Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Αντωνία τί κουκλάκια!!!Το λελούδι στο κεφαλάκι του μωρού πολύ γέλιο!!!

Εγώ δεν έχω φωτο στον υπολογιστή είναι στο κινητό...όταν τις περάσω θα στείλω την μπουμπού!!!


8NkSp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα!

ποπακι εγω καθομαι στον καναπε και τον βαζω πανω στα ποδια μου με την κοιλια..τα κανει αμεσως

εμεις για το θεμα του νονου επειδη ειμαστε της ντροπης λεγαμε παντα θα περιμενουμε να μας πουνε αλλα ειχα και γω καβαντζα την αδερφη μου.τελικα θατο βαφτισει μια φιλη μου.εγω εχω βαφτισει ενα παιδακι εχω κανει και κουμπαρια.και ο αντρας μου θα βαφτισει του χρονου.εχω αρνηθει να βαφτισω παιδι μακρινου συγγενη γιατι δεν εκανα καν παρεα με τους γονεις του και ειχα 1000 ευρω στην ακρη...

νοβεμπερ αν εδωσε τοσα για το νυφικο(ενοικιο ή το αγορασες), για τα κοσμηματα ποσο εδωσε??? περιμενω να ακουσω εξωφρενικο ποσο.

εγω το νυφικο το νοικιασα 1000 ευρω.το ντυσιμο του αντρα μου κοστισε 300 ολοκληρα ευρω..δεν ηθελε με την καμια να παρει πιο αμπιγε κουστουμι.αν τον αφηνα θα επαιρνε τζιν.ουτε καν πουκαμισο με μανικετοκουμπα δεν ηθελε.οι γονεις μου στραβωσαν οταν τους ειπα την τιμη(ελεος) και μου εδωσαν 600 ευρω οποτε βγαλαμε και κερδος.

εμενα ο γαμος εγινε στο χωριο μου.πηγα στην εκκλησια με τα ποδια συνοδεια λυρων και απο πισω ακολουθουσε ολο το χωριο(ειναι πολυ μικρο το χωριο μου).ηταν πολυ συγκινητικο.

εγω δεν ειμαι πολυ της επιδειξης αλλα στο γαμο ηθελα να ειναι ολα πολυ προσεγμενα ετσι εδωσα ενα σωρο λεφτα.πληρωσα εγω βαψιμο, μαλλια,φωτογραφο, ταξιδι, προσκλησεις, μπομπονιερες και στολισμο τραπεζιων.δεν θεωρουσα σωστο να τα πληρωσουν και αυτα οι γονεις μας.γαιτι ετσι γινεται εδω συνηθως :πληρωνουν τα παντα οι γονεις.

και μενα ξυνη με θεωρουν γενικα και εκανε εντυπωση σε καποιους που ημουν τοσο χαρουμενη στο γαμο και χορευα ολη την ωρα.πηγαιναν και το λεγαν στη μανα μου.δηλαδη ελεος στο γαμο μου δε θα μαι χαρουμενη?και αν δε χορεψω στο γαμο μου που θα χορεψω?α και το αλλο:τη ρωτουσαν αν ημουν εγκυος και γιαυτο παντρευτηκα τοσο συντομα χαχα..(δεν ημουν-και ημουν και πετσι και κοκαλο)

Περιπου στα ιδια και τα χρυσαφικα:3200? αποτι θυμαμα, μια φορα τα ξαναεβαλα μετα τον γαμο και μετα μεσα στο συρταρι:-(και που να τα βαλω?? Περιμενω οταν παντρευτουν τα παιδια μου!!:wink:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις εδω με το γιοκα μου ολη την ωρα αγκαλιτσα.μολις τον ακουμπησω κατω ουρλιαζει.μολις με δει να πλησιαζω σκαει στα γελια.θα το φαω αυτο το παιδι!ειναι γλυκας δε μπορω να του χαλασω χατηρι.τωρα τελευταια εχει αρχισει και γλυφει τα παντα.εκανε κανονικη θηλαστικη κινηση στο χερι μου!

τα βαζετε καθολου να καθονται?εγω λιγο και νομιζω του αρεσει.

ειμαστε και σημερα μονοι μας.ο αντρας μου μια μερα δε δουλευει και πηγε να μαζεψει ελιες με τους γονεις του. εδω εχει λιγο ψυχρα..δεν ζηλευω καθολου το χιονι ευαγγελια μου γιατι ειμαιπολυ κρυουλιαρα.

σημερα καταφερα να βαλω ηλεκτρικη μονο.ουρλιαζε ο μπεμπης βεβαια αλλα τι να κανα?

θελω βολτα σημερα!!!!!!!!!!!!!!

Εγω την βαζω στο ριλαξ να καθεται,δεν ειναι σε ορθια γωνια η μεση της,ειναι κατι μεταξυ ξαπλωτου και καθιστου,στο ενδιαμεσο δηλαδη,θα αρχιζω να την βαζω να καθεται στην γωνια του καναπε για δεκα λεπτα καθε μερα, μετα τους τεσσεραμιση μηνες,προετοιμασια για το καρεκλακι φαγητου που θα ανεβει στο σπιτι τον 5ο μηνα.....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φραουλιτσες χρονια πολλα.Να σε χαιρονται ολοι και να τους χαιρεσαι.Γλυκα ε?Αχ πεθαινω...στειλτα αν δεν τα θες..Ανθουλα γιατι να φας πορτα?Δεν καταλαβα πώς το λες.Οτι θα χουν κανονισει κατι αλλο οι κοντινοι σου ανθρωποι ή οτι δε θελουν για καποιο λογο?

Ναι πχ ο κουνιαδος μου ήδη μας το ξέκοψε. Καλα εντύπωση δεν μου κανει μιας και οικογενειακώς δεν έχουν ερθει ακομα σπιτι μας εδώ και ένα χρόνο που είμαστε όποτε....


catcattvi20150817_-9_H%20Markellitsa%20mas%20einai.png

s-event.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι μας εδωσε αποδειξη εμας... μια χειρογραφη αν θυμαμαι καλα. Αλλα και τι σοι αποειξη ηταν; Για που; Για την εκκλησία; Αφου απο το κράτος πέρνουν ενα καρο λεφτά. Το σωστο ειναι να αφησουμε στο παγκάρι οτι θέλουμε και όχι να ζητάνε ταρίφα. Πολυ μου τη δίνει αυτό με τους παπάδες.

Υπαρχουν παπαδες που κανουν το σωστο,υπαρχουν και παπαδοτραγοι...


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Εγω μονη με το μπέμπη μου σημερα σαν την Ανθη, ο άντρας μου δουλευει σήμερα. Κι εμενα σήμερα μονο αγκαλιτσα κάθεται ολο θηλάζει μου σκαει χαμόγελο και κοιμάται. Μόλις το αφήνω κλαίει το ζουζούνι οπότε αυτοκόλλητοι!! Εγω δεν είμαι στα πολύ καλα μου εχω φοβερο αγχος πως θα τα συνδυάσω όλα, μωρο άρθρο σπιτι εχω χασει τη μπάλα. Εντωμεταξυ είμαστε και τσακωμενοι με τον αντρα μου-ον λόγος ότι κραταω αποστάσεις απο τα ανιψακια του που πανε παιδικο.επανηλλειμενα μας έχεις πει ο γιατρος προσοχή στα μικρά παιδια κι αυτος εκει επιμονη να φαμε όλοι μαζι και με βγαζει υστερικη.που αληθεια δεν ειμαι δλδ πιπιλα πεφτει κάτω και αν ειναι αναποδα την δίνω ξανά. Ψιλλιαζομαι λογια από το σοι προφανώς γιατι η πεθερά μου έχει ολη μερα τα ανηψια κι εγώ φυσικα πάω μονο οταν λείπουν και θελει να τον βλεπει πιο πολυ το μπέμπη. Εγώ δε φταίω όμως αν οι άλλοι την έχουν κανει νταντα, το σπιτι μου είναι ανοιχτό οπότε θέλει να ερθει.τεσπα μ αυτα και μ αυτα σκατα γιναμε.τι ζόρι τραβανε οι μάνες με τους γιους δεν καταλαβαινω? Ελπιζω να μη γίνουμε Ετσι παναγια μου

Αλλη μια καλη πεθερουλα εβαλε το χερακι της στο ζευγαρι :mad:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αφού ποσο κούκλες και οι 3 τους Αντωνία μου. Και η μικρούλα υπέροχη με την κορδέλα της. Να τα χαίρεσαι... Θα στειλω και εγω αυριο που θα Τία περάσω στον υπολογιστή. Θα στειλω σε όλες όσες εχω τα Mail σας. Στείλτε και εσείς να δω ποσο μεγάλωσαν...

Καλό βραδυυυυ


catcattvi20150817_-9_H%20Markellitsa%20mas%20einai.png

s-event.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσι μου!

Αθανατη ελληνικη οικογενεια!πφφ:(:( και φαντασου ειναι καλοι ανθρωποι τα πεθερικα μου αλλα το ανακατεμα καλα κρατει απο τοτε που μενουμε στην ιδια πολη. καλυτερα μακρυα να σου λειπουν!και δε τη παλευω καθολου ομως ειμαι πολυ ανεξαρτητος ανθρωπος και με τον αντρα μου αργησα να συνηθισω τη συγκατοικηση σκεψου.αλλα ειμαστε μαζι 8 χρονια και τον εχω καψουρα τι να κανω?

με το αρθρο προχωραω κατι γινεται ευτυχως!Ζηλεψα που ακουσα για ζεστη σοκολατα και εφτιαξα μια τωρα να γλυκαθω.

το μπεμπακι μου παιζει τωρα στο γυμναστηριο πλακα εχει του αρεσει.τον βαζω και μπρουμυτα για το κεφαλακι του αλλα δεν του πολυαρεσει γκρινιαζει η ψυχουλα μου.

Ερωτηση, τι νουμερο ρουχαλακια φορατε τωρα?εγω ανακαλυψα οτι το 3-6 του μικρυνε παρα πολυ (γι αυτο γκρινιαζε το παιδι καθε φορα που το εντυνα :rolleyes::rolleyes:)και του εβαλα κατι φορμακια 6-9 και ειναι ισα ισα.εχω 6 ολοσωμα θελω σιγουρα αλλα 4!σκεφτομαι να τα παρω 9-12 λετε να ειναι πολυ μεγαλα?

ευαγγελια μου αλλαξες τελικα νουμερο στη πανα?

Εγω της φοραω η' 9 μηνων η' 12 και ας γυριζω τα μανικια μια φορα,δεν παω να αγορασω κατι αλλο αφου αυτα τα ειχα απο την μεσαια μου.σε κανα διμηνο θα ειμαστε μια χαρα.Προτιμω να ειναι μεγαλυτερα τα ρουχα παρα πιο μικρα.


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι πχ ο κουνιαδος μου ήδη μας το ξέκοψε. Καλα εντύπωση δεν μου κανει μιας και οικογενειακώς δεν έχουν ερθει ακομα σπιτι μας εδώ και ένα χρόνο που είμαστε όποτε....

Απαπα!!!το μωρό δεν έχουν έρθει να το δουν;;;

Ενα έχω να πω κορίτσια! Δεν αξίζει να στεναχωριόμαστε για τέτοιες βλακείες!Ηρθε δεν ήρθε...τι είπε κ τι δεν είπε κάποιος!

Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δε θα μπορέσουμε!!! Δεν γίνεται να τα έχουμε κ καλά με όλους!

Πάντως τα Χριστούγεννα είναι δύσκολη μέρα για καλέσματα!!!Οι περισσότεροι παραδοσιακά κάνουν με γονεις-πεθερικα


8NkSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσι μου!

Αθανατη ελληνικη οικογενεια!πφφ:(:( και φαντασου ειναι καλοι ανθρωποι τα πεθερικα μου αλλα το ανακατεμα καλα κρατει απο τοτε που μενουμε στην ιδια πολη. καλυτερα μακρυα να σου λειπουν!και δε τη παλευω καθολου ομως ειμαι πολυ ανεξαρτητος ανθρωπος και με τον αντρα μου αργησα να συνηθισω τη συγκατοικηση σκεψου.αλλα ειμαστε μαζι 8 χρονια και τον εχω καψουρα τι να κανω?

με το αρθρο προχωραω κατι γινεται ευτυχως!Ζηλεψα που ακουσα για ζεστη σοκολατα και εφτιαξα μια τωρα να γλυκαθω.

το μπεμπακι μου παιζει τωρα στο γυμναστηριο πλακα εχει του αρεσει.τον βαζω και μπρουμυτα για το κεφαλακι του αλλα δεν του πολυαρεσει γκρινιαζει η ψυχουλα μου.

Ερωτηση, τι νουμερο ρουχαλακια φορατε τωρα?εγω ανακαλυψα οτι το 3-6 του μικρυνε παρα πολυ (γι αυτο γκρινιαζε το παιδι καθε φορα που το εντυνα :rolleyes::rolleyes:)και του εβαλα κατι φορμακια 6-9 και ειναι ισα ισα.εχω 6 ολοσωμα θελω σιγουρα αλλα 4!σκεφτομαι να τα παρω 9-12 λετε να ειναι πολυ μεγαλα?

ευαγγελια μου αλλαξες τελικα νουμερο στη πανα?

Πολύ μου άρεσε αυτό με την καψούρα σου! Εγω δεν κοιτάω τους μήνες αλλά τους πόντους! δέκα φορμάκια;;;; Πλύνε κ τίποτα μικρή ακαμάτρα :tongue::tongue::tongue:

Καληνύχτα!!!


8NkSp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απαπα!!!το μωρό δεν έχουν έρθει να το δουν;;;

Ενα έχω να πω κορίτσια! Δεν αξίζει να στεναχωριόμαστε για τέτοιες βλακείες!Ηρθε δεν ήρθε...τι είπε κ τι δεν είπε κάποιος!

Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δε θα μπορέσουμε!!! Δεν γίνεται να τα έχουμε κ καλά με όλους!

Πάντως τα Χριστούγεννα είναι δύσκολη μέρα για καλέσματα!!!Οι περισσότεροι παραδοσιακά κάνουν με γονεις-πεθερικα

Ναι ήρθε μόνο ο αδερφός του άντρα μου και τα παιδιά του. Η γυναίκα του οχι ποτε!!! Τέλος πάντων... Σιγά μην χαλάσω μωρε. Αυτο ειναι το λιγότερο και συνηθισμένο πλεον. Καλα να είμαστε... :-D


catcattvi20150817_-9_H%20Markellitsa%20mas%20einai.png

s-event.png

Link to comment
Share on other sites

Μαχη μου εχω λαβει τις φωτος σας απ την παρασκευη αλλα τωρα καταφερα να μπω να σχολιασω.Η κορη σου ειναι μια θεα.Τι ποζες,τι χαμογελα και τι συνολακια της φορας βρε χαζομανουλα!!!Απ τα ρουχαλακια και τις κορδελες μου φαινεσαι πολυ κοριτσομανα,κι εγω ετσι εκανα ειδικα στην πρωτη.Δε ξερω αν σου μοιαζει,εχω δει μονο μια φωτο σου οποτε δεν καταλαβαινω αλλα βρε κοριτσια δεν κανονιζουμε αλλη μια συναντηση να τα ξαναπουμε?Ποιες μπορειτε?Εχω κθ εγω φωτογραφιες απ τον υπολογιστη επιτελους.Το βραδυ που θα κοιμηθουν θα σας στειλω.Γυρισαμε απ τη βολτα,τις κοιμισα μια ωριτσα και τωρα γυριζω μεσα στο σπιτι σαν σβουρα να μαζεψω ο τι μπορω απ τον χαμο.Αναψα ομως και το τζακι για χουχουλιασμα κι εμεις.

Καλέ τι κούκλες οι κοράκλες σου; Να τις χαίρεσαι! Φτου φτου να μην της ματιάξω! Και η μπέμπα σκέτη γλύξα! Αφρατούλα, αφρατούλα! Πόσα κιλάκια είναι τώρα; Τρελάθηκα με τον φιόγκο στο κεφάλι που είναι πιο μεγάλος και από την ίδια!:tongue:


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πρέπει να βγάλω κι εγώ καμιά φωτο την μικρή. Στην αρχή της βγάζαμε κάθε μέρα σχεδόν, αλλά τώρα χαλαρώσαμε. Αν και δεν ξέρω αν θα καταλάβετε διαφορά. Είναι μινιόν η κούκλα μου. Ακούω που προχωράτε εσείς στο επόμενο νούμερο στα φορμάκια, ενώ εμάς μας βλέπω να μένουμε μέχρι 6 μηνών στο 3-6! χαχα Την ζύγισα πάλι σήμερα αλλά τζίφος. Το βλέπω πολύ σοβαρά να κλείσω ένα ραντεβού με τον Παπαβέντση. Έχω κατακλυστεί από χιλιάδες πληροφορίες και έχω πελαγώσει...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Ναι κορίτσια σας ακούω κ γω να ανεβαίνετε νούμερα κ τρομάζω... εμείς φοράμε ακόμα το 3-6, κ από πάνες πριν λίγο καιρό ανεβήκαμε από το 2...πότε να φτάσουμε στο 4...χαχαχαχα από διαρροές άλλο τίποτα...η αλήθεια είναι ότι αραίωσαν πολύ τα κακά του μωρού-μια φορά την ημέρα-, από ότι διαβάζω κ σε σας... γιατί? από την εδραίωση του θηλασμού?? το πρώτο μου μωρό τριών μηνών έκανε κ μέρες να κάνει κακάκια κ του βάζαμε μικρά κλισματάκια,,,,ομως δεν ήταν λύση αυτή κ προχωρήσαμε κ σε ξένο...30-50 ml την ημέρα...πόσο είχα πληγωθεί που του έδωσα, αλλά το έσωσα το παιδάκι μου, δεν έχεζε με τίποτα το καημένο....

κορίτσια είδα πολλά στολισμένα μαγαζιά...χτες είχε 23 βαθμούς,,,δε μου περνάνε από το μυαλό τα Χριστούγεννα....ακόμα παλτό δεν έχω βάλει... που κασκόλ, σκούφο κτλ


qtTWp3.png

DCxtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...