Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Αφού ποσο κούκλες και οι 3 τους Αντωνία μου. Και η μικρούλα υπέροχη με την κορδέλα της. Να τα χαίρεσαι... Θα στειλω και εγω αυριο που θα Τία περάσω στον υπολογιστή. Θα στειλω σε όλες όσες εχω τα Mail σας. Στείλτε και εσείς να δω ποσο μεγάλωσαν...

Καλό βραδυυυυ

Εγω απο το ταμπλετ που σας γραφω δεν μπορω να στειλω φωτος,ασε που δεν εχω ασχοληθει ακομα να τις περασω στο λαπτοπ,οταν το κανω θα σας στειλω και εγω κοριτσια.Στειλτε και σε μενα οσες εχετε ευκαιρες.....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσια.Το σπιτι μας θυμιζει βομβαρδισμενο τοπιο,δε ξερω απο που να το πιασω.Μαρη βροχουλα εφτα χιλιαρικα για νυφικο και κοσμηματα?Εσυ οντως το τερματισες,απορω πως δεν τερματισε μαζι κι η πεθερα..απο καμια τετοια περιπτωση θα βγηκε η εκφραση"θα την πληρωσεις τη νυφη"!!Οσο για τη φωτογραφιση την επομενη μερα θα πρεπε να με πληρωσουν,οχι να πληρωσω,για να ξαναβαλω νυφικο και ξανα μαλλι και μακιγιαζ.Δεν θα το κανα με τιποτα.Καλε η κουμπαρια με την αδελφη μια χαρα ειναι,τι σκας?Κι εμενα τη δαναη ο αδελφος μου τη βαφτισε και πολυ τους χαιρομαι.Μου αρεσει που τον λεει νονο.Ποπακι πηγες στο γιατρο?Η τενοντιτιδα θα χει υφεσεις κι εξαρσεις,υπαρχει κατι που να το ανακουφιζει ή μονο η ξεκουραση?Ευχαριστω κοριτσια για τα καλα σας λογια για τα μικρα μου.Η μπεμπα μαριανθη δεν ειναι πολλα κιλα,τωρα πατησε τα εξι -την αδικει ο φακος,της προσθετει προγουλια χα χα.Αχ την ακουω...συνεχιζω σε λιγο.

Αγαπη σαν πρωτη νυφη τα σκασε χοντρα η πεθερα μου στον γαμο, τον πρωτοτοκο παντρευε να μην ξεπαραδιαστει??τοτε μας περισσευανε,προ κρισης μιλαω,τωρα φασκελομουτζωστα γιναμε....εννοειτε οτι αν παντρευομασταν τωρα δεν θα παιζανε αυτα τα νουμερα....τωρα που το σκεφτομαι αν ηξερε η πεθερουλα τι κουμασι νυφη εκανε,ουτε σαλιο δεν θα χαλαγε για παρτη μου χαχαχα:tongue:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας κορίτσια μου..το σπίτι μου είναι Βαγδάτη όμως μπάχαλο δεν έχω προλάβει να κάνω τίποτα..Ή κόρη μου έχει αρχίσει τις γκρίνιες της και δεν με αφήνει θέλει όλο αγκαλιά ο άντρας μου δουλεύει συνέχεια λόγω εορτων έχει συνέχεια συναυλίες..Ευαγγελία μου πήγα στον γάμο μονο στο τραπέζι προσπαθούσα να την κοίμησω για να φύγω και μετά με πήρε η μαμά μου να έρθω όταν ξύπνησε..ωραία ήταν απλός γάμος ωραίο φαγητό ωραίες μπομπονιέρες της είχαν φτιάξει μόνοι τους όλα Καλά..ξεσκασα λιγάκι..βέβαια το σόι του άντρα μου με κοιτούσε λίγο Καλά Καλά τύπου που πάει αυτή με το κοντό το φορεματάκι αλλά χεστηκα εμένα και του άντρα μου μας άρεσε..βρήκα και νυφικό απλό λιτό και δεν είναι ακριβώς νυφικό είναι νυφικό φόρεμα.χιόνια Ευαγγελία μου ακούω μπράβο τέλεια μου αρέσει πολύ αυτό το σκηνικό..Αντωνία τι κούκλες οι κόρες σου και εσένα Ευαγγελία πανέμορφα τα κοριτσουδια και της Ανθής και της ποπιτσας όπου οι κόρες μας νομίζω μοιάζουν ποπακι μου..Καλά.Δεν το συζητώ τι μαλλί είναι αυτό Μάγδα μου τι γλύκας είναι αυτός να σου ζήσει ..κορίτσια τελικά τα λιονταρακια μας είναι πανέμορφα. Τώρα θέλω να πάω να κοιτάξω για Εκκλησία βρήκαμε μια όπου έχει και χώρο απέξω για να κάνουνε catering γιατι τραπέζι είχα κάνει και στον πολιτικό τώρα δεν μπορώ λόγο οικονομικών να κάνω κάτι άλλο..Είναι ωραία Εκκλησία άσπρη με μπλε θυμίζει νησάκι και είναι και κοντά στο σπίτι μας Άλιμος ..Είδες βροχούλα η πεθερά σου μια περιουσία έδωσε για το νυφικό σου και εσύ σα δεν ντρέπεσαι έχεις και παράπονα γι'αυτήν...Καλά μαρη το αγόρασες για να το φορέσει η κόρη σου ια έχει περάσει η μόδα..Για μένα το πιο σημαντικο δεν είναι πως είναι ο γάμος Αλλά ότι παντρεύτηκα και είμαι με τον άντρα που είμαι ερωτευμένη τον θέλω και τον αγαπαω..Και από τότε που κάναμε παιδί τον αγαπάω ακόμα πιο πολύ και είμαι ευτυχισμένη....

Καλε τι καταλαβες?? Λεω οτι τα χρυσαφικα του γαμου,μαλλον θα τα ξαναβαλω οταν παντρευτουν τα παιδια μου,στον γαμο τους....γιατι που αλλου να τα φορεσω?στον καφε? η' στο σουπερ μαρκετ?:wink: Αχ! ολες εδω μεσα full in love μου εισαστε!Μπραβο κοριτσια μου,χαιρομαι...και εγω παρολα τα προβληματα που ειχα και εχω στον γαμο μου(μαλ@κιες δηλαδη) τον αγαπαω τον κεφαλα τον αντρα μου:lol:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσιααααα. Καλη εβδομάδα. Αρχικά να πω πως άνοιξα το Mail μου και μόλις ειδα τη φωτό της Μάγδας έπαθα πλάκα. Σπάνια περίπτωση σε μωρό να εχει τοοοοσο μαλλί. Χεχε ειναι πολυ όμορφος.. Δεν το συζητάμε καν αυτο.

Σας έστειλα και εγω φωτογραφίες όσων εχω το Mail. Τι να πω ότι για άλλη μια φορα μεγαλώνουν και γλυκαίνουν; Ε μα ειναι η αλήθεια.

Εμείς κορίτσια καλα είμαστε τα χτυπάμε τα 10ωρα σερί ύπνου.. Καλα τα παμε... Τα σάλια ποτάμι τρέχουν. Λέτε να δουμε δοντάκι νωρις; Α και πολυ παιχνίδι, το γυμναστήριο της αρέσει το ριλαξ επίσης... Νομιζω ότι μιλάει στα κρεμαστά τα μπιχλιμπίδια και εχει πολυ πλάκα. Επίσης όταν βάζει χέρι στο στόμα και προσπαθεί να πιάσει τη γλώσσα της, κανει ταυτόχρονα και αγκου και φωνάζει. Χαχαχα εχει πολυ γέλιο.

Αυτα.....

Εκει που ειχατε βρυκολακιασει,τωρα 10ωρα??:confused: σουπερ!!!

Εμεις το βραδυ 4-4,5 ωριτσες κανουμε υπνο,μετα πειναμε αλλα ευτυχως ξανακοιμομαστε!!την ημερα δε,πειναει και λιγοτερο απο τριωρο και πολυ φοβαμαι οτι δεν την χορταινει το γαλα μου:confused:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπη σαν πρωτη νυφη τα σκασε χοντρα η πεθερα μου στον γαμο, τον πρωτοτοκο παντρευε να μην ξεπαραδιαστει??τοτε μας περισσευανε,προ κρισης μιλαω,τωρα φασκελομουτζωστα γιναμε....εννοειτε οτι αν παντρευομασταν τωρα δεν θα παιζανε αυτα τα νουμερα....τωρα που το σκεφτομαι αν ηξερε η πεθερουλα τι κουμασι νυφη εκανε,ουτε σαλιο δεν θα χαλαγε για παρτη μου χαχαχα:tongue:

Βροχούλα πολύ γέλιο έχεις!!!αυτή η πεθερα μου έχει εξαψει τη φαντασια!!!


8NkSp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αΑΑΑ πολυ καλη η ιδεα σας..

Εμας παντως δεν ξερω τα μισα μαλλια μας εχουν πεσει και συνεχιζουν να πεφτουν. Καθε μερα στο σεντονι βρισκω ενα σωρο. Θα μου καραφλιασει στο τελοσ. χαχαχαχα

Και εγω βλεπω στο σεντονι τριχουλες αλλα λογικα βγαζει και καινουργιες....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια να σας πω, θελω να βρω χριστουγεννιατικο φορεματακι για τη μικρη... να βγαλουμε και φωτογραφιες αφου θα ναι τα πρωτα χριστουγεννα. Που θα βρω ομως; Ειδα κατι στο jumbo αλλα θα ηθελα κατι καλυτερο. Λετε τα h\&m και zara να φερνουν; Να δω ποτε θα καταφερω να παω. Βρηκα κατι πολυ ωραια και στο ebay αλλα φοβαμαι μην αι δεν προλαβουν να φτασουν πριν τις 25. Δωστε καμια ιδεα εσεις που εχετε κι αλλα παιδακια, τι κανατε στα πρωτα τους Χριστουγεννα;

Εγω απο τζαμπο ειχα παρει,γιατι δεν ειχα βρει καπου αλλου και ουτε ειχα ψαχτει παραπανω.για μια εμφανιση καλα ειναι παντως.....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ανθη κουκλα η μαρκελλα.Νομιζω οτι σου μοιαζει πολυ ε?Εχει κι αυτη μπλε ματακια?Εχετε στο σοι ή τυχαιο?Μακαρι να τα κρατησει.Τα πρωτα χριστουγεννα ειχα παρει αγιοβασιλιατικη στολη απ τα τζαμπο συν χριστουγεννιατικα πυτζαμακια και παντοφλακια και τα βγαζα κι εγω φωτο.Φετος εκτος απ το δικο μας δεντρο θα στολισω αλλο ενα μικροτερο με στιλιδακια ροζ,γλειφιτζουρια και τετοια στα δωματια τους ανα λιγες μερες.Δεν τους το χω πει,θα τους το κανουμε εκπληξη!!!Γενικως ανυπομονω αν κι ο οντως ο καιρος δε βοηθαει.Αρχες του μηνα παντα στολιζω

Εσεις?

Εγω το σκ θα στολισω και θελω να παω τζαμπο να παρω καμια χαζομαριτσα για το καλο.....και μια ακομα καλτσα,πεμπτη....πανω στο τζακι να μπουν τα δωρα που θα φερει ο Αη-βασιλης:D:DD

Εγω περυσι αγορασα καινουργιο δεντρο και στολιδια,χαλασα γυρω στα 500? οποτε φετος θα προσθεσω πολυ λιγα μπιχλιμπιδια,ισα για το καλο των ημερων..


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα στα δικα μου τα ωραια: σημερα η μερα ητανε σκ@τα! Γ@μηθηκα στην ταλαιπωρια και εβαλα πριν λιγο κρασι να πιω να ηρεμησει το νευρικο μου συστημα..

Ο αντρας μου εχει υπηρεσια,οποτε στις 12 το μεσημερι βγηκα να παρω γαλατα και την μεσαια απο τον παιδικο,μαζι με το μωρο βεβαια...μαζευτηκαμε στις 1.30...στις 3.30 βγηκαμε να παρουμε τον γιο απο το νηπιαγωγειο,μαζι με τις μικρες....σκετη ταλαιπωρια! Ξαναγυριζουμε σπιτι....και εκει που λεω επιτελους βγαζω ρουχα και χαλαρωνω,κοβετε το ρευμα!

Κοριτσια γ@ μηθηκα σας λεω...ειχε διακοπη 5 ωρες περιπου,μεσα στα σκοταδια με λιγα κερακια και 2-3 φακους,τι να κλασουν και αυτοι,τα παιδια ειχανε αγριεψει στην αρχη,ουτε να τους εφτιαχνα κατι να φανε μπορουσα,ειχα και το μωρο στα χερια συνεχεια γιατι μαλλον φοβοτανε τα σκοταδια και τα ειδα ολα κωλυομενα...η μεση μου ρημαδι ειναι....

Το κωλο συστημα που ζουμε,ειμαστε χωρα ντιπ υποαναπτυκτη,πνιγομαστε σε μια κουταλια νερο,ουτε υποδομη για ενα απλο φυσικο φαινομενο δεν εχουμε....επειδη χθες φυσαγε παρα πολυ σημερα επαθε μπλακ αουτ η πολη μας:confused:ειμαστε για τον γαιδαρο καβαλα σας λεω.....με τρια παιδια σπιτι και χωρις φως τι κανεις?αυριο παω να παρω κερια να εχω απο καμια εκκλησια η' μαλλον λαμπαδες θα παρω,με τους παλιο μ@λακες


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και τωρα στα δικα μου τα ωραια: σημερα η μερα ητανε σκ@τα! Γ@μηθηκα στην ταλαιπωρια και εβαλα πριν λιγο κρασι να πιω να ηρεμησει το νευρικο μου συστημα..

Ο αντρας μου εχει υπηρεσια,οποτε στις 12 το μεσημερι βγηκα να παρω γαλατα και την μεσαια απο τον παιδικο,μαζι με το μωρο βεβαια...μαζευτηκαμε στις 1.30...στις 3.30 βγηκαμε να παρουμε τον γιο απο το νηπιαγωγειο,μαζι με τις μικρες....σκετη ταλαιπωρια! Ξαναγυριζουμε σπιτι....και εκει που λεω επιτελους βγαζω ρουχα και χαλαρωνω,κοβετε το ρευμα!

Κοριτσια γ@ μηθηκα σας λεω...ειχε διακοπη 5 ωρες περιπου,μεσα στα σκοταδια με λιγα κερακια και 2-3 φακους,τι να κλασουν και αυτοι,τα παιδια ειχανε αγριεψει στην αρχη,ουτε να τους εφτιαχνα κατι να φανε μπορουσα,ειχα και το μωρο στα χερια συνεχεια γιατι μαλλον φοβοτανε τα σκοταδια και τα ειδα ολα κωλυομενα...η μεση μου ρημαδι ειναι....

Το κωλο συστημα που ζουμε,ειμαστε χωρα ντιπ υποαναπτυκτη,πνιγομαστε σε μια κουταλια νερο,ουτε υποδομη για ενα απλο φυσικο φαινομενο δεν εχουμε....επειδη χθες φυσαγε παρα πολυ σημερα επαθε μπλακ αουτ η πολη μας:confused:ειμαστε για τον γαιδαρο καβαλα σας λεω.....με τρια παιδια σπιτι και χωρις φως τι κανεις?αυριο παω να παρω κερια να εχω απο καμια εκκλησια η' μαλλον λαμπαδες θα παρω,με τους παλιο μ@λακες

Ασε τις λαμπαδες κ τα κεριά μη πάρεις καμια φωτιά!Πάρε κανένα καλό φακό δαπέδου που φωτίζει όλο το δωμάτιο και φακό για το κεφαλι να χεις τα χερια ελεύθερα!!!εμεις τα χουμε από τα καμπινγκ που πηγαίναμε!και γκαζακι για αυγουλάκια!!!

Το 'ντιπ' νομιζα ότι το λέγαμε μονο στη χαλκιδα...εμεις λέμε 'ντιπ για ντιπ' και ντιπου....πολυ μου αρεσουν αυτα!

το 'γκάνιασα' το ξερετε;

Επεξεργάστηκαν by φραουλίτσες
συμπλήρωση

8NkSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ασε τις λαμπαδες κ τα κεριά μη πάρεις καμια φωτιά!Πάρε κανένα καλό φακό δαπέδου που φωτίζει όλο το δωμάτιο και φακό για το κεφαλι να χεις τα χερια ελεύθερα!!!εμεις τα χουμε από τα καμπινγκ που πηγαίναμε!και γκαζακι για αυγουλάκια!!!

Το 'ντιπ' νομιζα ότι το λέγαμε μονο στη χαλκιδα...εμεις λέμε 'ντιπ για ντιπ' και ντιπου....πολυ μου αρεσουν αυτα!

το 'γκάνιασα' το ξερετε;

Α το ντιπ το λένε και στην. Πατρίδα της μαμάς μου (Αγρινιο). Εχω μάθει όλες τις λέξεις και μερικές ομολογώ ειναι αστείες αλλα μου αρέσουν. Γκανιασα μου κανει κατι σε πρηστικα. Σωστά η μπα; Ααα μια ατάκα μου μου εχει μεινει απο Σάμο μεριά, ειναι το σιωτανε τα φωσα που σημαίνει κουνιοντουσαν τα φώτα. Χαχα

Καλημέρα σε όλες. Εγω εχω ξυπνήσει απο τις 6.30 γιατι το πουλάκι μου πεινασε. Το γρουσούζεψα χθες που είπα ότι κοιμάται σερί. Σε γενικές γραμμές κοιμάται δεν εχω παράπονο.

Βροχούλα άστα μη τα ρωτάς. Εκτός απο παράξενη πεθερά εχω και πολυυυ παράξενη συνυφαδα. Τέλος παντων

Μωρε τι θα γινει με αυτο τον καιρό; Σε λιγο όπως παμε θα κάνουμε Χριστούγεννα σε καμία παραλία ξερω γω. Ακομα εχει κουνούπια που πολυ μου σπάνε τα νευρα.


catcattvi20150817_-9_H%20Markellitsa%20mas%20einai.png

s-event.png

Link to comment
Share on other sites

Εκει που ειχατε βρυκολακιασει,τωρα 10ωρα??:confused: σουπερ!!!

Εμεις το βραδυ 4-4,5 ωριτσες κανουμε υπνο,μετα πειναμε αλλα ευτυχως ξανακοιμομαστε!!την ημερα δε,πειναει και λιγοτερο απο τριωρο και πολυ φοβαμαι οτι δεν την χορταινει το γαλα μου:confused:

Και εμένα μες στην μέρα στην 1,5-2 ώρες θα φάει. Είναι που είναι συνεχώς ξύπνια και έχουν ανάγκη από ενέργεια. Όχι ότι δεν φτάνει το γαλατάκι μας


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα στα δικα μου τα ωραια: σημερα η μερα ητανε σκ@τα! Γ@μηθηκα στην ταλαιπωρια και εβαλα πριν λιγο κρασι να πιω να ηρεμησει το νευρικο μου συστημα..

Ο αντρας μου εχει υπηρεσια,οποτε στις 12 το μεσημερι βγηκα να παρω γαλατα και την μεσαια απο τον παιδικο,μαζι με το μωρο βεβαια...μαζευτηκαμε στις 1.30...στις 3.30 βγηκαμε να παρουμε τον γιο απο το νηπιαγωγειο,μαζι με τις μικρες....σκετη ταλαιπωρια! Ξαναγυριζουμε σπιτι....και εκει που λεω επιτελους βγαζω ρουχα και χαλαρωνω,κοβετε το ρευμα!

Κοριτσια γ@ μηθηκα σας λεω...ειχε διακοπη 5 ωρες περιπου,μεσα στα σκοταδια με λιγα κερακια και 2-3 φακους,τι να κλασουν και αυτοι,τα παιδια ειχανε αγριεψει στην αρχη,ουτε να τους εφτιαχνα κατι να φανε μπορουσα,ειχα και το μωρο στα χερια συνεχεια γιατι μαλλον φοβοτανε τα σκοταδια και τα ειδα ολα κωλυομενα...η μεση μου ρημαδι ειναι....

Το κωλο συστημα που ζουμε,ειμαστε χωρα ντιπ υποαναπτυκτη,πνιγομαστε σε μια κουταλια νερο,ουτε υποδομη για ενα απλο φυσικο φαινομενο δεν εχουμε....επειδη χθες φυσαγε παρα πολυ σημερα επαθε μπλακ αουτ η πολη μας:confused:ειμαστε για τον γαιδαρο καβαλα σας λεω.....με τρια παιδια σπιτι και χωρις φως τι κανεις?αυριο παω να παρω κερια να εχω απο καμια εκκλησια η' μαλλον λαμπαδες θα παρω,με τους παλιο μ@λακες

Να πάρεις το έξυπνο φωτιστικό!:tongue:

Λίγο χιουμοράκι να ελαφρύνω την ατμόσφαιρα


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ασε τις λαμπαδες κ τα κεριά μη πάρεις καμια φωτιά!Πάρε κανένα καλό φακό δαπέδου που φωτίζει όλο το δωμάτιο και φακό για το κεφαλι να χεις τα χερια ελεύθερα!!!εμεις τα χουμε από τα καμπινγκ που πηγαίναμε!και γκαζακι για αυγουλάκια!!!

Το 'ντιπ' νομιζα ότι το λέγαμε μονο στη χαλκιδα...εμεις λέμε 'ντιπ για ντιπ' και ντιπου....πολυ μου αρεσουν αυτα!

το 'γκάνιασα' το ξερετε;

Και μεις το έχουμε το "ντιπ". Όπως και "ντιπ κατά ντιπ". Το "γκάνιασα" δεν το ξέρω


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...