Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      5 ημερών βάλαμε. Ενημερώσαμε την γιατρό έχει δει εγκυμοσύνη με 28.40 να πάει καλά. Πιστεύει ότι είναι νωρίς για 9 ημέρα. Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι νωρίς γιατί 9 και 5 =14 . Πρώτη φορά βλέπουμε θετική απλά το 28.40 μασ φοβίζει. Δεν θέλουμε να το χάσουμε το μωράκι μασ . Σκέφτομαι και κάτι άλλο το πρωί την τρύπησαν 5 φορές για να βρούν αίμα και δεν έστειλαν πολύ μήπως παίζει και αυτό τον ρόλο του δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε έχετε ακούσει καλή εγκυμοσύνη με χοριακη 28

      Καλημέρα! Μην το υπολογίζεις έτσι, αναφέρομαι στο 9+5 που λες, γιατί δεν ξέρεις πότε έγινε η εμφύτευση. Μπορεί να πέρασαν και κάποιες μέρες από την ετ μέχρι να εμφυτευθεί το έμβρυο, οπότε να είναι πιο μικρό από όσο υπολογίζεις! Υπομονή και καλά αποτελέσματα!

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

stone μου ευχομαι να μην κολλησε ο μικρος παντως απο οτι εχω διαβασει τα μωρα που θηλαζουν περνανε πιο ευκολα την γαστρεντεριτιδα κι αν κανουν κι εμετο εχουν λιγοτερες πιθανοτητες να παθουν αφυδατωση.

κικο μου θα σου στειλω το μεσημερι πμ.

ριτα περιμενω κι εγω φωτο!!!!

σαρδελινα μου δες το συστηνω ανεπυφηλακτα το συγκεκριμενο σαιτ εχω παρει πολλα!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

κικη κτ τελευταιο πριν φυγω..

Μπάνιο τι ωρα του κανεις?εγω απο τοτε που ξεκινησα μπάνιο κατα τις 9.30, μασαζακι με λαδακι και μαμ ηρεμει και πέφτει για υπνο ροχαλίζοντας κια ξυπναει καθε 3 ή 4 ωρες..

Απο φαγητα εγω απογευγω σκορδα, κρεμμυδια, λαχανο και οτι γενικα θα προκαλουσε σε μενα αερια και δυσκολη πεψη..Τωρα τελευταία αποφευγω και τα πολλά γαλακτοκομικα γιατι ειδα και μια μικρη βελτιωση στα πονακια του μικρου

Σας αφηνω κοριτσια, το μικρο διαμαρτυρεται..:(


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

κικη κτ τελευταιο πριν φυγω..

Μπάνιο τι ωρα του κανεις?εγω απο τοτε που ξεκινησα μπάνιο κατα τις 9.30, μασαζακι με λαδακι και μαμ ηρεμει και πέφτει για υπνο ροχαλίζοντας κια ξυπναει καθε 3 ή 4 ωρες..

Απο φαγητα εγω απογευγω σκορδα, κρεμμυδια, λαχανο και οτι γενικα θα προκαλουσε σε μενα αερια και δυσκολη πεψη..Τωρα τελευταία αποφευγω και τα πολλά γαλακτοκομικα γιατι ειδα και μια μικρη βελτιωση στα πονακια του μικρου

Σας αφηνω κοριτσια, το μικρο διαμαρτυρεται..:(

Πετρούλα μου ακόμα δεν του κάνω καλό μπάνιο γιατί δεν έχει πέσει ο αφαλός του αλλά κοιτάζω γύρω στις 9 και εγώ να τον πλύνω πιο σχολαστικά και να του κάνω το μασάζ του πριν τον ταίσω αλλά μετά τζίφος η υπόθεση , άσε που δεν τρελένεται ιδιαίτερα να είναι γυμνός΄.

ευχαριστώ βατραχάκι μου.

Σας φιλώ και εγώ πάω για φαγητό με τον μεγάλο μου γιο.

Σαρδελάκι μου ευχαριστώ να 'σαι καλά και εσύ καλές δουλειές και να χαίρεσαι τον αστεράκο σου.

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα κικη μου δεν θελει καθολου τσιτσιδι, ειδικα στο μασαζακι μαυριζει απο το κλάμα αλλα μολις τον ντυνω ηρεμει τοοοοσο πολύ!!

Κι ο δικος μας αφαλος προχτες επεσε, μεχρι τοτε του εκανα μπανακι μπρουμυτα στο νεροχυτη, οπως στην κλινικη..για προσπαθησε το οσο μπορεις γιατι πραγματικα χαλαρωνουν απίστευτα

οτι χρειαστεις να μας ρωτας..ψυχραιμια θελει και υπομονη!!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πετρούλα μου μετά τις 8μμ ο μπέμπης ζητάει να φάει / μία ώρα εκτός και αν τον αφήσω να αποκοιμηθεί πάνω μου , τότε μπορεί να κοιμηθεί και κανένα δύωρο αλλιώς με το που τον ακουμπάω όπως σου είπα μετά το θηλασμό πετάγεται αμέσως και αρχίζει τα κλάμματα είτε βάζει αμέσως τα χεράκια στο στόμα δείχνοντάς μου ότι ακόμα δεν έχει χορτάσει. Αχ δεν ξέρω τι θέλει ειλικρινά. το πρωί όμως μετά απο κάθε γεύμα κοιμάται 2 ωρίτσες και είμαστε μια χαρά.

Ιδιος Γρηγορης....μιλαμε αν σου φωτογραφισω να δεις το ημερολογιο των πρωτων ημερων θα δεις τεραστια ομοιοτητα..μιλαμε ηταν ολη η μερα ενα υπεργευμα...ολη!Υπομονη!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολυ συγκινητικη η ιστορια ..ειλικρινα το λεω συχνα ποσο τυχερη ειμαι που μπορεσα χωρις να αγχωθω να κανω το παιδακι μου γιατι τελικα τα ζευγαρια που εχουν προβλημα ειναι πααααρα πολλα...δοξα τον θεο...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ σκεψη εδω και καιρο,αποφασισα να αποχωρισω απο το καφε μας για δικους μου λογους.

δεν θελω να βαλετε στο μυαλο σας τιποτα .

το σκεφτομουνα καιρο αλλα η παρεουλα μας εδω παρ ολο τις παρεξηγησεις ,με κραταγε.

1000 ευχαριστω σε ολες σας που με στηριξατε και με βοηθησατε με τις αποψεις σας και με τις γνωμες σας.

1000 ευχαριστω σε καποιες ιδιαιτερα που μου συμπαρασταθηκανε μεσω τηλεφωνου και μεσω πμ.

1000 ευχαριστω που εστω και με μια κουβεντα συμπαραστασης με κανατε να μαχομαι καθε μερα και πιο πολυ.

να ξερετε οτι σας αγαπω πολυ καθε μια ξεχωριστα οπως και λατρευω τα παιδακια σας ιδιαιτερα κι ας μην σας εχω γνωρισει προσωπικα.

η καθε μια σας ειναι ξεχωριστη και σας νιωθω δικα μου ατομα.

μπορει το ιντερνετ να ειναι απροσωπο αλλα πισω απο αυτην την οθονη κρυβονται συναισθηματα που ο γραπτος ο λογος τα ''ξεδιπλωνει'' και τα κανει εμφανη.

δεν θελω να παρετε τιποτα προσωπικα,δεν ειναιι τιποτα προσωπικο,ειναι μια προσωπικη μου αποφαση.

σας ευχαριστω και παλι για ολα........

να ειστε παντα καλα μανουλες...και να μην ξεχνατε να χαμογελατε στα παιδακια σας.!!!

σας φιλω!


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ σκεψη εδω και καιρο,αποφασισα να αποχωρισω απο το καφε μας για δικους μου λογους.

δεν θελω να βαλετε στο μυαλο σας τιποτα .

το σκεφτομουνα καιρο αλλα η παρεουλα μας εδω παρ ολο τις παρεξηγησεις ,με κραταγε.

1000 ευχαριστω σε ολες σας που με στηριξατε και με βοηθησατε με τις αποψεις σας και με τις γνωμες σας.

1000 ευχαριστω σε καποιες ιδιαιτερα που μου συμπαρασταθηκανε μεσω τηλεφωνου και μεσω πμ.

1000 ευχαριστω που εστω και με μια κουβεντα συμπαραστασης με κανατε να μαχομαι καθε μερα και πιο πολυ.

να ξερετε οτι σας αγαπω πολυ καθε μια ξεχωριστα οπως και λατρευω τα παιδακια σας ιδιαιτερα κι ας μην σας εχω γνωρισει προσωπικα.

η καθε μια σας ειναι ξεχωριστη και σας νιωθω δικα μου ατομα.

μπορει το ιντερνετ να ειναι απροσωπο αλλα πισω απο αυτην την οθονη κρυβονται συναισθηματα που ο γραπτος ο λογος τα ''ξεδιπλωνει'' και τα κανει εμφανη.

δεν θελω να παρετε τιποτα προσωπικα,δεν ειναιι τιποτα προσωπικο,ειναι μια προσωπικη μου αποφαση.

σας ευχαριστω και παλι για ολα........

να ειστε παντα καλα μανουλες...και να μην ξεχνατε να χαμογελατε στα παιδακια σας.!!!

σας φιλω!

Εμεις τα λεμε κοριτσακι ετσι και αλλιως!!

Φιλακια!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια!

Εχω εξαφανιστει το ξερω, αλλα ειλικρινα εχω πολυ δουλεια. Και ειμαι εξαντλημενη πλεον... Γυρναω σπιτι μου μετα τις 7, κοιμαμαι απο τις 11 και το πρωι ξυπναμε με τον Σωτηρη πριν τις 6... Κουραγια μηδεν πλεον...

Ειδα και το θεμα της Λαζαρενιας και λυπηθηκα πολυ! Λαζαρενια εμεις ειμαστε εδω για σενα, ο,τι κι αν χρειαστεις! Και η πορτα μας παντα ανοιχτη για να ξαναγυρισεις!!!

Κικο μου κουραγιο!!! Ελα ειναι οι πολυ πρωτες μερες ακομα, θα βρεις το ρυθμο σου!!! Εισαι μαθημενη εσυ βρε!

Αχ κοριτσια δεν προλαβαινω αλλο... Θα ξαναρθω!


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λαζαρενια ευχομαι να μη συνεβη κτ σοβαρό και να σε ξαναδουμε συντομα κοντα μας!Να προσεχετε και φιλια στην μαθητριουλα σου!!!

Ριτα πολύ συγκινητικη η ιστορια και με σαφη μηνυματα..

Να είμαστε ολες καλά και τα παιδακια μας ακομη καλύτερα!!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Καλα κουραγια στις κουρασμενες μανουλες!

κικο καθε αρχη και δυσκολη..εγω θυμαμαι οταν γεννησα το κοριτσακι μου τις πρωτες μερες στο σπιτι ετρεχα σαν την τρελη με ειχε πιασει μια τελειομανια ηθελα να τα κανω ολα μονη μου και τελεια!!Ουφ τι αγχος τωρα που το σκεφτομαι!!!Φαντασου να εχεις κι αλλο παιδι απο πισω!Σιγα σιγα θα βρειτε τον ρυθμο σας ειναι και οι ορμονες, ειναι και η κουραση και και και...υπομονη!


CDp8p2.png 5LNlp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...