Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Cafe Μάρτιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι αλλο που εχω ενα προβληματακι? Οσες πηρατε καινουρια επιπλα για τα παιδικα συρταριερες ντουλαπα...εχετε παρατηρησει οτι οσες φορες τα καθαριζετε με ξεσκονοπανο και νερακι η καποιο φαρμακο, οταν στεγνωνουν ξαναβγαζουν αυτη τη πολυ λεπτη σκονιτσα που γυαλιζει κιολας? αυτο του καινουριου... μου εχουν σπασει τα νευρα καθαρισα τοσες φορες και ακομα βγαζει!!!


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Η καλύτερη δουλειά είναι ένα χλιαρό μπανάκι, να σαπουνιστείς με το σαπουνάκι που χρησιμοποιείς για την ευαίσθητη περιοχή, να ξεβγάλεις καλά, να σκουπιστείς καλά, χωρίς να τρίψεις καθόλου την πετσέτα, ταμποναριστά και μετά να βάλεις κρεμούλα, κι όσο μπορείς με την κρέμα και το δαχτυλο σου να προσπαθήσεις να βάλεις την αιμορροίδα μέσα. Τώρα τα μαντηλάκια είναι περισσότερο για όταν πας τουαλέτα και μετά βαριέσαι να κάνεις τέτοιες διαδικασίες....

ok thanks...μαλλον δεν ειναι για την κλινικη αλλα αν εχεις γενικως προβλημα να τα εχεις μαζι σου για ανοκουφιση...θα παρω μια απ τις κρεμες και θα τη βαλω στο σακο μου...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αλλο που εχω ενα προβληματακι? Οσες πηρατε καινουρια επιπλα για τα παιδικα συρταριερες ντουλαπα...εχετε παρατηρησει οτι οσες φορες τα καθαριζετε με ξεσκονοπανο και νερακι η καποιο φαρμακο, οταν στεγνωνουν ξαναβγαζουν αυτη τη πολυ λεπτη σκονιτσα που γυαλιζει κιολας? αυτο του καινουριου... μου εχουν σπασει τα νευρα καθαρισα τοσες φορες και ακομα βγαζει!!!

αυτο δεν το ξερω...ολα παλια ειναι τα επιπλα:( μου...


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα....

επισης ραντεβου με την μπεμπα στις 4.30..

σημερα ειμαι πολυ πιασμένη εκει ψηλα.. στον υμηττο...αχ ποναωωωωω....

gooooooooooodddddddddddddddd!!!!

εμεις 7.. μας φαγατε στη στροφη....


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια και απο εμενα!!!

καλα χθες τι ωραια συζητηση ηταν αυτη που ειχατε;;;να χαιρεται κανεις να διαβαζει.....

εμεις τη ληξιαρχικη πραξη γεννησης την ειχαμε παρει με το εξιτηριο,δεν ξερω ομως αν μπορεις να την ζητησεις νωριτερα και να σου την δωσουν.παντως σε ολα τα ταμεια τα λεφτα τα παιρνεις αμεσα εκτος του στρατου που ειμαστε εμεις...το επιδομα το ειχαμε παρει 3 μηνες μετα........


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα....

θυμαστε που σας ελεγα ειμαι ανεργη εε? ε λοιπον ο αντρας μου ακομη δεν εχει βρει δουλεια(ειναι κ αυτος χωρις δουλεια 2 μηνες) κ μας μεινανε λεφτα μονο γιαυτο το μηνα....οτι δειχαμε στη ακρη για την μπεμπα τα χαλασαμε σε νοικια φαγητο γιατρους...δεν ξερω πως θα τα βγαλουμε περα:cry::|:cry::|:cry:


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι από μένα!

όντως η χθεσινή σας συζήτηση ήταν κορυφαία!

Elena μην ανησυχείς, τα μωράκια λένε γεννιούνται με την τύχη τους και σίγουρα η μικρή θα σας φέρει γούρι κι όλα θα πάνε καλύτερα! Να είστε μόνο γεροί και οι τρείς σας και κάποια λύση θα βρεθεί. Φαντάζομαι σε έκτακτη ανάγκη θα υπάρξει και η πολύτιμη συνδρομή των παππούδων και γιαγιάδων. Με το άγχος και την στενοχώρια δεν βγαίνει τίποτα. Θετική ενέργεια!


mWsZp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ bubbles αποκει που μπορουσαμε να ζητησουμε ζητησαμε κ κανενας "δεν εχει"!!! εγω απλα εχω γινει αναισθητη στο θεμα αυτο...πλεον δεν εχω αλλη δυναμη να στεναχωριεμαι...λες κ μας εχουν καταριαστει!!! κ ο αντρας μιυ ειναι τοσο περιφανος!!! δεν θελει βοηθεια απο κανεναν!!!

να δουμε το μαιευτηριο πως θα το πληρωσουμε αφου ολα τα λεφτα θα φυγουν για νοικι κ φαγητο μετα τελοςςςςςςςςςςςςς.............κ κοιτα εγω εχω κ την μανα μου που το μονο που μπορει να μου προσφερει ειναι στεγη γαλα κ πανες για το μωρο...ο αντρας μιου δεν εχει κανεναν ο κακομοιρης...μολις γινω καλα εννοειτε θα πιασω δουλεια αλλα μεχρι τοτε ειναι το θεμα...:(


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κ λυπαμε που το λεω αλλα μεχρι τωρα η εγκυμοσυνη μου εχει φερει κακοτυχια παντου....

δεν την εχω χαρει καθολου με τα προβληματα που εχουμε.


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Αχ Έλενα, πόσο σε καταλαβαίνω..

Κι εμείς σε παρόμοια κατάσταση είμαστε, μη σου πω σε χειρότερη!!

Εγώ δε δουλεύω από τον Ιούλιο και ο άντρας μου είναι φαντάρος από τον Αύγουστο...οπότε, πολύ σκούρα τα πράγματα!!

Δουλεύει παράλληλα με το στρατό βέβαια ο κακομοίρης, αλλά δεν είναι το ίδιο με το να δουλεύεις κανονικά!

Γι'αυτό έχουν αρχίσει και μας ζώνουν τα φίδια τώρα για το πώς θα πληρώσουμε την κλινική..εγώ ήλπιζα ότι τα χαρτιά που μου ζητάει το ταμείο θα τα έχουμε πριν πάρουμε εξιτήριο για να πληρώσουμε την κλινική, αλλά τελικά απότι λένε τα κορίτσια εδώ δεν είναι έτσι!! Άρα, ψάχνουμε κι εμείς από πού θα βρούμε λεφτά...τί να πω!! Είναι και οι εποχές δύσκολες σ'αυτό τον τομέα!! Άντε να δούμε!


Link to comment
Share on other sites

Αχ Έλενα, πόσο σε καταλαβαίνω..

Κι εμείς σε παρόμοια κατάσταση είμαστε, μη σου πω σε χειρότερη!!

Εγώ δε δουλεύω από τον Ιούλιο και ο άντρας μου είναι φαντάρος από τον Αύγουστο...οπότε, πολύ σκούρα τα πράγματα!!

Δουλεύει παράλληλα με το στρατό βέβαια ο κακομοίρης, αλλά δεν είναι το ίδιο με το να δουλεύεις κανονικά!

Γι'αυτό έχουν αρχίσει και μας ζώνουν τα φίδια τώρα για το πώς θα πληρώσουμε την κλινική..εγώ ήλπιζα ότι τα χαρτιά που μου ζητάει το ταμείο θα τα έχουμε πριν πάρουμε εξιτήριο για να πληρώσουμε την κλινική, αλλά τελικά απότι λένε τα κορίτσια εδώ δεν είναι έτσι!! Άρα, ψάχνουμε κι εμείς από πού θα βρούμε λεφτά...τί να πω!! Είναι και οι εποχές δύσκολες σ'αυτό τον τομέα!! Άντε να δούμε!

αστα!!! κοιτα εγω εχω ακουσει σε δημοσια τουλαχιστον μπορεις να κανεις διακανονισμο κ να πληρωσεις με δοσεις...


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα!! Ναι καλή ιδέα, γιατί όχι??:P:p

Σε ιδιωτικό θα γεννήσουμε, δεν τους έχω ρωτήσει ακόμα αλλά δε νομίζω να μπορούμε να κάνουμε κανένα διακανονισμό μαζί τους..Μακάρι δηλαδή, αλλά...μπα!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...