Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλα είναι Φιλακι μου, το βραδυ εχει καλό πρόγραμμα και τη μερα ειναι πιο αγκαλιτσας..προσπαθουμε να βρουμε ρυθμους, κυρίως εγω..τα παιδια μια χαρα την περνάνε!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πού είσαι ρε Πετρούλα?

Μου έτυχε στα Γιάννενα Μαρίζα και είχα τη μικρή 4 μηνών, φρίκαρα από τότε, το τσιγάρο μέσα στη μούρη του μωρού στον παιδότοπο μου έκανε πολύ άσχημη εντύπωση!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Κωνκων! Πού είσαι? Όλα καλά? Δεν μας έφερες γάλα σήμερα....

Εμείς πάλι επτά παρά ξυπνήσαμε...

Οι υπόλοιπες τι κάνετε? Μανούλες παιδάκια καλά?

Είδα εμφανίστηκε και το φιλάκι (για να φύγει πάλι...χα!χα!)

Εμείς χθες πήγαμε επίσκεψη στην γειτόνισσά μας... Πολύ ωραία περάσαμε... Ιωάννα είχαμε πάλι δράματα μετά που φύγαμε ή αυτήν την φορά τον πήρε πιο ψύχραιμα ο Χρηστάκος τον αποχωρισμό?

Τι διαβάζω? Κανονίζετε καφεδάκι?

Να κάνω μια αντιπρόταση? Αν μπορείς Ρίτα, να βρεις κάποιον να σε φέρει, είναι πολύ πιο ωραίος ο παιδότοπος που μας πήγε η Ιωάννα την προηγούμενη εβδομάδα από αυτόν του Βύρωνα...

Βλέπει τώρα η Σοφία στην τηλεόραση μια διαφήμιση του "Νιλς Χολγκερσον" και μου λέει "μαμά, όταν ήμουν μικρούλα το έβλεπα κι εγώ αυτό!!!" χα!χα!

Γενικώς, τον τελευταίο καιρό την έχει πιάσει μεγάλη μανία να λέει συνέχεια "όταν ήμουν μικρούλα... και όταν ήμουν μικρούλα..." (ενώ τώρα μεγάλωσε!!!!)

Φιλάκια και καλημέρα σε όλες!!!


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα

Γειτονακι χθες ευτυχως δεν ειχαμε δραμματα με την αποχωρηση της μοιραιας γυναικας!!!αλλα περασαμε πολυ ωραια...παιζει πολυ ομορφα ο χρηστος με την σοφια (αν εξαιρεσεις οτι θελουν τα ιδια παιχνιδια χαχαχα)

Ο Χρηστος παλι σηκωτος εφυγε για τον παιδικο ..κλαμματα , απο το πρωι δεν θα παω ζουζουνια εγω και δυσκολες καταστασεις...απο την αλλη οι κοπελες λενε οτι στον παιδικο ειναι μια χαρα...Δεν ξερω φοβαμαι μηπως δεν περναει καλα και απλα αφου δεν μπορει να κανει διαφορετικα καθεται ....σκεφτομαι σοβαρα να του αλλαξω παιδικο ..αν συνεχισει ετσι η κατασταση ..να στεναχωριεται ετσι το παιδι δεν το αντεχω...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!

ΠανΜαρ μου ειναι δυσκολο εως αδυνατον να ερθω Μενιδι..ποιος να με φερει και ποσο να μας περιμενει να μας παρει?Εκτος και αν ειναι σκ που το συζηταμε να ερθουμε οικογενειακως.Τοτε οκ γινεται ισως.

Ιωαννιτσα ρε συ δεν κανετε κανα ντου να τον παρετε νωριτερα να δειτε τι γινεται?Λογικα για να εχει τοση αρνηση κατι τον ενοχλει.Ισως αν τον πηγαινατε εσεις ενα πρωινο για να δειτε αντιδραση στις δασκαλες?Μολις τις δει τι θα κανει θα χαμογελασει,θα δωσει το χερακι ή θα τις αρνηθει.

Αν τον ρωτησεις για τη δασκαλα του πως τη βλεπει τι σου απανταει?

Το να αλλαξει παιδικο τωρα ετσι φουντωμενος που ειναι μηπως ειναι και χειροτερο?Δυσκολο...

Επισης ρωτα μηπως τους εχουν αρχισει καμμια εκπαιδευση τουαλετας ή τιποτα παρομοιο και εχει φρικαρει το παιδι.Σε εμας εχουν ξεκινησει τετοιο προγραμμα αλλα εγω ειμαι τελειως αρνητικη δε νομιζω οτι τα παιδια μπορουν να μαθουν κατι τετοιο στο σχολειο αν δε γινει δουλεια σπιτι.Ο Γρηγορης μου λεει οτι πολλοι φιλοι του κλαινε και λερωνουν τα παντελονια τους...ή ζητανε πανα...μηπως ειναι κατι τετοιο?

Μαλιστα διαταραχτηκε και ο δικος μου σε καποια φαση και ισως ζηλευε...ευτυχως τωρα εχει διαχωρισει τη θεση του εντελως απο αυτη τη διαδικασια.Μαλιστα για λιγες μερες τον πηγαν και σε μεγαλυτερο τμημα (πανευτυχης)για να μην βλεπει αλλα παιδια να κατουριουνται κτλ..διοτι το παιδι δεν μπορουσε να δεχτει γιατι παιδια ''μεγαλα''(φιλοι του συνομιλικοι) που οπως ελεγε μιλανε και περπατανε λερωνουν τα ρουχα τους και ηταν σε συγχιση ολη μερα αυτο με ρωτουσε.

Πανμαρ και εμενα ακριβως το ιδιο κολλημα εχει φαει κ ολο με ρωταει ΄΄τι εκανα μικρουλης?'' ''τι ελεγα μαμα?''''αυτο πως το ελεγα?'' γενικα τονιζει πολυ σε καθε τι οτι ειναι μεγαλος!Τρομαρα μας..

θυμαστε που με ειχε βαλει να του λεω τις αταξιες του και γελουσε αλλα μετα μου ειπε ''πω πω ημουν κακο παιδι΄΄ χαχα


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.

Εχω παρα πολύ δουλειά και δεν προλαβαινω τιποτα.

Σας διαβασα στα "πεταχτα" συγνώμη.

Ιωάννα μου πραγματι αν νομίζεις οτι κατι δεν του καθεται στον παιδικο ισως θα ηταν καλυτερα να τον αλλαξεις.Τι να πω?Κρίμα ειναι το παιδακι.

Κική μου κρατα γερα κορίτσι μου.Εμπειρια δεν εχω αλλα πιστευω οτι η αρχη ειναι δυσκολη μετα στρωνουν τα πραγματα.

Το βλεπω απο τις δευτερομανουλες του καφε μας.Φιλια στα ζουζουνακια σου.

Λαζαρενια μου δεν ξερω γιατι πήρες τετοια αποφαση.Θα μου λειψεις .Ευχομαι να εισαι καλα και εσυ και το κοριτσακι σου.

Συγνωμη που δεν σχολιαζω αλλα.Ελπίζω να μπορεσω να επανερθω.

Εμείς ευτυχως ειμαστε καλύτερα .Η μικρή δεν ξαναεκανε πυρετο αν και φυσικα την επιασε ανορεξια .(Ευκαιρια ψάχνει αυτο το παιδι να μην φαει?).

Α και χθες κοιμηθηκε στις 12 και μιση.YESSSSSSS.παρτι καναμε.

Link to comment
Share on other sites

Ριτα το να βλεπουμε το παιδι ολη μερα να λεει δεν παει ζουζουνια μας κανει και εμας ρακος....και ολο το θεμα εχει ξεκινησει απο τον Οκτωβριο

το πρωι το πρωτο πραγμα που λεει ειναι αυτο ...αν τον ρωτησεις αν περναει καλα σου λεει οχι ...και να παω στον παιδικο δεν σε αφηνουν να μπεις μεσα στην πορτα το παραλαμβανουν ..

Ριτακι κανονιστε να ερθετε μενιδι ..ειμαστε και αρκετες εδω κοντα εγω το γειτονακι μου η μαρινα , η κωνκων ..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα απαιτουσα να μπω μεσα μαζι με το παιδι (εξαλλου 1μιση χρονο πατε νομιζω δικαιουστε να μπειτε μεσα και να δειτε πως συμπεριφερεται το παιδι για λιγο)και να μιλησω επιτοπου με τις δασκαλες.Βασικα νομιζω οτι και αυτες θα χασουν αν τον παρετε οποτε νομιζω οτι δε θα πουν τιποτα.

Ξερω οτι ειναι φοβερα δυσκολο ,δεν μπορω να το φανταστω...ολα να πανε καλα!!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κι από μας.

Και ναι επιτέλους Παρασκευή! Αχ δεν ξερω αισθάνομαι πολύ κουρασμένη αυτή τη βδομάδα :(

Κάτι ο μικρός που ήταν μαζί σχεδόν ολα τα απογεύματα, κάτι αυτά που διάβασα από Κικο για την κατάσταση με το 2ο, το θέμα με την εφορία...., κάτι η Λαζαρένια.....μ' έπιασε ένα ψυχοπλάκωμα σήμερα.

Ελπίζω να μου περάσει σύντομα.

Εσείς όλες καλά? Τα αρρωστούλικα?

Μαρινάκι πώς κοιμηθήκατε? Η μπουμπού σου πως είναι?

Ιωαννίτσα πάλι δυσανασχετεί ο Χρηστάκος? Σίγουρα κάτι έχει γίνει. Δεν του ξεφεύγουν λόγια μήπως και μάθεις τίποτα?

Διάβαζω μια χαρά τα περάσατε χτες με το Σοφάκι ;)

Σουλίτσα τι θαύμα ήταν αυτό και κοιμήθηκε νωρίς? Εύχομαι να επαναληφθεί!!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και πολλές ευχές στην pikoulina που έχει σήμερα γενέθλια. Χρόνια πολλά, να χαίρεσαι την οικογένεια pikoulina.


an1cCvJoSf-1110MzA1OTAzZHwwMDAwNTU0ZGF8TXkgbGl0dGxlIHByaW5jZSBpcw.gif 932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Ιωάννα μου κι εμάς στην πόρτα τον παραλαμβάνουν δεν υπάρχει περίπτωση να αφήσουν να μπεις μέσα, διλποκλειδώνουν και όταν έρχεται το παιδί ανοίγουν και ξανακλειδώνουν. Ό,τι κι αν είναι αφού δεν μπορεί να βρεθεί λύση για το τι του συμβαίνει κι εγώ θα σκεφτόμουν να τον αλλάξω σταθμό αν συνέχιζε!

Όσο για την εκπαίδευση τουαλέτας κι εμάς από Σεπτέμβρη τα πάνε όλα μαζί στο 2ωρο, απλά μου έχει πει κι εμένα ότι τα περισσότερα παιδάκια δε θέλουν πάντως εκείνος δεν έχει επηρεαστεί καθόλου! Χτες πρώτη φορά μου τον παρέλαβα με άλλο παντελονάκι από αυτό που βάλαμε το πρωί και του λέω γι έγινε ξέχασες και σου φύγανε τσισάκια? Και στενοχωρήθηκε πολύ όχι, όχι, πάνω τσίσα μου έλεγε μαμ! Είδα κι έπαθα να καταλάβω (μόνο όταν είδα το παντελόνι) ότι έριξε το φαί πάνω του κι είχε ένα κάρο λαδιές και γι αυτό τον αλλάξανε!

Ρίτα κάνε τα καλά σού με το σοφέρ, τάξτου ανταλλάγματα :tongue::tongue::tongue: κι ελάτε κάποια στιγμή είναι πολύ καλός και προσεγμένος ο παιδότοπος!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες! Σήμερα έχω επετειο γάμου(4 χρόνια) και αύριο επέτειο ''γνωριμίας''( 9 χρόνια!!). Εορταστικό διήμερο!

Επίσης και γενέθλια η φιλενάδα μου!

Εχτές πήρα τις εξετάσεις μου και με πήρε πολύ από κάτω..η ορμόνη του θυρεοειδή που ήταν πεσμένη και η ενδοκρινολόγος μου είχε πει ότι μετά το 1ο τρίμηνο αν δεν υπάρχει κάτι παθολογικό θα ανέβαινε, έπεσε κι άλλο..φαντστείτε ότι με όριο το 0,4 είχα 0.15 και τώρα έπεσε στο 0.04..:-(. Δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό, δεν βγάζω και άκρη από το ίντερνετ και περιμένω τώρα να μας πει ο ενδοκρινολόγος πότε να πάμε. Επειδή ήμουν πολύ χάλια ο καλός μου έκανε το θαύμα του, πήρε για λίγο το Ευάκι στην δουλειά και μετά ήρθαν και με πήραν και με πήγε στα hondos για να νιώσω καλύτερα..:lol: Και πραγματιά ξεχάστηκα λίγο..

Ιωάννα μου δεν έχω εμπειρία να σου πω τι μπορεί να συμβαίνει με τον Χρηστάκο αλλά αν το ένστικτό σας λέει πως πρέπει να αλλάξετε σταθμό και ότι φταίει αυτό, να το κάνετε. Κρίμα είναι μωρέ..και είναι πολύς ο καιρός που παραπονιέται, δεν νομίζω να είναι τυχαίο. Ελπίζω να στρώσει γρήγορα...

Κορίτσια επειδή εγώ σε παιδότοπους δεν πάω και έτσι κι αλλιώς δεν πολυμετακινούμαι όποτε μπορέσετε να κανονίσετε και για καφεδάκι στον Αγ. Αντώνη οκ???


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτη τη ιστορια με την τουαλετα του την ειχα περασει σαν κατι απολυτως φυσικο..γενικα δεν ζοριστηκε πουθενα ουτε ειχε ποτε ατυχηματα κατα την εκπαιδευση(ειλικρινα)και ξαφνικα εβλεπε παιδια συνομηλικα να βρεχουν τα ρουχα τους ενω εκεινος ξερει οτι δε λερωνουμε τα ρουχα μας(σκεφτειτε πως ειναι στα ματια του)...και γενικα τον ενοχλησε αυτο.Ισως ειναι το μονο σημειο μεχρι στιγμης που τον ειδα να προβληματιζεται σε σχεση με το σχολειο..σου λεει τι γινεται εδω?Γενικα ειχε πολλες αποριες πανω στο θεμα ενω εμεις δεν του το καναμε μεγαλο θεμα ποτε... ,και ετσι ζητησα να μη μου αγχωνουν το παιδι χωρις λογο εφοσον ειναι σε αλλη φαση απο τα υπολοιπα ας τον πανε με μεγαλυτερα τις ωρες που κανουν αυτη τη διαδικασια.Τωρα ολα μια χαρα μαλιστα λεει οτι δειχνει εκεινος στα αλλα πως παει στην τουαλετα και ειναι πολυ περηφανος (τον εκαναν αρχηγοπουλο δλδ χαχα)


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

Σημερα ειμαστε καπως καλύτερα..εγω ακομη ταλαιπωρουμαι με την καταροή αλλα ο μικρος κοιμηθηκε πολύ καλά το βραδυ και ησυχασα λίγο οτι μαλλον δεν προκειται για διαρροια αλλα για απλους κολικους μιας και τα αερια μας πάν' κι ερχονται..

Ντινα να τα εκατοστησεις κι απο εδω κοριτσαρα!!Να είσαι γερη και πάντα χαρες και χαμογελα στο σπίτι σας!Ελα να μας λές κι εσυ τα κατορθωματα σας..Μας έλειψες!

Μαρακι χρονια πολλά και σε σας και με το καλό να αγκαλιασετε το δευτερο αγγελουδι σας!Πάντα μαζι και αγαπημενοι ως τα βαθια γεράματα!

Σούλα θρίιιιαμβος!!Να δεις πάντως που αν πάει παιδικο θα αλλαξει πολύ το πρόγραμμα της!

Ιωαννα εγω θα σου πω τη δικη μου εκδοχη επειδη το εζησα εντονα και μαλιστα πρόσφατα..Πιστευω οτι το θεμα του Χρηστου δεν ειναι ο παιδικος αλλα το μωρακι που ερχεται..Στο λέω αυτο γιατι ο παιδικος δεν ειναι κτ καινουριο για τον Χρήστο, επίσης δε νομιζω το παιδι να κακοπερναει εκει και οι δασκαλες να σου μεταφερουν αλλη εικονα, θα ηταν κριμα κι αδικο για το παιδί αλλα πόσο να αντεχαν κι εκεινες αν το παιδι ηταν συνεχεια στη γκρινια???Αληθεια πως ερχεται απο τον σταθμο??Εχει καλή διαθεση??

Απο την αλλη θα σου πω οτι εμεις περασαμε ενα 15ημερο με κατουρημενα βρακακια και παντελονακια και αυτο συνεβαινε μονο σε μενα εδω στο σπίτι και πουθενα αλλου..Αυτο ξεκινησε λίογες μερες αφου μπήκα στο μηνα μου και ευτυχως σταματησε λίγο πριν γεννησω..Αγχώθηκα και στενποχωρεθηκα τόοοσο πολύ που ρωτησα παιδιατρους, παιδοψυχολογο, αλλες μανουλες και ολοι μου ειπαν οτι ειναι απολύτως φυσιολογικό και να μην δωσω εκταση στο θεμα..Το κανουν παιδακια που αλλαζουν δασκαλα, πόσο μαλλον οταν αντιληφθουν τον ερχομο νεου μωρού..

Εσυ δεν ειπες οτι τελευταια εχει μεγαλη προσκολληση μαζι σου??Πιστευω λοιπόν οτι θελει να σε κανει να τον λυπηθεις και να μην το στειλεις σχολειο για να μεινει μαζί σου και οσο βλέπει οτι εσυ αγχωνεσαι, επιμενει περισσότερο..

Ο δικος μου σε καποια φαση ερχοταν και μου ελεγε "μαμααα τοιτα τι εκανα!!!!" οταν σταματησα να του φωναζω και να του κανω κηρυγμα και απλά πήγαινα τον επλενα και αλλαζαμε, εχασε και εκεινος το ενδιαφερον του να με κανει να νοιωθω ασχημα και το εκοψε..Αυτο ηταν!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...