Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Και σε σένα εύχομαι άριστες κ  πολλές βλαστοκυστες κ σύντομα να επανέλθεις! Χρειάζεται ψυχραιμία η αλήθεια και πρώτα θετική σκέψη.. να σκεφτόμαστε τον στόχο γιατί το μυαλό μας κανει παντα τα χειροτερα σενάρια στο καθε σύμπτωμα! Ολα καλα θα πάνε οπως λες! Και εγώ μάλλον για Σάββατο το βλέπω για την ωοληψία... Θα δείξει!!! Με το καλο και η εμβρυομεταφορά σου!!

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

γεια σας κοριτσιααα!τι κανετε?

πολλα νεα διαβαζω!

ειρηνη την καλυτερη δουλεια εκανες που παραιτηθηκες.

τι καλυτερο απο το να μεγαλωνεις το παιδακι σου ειδικα τον 1ο χρονο της ζωης του!αμα βεβαια γινεται.

γιουπι,κι εγω στη θεση σου παντως θα προτιμουσα την μαμα.

συμφωνω με τις αγκαλιτσες κι οσο για τον θηλασμο μπορω να πω οτι μου λειπει,κι οτι στο επομενο θα προσπαθησω να τον κρατησω πιο πολυ!

γι'αυτο μπραβο στις μανουλες που θηλαζουν!!!

εμεις καναμε τα πρωτα μας βηματακια σημερα,2-3 το πολυ,

μας βλεπω τον αλλο μηνα να περπαταμε!!!

αυταααα απο μενα!!!φιλιαααα!!!!!!!


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κατι επιπλεον ασχετο..

να πω χρονια πολλα για το βαφτιστηρι μου που χθες εκλεισε τον πρωτο χρονο της ζωης του!!! παντα γερος, δυνατος και δημιουργικος..

Πολυχρονο να ειναι το πουλακι μου.Να ειναι παντα ευτυχισμενο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια ποσο σας ζηλευω με τον θηλασμο........Ειναι ο μονος λογος που θελω παλι ενα μωρακι!!!!!!!Αχχχχχχχχχχχχ θελω κι εγω να μπορουσα να θηλασω.......μου λειπει τοσο.......

ΣΥΓΝΩΜΗ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΠΟΥ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ...................

Link to comment
Share on other sites

ουφφφφφφφφφφφφφ

η γυναικα λεει γυρω στα 500...

η μαμα μου προτεινε να έρχεται Δ-Τ-Τ-Π κ να φευγει Παρασκευη μεσημερι... δηλαδη να μενουμε ολ τουγκεδερ 4 βραδυα την εβδομαδα....

κ όλο αυτο ως τον Σεπτεμβρη που θα παει βρεφικο η μπουμπου...

Δηλαδη ΦΕΒ-ΑΥΓΟΥΣΤΟ όπου 1 μηνας από αυτους τους 7 μηνες θα είναι δικη μου παλια αδεια αρα 6 μηνες.....

το σκεφτομαστε σοβαρα να πουμε ναι παρολες τις δυσκολιες της συγκατοικησης...σκεψου οτι γλιτωνουμε κ 3500 ευρω...

δεν ξερω.. μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα....δυσκολα... ο στεφανης το δεχτηκε... εγω ειμαι που σφιγγομαι(πως γραφεται??)

Γιατι σου εδινε φαρμακα αφου δεν ειχε αρρωστησει το φσιφσικιον???

ε κοπελια..με το συμπαθειο κιολας αλλα εγω σκεψου οτι συγκατοικω 5 χρονια με τη κουνιαδα μου (μη με ρωτατε γιατι ειναι αλλη ιστορια)που δεν ειναι ΚΑΝ πεθερα μου και που δεν ειναι ακομη περισσοτερο ΚΑΝ η μανα μου αρα αν εχω κατι να διαφωνησω πρεπει να το λεω και μετρημενα για να υπαρχουν ισορροπιες και να μη προσβαλλεται κανεις..

αφου ο συζυγος το δεχθηκε αδιαμαρτυρητα και χωρις δευτερη σκεψη (ελπιζω) και επειδη ειναι η μαμα σου με την οποια πιστευω θα χεις το θαρρος να πεις ελευθερα την γνωμη σου αν ειναι αντιθετη τοτε και αφου προκειται μονο για ενα συγκεκριμενο χρονικο διαστημα ασυζητητα καντο..

και μη ξεχνας οτι Παρασκευοσκ θα γυριζει σπιτακι της αρα θα χετε τον χρονο να μενετε μονοι με το παιδακι σας στην οικογενειακη σας ηρεμια..

listene to me που λενε και στο χωριο μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κοριτσια ποσο σας ζηλευω με τον θηλασμο........Ειναι ο μονος λογος που θελω παλι ενα μωρακι!!!!!!!Αχχχχχχχχχχχχ θελω κι εγω να μπορουσα να θηλασω.......μου λειπει τοσο.......

ΣΥΓΝΩΜΗ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΠΟΥ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ...................

βρε ΕΥΑ κανα δυο φορες εχω διαβασει κατι τετοια που γραφεις επειδη δεν θηλασες πολυ καιρο και στενοχωριεμαι..μην νοιωθεις ασχημα, σημασια πιστευω εχει οτι το προσπαθησες..

αλλα για να μαι και ειλικρινης διαβαζω τα μηνυματα των κοριτσιων που αποθηλασαν για το ποσο τους λειπει ο θηλασμος (και μαλιστα μετα απο πολλους μηνες) και αγχωνομαι για το πως θα νοιωθω οταν θα μπω στη διαδικασια του αποθηλασμου..

ειρηνη καλα κανεις και θηλαζεις οσο και οπως μπορεις..αν τελικα ακουγαμε οσα μας ελεγαν και μας λενε δεν θα καναμε τιποτε..αλλα! θελει και κοπο ΚΑΙ τροπο..

γεια σου elenada!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από εμάς!

εμείς φάγαμε ψαράκι για πρώτη φορά την περασμένη εβδομάδα και ο doc είπε αν πάνε όλα καλά με το ψάρι να αρχίσουμε και το αυγό! θα περιμένω να περάσει και αυτός ο μήνας για να φάει 3-4 φορές και μετά θα βάλουμε στη διατροφή μας και το αυγουλάκι! Μου είπε πρώτα τον κρόκο να δώσω και να το δίνω πριν τη φρουτόκρεμα το πρωί.

Αλάτι δεν βάζω καθόλου, μου είπε κάνει κακό στα νεφρά του μωρού, μετά το χρόνο - και όχι τυριά ακόμα γιατί έχουν αλάτι, μόνο μυζήθρα λέει ανάλατη

αυτά!πάω να την πέσω τώρα και ελπίζω και το αγγελουδάκι μου να σηκωθεί το πρωί και να μην έχει νυχτερινά ξυπνήματα. Αν και δεν με ταλαιπωρεί-του δίνω το μπουκάλι με το γαλατάκι του στην κουνίτσα του και το πίνει μόνος του και κοιμάται. Τον θηλασμό τον σταμάτησα τέλη Αυγούστου γιατί είχα κουραστεί, και αντίθετα με τις περισσότερες απο εσάς δεν μπορώ να πω ότι μου λείπει, τα είχα παίξει! Συγχαρητήρια σε όσες καταφέρνουν και το συνεχίζουν ακόμα!


μπουγατσάκος 6 ετών

λουκουμάς 3.5 ετών

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Tinkerbell..

καλη αρχη με το ψαρι και το αυγο..εμεις ακολουθουμε σιγα σιγα..και εγω αυτα ξερω για το αλατι και για αυτο μεχρι τωρα δεν βαζω..αλλα μετα το χρονο μικρη ποσοτητα μαλλον θα αρεχισω να προσθετω..

με το θεμα του θηλασμου..ο καθενας οσο μπορει και οπως μπορει, το μωρο ειτε στη μια περιπτωση ειτε στην αλλη και προσαρμοζεται και νηστικο δεν προκειται ποτε να μεινει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κορίτσια!!

δύσκολη η συγκατοίκηση βρε παιδιά!!

εγώ με τίποτα δεν θα μπορούσα να μείνω με την μαμά μου στο ίδιο σπίτι,το έκανε η αδερφή μου για 1 1/2 χρόνο και σάλταρε!!

είμαι τυχερή που την έχω μαζί μου για την ώρα,αν περπατήσει δεν ξέρω τι θα κάνω.

ούτε κι εμείς τρώμε αλάτι ζάχαρη...γιαούρτια δεν μας δίνει η παιδίατρος...

είναι παχυντικά και είναι επιδόρπια,όχι αυθεντικό γιαούρτι...

ευτηχώς η μικρή με το φαγητό δεν έχει κανένα πρόβλημα...

τα τρώει όλα...εγώ την σταματάω πάντα.

εγώ πάντως δεν θήλασα και είμαι μια χαρά με αυτό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα στον 10ο και θα το πορταρω κι'εδω.....

Ειναι ενα λινκ απο την εκπομπη "Στα ακρα" που ειχε καλεσμενο τον Ματθαιο Γιωσαφατ(ψυχολογο ,ψυχαναλυτη).Στην αρχη της εκπομπης λεει για την παιδικη ηλικια οπου το βρηκα φοβερα ενδιαφερον!!!Αν δεν βαριεστε και εχετε χρονο......ριξτε μια ματια....................................

http://www.antifono.gr/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1296:-2008&catid=35&Itemid=324


an1cEPTB0361210MTVkcHwzODUwMDUyM2xhfERhbmFl.gif

an1cHu9003D1210MTYzZHw1NjI1ODc4ZGF8QmVib3Vsb3MgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιουπακι αν το στεφανι σου δεν εχει προβλημα με την μανα....μην το συζητας!!!!!!Δεν υπαρχει καλυτερος ανθρωπος αν κρατησει την ντουντου!!!!

και..........................3.500 ειναι αυτιααααα (που λες κι εσυ)!!!!!


an1cEPTB0361210MTVkcHwzODUwMDUyM2xhfERhbmFl.gif

an1cHu9003D1210MTYzZHw1NjI1ODc4ZGF8QmVib3Vsb3MgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...