Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια !!! Εγώ σήμερα αποφάσισα να κάνω ένα δωρο στον εαυτό μου !!! Είμαι κομμωτήριο κ κάνω ανταύγειες !!! Ναι ναι να με δει ο μπαμπούλης μου όμορφη !!!! Χαχαχαχχ!!! Ο  άντρας μου έμεινε με τα παιδιά σπίτι !! Χθες ψώνισα κ πυζάμες και εσώρουχα κ πλέον είμαι έτοιμη για πλυσίματα κ για φτιάξιμο βαλίτσας δίκη μου κ του μπέμπη !!!  

  • Μου αρέσει 2

xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα ξεκίνησα να πλένω ρουχαλακια και έχω μια απορία , τα περισσότερα ρούχα βρεφικά λένε ότι πλένονται στους 40 αλλά να σας πω την αλήθεια μου φαίνεται πολύ χαμηλή θερμοκρασία και λέω να τα βάλω στο 60 , εσείς τι κάνετε με το θέμα? 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κ απο εμένα!!!

πως πατε ειστε καλα; Εγω ειχα 3 μερες ημικρανια σερι αλλα την ξεπερασα, ειχα θεμα γενικα αλλα στην εγκυμοσυνη με ειχε ξεχασει για καποιο διαστημα ευτυχως.

κ εγω εχω τωρα ενα σωρο πλυσιματα κ να φτιαξω κ βαλιτσα γτ αγχωθηκα καπως!

μπραβο @gtkt1311 να γινεις μοντελο να λαμπεις στο μπεμπουλη!!!

@Alzira εγω στους 60 τα πλενω ολα τα βρεφικα το ιδιο εκανα κ στη μικρη μ ασχετα που ελεγαν 40. Δεν ειναι οτι δεν αντεχουν αλλα για λογους καλης διατηρησης των υφασματων και οικολογιας βαζουν 40. Τωρα εννοειται οτι της μικρης τα πλενω στους 40 αλλα μεγαλωσε πια κ τα βαζω και στεγνωτηριο. Βεβαια το σιδερο τα εξουδετερωνει ολα, με 200 βαθμους κανενας μικροοργανισμος δεν την παλευει! Απλα τα γαλατα και τα κακα μετα στους 40 και με αρκαδι δεν εβγαιναν με τιποτα!


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα έβαλα στο 60 και μου φαίνεται πως μάζεψαν λίγο ή μπορεί από πριν να ήταν τόσο μικρά χαχα δεν ξέρω. Από το μαγαζί στο νεογέννητο μου φάνηκε το 40 πολύ λίγο φυσικά θα τα σιδερωσω μετά. Σκέφτομαι να αγοράσω στεγνωτηριο , σε έχει βολεψει για το μωρό ? Εδώ έχω θέμα γιατί μου τινάζουν οι από πάνω και κάποιοι καίνε ξύλα από τα σκουπίδια για θέρμανση οπότε βρωμάει όλη η γειτονιά καμένη μπογιά.


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alzira said:

Πάντως τα έβαλα στο 60 και μου φαίνεται πως μάζεψαν λίγο ή μπορεί από πριν να ήταν τόσο μικρά χαχα δεν ξέρω. Από το μαγαζί στο νεογέννητο μου φάνηκε το 40 πολύ λίγο φυσικά θα τα σιδερωσω μετά. Σκέφτομαι να αγοράσω στεγνωτηριο , σε έχει βολεψει για το μωρό ? Εδώ έχω θέμα γιατί μου τινάζουν οι από πάνω και κάποιοι καίνε ξύλα από τα σκουπίδια για θέρμανση οπότε βρωμάει όλη η γειτονιά καμένη μπογιά.

Το εχω λατρεψει το στεγνωτηριο γιατι ειχα προβλημα με τα τζακια μου μυριζαν τα ρουχα το χειμωνα κ το πηραμε περυσι. Της μικρης πλεον τα βαζω ολα εκει ρουχα εσωρουχα σεντονια πετσετες τα παντα κ δε σιδερωνω τπτ παρα μονο μπλουζακια η οτι εχει τσαλακωθει. Τωρα του μωρου θα τα σιδερωνα κ παλι γτ δεν ξερω αν πιανει τοσο υψηλες θερμοκρασιες δεν το χω ψαξει. Απλα να ξερεις οτι καποια παιδικα ρουχα «μπαινουν» στο σρργνωτηριο (κυριως τα ζαρα δεν ξερω γτ), κ οτι πρεπει να παρεις υψηλης ενεργειακης κλασης (α++ η α+++) που ειναι πιο ακριβα αλλα τα πιο οικονομικα με χαμηλη κλαση ας πουμε β ξοδευουν απειρο ρευμα.

εγω γενικα το προτινω σε οποιον το σκεφτεται, βεβαια ηθελα χρονια ενα οποτε ηταν το δωρο του αη βασιλη περυσι χαχα

Παντως τα ρουχαλακια ειναι οντως τοσο μικρα ειδικα αυτα που ειναι μεχρι 1 μηνα χεχε


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Ioanna2* είπε:

Το εχω λατρεψει το στεγνωτηριο γιατι ειχα προβλημα με τα τζακια μου μυριζαν τα ρουχα το χειμωνα κ το πηραμε περυσι. Της μικρης πλεον τα βαζω ολα εκει ρουχα εσωρουχα σεντονια πετσετες τα παντα κ δε σιδερωνω τπτ παρα μονο μπλουζακια η οτι εχει τσαλακωθει. Τωρα του μωρου θα τα σιδερωνα κ παλι γτ δεν ξερω αν πιανει τοσο υψηλες θερμοκρασιες δεν το χω ψαξει. Απλα να ξερεις οτι καποια παιδικα ρουχα «μπαινουν» στο σρργνωτηριο (κυριως τα ζαρα δεν ξερω γτ), κ οτι πρεπει να παρεις υψηλης ενεργειακης κλασης (α++ η α+++) που ειναι πιο ακριβα αλλα τα πιο οικονομικα με χαμηλη κλαση ας πουμε β ξοδευουν απειρο ρευμα.

εγω γενικα το προτινω σε οποιον το σκεφτεται, βεβαια ηθελα χρονια ενα οποτε ηταν το δωρο του αη βασιλη περυσι χαχα

Παντως τα ρουχαλακια ειναι οντως τοσο μικρα ειδικα αυτα που ειναι μεχρι 1 μηνα χεχε

Σκέφτομαι τι μας συμφέρει περισσότερο να πάρουμε ένα κάπως οικονομικό στεγνωτηριο και να βάζουμε μόνο του μωρού τα ρουχαλακια η κάτι που θα χρησιμοποιηθεί και πιο μακροχρόνια και για περισσότερα ρούχα. Για ένα α++ φεύγεις πολύ πάνω από 500 και είναι δύσκολοι καιροί :-( από την άλλη το χρειάζομαι οπότε είμαι σε δίλημμα (και περιμένω την black friday) μήπως και με βγάλει από αυτό . Σίγουρα δεν πιάνει 200 βαθμούς όπως το σίδερο οπότε μέχρι να χρονισει έχω μπόλικο σιδέρωμα όπως και να έχει. 

Εννοείς κάποια παιδικά δεν μπαίνουν? 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alzira είπε:

Σκέφτομαι τι μας συμφέρει περισσότερο να πάρουμε ένα κάπως οικονομικό στεγνωτηριο και να βάζουμε μόνο του μωρού τα ρουχαλακια η κάτι που θα χρησιμοποιηθεί και πιο μακροχρόνια και για περισσότερα ρούχα. Για ένα α++ φεύγεις πολύ πάνω από 500 και είναι δύσκολοι καιροί :-( από την άλλη το χρειάζομαι οπότε είμαι σε δίλημμα (και περιμένω την black friday) μήπως και με βγάλει από αυτό . Σίγουρα δεν πιάνει 200 βαθμούς όπως το σίδερο οπότε μέχρι να χρονισει έχω μπόλικο σιδέρωμα όπως και να έχει. 

Εννοείς κάποια παιδικά δεν μπαίνουν? 

Παρε ενα καλο που θα το χαρεις. Δε θα το μετανιωσεις. Εγω το χω καταευχαριστηθει ειναι μεγαλη ανεση.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!μακαρι να ειχα και εγω στεγνωτηριο .αλλα δεν πειραζει αντεχω και χωρις.το χειμωνα τα βαζω μεσα στο σπιτι οταν νυχτωνει γιατι εξω δεν στεγνωνουν ποτε και μαζευουν και απεξω υγρασια. οταν ειναι ανοικτη η θερμανση ολα μια χαρα αν δεν ειναι μαζευει υγρασια.Εδω εγω δεν εχω πλυντηριο πιατων και οταν το λεω με παιρνανε για ουφο.

καλημέρα! ούτε εγώ έχω στεγνωτηριο αλλα δεν βαριεσαι ....εδω δεν εχω πλυντηριο πιατων.

τα ρουχακια τα επλυνα στους 40 και μετα σιδερο.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!! Εμείς τώρα το πήραμε το στεγνωτήριο πριν 1 μήνα !! Είπαμε καλύτερα να στερείθουμε άλλα πράγματα αλλά θα πάρουμε στεγνωτήριο . Τα 2 παιδάκια μου πάνε παιδικό κ θέλουν συνέχεια ρούχα , δεν γινόταν αλλιώς κ τα περισσότερα πλέον δεν τους τα σιδερώνω . Ευκολία τρελή . Εννοείται κ πετσέτες πλέον κατευθείαν μάζεμα , τις βγάζει τόσο αφράτες !! Έμεις πήραμε της mielle που ειναι κλάσης A+ + , μας το άφησε σε καλύτερη τιμή στον Κωτσόβολο από αυτή που έλεγε . Τώρα τα μωρουδιακά θα τα σιδερώνω κανονικά γιατί δεν ξέρω αν πιάνει τόσο υψηλές θερμοκρασίες !!! 


xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

@ERIANTON μια εβδομάδα έχει που πήραμε πλυντήριο πιάτων ευτυχώς που ήρθαν μερικά δωράκια :-)

Α++ με πείσατε, νομιζω ότι αξίζει μπορεί στην αρχή να σιδερωνω αλλά ελπίζω στο μέλλον να βολευτώ. Ευχαριστώ για τις συμβουλές ! 

@gtkt1311 Στον Κωτσόβολο δέχονται παζάρια μου έκανε τρομερή εντύπωση αλλά και το πλυντήριο μας το έκαναν καλύτερη τιμή.. 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!!

9 hours ago, Alzira said:

Σκέφτομαι τι μας συμφέρει περισσότερο να πάρουμε ένα κάπως οικονομικό στεγνωτηριο και να βάζουμε μόνο του μωρού τα ρουχαλακια η κάτι που θα χρησιμοποιηθεί και πιο μακροχρόνια και για περισσότερα ρούχα. Για ένα α++ φεύγεις πολύ πάνω από 500 και είναι δύσκολοι καιροί :-( από την άλλη το χρειάζομαι οπότε είμαι σε δίλημμα (και περιμένω την black friday) μήπως και με βγάλει από αυτό . Σίγουρα δεν πιάνει 200 βαθμούς όπως το σίδερο οπότε μέχρι να χρονισει έχω μπόλικο σιδέρωμα όπως και να έχει. 

Εννοείς κάποια παιδικά δεν μπαίνουν? 

Κοιτα μαζευουν στο στεγνωτηριο καποια ρουχα εμενα μου μαζευουν τα μπλουζακια ζαρα της μικρης οποτε κ σταματησα να αγοραζω. Στα δικα μας δε μου μικρυνε σχεδον τπτ γτ ολα εχουν λιγο συνθετικο μεσα. Ειναι οντως τρελη ευκολια απλα αν ειναι παρε ενα καλο αλλιως καθολου, γτ μετα θα γλυκαθεις και θα το μετανιωσεις που δεν ειναι α++ θα καιει πολυ... lg εχω εγω Α++ 9kg. 

Επισης εμεις το παραγγειλαμε μεσω σκρουτζ απο το πιο φτηνο καταστημα κ μας ηρθε σπιτι

@ERIANTON καλα Ειρηνη μου εννοειται οτι μπορεις να ζησεις κ χωρις στεγνωτηριο! Ειναι εφευρεση σιγουρα αλλα οχι και απολυτως απαραιτητη. 

Απλα οταν το παρεις το αγαπας μετα χεχε


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εγώ όταν ζούσα εξωτερικό είχα στεγνωτηριο γιατί δεν είχαμε μπαλκόνι κ είναι αλήθεια ότι τα βγάζει πολύ μαλακά κ μοσχοβολανε. Τα φθείρει όμως κιόλας τα ρούχα να ξέρετε.

Έχω αρκετούς πόνους κ κάποιοι Είναι δυνατοί.   Ίσως έχω ήδη διαστολή όπως στην κόρη μου, είχε αρχίσει η διαστολή ένα μήνα πριν.Πρέπει να εξοπλιστω με πολύ κουράγιο. Εσείς πως νιώθετε;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , IoannaMas είπε:

Καλησπέρα! Εγώ όταν ζούσα εξωτερικό είχα στεγνωτηριο γιατί δεν είχαμε μπαλκόνι κ είναι αλήθεια ότι τα βγάζει πολύ μαλακά κ μοσχοβολανε. Τα φθείρει όμως κιόλας τα ρούχα να ξέρετε.

Έχω αρκετούς πόνους κ κάποιοι Είναι δυνατοί.   Ίσως έχω ήδη διαστολή όπως στην κόρη μου, είχε αρχίσει η διαστολή ένα μήνα πριν.Πρέπει να εξοπλιστω με πολύ κουράγιο. Εσείς πως νιώθετε;

Καλημερα. Εγω προσωπικα νιωθω σμπαραλια. Ποναω αναμεσα στα ποδια παρα πολυ ισχιο, προσαγωγοι; - δεν ξερω πως λεγεται - εδω και μερες με το ζορι περπαταω απ τον πονο, παω σαν πιγκουινος και δε θελω πια να σηκωθω απ' το κρεβατι. Και επιπλεον συνεχως εντονοι πονοι περιοδου παρολο που δεν κανω τιποτα ολη μερα. 


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Καλημερα. Εγω προσωπικα νιωθω σμπαραλια. Ποναω αναμεσα στα ποδια παρα πολυ ισχιο, προσαγωγοι; - δεν ξερω πως λεγεται - εδω και μερες με το ζορι περπαταω απ τον πονο, παω σαν πιγκουινος και δε θελω πια να σηκωθω απ' το κρεβατι. Και επιπλεον συνεχως εντονοι πονοι περιοδου παρολο που δεν κανω τιποτα ολη μερα. 

Ίσως έχεις διαστολή κ εσύ, ποτε θα σε δει από κάτω ο γιατρός; είναι πάντως πολυτέλεια να είσαι όλο στο κρεβάτι που δεν την εχεις στο δευτερο παιδί. Κ Εγώ όσο εύκολα ειμαι τους άλλους μήνες, τόσο δύσκολα είμαι στον 9ο. Να έχεις το νου μη βγάλεις αίμα από κάτω να καλέσεις τον γιατρό...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, IoannaMas είπε:

Ίσως έχεις διαστολή κ εσύ, ποτε θα σε δει από κάτω ο γιατρός; είναι πάντως πολυτέλεια να είσαι όλο στο κρεβάτι που δεν την εχεις στο δευτερο παιδί. Κ Εγώ όσο εύκολα ειμαι τους άλλους μήνες, τόσο δύσκολα είμαι στον 9ο. Να έχεις το νου μη βγάλεις αίμα από κάτω να καλέσεις τον γιατρό...

Μπα τα ειχα τα ιδια συμπτωματα και πριν μια βδομαδα που εκανα το ντοπλερ και δεν ειχα διαστολη. Λογικα μετα την 36η σε κοιταει ο γιατρος απο κατω ετσι δεν ειναι; Δεν ξερω και καθολου απ' αυτα τωρα τα μαθαινω.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...