Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Ντάξει όμως είναι απαράδεκτο σε "πολιτισμένη" χώρα εν έτει 2017 να σου αφήσουν το παιδί να πεθάνει γιατί δεν το έβαλαν για 1-2  24ώρα στο οξυγόνο. Κ αυτά τα λάθη δεν συγχωρούνται, αν είσαι τόσο άχρηστος μη γίνεις γιατρος στην τελική για να μη χρειαστεί να παίζεις ανάμεσα στη ζωή κ στο θάνατο... 

Ναι θα τον ξαναμετρησουν την Παρασκευή. Αλλά για να δούμε κ αν τελικά θα φύγουμε σήμερα, ακόμα είμαστε στην αναμονή για αποτέλεσμα τα εξετάσεων..

@Eutuxia25δεν το έχεις σπίτι το κοριτσάκι σου; εσύ είσαι σπίτι;

Βγήκα την Δευτέρα εχοντας το Νοσοκομειακό θήλαστρο σπιτι αφου η μπέμπα απ την Τετάρτη το βράδυ που γεννήθηκε δεν έβγαινε απ το οξυγόνο...χθες πηγα να την δω με μιση καρδιά φοβόμουν τι θα μ πουν...και ειχε βελτιώθει βγάλανε την μασκα οξυγόνου απο 15ml πηγε 25 και αποκορύφωμα μου την έδωσαν να θηλάσει.. ηπιε λιγο και μετα την ταισα αυτο που ειχα τραβήξει με το θήλαστρο...απο σήμερα θα πηγαίνω πρωί απόγευμα και μολις περάσει στο δίπλα δωμάτιο που απλα την παρακολουθουν θα κάθομαι οσες ώρες αντέχω να μαθει να τρώει κτλ να μαθω κ γω πως να την φροντιζω και μετα θα ρθει σπιτι...σε ποσες μερες δεν λενε γτ ειναι αναλόγως το παιδι

  • Μου αρέσει 4

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, IoannaMas είπε:

Εμένα γεννήθηκε νύχτα.. Κανονικά λέει το χνούδι που έχει πάνω του πρέπει να μένει για ένα 24ωρο γιατί λειτουργεί στο να ρυθμίζεται η θερμοκρασία του για να μην είναι απότομη αλλαγή από την κοιλιά στο περιβάλλον. Ίσως κ να είναι μύθος κ να είναι λάθος μου αλλά κ πάλι τι θα πάθαινε να έκανε μπάνιο την επόμενη μέρα; ας πούμε ότι δεν ήθελα να κρυώσει εφόσον λίγες ώρες πριν είχε γεννήθηκε που πρόλαβε κ βρωμιστηκε!

Δεν ειναι λαθος το ειχα ακουσει πρωτη φορα σε συνεντευξη γυναικολογου απο ιασω. Κι εγω δεν το ηξερα. Ελεγε λοιπον ενα 24ωρο χωρις μπανιο το μωρο μονο το σκουπιζουν.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Βγήκα την Δευτέρα εχοντας το Νοσοκομειακό θήλαστρο σπιτι αφου η μπέμπα απ την Τετάρτη το βράδυ που γεννήθηκε δεν έβγαινε απ το οξυγόνο...χθες πηγα να την δω με μιση καρδιά φοβόμουν τι θα μ πουν...και ειχε βελτιώθει βγάλανε την μασκα οξυγόνου απο 15ml πηγε 25 και αποκορύφωμα μου την έδωσαν να θηλάσει.. ηπιε λιγο και μετα την ταισα αυτο που ειχα τραβήξει με το θήλαστρο...απο σήμερα θα πηγαίνω πρωί απόγευμα και μολις περάσει στο δίπλα δωμάτιο που απλα την παρακολουθουν θα κάθομαι οσες ώρες αντέχω να μαθει να τρώει κτλ να μαθω κ γω πως να την φροντιζω και μετα θα ρθει σπιτι...σε ποσες μερες δεν λενε γτ ειναι αναλόγως το παιδι

Δύσκολα ακούγονται αλλα σύντομα θα περάσει! Σου δάνεισε δωρεάν νοσοκομειακό θήλαστρο το αττικό;; από την καισαρική αναρρωσες; Εγώ πάντως ακόμα πονάω κ φοβάμαι πολύ τι κινήσεις κάνω μην τυχόν τραβηχτεί η τομη. Είμαι κ φοβητσιαρα τρομάρα μου.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , IoannaMas είπε:

Δύσκολα ακούγονται αλλα σύντομα θα περάσει! Σου δάνεισε δωρεάν νοσοκομειακό θήλαστρο το αττικό;; από την καισαρική αναρρωσες; Εγώ πάντως ακόμα πονάω κ φοβάμαι πολύ τι κινήσεις κάνω μην τυχόν τραβηχτεί η τομη. Είμαι κ φοβητσιαρα τρομάρα μου.

Οχιιι πηγε ο άντρας μου ζωγράφου που έχει να νοικιάσεις...2.20€την μερα συν 27τα εξαρτήματα μπιμπερό χοανη κτλ και 15€με έκπτωση τα σακουλάκια που βαζω το γαλα...Φυσικά και πονάει η τομη ενω οδηγουσα τωρα θα πηγαίνω με ταξι το πρωι ...και η κοιλιά μ ποναει ...και η γιατρός μου είπε οτι για μήνες θα ναι μουδιασμένο το σημείο...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@IoannaMas ΙΩαννα τι να πω πρΑγματικα.... να τ αφησεις ολα πισω σ συντομα και να τα ξεχασεις γρηγορα ευχομαι γτ σε κανανε να χαλαστεις σε μια πολυ ομορφη στιγμη.... Δεν ξερω αν φταιει το οτι ειναι δημοσιο η απλα καποιες φορες οι ανθρωποι δεν αντιλαμβανονται τη σημαντικοτητα και ευαισθησια της δουλειας τους... Σημασια εχει που ειστε καλα και οι 2 κ την καισαρικη θα την ξεπερασεις σε λιγο καιρο... Μη φοβασαι δεν παθαινει η ουλη τπτ απλα τραβαει λιγακι.

@Eutuxia25 Μπραβο μωρε στο μωρουλι ειδες ποσο καλα παει!!!! Το προσεχουν κ αυτοι κ εσυ οποτε θα δυναμωσει γρηγορα γρηγορα!!!!

  • Μου αρέσει 1

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου το πρώτο καιρό πονάει αρκετά με ντεπον ηρεμεις λίγο.όταν πήγαινα τουαλέτα φοβόμουν να κάτσω με τραβούσε η ουλη.Για να μπω στο αμάξι και σε κάθε λακουβα υπέφερα. Αλλά μόλις πήγα σπίτι εβαλα κατευθείαν πλυντήριο μαγείρεψα και πήγαμε σουπερ μάρκετ.το πιο δύσκολο ήταν να σηκωθώ από το κρεβάτι. Σε μια βδομάδα είναι πολύ καλύτερα. Σε ένα μήνα θα πετάς. Όσο για τον πόνο στην κοιλιά είναι η μήτρα εμένα πονούσε για 3 μήνες ο άντρας μου δεν μπορούσε να με αγκαλιάσει.πονούσα πολύ.Τώρα νιώθω ένα μούδιασμα στο σημείο της ουλης και νιώθω άβολα όταν βάζω φόρμα και με ακουμπάει εκεί.γι αυτό την ανεβάζω πιο ψηλα

  • Μου αρέσει 2

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα ! Σήμερα είχα ακόμη πιο πολλά υγρά και πήγα στο νοσοκομείο , τελικά με κράτησαν εκεί για να δουν αν είναι αμνιακό , μάλλον δεν είναι οπότε μάλλον θα βγω αυριο αλλά σε γενικές γραμμές ταλαιπωρουμαι , το χειρότερο από όλα είναι ότι έχουν φέρει μια άρρωστη στο παραδίπλα κρεβάτι και φοβάμαι ότι θα κολλήσω :-(


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Alzira είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Σήμερα είχα ακόμη πιο πολλά υγρά και πήγα στο νοσοκομείο , τελικά με κράτησαν εκεί για να δουν αν είναι αμνιακό , μάλλον δεν είναι οπότε μάλλον θα βγω αυριο αλλά σε γενικές γραμμές ταλαιπωρουμαι , το χειρότερο από όλα είναι ότι έχουν φέρει μια άρρωστη στο παραδίπλα κρεβάτι και φοβάμαι ότι θα κολλήσω :-(

Ωχ ρε κοριτσι τι σου βαλανε την αρρωστη διπλα σε εγκυο γυναικα ελεος πια... σε ποιο νοσοκομειο εισαι; Σου ειπαν τι αλλο μπορει να ειναι αν δεν ειναι αμνιακα; Ηταν εντελως διαφανη;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Alzira είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Σήμερα είχα ακόμη πιο πολλά υγρά και πήγα στο νοσοκομείο , τελικά με κράτησαν εκεί για να δουν αν είναι αμνιακό , μάλλον δεν είναι οπότε μάλλον θα βγω αυριο αλλά σε γενικές γραμμές ταλαιπωρουμαι , το χειρότερο από όλα είναι ότι έχουν φέρει μια άρρωστη στο παραδίπλα κρεβάτι και φοβάμαι ότι θα κολλήσω :-(

γιατί ταλαιπωρεισαι?εχεις πονους?ποτε θα ξερουν σιγουρα αν ειναι αμνιακα  ή οχι?σου εκαναν και καλλιεργεια κολπικου μην τυχον ειναι μυκητες ή κατι αλλο?η αρρωστη ειναι και εκεινη εγκυος?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αύριο το πρωί θα μου πουν σίγουρα και θα βγουν και τα υπόλοιπα αποτελέσματα εξετάσεων ! Μου πήραν νομίζω δείγμα για να τα δουν όλα. Μου κάναν υπέρηχο και καρδιοτοκογραφημα νομίζω ότι θα με διώξουν αύριο . Η άρρωστη είναι 6 μηνών έγκυος και δεν μπορούν να βρουν τι έχει , εγώ και η 3 η κοπέλα στο δωμάτιο έχουμε φρικαρει. 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alzira είπε:

Αύριο το πρωί θα μου πουν σίγουρα και θα βγουν και τα υπόλοιπα αποτελέσματα εξετάσεων ! Μου πήραν νομίζω δείγμα για να τα δουν όλα. Μου κάναν υπέρηχο και καρδιοτοκογραφημα νομίζω ότι θα με διώξουν αύριο . Η άρρωστη είναι 6 μηνών έγκυος και δεν μπορούν να βρουν τι έχει , εγώ και η 3 η κοπέλα στο δωμάτιο έχουμε φρικαρει. 

καλα αποτελεσματα λοιπον!!!μα γιατι δεν ειπατε κατι να μην ειστε στο ιδιο δωμάτιο? πακέτο!


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Alzira είπε:

Είπαμε πως δεν είπαμε αλλά δεν έχει λέει δωμάτιο για να την βάλουν μονή της, ελπίζω μόνο να μην κολλήσουμε τίποτα και να φύγω αυριο . 

Σε ποιο νοσοκομειο εισαι κοριτσι;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...