Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια εγώ σήμερα έκανα το ντοπλερ η μπέμπα είναι 2200 ο πλακούντας είναι grade 1 και ο τράχηλος 32 χιλιοστά.ολα καλά μου είπε ο γιατρός!οι εξετάσεις αίματος έδειξαν χαμηλό σίδηρο αλλά ήταν λογικό γτ με την χολή το έχω σταματήσει εδώ και δύο.μηνες. @Marigula  να σου ζήσουν γερά και καλότυχα!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Αναστασία33 περαστικά!! Πρέπει να ταλαιπωρηθηκες πολύ.. Βαζε κρύες κομπρεσες κ προσπάθησε να ρίχνεις τον πυρετό με μπάνια κ ντεπον γιατί απ ότι ξέρω δεν κάνει να τον αφήνεις να ανεβαίνει πολύ. Φυλαξου όσο μπορείς περισσότερο για να περάσει!

  • Ευχαριστώ 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Να σου ζήσουν κοπέλα μου γερές κ τυχερές! Πολύ καλό βάρος νομίζω :))) Εσύ είσαι καλά, πως νιώθεις; Καλή ανάρρωση κ σε σένα!

Εγώ δεν είμαι καλά. Απο αλλού το περίμενα αλλού με βρήκε. 

Τα νεφρα δεν λειτουργούν. Από την καισαρικη κ μετά δεν έβγαλα ουρά. Ουτε. 20ml. Ήρθε ο γιατρός με γέμισε αντιβίωση κ τα σχετικά, με εχουν σε μηχανη που μέτρα ανα 15 λεπτα οξυγόνο, πίεση κ παλμούς. 

Ειχα δύσκολη καισαρικη, έκανα 3 φορες εμετό κατα την διάρκεια, μου έβαλαν 4 φορές οξυγόνο κ μια φορά σχεδόν να χάσω τις αισθήσεις μου. 

Τωρα είμαι με δυνατό παυσίπονο. Δεν πολυ πονω, τώρα που θα περάσει να δούμε. 

 

  • Λυπημένη/-ος 1

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ersikapa6 είπε:

Καλησπερα κορίτσια εγώ σήμερα έκανα το ντοπλερ η μπέμπα είναι 2200 ο πλακούντας είναι grade 1 και ο τράχηλος 32 χιλιοστά.ολα καλά μου είπε ο γιατρός!οι εξετάσεις αίματος έδειξαν χαμηλό σίδηρο αλλά ήταν λογικό γτ με την χολή το έχω σταματήσει εδώ και δύο.μηνες. @Marigula  να σου ζήσουν γερά και καλότυχα!!

σουπερ ειναι το εμβρακι σου!!συνεχισε ετσι Ερσουλα!

εκανες παλι εξεταση για την  χολη?

6 ώρες πρίν, Marigula είπε:

Εγώ δεν είμαι καλά. Απο αλλού το περίμενα αλλού με βρήκε. 

Τα νεφρα δεν λειτουργούν. Από την καισαρικη κ μετά δεν έβγαλα ουρά. Ουτε. 20ml. Ήρθε ο γιατρός με γέμισε αντιβίωση κ τα σχετικά, με εχουν σε μηχανη που μέτρα ανα 15 λεπτα οξυγόνο, πίεση κ παλμούς. 

Ειχα δύσκολη καισαρικη, έκανα 3 φορες εμετό κατα την διάρκεια, μου έβαλαν 4 φορές οξυγόνο κ μια φορά σχεδόν να χάσω τις αισθήσεις μου. 

Τωρα είμαι με δυνατό παυσίπονο. Δεν πολυ πονω, τώρα που θα περάσει να δούμε. 

 

Μαριγουλα μου γιατι τετοια ταλαιπωρία ρε κοριτσάκι?Γιατι συνεβη αυτο?υπηρχε πρόβλημα με τα νεφρα.Μακαρι να εισαι ηδη πολυ καλύτερα!!Περαστικα!!!


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια κ καλό μήνα!!!

@Marigula τι να πω περαστικα ευχομαι κ γρηγορα. Σε πειραξε η επισκληρηδειος κ στα εκανε ολα αυτα; Η δεν ξερουν;

@Ersikapa6 μια χαρά το μωράκι σ όλα καλά!!!

Ειρήνη μ το tickeraki σου το βλεπω κανονικα παντως!


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Marigula Να σου ζήσουν κοριτσάκι μου τα αγγελούδια σου να είναι γερά και καλότυχα!! Γιατι τέτοια ταλαιπωρία ? Από την επισκληρίδιο? τι να πω όλα να είναι περαστικά γρήγορα κ να παρεις τα κοριτσάκια σου να πάτε σπίτι.

Καλημέρα !!! Να σας ρωτήσω κατι ? Εχετε αρχίσει να νιώθετε πίεση χαμηλά? Εγώ αν περπατήσω 20 λεπτά νιώθω ότι θα μου πέσει το παιδί!! χθες πήγα supermarket και ήμουν αρκετή ώρα όρθια κ μετά γύρισα κ ένιωθα μια πίεση χαμηλά, λέω στην μάμα μου (που είχε έρθει να μας φέρει ταπεράκια - θείο δώρο :):):) !!!!!!! και να βοηθήσει με τις δουλείες) γεννάω σήμερα!!!!!


xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, gtkt1311 said:

@Marigula Να σου ζήσουν κοριτσάκι μου τα αγγελούδια σου να είναι γερά και καλότυχα!! Γιατι τέτοια ταλαιπωρία ? Από την επισκληρίδιο? τι να πω όλα να είναι περαστικά γρήγορα κ να παρεις τα κοριτσάκια σου να πάτε σπίτι.

Καλημέρα !!! Να σας ρωτήσω κατι ? Εχετε αρχίσει να νιώθετε πίεση χαμηλά? Εγώ αν περπατήσω 20 λεπτά νιώθω ότι θα μου πέσει το παιδί!! χθες πήγα supermarket και ήμουν αρκετή ώρα όρθια κ μετά γύρισα κ ένιωθα μια πίεση χαμηλά, λέω στην μάμα μου (που είχε έρθει να μας φέρει ταπεράκια - θείο δώρο :):):) !!!!!!! και να βοηθήσει με τις δουλείες) γεννάω σήμερα!!!!!

Κ εγω εχω πιεση χαμηλα κ ποναει η λεκανη μ λες κ θα φυγει οπως ειναι ολη μαζι οταν ειμαι ορθια η καθιστη πολλη ωρα! Νομιζω φυσιολογικο ειναι τελικα, αν κ στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν το ειχα


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν είμαι η μόνη δηλαδή που το νιώθει!! Στα άλλα 2 μου παιδιά δεν το είχα αυτό ουτε εγω !!! Η ορθοστασία με σκοτώνει, νιώθω ότι θα μου πέσει το παιδί από την πίεση , ευτυχώς χθες ήταν η μαμά μου έκανε μπάνιο τα παιδιά μου με τον άντρα μου μάζεψε και έτσι από τις 9 ξάπλωσα μέχρι το πρωί. Τώρα εδώ κ 1 εβδομάδα αρχίζω κ νιώθω έτσι.


xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω στην ορθοστασια το νιώθω.οχι πολυ εντονα αλλα η αισθηση δεν ειναι ευχαριστη.οταν κατσω περναει .περσσοτερο θεμα εχω με τα ποδια μου που περπατω και μετα απο λίγο κόβονται.δεν πανε ρουπι

σήμερα ειναι και το σεμιναριο της νουυριτσια "καθημερινες ανησυχιες μιας νεας μαμας".


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!πίεση χαμηλά νιώθω και εγώ αλλά εμένα η μπέμπα Δν θέλει να γυρίσει και χτες μου είπε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογική η πιεση και ειδικά στην ορθοστασία. @ERIANTON έκανα και για την χολή εξετασεις η γgt παραμένει λίγο αυξημένη αλλά Δν ανησυχεί τόσο ο γιατρός γτ τα υπόλοιπα ηπατικά είναι φυσιολογικά.ασε που η μπέμπα μου πατάει το συκώτι με το κεφάλι και το είδαμε χτες στο ντοπλερ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ersikapa6 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!πίεση χαμηλά νιώθω και εγώ αλλά εμένα η μπέμπα Δν θέλει να γυρίσει και χτες μου είπε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογική η πιεση και ειδικά στην ορθοστασία. @ERIANTON έκανα και για την χολή εξετασεις η γgt παραμένει λίγο αυξημένη αλλά Δν ανησυχεί τόσο ο γιατρός γτ τα υπόλοιπα ηπατικά είναι φυσιολογικά.ασε που η μπέμπα μου πατάει το συκώτι με το κεφάλι και το είδαμε χτες στο ντοπλερ!

αχ αυτα τα εμβρυακια οτι ναναι κανουν μεσα.αν δεν ειχαμε αμνιακο σακο  θα μας ξηλωναν τα γλυκουλια.ο δικος μου ολο το βραδυ δεν ησυχαζει και λενε τα ωραρια που υο νιωθουμε και κανει χαμουλη ετσι θα ειναι και εκτός.αν ειναι ετσι θα τον πιουμε χαχα.....

και δεν εννοω τον καφε. 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , ERIANTON είπε:

αχ αυτα τα εμβρυακια οτι ναναι κανουν μεσα.αν δεν ειχαμε αμνιακο σακο  θα μας ξηλωναν τα γλυκουλια.ο δικος μου ολο το βραδυ δεν ησυχαζει και λενε τα ωραρια που υο νιωθουμε και κανει χαμουλη ετσι θα ειναι και εκτός.αν ειναι ετσι θα τον πιουμε χαχα.....

και δεν εννοω τον καφε. 

Μην μου λες τετοια...και μενα η κυρια ολη μερα λιγο κούνιεται ισα ισα και το βράδυ δεκα δυο τέσσερις εφτα το πρωί σκάβει να βρει έξοδο


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...