Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      εχεις παιδακι;

      ηταν οι μοναδικες εγκυμοσυνες σου;καιρος προσπαθειων;

      κ η αλλη ετσι τοσο νωρις ηταν;ειχες κανει υπερηχο;

      ενδοκρινολογο μπορεις να πας,κ αιματολογο-ανοσολογο

      κ καποιες βασικες εξετασεις ο συζυγος

      για βιοχημικη μπορει να ειναι κ θεμα προγεστερονης μηπως ειχες ελεγξει;η στη μητρα αλλα πιστευω θα σου ειχε πει κτ ο γιατρος

      Εχω ενα παιδακι ναι...μετραω 3 εγκυμοσυνες πλεον και οι 2 οδηγησαν σε αποβολη...η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν πολυ ευκολη δεν ειχα τετοιου ειδπυς θεματα και ηταν πριν 3 χρονια...η 2η και η 3η ηταν μια τον οκτωβρη και μια τωρα...δεν δυσκολευτηκα στην συλληψη...στην 2η στον 2ο μηνα προσπαθειων και τωρα στον 1ο μηνα κατευθειαν...αλλα και οι 2 δεν πηγαν καλα...τωρα στην τριτη εγκυμοσυνη με ειχε ξεκινησει απο την αρχη utrogestan ο γιατρος..

Μήπως είναι καθυστερημένη σύλληψη???? HELP


Recommended Posts

Just now, vikib είπε:

Εννοείται ότι μπορεί κ αργοτερα

Το σποράκι σου ήδη έχει καρδιακή λειτουργία την είδε λογικα να παλλεται, θέμα ημερών είναι κ να ακουστει

Όχι ότι αν δ γίνει ως την Παρασκευή είναι θεμα

Εμενα στο πρώτο μου την ακούσαμε διανυωντας την 8η εβδ. Δλδ 7εβδ κ  δ  θυμαμαι πόσο ημερων

Κ με κολπικό υπερηχο

Είναι ανάλογα με το πότε έχει γίνει η σύλληψη εν ολίγοις μου φαίνεται.. Αλλά ο γιατρός με αγχωσε που μου εδ σε περιθώριο αν δω ότι με αγχώνει και την Παρασκευή ότι κάτι δεν πάει καλά θα αλλάξω γιατρό μου φαίνεται. Είναι απολύτως φυσιολογικό για το πότε άκουσες την καρδιά στο προηγούμενη 6 εβδομασων και κάτι ήμουν και εγω κ το άκουσα πρώτη φορά... Δυστυχώς όμως απέβαλα.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Διαφημίσεις

On 5/5/2019 at 12:36 ΜΜ, mama16 είπε:

Αν κάνατε ελεύθερα πολύ πιθανόν είναι η καθυστερημένη εγκυμοσύνη. Στην πρώτη μου κύηση έτσι είχε γίνει. Είχα 3 μέρες καθυστέρηση, έκανα χοριακη κ ήταν μηδενική αλλά περίοδος δεν μου ερχόταν κ νόμιζα ότι ήταν από το άγχος... Πέρασε σχεδόν 1 μήνας για να αντιληφθώ ότι ο όντως ήμουν έγκυος γιατί ήξερα ότι η χοριακη πάντα δείχνει!!!! Ελπίζω να γίνει αυτό που θες!

Έκανα χοριακη στις 3 μέρες καθυστέρηση αρνητική όμως σήμερα είμαι στην 8η και το μόνο που έχω ήταν πόνους περιόδου με ροζ στάλες που σταμάτησαν 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Elieria είπε:

Έκανα χοριακη στις 3 μέρες καθυστέρηση αρνητική όμως σήμερα είμαι στην 8η και το μόνο που έχω ήταν πόνους περιόδου με ροζ στάλες που σταμάτησαν 

Γιατί δεν ξανά κάνεις μια χοριακη για σιγουριά? Μπορεί να ήταν όντως καθυστερημένη σύλληψη κ να είσαι έγκυος. Αν τυχόν βγει αρνητική μπορεί να ήταν κάποια ανωμαλία του κύκλου

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Γιατί δεν ξανά κάνεις μια χοριακη για σιγουριά? Μπορεί να ήταν όντως καθυστερημένη σύλληψη κ να είσαι έγκυος. Αν τυχόν βγει αρνητική μπορεί να ήταν κάποια ανωμαλία του κύκλου

Σε ευχαριστώ , δυστυχώς ήρθε αίμα πολύ σήμερα είναι περίοδος Προφανώς , κρίμα ποτέ δεν είχα νιωσει την μητρότητα , αυτεσ τις 8 μέρες είχα χαρεί με την ελπίδα ,Άλλαξα νομίζω 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Elieria είπε:

Σε ευχαριστώ , δυστυχώς ήρθε αίμα πολύ σήμερα είναι περίοδος Προφανώς , κρίμα ποτέ δεν είχα νιωσει την μητρότητα , αυτεσ τις 8 μέρες είχα χαρεί με την ελπίδα ,Άλλαξα νομίζω 

Μην στεναχωριέσαι κοπέλα μου, θα έρθει η στιγμή να νιώσεις την μητρότητα, ποιος ξέρει μπορεί τον επόμενο μήνα... :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mama16 είπε:

Μην στεναχωριέσαι κοπέλα μου, θα έρθει η στιγμή να νιώσεις την μητρότητα, ποιος ξέρει μπορεί τον επόμενο μήνα... :)

Σε ευχαριστώ πολύ :) θα κάνω όμως άλλο ένα τεστ γιατί μου λένε διάφορες πως είχαν περίοδο στην εγκυμοσύνη τι να πω έχω μπερδευτεί με όλα αυτά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2020 at 6:31 ΜΜ, Elieria είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ :) θα κάνω όμως άλλο ένα τεστ γιατί μου λένε διάφορες πως είχαν περίοδο στην εγκυμοσύνη τι να πω έχω μπερδευτεί με όλα αυτά 

Τι να πω, μακάρι να είσαι από αυτές τις κοπέλες κ εσύ.. Βέβαια αυτή είναι ψευτοπεριοδος με λιγότερη ροή ή λιγότερες μέρες.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Τι να πω, μακάρι να είσαι από αυτές τις κοπέλες κ εσύ.. Βέβαια αυτή είναι ψευτοπεριοδος με λιγότερη ροή ή λιγότερες μέρες.. 

Α κατάλαβα , όχι είχα κανονική ροη με κανονικές μέρες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Elieria είπε:

Α κατάλαβα , όχι είχα κανονική ροη με κανονικές μέρες 

Καλά αν θες να κάνεις τεστ ας κάνεις αλλά μην έχεις πολλές ελπίδες επειδή κάποιες είπαν ότι ενώ είχαν περίοδο ήταν έγκυες. Είναι ψυχοφθόρο κ όχι τόσο συχνό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...