Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Just now, Eutuxia25 είπε:

Μην μου λες τετοια...και μενα η κυρια ολη μερα λιγο κούνιεται ισα ισα και το βράδυ δεκα δυο τέσσερις εφτα το πρωί σκάβει να βρει έξοδο

ε και να ισχύει δεν ειναι για παντα.στον γιο μου ετσι ηταν.μωρε εισαι νεουδι και δεν θα εχεις προβλημα.ασε που είναι το μοναδικο σου οποτε η λυση ειναι μια.... κοιμασαι καθε που κοιμάται.ετσι την ειχα καταβρει!!ασχετα που καθε πο με επερνε ο υπνος ολο και καποιος μου τηλεφωνούσε .

παω να ψωνησω τιποτα για να μηντους αφησω νηστικους και να δω και αν προλαβω τις ανησυχιες τις ερμης μανας.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Marigula όχι ρε κορίτσι τι σε βρήκε πάλι νέα ταλαιπωρία! Ατυχία αλλά εύχομαι να ξεπεραστεί γρήγορα κ αυτό. Ταλαιπωρηθηκες πολύ μωρέ, κ οι καισαρικές τελικά δεν είναι τόσο ανώδυνες καμία φορά. Γράψε μας άμα νιώσεις καλύτερα, ελπίζω να επανελθεις γρήγορα.

 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Marigula είπε:

Filenades γεννησα τελικά. 2200 η κάθε μία. Προληπτικά θερμοκοιτίδα, αναπνέουν κανονικά, σιτιζονται με ορο. Η μια μάλιστα έπιασε κ πιπίλα 

Κοριτσάκι να σου ζήσουν οι μπεμπουλίνες σου!!!! Να είναι τυχερές και πάντα χαρούμενες. Περαστικά σου εύχομαι .Ελπίζω να γίνεις πολύ πολύ γρήγορα καλά και να γυρίσεις σπίτι με τα παιδάκια σου. :)


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!!Πως ειστε κορίτσια?

Αναστασια μου εγειανες;Ελπιζω ναι...

Μαριγουλα ευχομαι και εσυ να ρ

εισαι πολυ καλυτερα.Ποτε βγαινεις σου έχουνε πει?

Περιμενω καλα νεα οποια μπει!!

Κοριτσια επλυνα ένα κουβερτακι!!Θαυμα σας λεω.... καλα μην φα ταστειτε οτι το εχω ειδη πλυνει μουλιαζει ακομα. ;)


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

εχω ερώτηση...  γιατι να αγορασω βρακακια μιας χρησης που κοστιζουν 10 ευρω τα 5?αφου δεν μπαινοβγαινουν με καποιον διαφορετικο τροπο.εκτος απο την περιπτωση της καισαρικης στον τοκετο γιατι ειναι χρησιμα;στην λαικη πουλανε βρακακια βρακια βρακες με 1 ευρω.ασε που μπορεις να τα κανεις και τσαντακι μετα χαχαχαχ


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , ERIANTON είπε:

εχω ερώτηση...  γιατι να αγορασω βρακακια μιας χρησης που κοστιζουν 10 ευρω τα 5?αφου δεν μπαινοβγαινουν με καποιον διαφορετικο τροπο.εκτος απο την περιπτωση της καισαρικης στον τοκετο γιατι ειναι χρησιμα;στην λαικη πουλανε βρακακια βρακια βρακες με 1 ευρω.ασε που μπορεις να τα κανεις και τσαντακι μετα χαχαχαχ

 

Καλημέρα!!!! Εγώ πάντως που αγόρασα τα μιας χρήσης βρακάκια της chicco με το λάστιχο δε τα χρησιμοποίησα καθόλου καθώς το λάστιχο μου έπεφτε ακριβώς πάνω στην τομή της καισαρικής. Μπορεί βέβαια στο φυσιολογικό τοκετό να ήταν μια χαρά. Οπότε την έβγαλα με αυτά που μου έδωσαν στο μαιευτήριο τις πρώτες μέρες και μετά με τα κανονικά δικά μου.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

εχω ερώτηση...  γιατι να αγορασω βρακακια μιας χρησης που κοστιζουν 10 ευρω τα 5?αφου δεν μπαινοβγαινουν με καποιον διαφορετικο τροπο.εκτος απο την περιπτωση της καισαρικης στον τοκετο γιατι ειναι χρησιμα;στην λαικη πουλανε βρακακια βρακια βρακες με 1 ευρω.ασε που μπορεις να τα κανεις και τσαντακι μετα χαχαχαχ

Στο δημόσιο όμως δεν δίνουν τίποτα.. Εγώ είχα πάρει μιας χρήσης στην πρώτη γέννα αλλά δεν με βόλευαν με εσφιγγαν βασικά. Δύσκολη αγορά τα εσώρουχα. Αυτή τη φορά θα πάρω κανονικά εσώρουχα που ξέρω ότι με βολεύουν κ αν χαλάσουν ας χαλάσουν, ξέρω που τα πουλάνε να πάω να πάρω ίδια. Έτσι κ αλλιώς κ τα μιας χρήσης ακριβά είναι.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

ουτε στην πρωτη γεννα ειχα παρει μιας χρησης.αγορασα φθηνα και ελεγα θα τα πεταξω αλλα δεν επαθαν τιποτα.και τα κρατησα.

Ιωαννα χαζευω το τικερακι σου!!σχεδον εφτασες.... αντε με το καλο οποτε αποφασισει το εμβρυακι σου!

2 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

 

Καλημέρα!!!! Εγώ πάντως που αγόρασα τα μιας χρήσης βρακάκια της chicco με το λάστιχο δε τα χρησιμοποίησα καθόλου καθώς το λάστιχο μου έπεφτε ακριβώς πάνω στην τομή της καισαρικής. Μπορεί βέβαια στο φυσιολογικό τοκετό να ήταν μια χαρά. Οπότε την έβγαλα με αυτά που μου έδωσαν στο μαιευτήριο τις πρώτες μέρες και μετά με τα κανονικά δικά μου.

με λιγα λογια ουτε στην καισαρικη ειναι χρησιμα.τι μας μενει?μαλλον για να μην πλενουμε εσωρουχα ,μας σκεφτονται οι εταιρειες!!


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ERIANTON είπε:

ουτε στην πρωτη γεννα ειχα παρει μιας χρησης.αγορασα φθηνα και ελεγα θα τα πεταξω αλλα δεν επαθαν τιποτα.και τα κρατησα.

Ιωαννα χαζευω το τικερακι σου!!σχεδον εφτασες.... αντε με το καλο οποτε αποφασισει το εμβρυακι σου!

με λιγα λογια ουτε στην καισαρικη ειναι χρησιμα.τι μας μενει?μαλλον για να μην πλενουμε εσωρουχα ,μας σκεφτονται οι εταιρειες!!

Έλα βρε βλακείες είναι αυτά για να βγάζουν κέρδος οι εταιρείες. "Σερβιέτες λοχείας, εσώρουχα λοχείας, νυχτικα λοχείας κλπ" κ δεκαπλάσια τιμή. Δηλ αν πάρεις σερβιέτες μεγάλες για μεγάλη ροή κ ενα απλό νυχτικο με κουμπιά μπροστά δεν θα κάνεις τη δουλειά σου; Αλλα πράγματα είναι πιο σημαντικά! 

Έχω κλείσει τις 36, πάω κ γιατρό αύριο να δω τι θα μου κάνει αλλά σας το λέω μην με περιμένετε ακόμα έχω δρόμο χαχαχα από το ζώδιο του τοξοτη κ μετά υπολογίστε με 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας κοριτσια!!!

Κ εγω στο πρωτο στο μαιευτηριο μιας χρησης φορουσα που μου εδωσαν εκει μετα ειχα τα δικα μ στο σπιτι, δε βρηκα το λογο να φοραω μιας χρησης μετα ειχε μειωθει πολυ το αιμα ουτως η αλλιως. Στο μαιευτηριο οι ραφες δε μ ενοχλουσαν αλλα ουτε τα δικα μου μ ενοχλουσαν, οποτε μαλλον δε θα επαιρνα κ εγω αν δε μου εδιναν


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Ioanna2* είπε:

Καλημερα σας κοριτσια!!!

Κ εγω στο πρωτο στο μαιευτηριο μιας χρησης φορουσα που μου εδωσαν εκει μετα ειχα τα δικα μ στο σπιτι, δε βρηκα το λογο να φοραω μιας χρησης μετα ειχε μειωθει πολυ το αιμα ουτως η αλλιως. Στο μαιευτηριο οι ραφες δε μ ενοχλουσαν αλλα ουτε τα δικα μου μ ενοχλουσαν, οποτε μαλλον δε θα επαιρνα κ εγω αν δε μου εδιναν

Εγώ έβαζα τις σερβιέτες maxi night τις απλές για περίοδο αλλά για 5-6 μέρες έβαζα δύο τη μια πάνω απ την άλλη. Μετα μειώθηκε το αίμα κ φορούσα μια. Ενα μήνα κράτησε το αίμα αλλά λιγοστευε σταδιακά. Το μεγάλο μυστικό με τα ράμματα είναι πολύ συχνό πλύσιμο, 4-5 φορές τη μέρα να ρίχνεις νερό. Κ Έτσι δεν έχεις ούτε φαγούρα ούτε ιδιαίτερη ενόχληση. (Εκτός του ότι δεν μπορείς εύκολα να κάτσεις τον πρώτο περίπου μήνα )

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, IoannaMas said:

Εγώ έβαζα τις σερβιέτες maxi night τις απλές για περίοδο αλλά για 5-6 μέρες έβαζα δύο τη μια πάνω απ την άλλη. Μετα μειώθηκε το αίμα κ φορούσα μια. Ενα μήνα κράτησε το αίμα αλλά λιγοστευε σταδιακά. Το μεγάλο μυστικό με τα ράμματα είναι πολύ συχνό πλύσιμο, 4-5 φορές τη μέρα να ρίχνεις νερό. Κ Έτσι δεν έχεις ούτε φαγούρα ούτε ιδιαίτερη ενόχληση. (Εκτός του ότι δεν μπορείς εύκολα να κάτσεις τον πρώτο περίπου μήνα )

Εγω ημουν απο καισαρικη κ εκανα περιποιηση ουλης κ αλλαγες θυμαμαι καθημερινα, ηταν σκεπασμενο για ενα διαστημα κ δε μ ενοχλουσαν οι ραφες κ παλι κ σερβιετες κ εγω φοραγα τις μεγαλες οχι ειδικες, δικιο εχεις ολα για να μας παιρνουν τα λεφτα τα εχουν κανει!

  • Μου αρέσει 1

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα απο τζαμπο μεγαλύτερο νούμερο εσώρουχα και απ το σούπερ μάρκετ σερβιέτες για ειδικές χρήσεις...δλδ λοχείας κτλ...και γω συμφωνώ με την Ιωάννα Καλύτερα να αλλάζουμε πιο συχνά μην έχουμε αλλα μετα...να νιώθουμε κ μεις πιο καθαρες κ ανετες...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπα για συνέχεια πλύσιμο μου το έχει πει μαία κ είχε πολύ δίκιο αλλά είναι για φτ. Για καισαρικές δεν γνωρίζω, νομίζω κιόλας δεν κάνει να πέφτει νερό στην τομή. Πάντως για τα ράμματα φτ έχετε το υπόψη όσες γεννησετε φυσιολογικά, οι ενοχλήσεις οφείλονται κυρίως στην απλυσια θέλει άφθονο νερό το σημείο.

  • Χαχα 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , IoannaMas είπε:

Αυτό που είπα για συνέχεια πλύσιμο μου το έχει πει μαία κ είχε πολύ δίκιο αλλά είναι για φτ. Για καισαρικές δεν γνωρίζω, νομίζω κιόλας δεν κάνει να πέφτει νερό στην τομή. Πάντως για τα ράμματα φτ έχετε το υπόψη όσες γεννησετε φυσιολογικά, οι ενοχλήσεις οφείλονται κυρίως στην απλυσια θέλει άφθονο νερό το σημείο.

Και στην καισαρική βάζουν αδιάβροχη γάζα οπότε μπορείς να κάνεις κανονικά μπάνιο χωρίς να υπάρχει κίνδυνος να βραχεί η τομή.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...