Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Ριτάκι να το προσέχεις αυτό το mood γιατί και εγώ κάπως έτσι ένιωθα όταν αποφάσισα να κάνω 2ο παιδί.χιχιχιχι:tongue:

Να πούμε όμως και του στραβού το δίκιο , όταν εμείς πλέον οι δευτερόμανούλες θα έχουμε ηρεμήσει (θα 'χουν περάσει κάτι μήνες) εσείς που το σκέφτεστε ακόμα θα τρέχετε και δεν θα φτάνετε.:D:D

Μα φυσικά ,σωστα σκεφτεσαι και αυτο να σκεφτεσαι ,ετσι ειναι!!!Και εγω αυτο ειπα τις πραλλες στη βατραχινα...οταν εσεις θα ερχοσαστε εμεις θα πηγαινουμε!!!Αλλα οκ!Γεροι να ειμαστε και με ακμαιο ηθικο!!!

Να προσεξω το mood λες ε?Καλα λες...χαχα


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειτονακι σας περιμενουμε!!!!!!!

Κικο μου μπηκαμε στο χορο και θα χορεψουμε ..δεν γινεται αλλιως ..ε ρε γκρινια που εχετε να ακουσετε απο εμενα οταν γεννησω ..ολη δικη σας θα ειναι χαχαχαχα!!!

Πετρουλα μου ολα θα πανε καλα...και μην ακους κανενα..μονο την παιδιατρο..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

εσείς που το σκέφτεστε ακόμα θα τρέχετε και δεν θα φτάνετε.:D:D

Κικη τοτε ολα τα μεγαλα παιδακια θα ειναι στον παιδικο, στα νηπια και αλλα στην πρωτη, ενω εμεις τα εχουμε ολη μερα και τα δυο...Ειναι λιγο πιο δυσκολα για μας..κακα τα ψεματα!!!

Εχεις καθολου βοηθεια???Θα τη χρειαστεις αυτες τις μερες και φροντισε με καποιο τροπο να την εξασφαλισεις...


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πετρουλα χωρις να θελω ειλικρινα να σε αγχωσω...η γαστρεντεριτιδα στα βρεφη κατω των 3 μηνων οσο περιεργο και αν ακουγεται καποιες φορες θελει αντιβιωση...

Υπαρχουν θεματα αναλογα στο παρεντς διαβασε να ενημερωθεις αν θες και μιλα με την παιδιατρο.

Ααα τωρα ειδα οτι μιλησες ..οκ τοτε!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κικη τοτε ολα τα μεγαλα παιδακια θα ειναι στον παιδικο, στα νηπια και αλλα στην πρωτη, ενω εμεις τα εχουμε ολη μερα και τα δυο...Ειναι λιγο πιο δυσκολα για μας..κακα τα ψεματα!!!

.

Ειναι ,ειναι!Αξιες κοριτσια!Αξιες!Μια χαρα τα καταφερνετε!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κικο μου μπηκαμε στο χορο και θα χορεψουμε ..δεν γινεται αλλιως ..ε ρε γκρινια που εχετε να ακουσετε απο εμενα οταν γεννησω ..ολη δικη σας θα ειναι χαχαχαχα!!!

Εγω ειμαι διαθεσιμη παντως να σε ακουσω!!!Οποτε θες!!Οπως τα λεγαμε στα πρωτα μας!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ριτα εγω για να ανεβω θελω να δω τη φωτο που εισαι μεσα στην κουνια του Γρηγορη!!!!χαχα

Αλλο και τουτο πάλι.....:tongue::tongue::tongue:

Οκ λοιπον!Δε χαλαω χατηρι...ραντεβου το μεσημερι να γελασεις κοπελια!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θα περιμενω :D

Η παιδιατρος μου ειπε να τον παρακολουθησω σημερα και αυριο και δεν δινουμε τπτ μονο αν δουμε οτι συνεχιζει κτ σταγονιτσες για την αποκατασταση της χλωριδας του εντερου..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κορίτσια βοήθεια από την οικογένεια μου δεν έχω μιας και σε αυτή τη φάση βοηθάνε μια άλλη περίπτωση που έχει μεγαλύτερη ανάγκη απο'μένα και προσπαθώ να φανώ δυνατή. Ευτυχώς η πεθερά μου κάπου κάπου έρχεται και μου ψιλοσιδερώνει και είναι για 'μένα αυτό μια μεγάλη ανάσα απο όλη αυτή την κούραση , πάντως έχω να πω ότι στην αρχή πρέπει να είμαστε καταδεκτικές και όλες οι βοήθειες απ'οπου και αν προέρχονται να είναι καλοδεχούμενες και να αφήνουμε στη πάντα εγωισμούς και τα σχετικά.

Πετρούλα μου μετά τις 8μμ ο μπέμπης ζητάει να φάει / μία ώρα εκτός και αν τον αφήσω να αποκοιμηθεί πάνω μου , τότε μπορεί να κοιμηθεί και κανένα δύωρο αλλιώς με το που τον ακουμπάω όπως σου είπα μετά το θηλασμό πετάγεται αμέσως και αρχίζει τα κλάμματα είτε βάζει αμέσως τα χεράκια στο στόμα δείχνοντάς μου ότι ακόμα δεν έχει χορτάσει. Αχ δεν ξέρω τι θέλει ειλικρινά. το πρωί όμως μετά απο κάθε γεύμα κοιμάται 2 ωρίτσες και είμαστε μια χαρά.

Την αγωνία σου για τις ιώσεις τις έχω και εγώ και σε νιώθω απόλυτα μιας και ο μεγάλος μου είναι μέσα στη μύξα απο χθες και με έχει πιάσει η καρδιά μου μη κολλήσει και έχουμε και άλλα μετά.

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι που μπορεί να το έχουμε αναφέρει στο παρελθόν αλλά τα έχω ξεχάσει: με το θηλασμό τρώτε τα πάντα ή αποφεύγετε κάποια φαγητά, γλυκά και τα σχετικά;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κορίτσια βοήθεια από την οικογένεια μου δεν έχω μιας και σε αυτή τη φάση βοηθάνε μια άλλη περίπτωση που έχει μεγαλύτερη ανάγκη απο'μένα και προσπαθώ να φανώ δυνατή. Ευτυχώς η πεθερά μου κάπου κάπου έρχεται και μου ψιλοσιδερώνει και είναι για 'μένα αυτό μια μεγάλη ανάσα απο όλη αυτή την κούραση , πάντως έχω να πω ότι στην αρχή πρέπει να είμαστε καταδεκτικές και όλες οι βοήθειες απ'οπου και αν προέρχονται να είναι καλοδεχούμενες και να αφήνουμε στη πάντα εγωισμούς και τα σχετικά.

Πετρούλα μου μετά τις 8μμ ο μπέμπης ζητάει να φάει / μία ώρα εκτός και αν τον αφήσω να αποκοιμηθεί πάνω μου , τότε μπορεί να κοιμηθεί και κανένα δύωρο αλλιώς με το που τον ακουμπάω όπως σου είπα μετά το θηλασμό πετάγεται αμέσως και αρχίζει τα κλάμματα είτε βάζει αμέσως τα χεράκια στο στόμα δείχνοντάς μου ότι ακόμα δεν έχει χορτάσει. Αχ δεν ξέρω τι θέλει ειλικρινά. το πρωί όμως μετά απο κάθε γεύμα κοιμάται 2 ωρίτσες και είμαστε μια χαρά.

Την αγωνία σου για τις ιώσεις τις έχω και εγώ και σε νιώθω απόλυτα μιας και ο μεγάλος μου είναι μέσα στη μύξα απο χθες και με έχει πιάσει η καρδιά μου μη κολλήσει και έχουμε και άλλα μετά.

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι που μπορεί να το έχουμε αναφέρει στο παρελθόν αλλά τα έχω ξεχάσει: με το θηλασμό τρώτε τα πάντα ή αποφεύγετε κάποια φαγητά, γλυκά και τα σχετικά;

κοριτσάκι μου εγώ δεν σου ευχήθηκα για τον παίδαρο...να σου ζήσει γλυκούλα μου...να είναι γερός και δυνατός όπως και το μεγάλο σου το αγοράκι φυσικά . Να σου πάνε όλα καλά με τον θηλασμό!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...