Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images


Διαφημίσεις

Γεια σας φιλενάδες! Κόλλησα με την αποχώρηση της Λαζαρένιας μας, πραγματικά στενοχωρήθηκα, μακάρι να αλλάξεις γνώμη και να τα λέμε! Όλα καλά να σας πάνε οικογενειακώς έτσι κι αλλιώς!

Πολύ συγκινητική η ιστορία που έγραψες Ριτάκι!

Κϊκο μου γλυκιά, ηρέμησε, ακόμα και το πρώτο σου παιδάκι να ήταν στην αρχή παθαίνεις μία ταραχή, ένα κατιτίς, σου πέφτουν πολλά μαζεμένα που όσο καλά κι αν είσαι ενημερωμένος, ό,τι κι αν έχεις σκεφτεί προκαταβολικά ότι θα κάνεις, δεν έχουν καμία σχέση με την πράξη! Πίστεψέ το όμως είναι προσωρινό και γρήγορα θα βρείτε οικογενειακώς τις ισορροπίες σας. Η βοήθεια πάντα το έλεγα, όχι απλά ευπρόσδεκτη αλλά και πολύ σημαντική ιδίως τον πρώτο καιρό και εφόσον το μεγάλο παιδί δεν πηγαίνει σταθμό. Ωστόσο αν δεν γίνεται αλλιώς και πάλι μια χαρά θα τα καταφέρετε, όπως όλες οι μανούλες στον κόσμο.

Δε θα ξεχάσω τη στιγμή που μπαίνοντας από το μαιευτήριο ο Γιωργάκης μου με περίμενε πώς και πώς στην πόρτα κι εγώ εκστασιασμένη και έτοιμη να τον αγκαλιάσω μετά από τόσες μέρες και να στρωθώ να παίξω μαζί του με το καινούριο παιχνιδάκι που του φέραμε, αυτό που και του έφερε η αδερφή του! Ουπςςς η αδερφή του, η κόρη μου δηλαδή που είχε μείνει ένα βήμα πίσω στην αγκαλιά του μπαμπά της και εκείνη την ώρα θυμήθηκε να κάνει κακά της και να κλαίει γοερά και ταυτόχρονα να πεινάει! Πάμε πάλι, το σενάριο έπρεπε να αλλάξει και μάλιστα πολύ γρήγορα αφού το μωρό δε σταματούσε να σπαράζει κι ο Γιώργος να τσιρίζει μαμάααααα έλααααααααα! Μετά από εκείνη την πρώτη κρίση που ήταν αρκετή να με γεμίσει με ανασφάλεια για το αν θα τα κατάφερνα με δύο μωρά, πέρασα αρκετές ακόμα, ειδικά όταν το ένα παιδί αρρώσταινε από το άλλο και τρέχαμε σε γιατρούς και νοσοκομεία με τη μικρή μόλις 20 ημερών! Όλα όμως Κϊκο μου είναι περαστικά και οι μαμάδες τα καταφέρνουν και στα πιο δύσκολα, ζορίζονται λίγο παραπάνω ίσως αλλά τα καταφέρνουν! Τα πραγματικά δύσκολα Δόξα τω Θεώ (με ωμέγα ε???) καμιά μας δεν τα έχει ζήσει και ποτέ να μην τα ζήσουμε! Μεγαλώνοντας λίγο τα παιδιά, θα δεις ότι τα πράγματα θα είναι πολύ καλύτερα και όσο να 'ναι ο γιόκας σου ο μεγάλος είναι σε ηλικία πια που όλα τα καταλαβαίνει και όταν περάσει η αρχή που λογικό να είναι δύσκολη να δεις που θα ηρεμήσει και θα σε βοηθάει πολύ! Σου θυμίζω, τα καλύτερα μόλις ξεκίνησαν!!!! :)!

Κήρυγμα τέλος, και εσείς οι εγκυούλες μας καλό είναι να είστε ενημερωμένες ότι τα πράγματα δεν είναι εύκολα, αλλά από την άλλη μην ανησυχείτε, όλοι βρίσκουν τη σειρά τους και δεν άκουσα κανέναν να μετανιώνει που έκανε τα παιδιά του, πολλούς όμως που μετάνιωσαν γιατί δεν έκαναν!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Sardelaki η γουρουνα που εχουμε εμεις ειναι αυτη

http://www.aleamarket.gr/index.php?page=shop.product_details&category_id=42&flypage=flypage.tpl&product_id=6333&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1

Μια χαρα ειναι και γρηγορη.Με επαναφορτιζομενη μπαταρια

Υπαρχει και αυτο

http://e-shop.planetz.gr/product_1201690190-details.aspx

Τα παιχνιδια που συζητουσαμε ειναι στη σελιδα 1233 και 1234 με λινκ απο το βατραχακι


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μουουουουουου, καλησπέραααααααααα, πόσο μου έχετε λείψει δε λέγεται..... αχ, φεύγω πάλι για χωριό για εκλογές, ο θείος μου είναι υποψήφιος δήμαρχος, του εύχομαι καλή επιτυχία είναι τόσο αξιόλογος και το αξίζει, κι εμείς φυσικά η οικογένεια τον στηρίζει.

Αχ, ας κανονίσουμε τουλάχιστον ένα καφεδάκι, κάτι, ή ένα θέατρο την άλλη εβδομάδα, το γάτο το Μάρκο, έχουμε έναν γάτο Μάρκο στο χωριό, μα τί απίστευτη σύμπτωση!

Αυτό που πήρε το μάτι μου όμως είναι ότι γέννησε η Kiko μας, αχ να σου ζήσει αγάπη μου, μπράβοοοοο!

Ρίτα προς το παρόν τίποτα δεν έχω για ανακοίνωση, άντε να δούμε μήπως κάνουμε τίποτα.... χωριάτικο! Εξάλλου εκεί γνωριστήκαμε με τον άντρα μου εκεί... "τα φτιάξαμε", το χρωστάμε στον τόπο αλλά και να θυμιθούμε τα.... παλιά στην ύπαιθρο και τις τρέλες μας χιχιχιχι, χαχαχαχαχα, πλάκα κάνω, μόνο λόγια στην πράξη 0, δεν το αποφασίζω ακόμα!

Κορίτσια μου έχω σοβαρό πρόβλημα χρόνου.... πάει κι ο άντρας μου σχεδόν κάθε μέρα για προπόνηση και μπάλα και δε μου μένει χρόνος.... Ακόμα και στα curves που είναι μισή ώρα δεν έχω κατορθώσει να πάω αυτή την έβδομάδα..... δηλ. με το 2ο πώς θα είναι; Πω πωωωωω......... Όπως καταλαβαίνετε δε σας έχω διαβάσει ΚΑΘΟΛΟΥ............. για αυτό σας ζητώ συνάντηση..... Ρίτα κανόνισε παιδότοπο στο Βύρωνα, αλήθεια, τί γίνεται με το κάπνισμα εκεί;;;

Σας αφήνω, γειαααααααααααααααααααα, και καλώς ορίζω τη ΧΡΙΣΤΙΝΑ, την καινούρια της παρέας μας, καλώς ήρθες κοριτσάκι!!!!!!


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλακι μου οποτε το αποφασισετε, δεν ειναι και ευκολο, καλως να ερθει!!

Αυτο με την υπαιθρο πολυ μου αρεσε...καλε που τα σκεφτεσαι??χαχα Χωριατικο ε?Ωραιοτατα!!!

Παιδοτοπο οποτε θελετε.Πειτε και εγω ειμαι μεσα.Απλα καθημερινες δεν μπορω να απομακρυνθω με το παιδι γιατι δεν οδηγω οπως εχουμε πει εκτος και θελετε να κανονισουμε ενα σκ μεσημερακι το καφεδακι που λεγαμε παλι σαν την αλλη φορα .Ναιαι!!!

Ομως ελατε εσεις αν μπορειτε για παιδοτοπο και παμε !!Να κανονισουμε και με τη Νατασσα,το εχουμε πει και οποια αλλη θελει.(στον συγκεκριμενο τωρα καπνιζουν εξω..διαμορφωσαν ενα χωρο και εβαλαν τραπεζακια αν ειναι μια καλη μερα καθεσαι ανετα αλλιως μεσα χωρις τσιγαρο εννοειται).

Τα κορτσια ειπαν για Μαρκο γατο για αυτη την κυριακη αλλα εγω δε ξερω ακομα..θελω να δω τι σχεδια εχει και ο ανδρας μου για την κυριακη γιατι κατι μου προτεινε.

Φιλακια!!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα το χάσω το θέατρο αν πάτε αυτή την Κυριακή, δεν πειράζει, ίσως δεν πάτε όλες και πάω με το 2ο γκρουπ! Τα ψιλοέκαψα τα φασολάκια.... είχα βάλει λίγο νερό............ φτουουουουου..........


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...