Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

On 25/10/2017 at 3:00 ΜΜ, Marigula είπε:

Αγχωμένη είμαι Αναστασία μου!!! Χαρούμενη κυρίως αν με αφηναν στις 36 εβδομάδες!!!! Θα ήμουν πθο ηρεμη! 

Καλε μη φοβάσαι μια χαρά βάρος έχουν οι πιτσιρίκες !θα τις βάλουν στη θερμοκοιτηδα προληπτικά ίσα ίσα όμως για παρακολούθηση Όχι για κάποιο άλλο λόγο!με το καλό να έρθουν!

 

On 25/10/2017 at 5:19 ΜΜ, butterfly1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!! Γέννησαμε την Δευτέρα!Δόξα το Θεό όλα πήγαν καλά. Εγώ αναρρωνω αρκετά καλά αν και ψιλοποναω ακόμη εννοείται. Τα μωρακια μου γεννήθηκαν 2 κιλά ο ένας και 1970 κιλά ο άλλος και είναι στη θερμοκοιτιδα.Εχουν χάσει γύρω στα 300 γραμμάρια ο καθένας και από χτες βράδυ άρχισαν να τα σιτιζουν με ξένο γαλατάκι αφού εμένα δεν μου έχει κατέβει ακόμη αν και κάνω προσπάθειες με θηλαστρο και πιστεύω σε 1-2 μέρες να αρχίσουν να τρώνε και δικό μου. Το σημαντικό είναι ότι δεν είναι διασωληνομενα. Μας είπαν ότι μάλλον αν όλα είναι καλά θα μείνουν περίπου 4 βδομάδες ώστε να φτάσουν και καλά τις 36 βδομάδες. Αυτά τα πρώτα νέα μου! Μαριγούλα μην φοβάσαι τίποτα. Εσένα είναι πολύ πιο μεγάλες και όλα θα πάνε άψογα! Σας φιλώ!

Να σου ζήσουν!!γερές δυνατές ευτυχισμένες και μόνο για εμβόλια στους γιατρούς! !

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Αναστασία33 είπε:

Καλημερα κι απο μενα. Πωπω βρε κοριτσι μου με εσωσες θα εκανα την ενεση λαθος ωρα. Ουτε καν θυμομουν οτι αλλαζει η ωρα...

καλώς το το κορίτσι!δεν άλλαξε η ώρα στο κινητό αυτόματα? είναι κακό αν περάσει μια ώρα (στην προκειμένη μια ωρα νωρίτερα)?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ξεκινήσει τα γεννητουρια στην ομάδα για τα καλά και δεν μπορώ να το πιστέψω ! Καλημέρα και φιλιά σε όλες! Θα ετοιμάσω βαλίτσα από δευτέρα γιατί δεν εχω πολύ χρόνο νομιζω. Καλημέρα ! ! 

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

χαιρομαι που ειστε ολες καλα! @butterfly1986 να τα χαιρεσαι τα μωρακια σου ολα καλα ειναι πινουν κ το γαλατακι σου! Θα εισαι η σουπερ χαζομαμα!

αλλαγη ωρας κ ξυπνιες απο τις 6:30 το πρωι με τη μικρη μου, κατεστρωσα το ιδανικο σχεδιο για να μην την επηρεασει -την κοιμισα 11:30- αλλα τζιφος

  • Μου αρέσει 1

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

καλώς το το κορίτσι!δεν άλλαξε η ώρα στο κινητό αυτόματα? είναι κακό αν περάσει μια ώρα (στην προκειμένη μια ωρα νωρίτερα)?

Η ωρα στο κινητο αλλαξε και θα χτυπουσε παλι στις 10, αλλα θα ηταν σα να την εκανα στις 11. Μου εχει πει οχι τοσο μεγαλη διαφορα στην ωρα.

1 hour ago, Alzira είπε:

Έχουν ξεκινήσει τα γεννητουρια στην ομάδα για τα καλά και δεν μπορώ να το πιστέψω ! Καλημέρα και φιλιά σε όλες! Θα ετοιμάσω βαλίτσα από δευτέρα γιατί δεν εχω πολύ χρόνο νομιζω. Καλημέρα ! ! 

Κι εγω θα εντεινω τις προετοιμασιες αυτη την εβδομαδα γιατι στενευουν τα περιθωρια νομιζω :-P


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Alzira είπε:

Έχουν ξεκινήσει τα γεννητουρια στην ομάδα για τα καλά και δεν μπορώ να το πιστέψω ! Καλημέρα και φιλιά σε όλες! Θα ετοιμάσω βαλίτσα από δευτέρα γιατί δεν εχω πολύ χρόνο νομιζω. Καλημέρα ! ! 

γεια σου αλζιρακι!!!και εγω μπρος πισω ειμαι.να φτιάξω αλλά βαριέμαι.αν τυχει λαι έρθει πολυ  πριν την ωρα του θα την πατήσει.αν και στο ελενα τους εβαζαν δικα τους.βασικα φασκιομεμο μου το ειχαν φερει σαν ντολμαδακι.και η αλήθεια ειναι οτι ηταν πολυ βολικο στο να το πιανω.την παρασκεη εκανα και ενα το πρώτο σεμιναριο μητρικου θηλασμου.ρε παιδια ελεγε αλλα .... διαδικτυακό σεμιναρίο ελεγε οτι βοηθανε οι κρυες κομπρεσες στο στηθος και ελεγε να εχομε μαΖι μας σακουλακια αρακα και μα τα βάζουμε στο στήθος. το θυμαται καμια απο οσες το ειδατε στο σεμινάριο νουτριτσια?καλα οχι οτι θα εβαζα στο στηθος παγωμενο δακουλι αρακα και να παω απο πνευμονία

πρίν από 55 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Η ωρα στο κινητο αλλαξε και θα χτυπουσε παλι στις 10, αλλα θα ηταν σα να την εκανα στις 11. Μου εχει πει οχι τοσο μεγαλη διαφορα στην ωρα.

Κι εγω θα εντεινω τις προετοιμασιες αυτη την εβδομαδα γιατι στενευουν τα περιθωρια νομιζω :-P

σωστα δεν σκεφτηκα το ξυπνητήρι.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ERIANTON said:

γεια σου αλζιρακι!!!και εγω μπρος πισω ειμαι.να φτιάξω αλλά βαριέμαι.αν τυχει λαι έρθει πολυ  πριν την ωρα του θα την πατήσει.αν και στο ελενα τους εβαζαν δικα τους.βασικα φασκιομεμο μου το ειχαν φερει σαν ντολμαδακι.και η αλήθεια ειναι οτι ηταν πολυ βολικο στο να το πιανω.την παρασκεη εκανα και ενα το πρώτο σεμιναριο μητρικου θηλασμου.ρε παιδια ελεγε αλλα .... διαδικτυακό σεμιναρίο ελεγε οτι βοηθανε οι κρυες κομπρεσες στο στηθος και ελεγε να εχομε μαΖι μας σακουλακια αρακα και μα τα βάζουμε στο στήθος. το θυμαται καμια απο οσες το ειδατε στο σεμινάριο νουτριτσια?καλα οχι οτι θα εβαζα στο στηθος παγωμενο δακουλι αρακα και να παω απο πνευμονία

Και εγω δεν εχω ετοιμαστει ακομα ολο χαζευω αλλα εχω πλυνει τα νυχτικα μου κ τα σουτιεν προοδος! Κοιτα εγω οταν ειχα πρηστει πολυ στην αρχη, στο πρωτο, στο στηθος επειδη ηρθε ξαφνικα το γαλα κ ποναγα κ πετρωσε μου χαν πει χλιαρο νερο στο μπανιο κ τριψιμο να μαλακωνει. Κ επιανε. Τι να σου πω τωρα... οι κρυες κομπρεσες ειναι για τον πονο;


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , ERIANTON είπε:

γεια σου αλζιρακι!!!και εγω μπρος πισω ειμαι.να φτιάξω αλλά βαριέμαι.αν τυχει λαι έρθει πολυ  πριν την ωρα του θα την πατήσει.αν και στο ελενα τους εβαζαν δικα τους.βασικα φασκιομεμο μου το ειχαν φερει σαν ντολμαδακι.και η αλήθεια ειναι οτι ηταν πολυ βολικο στο να το πιανω.την παρασκεη εκανα και ενα το πρώτο σεμιναριο μητρικου θηλασμου.ρε παιδια ελεγε αλλα .... διαδικτυακό σεμιναρίο ελεγε οτι βοηθανε οι κρυες κομπρεσες στο στηθος και ελεγε να εχομε μαΖι μας σακουλακια αρακα και μα τα βάζουμε στο στήθος. το θυμαται καμια απο οσες το ειδατε στο σεμινάριο νουτριτσια?καλα οχι οτι θα εβαζα στο στηθος παγωμενο δακουλι αρακα και να παω απο πνευμονία

σωστα δεν σκεφτηκα το ξυπνητήρι.

Ειρηνη τις κρυες κομπρεσες στις ειπαν στο καινουριο σεμιναριο;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τις κρυες κομπρεσες της προτεινε στο youtube η Πατσουρου... και εγω αλλα πράγματα τα χω ετοιμα κ αλλα οχι ... απο συμπτώματα κ γω καθε μερα βαραινω μια,ποναω εδω κ μια εκει μετα περνάνε με πιανει καουρα ξανα επανήλθα κ στους πρώτους μήνες με πιάνουν οι μαυρες μ στα καλα καθουμενα ...τι να πω... πλέον εμαθα κ δεν τρομάζω... η μπέμπα ευτυχώς δηλώνει την παρουσία της συνεχως κ ετσι παρηγορουμε...


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Γεια κ από μας! Εγώ δεν ξέρω κάτι για κρύες κομπρεσες, μόνο για ζεστές.. Άλλα θα προτιμήσω τις ζεστές! Κ Εγώ τα βασικά εχω στη βαλίτσα , μου χει κάτσει ότι 3 βδομαδουλες ακόμα θα τις φάμε σίγουρα κ έτσι δεν αγχώνομαι. Κ μου χει κάτσει επίσης ότι πάλι με πρόκληση θα μπω άρα την κινηματογραφική γέννα να τρέχουμε με το αυτοκίνητο για το μαιευτήριο μάλλον δεν θα τη ζήσω ποτε χαχαχα

Ρε παιδιά έχουμε νέα από @Dwroulita85 ; πολύ καιρό έχει να μπει...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μόλις μιλησα με την Δωρα!!! Τις ειπα οτι ολες ρωταμε κτλ και μου είπε πως ο μπέμπης παει πολυ καλα κ πως δεν ξέρει ποτε θα βγουν ακομα αλλα ολα καλα !!!μου ειπε να σας στείλω φιλια!

  • Μου αρέσει 4

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι! Οσο το επιτρέπει ο καιρός κάθε Κυριακή είμαστε έξω, πικ νικ, στο βουνό, στη θάλασσα. Χθες πήγαμε παιδικό θέατρο τον Θ. και περνάω όσο το δυνατόν περισσότερο χρόνο μαζί του. Μιλήσαμε κ για τα πρακτικά, για τις μέρες του μαιευτηρίου που θα μείνουμε χωριστά (δεν έχει συμβεί 3,5 χρόνια τώρα...)

Βαλίτσα....κι εγώ λίγο "από Δευτέρα δίαιτα" το πάω... Μίλησα με τη μαία του γιατρού που θα είναι μαζί μου και θα τη συναντήσω μες στη βδομάδα για καφέ κ τοκετοκουβεντες... 

Η κατακράτηση ειναι αξιοθαύμαστη! Μολις φαω κατι που δεν εχω μαγειρέψει εγω επομένως δεν ελέγχω το αλάτι...φουσκωνω! Χέρια - πόδια -πρόσωπο. Σχεδόν καθημερινά πίνω χυμούς με διάφορες αηδίες εκτός απο φρούτα, όπως αγγούρι, σελερι κ μαϊντανό,που ευτυχώς δρουν άμεσα.

Ο μικρός αναισχυντα κλωτσάει το διάφραγμά μου κ δε μου φτάνει η αναπνοή... Όλα αυτά τα ωραία...χώρια οτι φοβάμαι ολο κ περισσότερο την ιδέα να γεννήσω με πρόκληση. Και ρε παιδι μου, δεν κάθομαι στιγμή, ευτυχώς ή δυστυχώς, ολο περπατάω. Μολις μπω 37η εβδομάδα θα ξεκινήσω χουρμάδες κ πιο εντατικό σεξ :-P Δε μπορεί κααααατι θα πετύχει! 

  • Χαχα 3

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , gaidaki είπε:

Καλό μεσημέρι! Οσο το επιτρέπει ο καιρός κάθε Κυριακή είμαστε έξω, πικ νικ, στο βουνό, στη θάλασσα. Χθες πήγαμε παιδικό θέατρο τον Θ. και περνάω όσο το δυνατόν περισσότερο χρόνο μαζί του. Μιλήσαμε κ για τα πρακτικά, για τις μέρες του μαιευτηρίου που θα μείνουμε χωριστά (δεν έχει συμβεί 3,5 χρόνια τώρα...)

Βαλίτσα....κι εγώ λίγο "από Δευτέρα δίαιτα" το πάω... Μίλησα με τη μαία του γιατρού που θα είναι μαζί μου και θα τη συναντήσω μες στη βδομάδα για καφέ κ τοκετοκουβεντες... 

Η κατακράτηση ειναι αξιοθαύμαστη! Μολις φαω κατι που δεν εχω μαγειρέψει εγω επομένως δεν ελέγχω το αλάτι...φουσκωνω! Χέρια - πόδια -πρόσωπο. Σχεδόν καθημερινά πίνω χυμούς με διάφορες αηδίες εκτός απο φρούτα, όπως αγγούρι, σελερι κ μαϊντανό,που ευτυχώς δρουν άμεσα.

Ο μικρός αναισχυντα κλωτσάει το διάφραγμά μου κ δε μου φτάνει η αναπνοή... Όλα αυτά τα ωραία...χώρια οτι φοβάμαι ολο κ περισσότερο την ιδέα να γεννήσω με πρόκληση. Και ρε παιδι μου, δεν κάθομαι στιγμή, ευτυχώς ή δυστυχώς, ολο περπατάω. Μολις μπω 37η εβδομάδα θα ξεκινήσω χουρμάδες κ πιο εντατικό σεξ :-P Δε μπορεί κααααατι θα πετύχει! 

Αααα σεξξξξ;;!!!!!! :-D Μια χαρα σε βρίσκω! !!! Εγώ είμαι 33η εβδομάδα,την προηγούμενη πήγαμε για ντοπλερ,ο μικρός είναι περίπου 1800 και έχω αμνιακο στα υψηλότερα φυσιολογικα επίπεδα... Μου είπε δεν είναι κάτι κακό απλά μπορεί να σπάσουν τα νερά πιο εύκολα και ίσως πιο γρήγορα... Επίσης η θέση είναι ισχιακη αν και με κ.τ θα γεννούσα  έτσι κι αλλιώς. ... Κατά τα άλλα δουλεύω ακόμα και η κοιλιά μου φουσκωσε αποτομά αφού μέχρι τον 7ο ήμουν σαν 3 μηνων... ΚΑΙ περιμένω ωωωω. ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Ειρηνη τις κρυες κομπρεσες στις ειπαν στο καινουριο σεμιναριο;

τα ειχε πεθ στο διαδικτιακο.δεν το ειχες δει; τωρα η κοπελα που είχα παει στου δήμου είπε σε καμία περίπτωση κρυα κομπρεσα.

5 ώρες πρίν, Ioanna2* είπε:

Και εγω δεν εχω ετοιμαστει ακομα ολο χαζευω αλλα εχω πλυνει τα νυχτικα μου κ τα σουτιεν προοδος! Κοιτα εγω οταν ειχα πρηστει πολυ στην αρχη, στο πρωτο, στο στηθος επειδη ηρθε ξαφνικα το γαλα κ ποναγα κ πετρωσε μου χαν πει χλιαρο νερο στο μπανιο κ τριψιμο να μαλακωνει. Κ επιανε. Τι να σου πω τωρα... οι κρυες κομπρεσες ειναι για τον πονο;

για αποσυμφόρηση οταν πριζεται και έχει πολυ γαλα.

5 ώρες πρίν, Eutuxia25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τις κρυες κομπρεσες της προτεινε στο youtube η Πατσουρου... και εγω αλλα πράγματα τα χω ετοιμα κ αλλα οχι ... απο συμπτώματα κ γω καθε μερα βαραινω μια,ποναω εδω κ μια εκει μετα περνάνε με πιανει καουρα ξανα επανήλθα κ στους πρώτους μήνες με πιάνουν οι μαυρες μ στα καλα καθουμενα ...τι να πω... πλέον εμαθα κ δεν τρομάζω... η μπέμπα ευτυχώς δηλώνει την παρουσία της συνεχως κ ετσι παρηγορουμε...

α ναιιιιι εχεις δικιο .νομιζα οτι τα ειχε πει απο την νουτριτσια.μπραβο ρε Ευτυχουλα.

Οντως αυτο που δείχνουν παρουσια τους συχνα πυκνα και εμενα με ηρεμεί εκτος του οτι με τρανταζεθ ο εγκελαδος.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...