Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

The Café Au Lait !!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Ντιεσακι χρονια σου πολλα πολυχρονη κ ευτυχισμενη! Μην στεναχωριεσαι μωρε φαση δυσκολη ειναι για ολους σας κ θα περασει!

Θελω κ εγω φωτο Αγγελουκου!!!

Εμεις δεν ειμαστε στα πολυ καλα μας. Πηγαμε χωριο ΣΚ αλλα μας βγηκε ξινο. Ο Μητσακος ειχα ολη την βδομαδα με μυξες κ ειχε κανει κ 2 φορες εμετο αλλα μετα ολα οκ. Πηγαμε χωριο Σαββατο καναμε μπανια θαλασσα αλλα απο το απογευμα χειροτερψε κ απο Κυριακη ανεβασε πολυ πυρετο 38.9. Φυγαμε για Αθηνα αρων αρων πηγαμε Μητερα για εξετασεις αφου εχουμε χεστει απο την πνευμονια αλλα μας ειπαν ηταν καλες κ οτι εχει ιωση. Τωρα σε λιγες ωρες κλεινει 3 μερες κ ακοαμ εχει πυρετο. Βασικα τωρα εχουν αραιωσει τα διαστηματα κ φτανει μεχρι 38,5 - 39 αλλα αν συνεχισει θα ξαναπαμε σημερα μεσημερι η απογευμα Μητερα για εξετασεις κ βλεπουμε. Αχχ ας ευχηθουμε να μην εχει παλι κατι γιατι εχω σαλταρει δεν θελω με τιποτα να μου ξαναπαθει καμια πνευμονια το μικρακι μου. Εχει λειωσει το καημενο!!!

Εντωμεταξυ ειμαστε το σπιτι των αρρωστων. Ο Μητσος με πυρετο, ο Τασοε με διαροια αλλα παει δουλεια απογευματινος κ εγω με τρομερο πονοκεφαλο απο Δευτερα δεν περναει με τιποτα. Εχω κ απιστευτη δυσπνια κ πολυ χαμηλη πιεση!!! Αντε με ολα αυτα φανταστηκε ποσο ειμαι σε θεση να φροντιζω το μικρο....

Χτες δεν ηρθα γραφειο αλλα σημερα δεν γινοταν ηρθα πρωι πρωι κ θα φυγω 3 για να παει ο αντρας μου για δουλεια .... Φετος δεν μπορουμε να ησυχασουμε απο το ενα στο αλλο καθε μερα αρρωστιες !!!

Link to comment
Share on other sites

Ξεσαχα να σχολιασψ το καψιμο του Αγγελουκου! Περστικα μωρε στο καημενο μην στεναχωριεσαι Αφροδιτακι σε ολες συμβαινουν αυτα. Λιγο υπομονη κ θα περασει. Εχω ενα λαδακι που κανει η μανα μου με λαδι κ ενα βοτανο για τα καψιματα να μην αφηνει σημαδι κ να επουλωνονται οι πληγες παρα πολυ καλο αν θες να σου δωσω να του βαζεις! Πες μου αν ειναι .

Link to comment
Share on other sites

Τζένη περαστικά, κυκλοφορούν πολλές ιώσεις με 3 μέρες ψηλό πυρετό στα παιδάκια που γνωρίζω. Κουράγιο!

Δέσποινα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΆ!!!!! Πολύχρονη και ευτυχισμένη και μπορεί τώρα να μην είναι σούπερ τα πράγματα αλλά με καλή διάθεση όλα θα φτιάξουν. Όποτε θέλεις να έρθετε σπίτι μας για καφέ με ή χωρίς τον καλό σου αν λείπει!

Που κάνετε καμπινγκ???Αχ πόσο σας ζήλεψα! Παλιά έκανα πολύ αλλά με τον νυν καλό μου κάναμε όλο και όλο 2 φορές...παρόλα αυτα θεωρώ ότι με παιδιά κάποιας ηλικίας είναι ότι καλύτερο μπορείς να τους προσφέρεις. Επιστροφή στη φύση! Ελευθερο είχα κάνει μόνο μια φορά στη Δονούσα και ηταν απίστευτη εμπειρία!

Στην Εύβοια πήγαμε πέρσι σε μια ουαου-παραλία-κρύσταλλο-όλα-τα-λεφτα στον Κάλαμο που αποτελείται από δυο παραλίες που στην μία κάνει πολύς κόσμος ελεύθερο. Δείτε εδώ

Εμείς πήγαμε σε δωμάτιο και μάλλον πάλι τον Ιούλιο σε δωμάτιο θα πάμε για κανένα τριημεράκι. Ντανσεμ εσείς σε ποιο μέρος στην Εύβοια λέτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περαστικα βρε Τζενακι, κ γω εχω ακουσει κ για τις δυο ιωσεις που κυκλωφορουν αυτη την εποχη. Η Μια με πυρετους κ η αλλη με διαρροιες. Εμεις εχουμε τη δευτερη εδω και πολλλες μερες. ΕΥτυχως δεν τα κανουνμ πολυ συχνα πια, αλλα ειναι τελειως υδαρη, δε λενε να στρωσουν, ο Αγγελος δε, εχει κλεισει εβδομαδα. Και επεισης ο μικρος δεν κατουραει καθολου. Επειδη τον εχω χωρις πανα λογω του καψιματος, μπορω κ το παρακολουθω. Εχει βεβαια τα υγρα κακα, ιδρβενι κ αρκετα, εχει κ την ιστορια του καψιματος που χανει γρα, αλλα δε θα επρεπε να κατουραει κ λιγο; Νερο πινει, γαλα πινει. Μεχρι εκει. Φαι, εδω και καμια βδομαδα δε τρωει καθολου. Παει η μπυροκοιλια!

Τζενακι, τι ειναι το φυτο που βαζει η μαμα σου μαζι με το λαδακι; Αν ειναι αλοη, του βαζω κ γω απευθειας εκχυλισμα. Του βαζω κ πεπανθολ, κ πενταντιν, φοβαβαι μην το κανω χειροτερα βαζοντας πολλα.

Τζενη, σου στελνω κ τις φωτο.


Link to comment
Share on other sites

Ντου, δες εδω για το θερινο!

Καλημέρα!

http://www.forfree.gr/volta.php?id=119

Αιολία Δημοτικός Κινηματογράφος

dts.gif

Σολομωνίδου & Φιλαδελφείας, Καισαριανή

tel.gif21 0 7247600

· Drengen der Ville Gore det Umulige - Το Παιδί που ήθελε να γίνει Αρκούδα - AKA : The Boy who wanted to be a Bear (2002)

Τετ. 21:15 είσοδος ελεύθερη

· Horton Hears a Who! - Χόρτον (2008)

Δευτ. Τρ. 21:15 είσοδος ελεύθερη

Για όσες ενδιαφέρεστε, στο δημοτικό κιν/φο δίπλα στο σκοπευτήριο, πίσω απ' το γήπεδο μπάσκετ της Νήαρ Ήστ, έχει για 10 μέρες νομίζω παιδικές ταινίες με ελεύθερη είσοδο! Εμείς λέμε να πάμε σήμερα!


Link to comment
Share on other sites

Διαροια εκανε κ εμενα μια φορα μονο. Πιστευω κατι κοξνο εχουν με το Τασο ο ενας κολησε τον αλλον.....

Οχι δεν ειναι αλοη βαλσαμο το λενε (στο χωριο μου ετσι το λενε δεν ξερω αν ειναι η πραγματικη ονομασια). Κανει πολυ καλο παντος. Ο αδερφος μου καηκε παρα πολυ ασχημα με την εξατμιση της μηχανης στο ποδι πολυ μεγαλη πληγη κ εβαλε κατευθειαν κ για λιγες μερες μετα εβαλζε 2-3 φορες την ημερα κ δεν του εχει αφησει καν σημαδι κ εκτος αυτου δνε ποναγε κιολας! το μονο που ξερω ειναι πως πρεπει να το βαλεις αμεσως κ απ οτι μας εχει πει κ ο παιδιατρος σε καψιμο ( οταν ειχε καει τις αποκριες ο Μητσος στην σομπα) δεν πρεπει να το ριξεις νερο στο καψιμο. εμενα του εριξε η μανα μου κατευθειαν νερο κ εκανε φουσκαλα. Το νερο κανει φουσκαλες απο οτι λενε. Αν θες παντος εχω μεγαλη ποσοτητα κ τωρα θα φτιαξει παλι η μαμυ μου ( το φθτο αυτο βγαινει στον κηπο μαε καθε καλοκαιρι κ παντα φτιαχνει) να σου δωσω να το εχεις. Αυτο κ η κεραλοιφη που φτιαχουν στα χωρια ειναι πραγματικα πολυ καλα. Αφου η πεθερα μου που ψηθηκε τις προαλλες με καυτο λαδι που πηρε φωτια η φρτιτεζα με κεραλοιφη κ βαλσαμο δεν εχει καν σημαδι κ δεν εβαλε τιποτα αλλο πανω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Dsάκι, καλύτερα σήμερα;;

βαλσαμέλαιο πουλάνε και στα φαρμακεία. Έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλό, ε, άμα είναι και σπιτικό... (μου έχουν πει ότι κάνει δουλειά και στις αιμορροϊδες, αχρείαστο να 'ναι;) )

Στην Εύβοια πήγαμε πέρσι σε μια ουαου-παραλία-κρύσταλλο-όλα-τα-λεφτα στον Κάλαμο που αποτελείται από δυο παραλίες που στην μία κάνει πολύς κόσμος ελεύθερο.

Τζεν στον Κάλαμο τί εποχή πήγατε; Γιατί εμείς μια φορά 15άυγουστο και η μικρή παραλία είχε 3 σειρές σκηνές! Πήραμε τα μπογαλάκια μας και πήγαμε σε μια άλλη 10 λεπτά πιο κει, που δεν φτάνει μέχρι κάτω το αυτοκίνητο και την σνόμπαρε ο κόσμος. Εκεί ήταν ακόμα καλύτερα τα νερά, πιο μεγάλη παραλία και άδεια... Επίσης, Δονούσα ποια χρονιά; Μπας και συμπέσαμε...

Ντανσεμ εσείς σε ποιο μέρος στην Εύβοια λέτε?

Δεν ξέρω ακριβώς, στον Τ. εξήγησε πως πάμε, αλλά είναι βόρεια. Κάπου στην κατεύθυνση του Κλαμπ Μεντ. Θες να μάθω και να σου πω;


[url=http://lilypie.com][img]http://lbyf.lilypie.com/MJSup3.png[/img][/url][[url=http://lilypie.com][img]http://lb2f.lilypie.com/OsvKp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Άφρο, τώρα κατάλαβα για το κάψιμο. Περαστικά του μωρέ..

Η μαμά μου είχε καεί με βραστό μέλι πολύ άσχημα και στο νοσοκομείο της έδωσαν ένα πράγμα που αναπλάθει το δέρμα. Αυτό εξαφάνισε επιτόπου τις φουσκάλες και το πύον και δεν της έμεινε ουλή. Δεν ξέρω όμως πως το λέγανε, είναι άσχημα ο μικρός;;


[url=http://lilypie.com][img]http://lbyf.lilypie.com/MJSup3.png[/img][/url][[url=http://lilypie.com][img]http://lb2f.lilypie.com/OsvKp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αμε να δουμε πως θα ειναι κ ο μικρος μεχρι το απογευμα μην τυχον κ χρειαστει τιποτα εξετασεις παλι. Αλλιως θα ερθω για λιγο να σας το δωσω.

Σουπερ οι φωτο της βαφτισης! Μαμα κ νονα κουκλαρες! Ολα υπεροχα! Αφροδιτακι σουπερ το φορεματακι σου κ Μυρτω μην ξανακουσψ χαζα για το μαλλι σου παει παρα πολυ, ειναι πολυ ωραιο! Βρε Λεγκω χωρις υπερβολες δεν το βλεπεις λιγο πιο σοβαρα το θεμα φωτογραφιας το εχεις βρε κοπελια μπορεις να βγαλεις αρκετα λεφτα αν το δεις επαγγελματικα. Πλακα πλακα ολες μαζι μια χαρα εισαστε για οργανωση βαφτισεων κλπ.!!! Αυτες ειναι δουλειες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μικρές μου μοβ βεντάλιες; Τι κάνουμε; Ξεροψήνεστε; Έλα και το χτουπάμε το σαραντάρι!!!

Μικρό μου ανήλικο ντεπονάκι πολύχρονο και ευτυχισμένο και μόνο με τέτοιους αγαπησιάρικους καβγάδες... Είναι το παλιοφανταρικό που σας ζορίζει αλλά λέω να αρχίσεις να τραβάς γραμμούλες στον τοίχο και θα δεις ότι λίγο έμεινε ακόμα! Φιλάκι κι από δώθε...

Τζενάκι μου ο ιος της γρίπης σας χτύπησε κάτω σας χταπόδια (πάλι με έπιασε το λογοτεχνικό μου εε;) Τρεις μέρες είναι το σύνηθες πάντως να κάνει πυρετο... μέσα στον καύσωνα αρρωστήσατε κι εσείς; Περαστικα κοριτσάρα μου αύριο θα είστε περδίκι!

Την Πέμπτη έχει ταινιά παιδική είδατε; Μηπως ερχόσασταν από δω το απόγευμα να αράξουμε, να βουτήξουν και τα μικρά στην πισινούλα (τη φουσκωτή μην υπάρξουν παρεξηγήσεις) και να πάμε μετά όλοι μαζί στο σινεμαδάκι μετά... τι λέτε; Ωραία φάση θα ήταν...

Η κοπέλα που ψάχνει γιατρό πρώτη φορά είναι έγκυος αλλά δεν έχει γυναικολόγο και θα ήθελε στο έλενα... εκτός από ροσόλυμο ξέρουμε τίποτ'αλλο; Τη δικιά μου δεν την ξαναπροτείνω με την καμία!

Ντουντουκάκι καλή αρχή στα μπανάκια, κι εμείς πρέπει να το δρομολογήσουμε νομίζω γιατί πολύ καθυστερήσαμε!

Καφεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τα νέα από το μέτωπο της πάνας:

Σηκώθηκε μόνος του στις 2-2.30 και έκανε άλλα λίγα. Ξύπνησε στεγνός:D

και τουαλέτα πήγε μόνο πριν φύγουμε για τον παιδικό αφού είχε πιει 1 ποτήρι νερό και 1 1/2 μιλκ σεικ. Άβυσσος:roll:

DS ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Μην ανησυχείς μωρέ θα στρώσουν πάλι τα πράγματα με τον καλό σου...

Τζενάκι, περαστικά σας μωρέ...κεφάλο δεν έχετε σηκώσει κι εσείς φέτος:|

Ναι Ελίζα ευχαριστώ, μου την είχε στείλει η ds πριν κάποιο καιρό, νομίζω από σένα την είχε, οπότε πρέπει να είναι η ίδια. Αλλά είναι 4 γιατροί και κανένας στο Έλενα. Προς το παρόν είπα να δοκιμάσω αυτόν, αν μου ξινίσει όμως δεν πρόκειται να κάτσω. Είμαι αποφασισμένη αυτήν την φορά να εξαντλήσω τα περιθώρια για φυσιολογικό τοκετό...

Εσύ όμως τότε που το έψαχνες που κατέληξες;;

Ναι την ίδια λίστα έχουμε.

Νομίζω ότι κάπου πήρε το μάτι μου ότι και η Γεωργιάδου έχει κάνει vbac στο Έλενα. Νομίζω σε αυτό το τόπικ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=20348 αλλά είναι 21 σελίδες:mrgreen:

Εγώ τελικά δεν έκανα τίποτα, αφού δεν είχα ιδιαίτερη υποστήριξη από τον καλό μου. Με τη γιατρό υποτίθεται ότι θα το παλεύαμε, αλλά οι προϋποθέσεις της ήταν τέτοιες που δεν έπαιζε πραγματικά το ενδεχόμενο. Οπότε έκανα τη 2η καισαρικούλα μου :|

Ρε σεις πολύ καλό ακούγεται αυτό το σινεμά...Μέχρι πότε είπαμε κρατάει?


DPYUp2.png EYukp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...