Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

Τελειες οι φωτό της βάφτισης.

Μαμά + νονά κουκλάρες!!

Τα μωρά έχουν μεγαλώσει πάρα πολύ!

Ο Κωστής κατουρήθηκε....και κοιμαται αμέριμνος...Του έβαλα ένα στεγνό σελτεδάκι από κάτω του και μια πάνα. Χαμπάρι ο κύριος...


DPYUp2.png EYukp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

(((Ελιζα))) καλα πλυσιματα!

Οι φωτο τελειες!!!!! φτου φτου φτου σας!!!! Πραγματι τα μπεμπακι μεγαλωσαν παααααρα πολυ, καλε ειδικα ο νικολας επαθα πλακα Λεγκω!!!! Ιιιιι κοτζαμ παιδακι!!!!

Μυρτω κουκλαρα και υπεροχο στεφανι!!!

Τρελαθηκα για φατσουλα Ληδας σε μια φωτο που ειανι πασαλημενη...

Υπεροχα ολα μπράβο...

Οσο για πανες κι εμεις μαλλον κατα καταργηση παμε, αφου τα κανει πλεον οπου να ναι, σαν την αρχη... Και πανα ζηταει και κανει και μαθημα στα κουκλια της "οχι βρακακι, πανα να φορατε" Αβυσσος!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

τζεν στο μοναστηρακι στην πλατεια κοντα στην αρχη του πεζοδρομου με τα μαγαζια εχει ενα μαγαζι που εχει μεγαλη ποικιλια birkenstock,papillo και τετοιου ειδους για ριξε μια ματια ,δεν προσεξα να σου πω για τα συγκεκριμενα αλλα αν βρεθεις κοντα περασε να δεις μηπως εχει

και σε τι τιμές? δεν καταλαβα ακριβως και που λες...

καλημέρα!

είδα φωτογραφίες βάφτισης Αγγελου και έπαθα πλάκα με την ομορφιά όλων σας!! Η νονά, η μαμά και όλες είστε κούκλες! Χάθηκα λίγο με τα μωρά και τους συζύγους, δεν κατάλβα ποιος ανήκει που αλλά δεν βαριέσαι :tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντανσεμ καλως γύρισες κρίμα που δεν είδες την πόλη (καλά δεν είναι και τίποτα γραφικό απλά έχει παραλία για βόλτες)

Για πολύ λεπτό πόδι τα birken έχουν ειδικο τύπο λεπτό και ειναι για σένα νομιζω...

Λοιπόν κορίτσια και εγώ θέλω birken τα Gizeh Mocca 37 νούμερο φαρδύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Κοριτσακια, ευχαριστω για τις ευχες και τα καλα σας λογια, ειστε υπεροχες! Ευχαριστω και το Λεγκολινακι για τις επαγγελματικες φωτο, κριμα που δεν σε ηξερα κ στη βαφτιση της Δαναης! Τωρα ομως ξερω!:mrgreen:

Βρε μπας κ να κανουμε μια εταιρεια οργανωσης εκδηλώσεων; Αρχικα βαφτισεων κ αμα παμε καλα το επεκτεινουμε; Η Λεγκω Φωτο, η Μυρτω προσκλήτηρια-λαμπαδες-διακοσμηση ιδεες κτλ και γω επι της οργανωσης (παπαδες εκκλησιες κτλ-κατι να κανω κ γω που εχω την ιδεα, ε;); Θα εχουμε κ σλογκαν: εσεις θα εχετε μωρο κ κουμπαρο κ τα υπολοιπα αφηστε τα σε μας!!! :rolleyes::mrgreen: Μμμμ, μαλλον πρεπει να παρουμε άλλον για διαφημιστη.... Αμα ευκαιρεσω όμως, το απογευμα θα κανω την διαφημισή μου στην κουμπαρουλα μου (οχι οτι δεν ξερετε το ταλεντο της) βαζοντας καποιες φωτο με λαμπαδες, κερακια, μαρτυρικα, λαδομπουκαλα αλλα κ προσκλητηρια, ολα ʽδια χεροςʽ! Το θεμα της βαφτισης ηταν αεροπλανα-ταξιδια κτλ.

Επίσης πολύ σας ζηλέυω με τα birkenstock! Πάντα μου άρεσαν αυτά τα παπούτσια, αλλά εγώ έχω το ανάποδο πρόβλημα από εσάς, πολύ μικρό και στενό πόδι, όλα μου πλέουνε γμτ. Ακόμα δεν έχω βρει κάτι παρόμοιο σε λεπτή φόρμα..

οπως σου ειπε κ η Τζεν, εχει κ στενη φορμα που απο οτι λέει, κανει για πολυ λεπτα ποδια.

Λοιπον εγω θελω Gizeh red νούμερο 42 φαρδύ.

Ευχαριστω προκαταβολικα Λενιτο! Οντως το κοκκινο ειναι δεσμευτικο αλλα δεν γaμεις!

Λοιπον γκαλατ, ειδα που ελεγες χτες οτι θες να απαλλαγειτε απο πανες πριν ερθει το μωρο, αλλα σου λεω να μην αγχωνεσαι καθολου για αυτο. Η Δαναη μια χαρα την εκοψε παντως μετα που γεννηθηκε ο Αγγελος. Δεν θα πισωγυρισει με το μωρο ειτε την εχετε κοψει ειτε οχι. Αντε να σου ζητησει πανα μια δυο φορες, που θα σε δει να βαζεις στο μωρο. Της βαζεις κ της περναει η καψα. Ασε που μπορει να νιωθει κ πλεονεκτικα απεναντι στον μπεμπη που αυτη δεν εχει πανα! Εμεις την νυχτερινη βλεπω να αργουμε να την κοψουμε μιας κ μια-δυο φορες τον μηνα ξυπναει κατουρημενη, και επειδη δεν εχω ορεξη για πλυσιματα της βαζω πανα. Μονο αμα ξυπνησει κ μου ζητησει τσισα θα της την κοψω. Τι να κανω να την ξυπναω εγω για να συνηθιζει;βαρβαρο μου φαινεται...

Α, και τα νεα απο το θυμα της ανευθυνης μανας. Ποναει ο καημενος, στον αστραγαλο ξεφλουδισαν οι φουσκαλιτσες, πιστευω οτι θα θρεψει γρηγορα αυτο. Ο πωπος ειναι κατακοκκινος λες κ παραψηθηκε απο τον ηλιο φαινεται. Περιεργο αλλα φαινεται οτι οταν εχει πενταντιν πανω του δεν ποναει τοσο όσο οταν δεν εχει τιποτα :|. Επισης ολη την νυχτα δεν κατουρισε καθολου, ουτε σημερα...

Βεβαια εχει καταχεσει τα παντα με τις ξεβρακωσιες του.... Και το κακο ειναι οτι επειδη ειναι τσιτσιδος ειναι πολυ δυσκολο να τηρηθει καθαριοτητα. Καθεται οπου ναʼναι... Μπας κ να του βαλω ενα βρακακι καλυτερα;


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Τι κάνετε τσούπρες? Είδα φώτος από βάφτιση και πολύ χάρηκα!! Τι αν πρωτοσχολιάσω!! Την νύφη μου που ομορφαίνει και πάει, τον αδερφό της, που όλο και της μοιάζει! Την Αφροδίτη, κούκλα!!! Την νονά, με υπέροχο μαλλί!! Τις μερακλούδες της παρέας (φτου σας!! τι παραδείγματα δίνετε στον κόσμο!!:tongue::tongue:) Τους συζύγους, που νομίζω κατάλαβα ποιανής είναι ποιος!:rolleyes: Και τα μικρά μπουμπουδέλια, που μου φαίνονται όλα ίδια!!!!! Εκτός τον ξανθούλι της Τάτης που ξεχωρίζει από μακριά!!! Μεγαλώσανε τα ζουζούδια σας!!!!! Και διακόσμηση τρομερή στην κολυμπήθρα!! Και κουκλοσόι του βαφτιζόμενου!! Μπράβο παιδιά!!!! Να πλυθήνουν οι κουμπαριές!!!!

επίσης εδώ και χρόνια μου αρέσουν αυτα εδώ http://www.ipanemaflipflops.co.uk/women.html?limit=all αλλά δεν τα εχω βρει πουθενα εδώ...τα έχετε δει κάπου?

Στην Ιεράπετρα έχει πάντως!!! Αν και εγώ πήρα σαγιονάρες riper και είναι πολύ αναπαυτικές!!!

Καλησπέρα! Γυρίσαμε!!

Ωραία η Αλεξανδρούπολη... θα έλεγα άμα την έβλεπα... Ήμασταν συνέχεια στη δουλειά (έξω από την πόλη) μας γύριζαν στο ξενοδοχείο για ένα 3ωρο-4ωρο ύπνου και πάμε πάλι. Όου ουέλ, την επόμενη φορά ίσως.

Καλώς ήρθες πίσω στα πάτρια εδάφη!Γιατί τόσο καταπίεση από τη δουλειά!! Τι κακοί άνθρωποι!!!:evil:

Η δε Σεμέλη με 6 μέρες στη γιαγιά ούτε κι εγώ ξέρω πόσα κιλά έχει πάρει, μέχρι προγούλι πρόλαβε να κάνει!!! Έβαλε στόχο η γιαγιά να το τρομπάρει το παιδί και τα κατάφερε. :roll::roll:

Αυτές οι γιαγιάδες, αν δεν κάνουν τα παιδιά τετράπαχα δεν αντέχουν!! Που να δείτε πως κάνει η πεθερά μου που ο Γιάννης είναι να τον παίρνει ο άνεμος!! 16 κιλά και τα χέρια του και τα πόδια του έχουν διάμετρο 4 πόντους το πολύ...άντε το πόδι 5, για να μην τα παραλέω!:rolleyes: Και βέβαια το Πάσχα με ζάλισε ότι αγχώνεται γιατί θα αρρωσταινει και τελικά αρρωστήσαμε όλοι στο σπίτι εκτός του Γιάννη!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Ξεχνάει που ο γιός της μέχρι τα 20 που τον γνώρισα ήταν ο σκέλετον ο ίδιος!!! ...και τώρα κάθε 6 μήνες κάνουμε δίαιτα!!!:rolleyes:

Επίσης πολύ σας ζηλέυω με τα birkenstock! Πάντα μου άρεσαν αυτά τα παπούτσια, αλλά εγώ έχω το ανάποδο πρόβλημα από εσάς, πολύ μικρό και στενό πόδι, όλα μου πλέουνε γμτ. Ακόμα δεν έχω βρει κάτι παρόμοιο σε λεπτή φόρμα..

Λοιπόν, σήμερα για να αναπληρώσω τη χτεσινή μου πείνα έχω φάει ήδη ένα σάντουιτς, έχω εδώ κουλούρι και ένα παστελάκι αμύγδαλο... μμμμμ, λέτε να παχύνει λίγο και το πόδι γιατί και εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω!!! Και σίγουρα από ίντερνετ δεν ρισκάρω να πάρω αν δεν ξέρω ότι μου κάνει σίγουρα και δεν πλέει!!


Nrmgp3.pngiHU0p2.png9etwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Για birken κι εγώ δεεεε...Μια φορά δοκίμασα -φαρδύ ή στενό δεν ξέρω- αλλά δεν μου ερχόντουσαν καλά. Έχω τρίγωνο πόδι, πολύ στενή φτέρνα και πολύ φαρδιά δάχτυλα :rolleyes:

Λοιπόν καλά που φόρεσα πάνα στον Κωστή μετά το κατούρημα. Πάλι γεμάτη ήταν όταν σηκώθηκε το πρωί. Θα το είχε τριπλοκατουρήσει το κρεβάτι. Βέβαια το βράδυ πριν κοιμηθεί μου ζήτησε πάνα...

Και ερωτώ: αφού δεν παίρνει χαμπάρι στον ύπνο του έχει νόημα να το παλέψουμε, έστω και με ατυχήματα ή να το αφήσω?:roll:

Σκέφτομαι να πάω με τα νερά του. Βρακι? βρακί! Πάνα? πάνα! Και βλέπουμε.


DPYUp2.png EYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα το ψάξω αυτό με τη στενή φόρμα κάποια στιγμή, ανά καιρούς έχω κοιτάξει σε 2-3 μαγαζιά (και σ' αυτό της Ερμού), δε μου είπε κανείς κάτι...

λέτε να παχύνει λίγο και το πόδι γιατί και εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω!!!

Άστο Ρόζι, το πόδι δεν παχαίνει ό,τι και να κάνουμε... Εγώ έγκυος με +17 κιλά, πάλι το ίδιο ζόρι τράβαγα!

Και σίγουρα από ίντερνετ δεν ρισκάρω να πάρω αν δεν ξέρω ότι μου κάνει σίγουρα και δεν πλέει!!

Καλά ναι, απ' το ιντερνετ δεν το συζητώ, εδώ πάω στα μαγαζιά που δοκιμάζω και πάλι απελπίζομαι και στο τέλος τα παίρνω φαρδιά γιατί λ'εω αποκλείεται να βρω καλύτερο. Μετά βέβαια δεν τα ξαναφοράω και με βρίζω.

Μαζεύω τα κομμάτια μου να κατέβω στο Έλενα να πάρω τα αποτελέσματα από παπ τεστ κλπ. Θα με βαρέσει η ζέστη στο κεφάλι ρε γμτ. Γιατί νυστάζω συνέχεια, οεο;;

Επίσης όση ώρα γράφω κάνει βόλτες μια ταραντούλα πάνω στην οθόνη μου και κάνω ότι δεν την βλέπω. χμμμμ...


[url=http://lilypie.com][img]http://lbyf.lilypie.com/MJSup3.png[/img][/url][[url=http://lilypie.com][img]http://lb2f.lilypie.com/OsvKp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερούδια!

Ντανσεμάκι, μπας και??? Μας γύρισες διπλή από την Αλεξανδρούπολη?

Άντε γιατί έχουν πέσει αναδουλειές στο καφέ! Μετά την Αθηνα και τη Βάσω τίποτα...

Για ξεκινήστε παρακαλώ!


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Ζεσταίνομαι, ζεσταίνομαι, ζεσταίνομαι!!!

Λοιπόν, είστε πολύ γλυκές σας ευχαριστώ πολύ για τα κοπλιμάν!!! :)

Όπως πάμε θα κυκλοφορούμε με στολή το καλοκαίρι! Μπιρκενστοκ οι κυρίες, πάνες-μαγιό τα μωρά, κροκς τα πιτσιρίκια, ξεχάσατε κι εκείνη την τουνίκ που είχαμε μπανίσει σε ένα άλλο σάιτ πριν από καιρό. Μπας και να την παραγγείλουμε κι αυτή να είμαστε τελείως άσυλο;;;;;

Επίσης παρακολουθώντας την βιολογικο-οικολογικο-συζήτηση (μερικές φορές παρακολουθώ, άλλες με πιάνει απελπισία και τα παρατάω!) κατέληξα ότι αυτό το σάιτ http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/safesippy.php έχει ένα πάρα πολύ αγνό αντιηλιακό και ποτηράκια για μικράκια χωρίς bpa και άλλα κακά πράγματα....Λέω, μήπως σας ενδιαφέρει να κάνουμε κι εκεί μια παραγγελία...για κοιτάξτε το....


 

 

Link to comment
Share on other sites

Και ερωτώ: αφού δεν παίρνει χαμπάρι στον ύπνο του έχει νόημα να το παλέψουμε, έστω και με ατυχήματα ή να το αφήσω?

Σκέφτομαι να πάω με τα νερά του. Βρακι? βρακί! Πάνα? πάνα! Και βλέπουμε.

Λοιπόν, έχω κάνει διατριβή πάνω στο συγκεκριμένο:

Έχω την εντύπωση ότι την εποχή που τα παιδάκια κόβουν την ημερήσια πάνα τα καταφέρνουν καλύτερα με τη βράδυνή. Τα περισσότερα παιδάκια, μόλις τα καταφέρουν τη μέρα, έχουν και μερικές στεγνές πάνες το βράδυ. Αν όμως αποφασίσουμε ότι δεν είναι έτοιμα και συνεχίσουμε να τους βάζουμε πάνα, χαλαρώνουν, συνηθίζουν να αφήνονται στον ύπνο τους και μετά είναι πολύ πιο δύσκολο να τη βγάλουν.

Η Σεμέλη έβγαλε την πάνα πολύ νωρίς τη μέρα (από 16-18 μηνών είχαμε ξεμπερδέψει εντελώς με τα κακά, και έκανε και κάποιες φορές τσίσα στην τουαλέτα, τελείως την έβγαλε 2+). Μόλις ξεκίνησε να φοράει όοολη μέρα βρακάκι ήταν στεγνή και το βράδυ. Εμείς όμως σκεφτήκαμε ότι είναι πολύ μικρούλα και θα ζοριστεί, κάναμε τους κινέζους και το αποτέλεσμα: μετά από ένα διάστημα άρχισε να χαλαρώνει και οι πάνες το πρωί ήταν πάλι τίγκα.

Τον Οκτώβρη που πέρασε άκουσε για κάτι άλλα παιδάκια, είπε μόνη της ότι θέλει πλέον να κοιμάται με βρακί, επέμενε κιόλας, την ακολουθήσαμε και από τότε μαζεύω κατουρημένα!!! Δεν παίρνει χαμπάρι μιλάμε, κατουριέται, κοιμάται στα κατουρημένα και ξυπνάει και μου λέει είδες μαμα που δεν έκανα τσίσα;;; :roll::roll: Όταν προσπαθήσαμε να γυρίσουμε στην πάνα είπε εντάξει το κακόμοιρο, αλλά δεν μπορούσε να κοιμηθεί. Την ενοχλούσε, τράβαγε από εδώ, τράβαγε από κει, το λυπηθήκαμε το παιδάκι και της την βγάλαμε... Μιλάμε 9 μήνες πλυντήρια έτσι; Μου έχει φύγει ο τάκος. Ειδικά Οκτώβρη με Δεκέμβρη κατουριόταν συ-νέ-χεια, έβαζα και 2 πλυντήρια τη μέρα και είχα σεντόνια σε όλα τα καλοριφέρ... Τώρα οκ, κάπως καλύτερα, αλλά εννοείται τη σηκώνουμε κοιμισμένη γιατί αλλιώς δεν παίζει.

Αυτά τα ολίγα με την πάνα. Το πόιντ είναι ότι στο συγκεκριμένο θέμα, δε νομίζω ότι μπορούν και τα ίδια να καταλάβουν αν είναι έτοιμα. Είναι ψιλορουλέτα και το να κάνεις αυτό που ζητάει το παιδί, γιατί μπορεί να ζητάει να κάνει ένα βήμα για το οποίο δεν είναι έτοιμο και να απογοητεύεται όταν δεν τα καταφέρνει. Από την άλλη, ακολουθώντας το, γλυτώνεις την αβεβαιότητα και τις τύψεις για το αν πήρες σωστή απόφαση τη σωστή στιγμή.


[url=http://lilypie.com][img]http://lbyf.lilypie.com/MJSup3.png[/img][/url][[url=http://lilypie.com][img]http://lb2f.lilypie.com/OsvKp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...