Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

Πλακα πλακα ολες μαζι μια χαρα εισαστε για οργανωση βαφτισεων κλπ.!!! Αυτες ειναι δουλειες!!!!

Και μ'αρέσουν οι βαφτίσειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιις:tongue:

Σας είπα ότι νυστάζω;

Εμείς για ελεύθερο μας είπαν κάπου προς Κάρυστο στο ποτάμι, αλλά φοβάμαι ότι όλη η σκιά θα είναι πιασμένη και θα την πατήσουμε με το βρέφος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν πάτε τώρα ή τον Ιούλη Λέγκ περισσότερες πιθανότητες έχετε να βρείτε..μέσα στον Αύγουστο φαντάζομαι θα είναι τα ζόρια.

Ααα έχεις πάει; Ωραία είναι; Για Ιούλιο κανα σκ το σκεφτόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Τζεν στον Κάλαμο τί εποχή πήγατε; Γιατί εμείς μια φορά 15άυγουστο και η μικρή παραλία είχε 3 σειρές σκηνές! Πήραμε τα μπογαλάκια μας και πήγαμε σε μια άλλη 10 λεπτά πιο κει, που δεν φτάνει μέχρι κάτω το αυτοκίνητο και την σνόμπαρε ο κόσμος. Εκεί ήταν ακόμα καλύτερα τα νερά, πιο μεγάλη παραλία και άδεια... Επίσης, Δονούσα ποια χρονιά; Μπας και συμπέσαμε...

πήγαμε πέρσι τέλος Ιουνίου και ηταν μια χαρα! για πες ποια ειναι η δίπλα παραλία να ξέρουμε? τώρα λέμε για Ιούλιο...

Δονούσα πήγαμε το ιστορικό έτος 99 ή 2000...δεν θυμάμαι...πάντως εκείνη τη δεκαετία ήταν :tongue: συμπέσαμε?

Δεν ξέρω ακριβώς, στον Τ. εξήγησε πως πάμε, αλλά είναι βόρεια. Κάπου στην κατεύθυνση του Κλαμπ Μεντ. Θες να μάθω και να σου πω;

αν θες? γιατι την άλλη βδομάδα θα είμαστε εκεί κοντά στα Κανατάδικα οπότε αν έχει καλή παραλία να πάμε και εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς για ελεύθερο μας είπαν κάπου προς Κάρυστο στο ποτάμι, αλλά φοβάμαι ότι όλη η σκιά θα είναι πιασμένη και θα την πατήσουμε με το βρέφος...

Τσέκαρε αν εννοούν στο Μαρμάρι, είχαμε πάει με τη Σεμέλη ημερών και δεν έχω ξαναδεί μαζεμένα (λόγω του ποταμιού μάλλον) τόσα πολλά, μεγάλα και τσαμπουκαλεμένα κουνούπια! Κι έχω κάνει πολύ ελεύθερο...

Εγώ τελικά δεν έκανα τίποτα, αφού δεν είχα ιδιαίτερη υποστήριξη από τον καλό μου. Με τη γιατρό υποτίθεται ότι θα το παλεύαμε, αλλά οι προϋποθέσεις της ήταν τέτοιες που δεν έπαιζε πραγματικά το ενδεχόμενο. Οπότε έκανα τη 2η καισαρικούλα μου

Μμμμ, τον Τάσο τον έχω βομβαρδίσει με έρευνες και πληροφορίες εδώ και πολύ καιρό. Συμφωνεί και θέλει να το προσπαθήσουμε, αρκεί να μη φάμε κόλλημα όπως λέει. Δεν έχει κι άδικο βέβαια.. Εγώ πάλι έχω αποφασίσει να μην το πω σε κανέναν στο σόι κλπ. γιατί δεν θ' αντέξω το μπιρι-μπιρι. θα το δοκιμάσουμε, κι αν κάτσει θα τους το πούμε μετά τη γέννα... Μπορεί να το πω στη μαμά μου που είναι πολύ του εναλλακτικού, αλλά στους υπόλοιπους και στο σόι του Τ. με τίποτα!

Α! Και μπράβο στον Κωστή!


[url=http://lilypie.com][img]http://lbyf.lilypie.com/MJSup3.png[/img][/url][[url=http://lilypie.com][img]http://lb2f.lilypie.com/OsvKp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λέγκω εγω για γιατρό στο Ελενα προτείνω τη δικιά μου που έχει πολύ καλή φήμη φυσιολογικών τοκετών, είναι πολύ κουλ κλπ αλλά μετά το παρεντς έχει πλέον τρελή πελατεία...Γεωργιάδου.

Εμένα μου έκανε καισαρική λόγω ισιχακής προβολής αλλά δεν το χάρηκε κιόλας...γενικά είχα ακούσει και επιβεβαιώσει ότι κάνει τα πάντα για Φ.Τ. για αυτό την είχα επιλέξει...είναι και πολύ χαμογελαστό και cool άτομο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι την ίδια λίστα έχουμε.

Νομίζω ότι κάπου πήρε το μάτι μου ότι και η Γεωργιάδου έχει κάνει vbac στο Έλενα. Νομίζω σε αυτό το τόπικ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=20348 αλλά είναι 21 σελίδες:mrgreen:

Εγώ τελικά δεν έκανα τίποτα, αφού δεν είχα ιδιαίτερη υποστήριξη από τον καλό μου. Με τη γιατρό υποτίθεται ότι θα το παλεύαμε, αλλά οι προϋποθέσεις της ήταν τέτοιες που δεν έπαιζε πραγματικά το ενδεχόμενο. Οπότε έκανα τη 2η καισαρικούλα μου :|

Ρε σεις πολύ καλό ακούγεται αυτό το σινεμά...Μέχρι πότε είπαμε κρατάει?

Επειδή έχω την Γεωργιάδου και την είχα ρωτήσει μετά την καισαρική για VBAC μου το είχε κόψει με συνοπτικές διαδικασίες...δεν το συζητούσε καν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευγενάκο μου μπορείς να μου στείλεις το τηλέφωνο της Γεωργιάδου; Επίσκεψη παίρνει;

σου στέλω πμ.

αν πας απόγευμα πληρώνεις 60 ευρω στο νοσοκομείο και έχει ελάχιστη αναμονή...εξετάζει απόγευματα καθε Τετάρτη γύρω στις 3 αν θυμαμαι

αν πας πρωι πληρώνεις κατι λίγα αλλά έχεις αναμονή...

Link to comment
Share on other sites

Ntansem επειδη πηρα κι εγω το μεριδιο ερευνας μου για vbac ΚΑΙ ηθελα να δημοσιο δεν κατεληξα πραγματικα πουθενα, εχω εκ των εσω πληροφοριες οτι ακομα κι αυτοι που δεχονται το ενδεχομενο ή εχουν κανει ίσως vbac την τελευταια στιγμη καποια διακιολογια βρισκουν και το πανε καισαρικη, οταν πλεον ειναι πολυ αργα να αντιδρασεις...Λυπαμαι που στο λεω ετσι αλλα δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα. Αν η μονη σου προταιρεοτητα ειναι η vbac κι εγω θα σου προτεινα τη γυναικολογο της Ντου....


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ντιεσακι πολύχρονη!!!!!!!!!!

Μικρες σταγόνες σοφίας: το βάλσαμο λεγεται και St Johns Wort.

http://en.wikipedia.org/wiki/St_John's_wort

Εμείς για ελεύθερο μας είπαν κάπου προς Κάρυστο στο ποτάμι, αλλά φοβάμαι ότι όλη η σκιά θα είναι πιασμένη και θα την πατήσουμε με το βρέφος...

http://maps.google.com/maps?q=38.009258,24.563638&num=1&t=h&sll=37.97918,23.716647&sspn=0.070378,0.128059&ie=UTF8&ll=38.008827,24.565537&spn=0.005951,0.013915&z=17

εκεί ακριβώς είναι το σημείο για ελεύθερο, κάτω από τα πλατάνια...

πιο πέρα έχει και ταβέρνα με μια χαρά φαί :-D


VQHBp3.png2ZWhp3.png

A weed is a plant that has mastered every survival skill except for learning how to grow in rows. Be a WEED.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!

Ντιεσάκι!!!!!!! Χρόνια καλά,πολλά,χαρούμενα,αγαπησιάρικα,πολύχρωμα,φανταστικά!!!!!!

Μπόρα είναι,θα περάσει,και μεις περνάμε πολλές τελευταία,υπομονή μικρούλα μου, τα χει τα ζοριλίκια του το φανταρικό.Η Άφρο τα είπε πάρα πολύ καλά παραπάνω.Αυτό ακριβώς....

Φωτό δεν αξιώθηκα να δω ακόμα και ανυπομονώ....Θέλω και γω σινεμαδάκι,πασατέμπο,μπυρίτσα και ντορίτος!!!Η απόλυτη καλοκαιρινή απόλαυση!!!!Ωραία μου ακούγεται...

Έχουμε ψηθεί και μεις εδώ κάτω,το απόγευμα και μέχρι τις 8 βράζει το σπίτι...το air condition δεν το αποφεύγουμε μου φαίνεται,αν και δεν το θέλω ρε γμτ..αλλά πραγματικά δεν παλεύεται,με πιάνει δύσπνοια από τη ζέστη:|:neutral:

Και μεις περάσαμε την ίωση με τον πυρετό (38-38,5)δυό μερούλες χαλαρά,μόνο λίγο ανόρεχτος ήταν.Την Κυριακή τον έπιασε βαθύς βήχας (ευτυχώς δεν είναι ακροαστικά),χτες με το που ξύπνησε το απόγευμα μούσκεμα στον ιδρώτα,είχε γκρίνια,ξυνόταν κλπ.Το κοιτάζω το παιδί είχε πετάξει κάτι φλούμπες (σπυριά)στα χέρια -πλάτη σαν τεράστιο τσίμπημα κουνουπιού και ολοένα εξαπλωνόταν.Το πήγα νοσοκομείο, οξεία κνίδωση η διάγνωση,μας έδωσαν Xozal κ αυτά.Ενδέχεται να είναι ιωγενές αυτό?????(Τάτη?????)Παίζει να έχει θέμα με αλλεργίες????

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς στο Τζενάκι,περαστικά σας μωρέ...:|:neutral:

Συγχαρητήρια στον Κωστή για το μέτωπο της πάνας!Όλα βαίνουν καλώς απ'ό,τι φαίνεται.

Φιλώ σας...


1mLlp2.pngFRJZp2.png9R7fp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!!!!!

Ελίζα!!!!!!! Ζήλεψα και χθες το βράδυ τον εβαλα χωρίς πάνα... Έκανε να κοιμηθεί καμιά ώρα οπότε κατά τις 11.30 φώναξε τσίσια και το πρωί ξύπνησε στεγνός...

Για να δούμε!

Πάλι ξεκινήσαμε την κουβέντα για τοκετούς?? Ωραία! Σας έχω πει για την κολητή μου που πήγαινε για 2η καισαρική και την πιάσαν οι πόνοι και σε 2 ώρες γεννήθηκε ο μπόμπιρας... Ούτε vbac ούτε xbac!


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...