n.jpg

Προσκληση μεσα (φανταστειτε τη διπλωμενη στη μεση πλατος οσο ενα α4 υψος 15 cm γιατι ειχα ηδη φακελους απο το γαμο μου και εφτιαξα τη προσκληση να χωραει σ'αυτους.):wink:

37326_427191648712_820123712_4326417_4203411_n.jpg

εγιναν απο συνδυασμο αρχειων digital scrapbooking pου βρηκα στο ιντερνετ ΚΑΙ ΟΡΕΞΗ!!!!

Βιβλιο ευχων

ψηφιακη εκτυπωση σε αυτοκλολλητο πλαστικοποιημενο στοιχισε 10 ευρω και αλλα 7 το κενο βιβλιο το οποιο εντυσα μετα. Κατοπιν επιασα τις κορδελες και τις χαντρες μου κ τα διακοσμητικα μου και τα περασα απο μεσα απο τη ραχη κ εφτιαξα κ σελιδοδειχτη.

37290_425530473712_820123712_4286689_98196_n.jpg

Μπουμπουνιέρες - Διακοσμητικά τραπεζιών

το στεφανι ειναι απο ενα τοπικο καταστημα. ειναι μεσα πλεγμενες γυρω με διαφορα χρωμματα κορδελες. Οι ανεμομυλοι (τζαμπο) οι μεγαλοι εχουν δεμενη ζελατινα με καραμελες, στα κουβαδακια (διαφορα χρωμματα)εχει επισης χορτο συσκευασιας φουξια και πρασινο αναλογα με το χρωμα απο το κουβαδακι και καραμελες ζελεδακια καθως και κατι αλλα γλυφιτζουρια σε στικ με μικρο γλυφιτζουρακι που δε φαινονται... στο χερουλι απο το κουβαδακι φυσικα κορδελες χρωμματιστες με φιογκο στη μια.

Τα κοχυλια τζαμπο, το ρανερ που φαινεται σα φουξια διχτυ ειναι απο τοπικο καταστημα.

Οι μπομπονιερες με πουγκια πολυχρωμα (που βρηκα απο τοπικο καταστημα νο2) ανεμομυλους και κορδελες χρωμματιστες τζαμπο, ματακι δεμενο (απο τοπικο καταστημα νο3) και κουφετα βοτσαλα χατζηγιαννακη

34635_426643303712_820123712_4312032_2239226_n.jpg

26708_425530328712_820123712_4286679_1776490_n.jpg

τα γλυκα μας απο την κουμπαρα-ζαχαροπλαστισα στην αθηνα...τα γλυκα μας επρεπε να ειναι ετσι ωστε να μεταφερθουν σε κουτες κ να μπορουν ναντεξουν εκτος ψυγειου...οποτε δε καναμε κουταλιου και της ειπα να διαλεξει μονη της τι θα μας φερει...9ουτε που τα χα δει μου πε βεβαια να γραψουμε ονομα αλλα επειδη ηταν 2μωρα ειπα καλυτερα οχι... οσοι τα δοκιμασαν ενθουσιαστηκαν...τυπος αμυγδαλωτο με γεμιση μαρόν.

34161_424759043712_820123712_4270765_659925_n.jpg

αντε και στα δικα σας!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να χαίρεστε τις νεοφώτιστες!!!

Υπέροχα όλα!!!!!!!!!!!!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να χαιρεσαι τα κοριτσακια σου να τα βλεπεις παντα ευτυχισμενα και να ειναι καλοτυχα σε ολη τους την ζωη!!

Πολυ ομορφα τα προσκλητηρια και το βιβλιο ευχων ολα ηταν υπεροχα!!!


line_flow1_beg_39_time_1199422800_text_e720e6eff5e6eff5ede120eceff520e5e9ede1e9.gifline_flow_blue_beg_40_time_1256097600_text_ef20f0e1f3e1eaeff220eceff520e5e9ede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε πολυ! πραγματικα ειχα ενα αγχος με τα διακοσμητικα αν θα φτασουνε σωα μεσα στις κουτες κι αν θα προλαβω να φτιαξω τα αφτιαχτα εκει με τοσες δουλειες. ευτυχως ολα καλα!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

v & a τι ωραια που ειναι ολα!!!

μου αρεσε πολυ που στην προσκληση ειχατε φωτο και το εκκλησακι.....

να σας ζησουν!


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

v & a τι ωραια που ειναι ολα!!!

μου αρεσε πολυ που στην προσκληση ειχατε φωτο και το εκκλησακι.....

να σας ζησουν!

ναι ηθελα πολυ να το βαλω το εκκλησακι επειδη ειναι πολυ ιδιεταιρο. και απο κατω λεει δυο λογια για αυτο. ( οτι στεγαζει 5 αγιους κλπ κλπ....)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

v & a να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και να τα δεις όπως επιθυμείς, να σου δίνουν μόνο χαρές στη ζωή τους.

Τι χρυσοχέρα είσαι; Έχεις κάνει καταπληκτική δουλειά σε όλα όσα έφτιαξες. Μου άρεσαν πολύ και τα χρώματα που διάλεξες. ΜΠΡΑΒΟ για όλα.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω! προσπαθησα με οτι χρονο (γιατι το τρεξιμο σε διαφορετικα μαγαζια ηταν αρκετο) κι υλικα ειχα να τα φτιαξω οσο καλυτερα μπορουσα δεδομενου κιολας πως ειχανε και ταξιδι μπροστα τους!!! Πιστευω πως καλα τα καταφεραμε...:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...