Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

@ERIANTON κ εγώ έχω πονάκια περιόδου έντονα από την 28η εβδομάδα αλλά ο γιατρός μου έχει δώσει κ μαγνήσιο κ utrogestan για τον τράχηλο . Επίσης έπαιρνα κ χάπια για τις συσπάσεις για 4 εβδομάδες τώρα τα έκοψα . Εσυ δεν παίρνεις τίποτα ;;


xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , gtkt1311 είπε:

@ERIANTON κ εγώ έχω πονάκια περιόδου έντονα από την 28η εβδομάδα αλλά ο γιατρός μου έχει δώσει κ μαγνήσιο κ utrogestan για τον τράχηλο . Επίσης έπαιρνα κ χάπια για τις συσπάσεις για 4 εβδομάδες τώρα τα έκοψα . Εσυ δεν παίρνεις τίποτα ;;

πινω μαγνήσιο.δεν του εχω πει τιποτα για πονους.περα απο την τελευταία φορά που μου ειπε δεν ειναι τίποτα.και μου ειπε οτι οταν θα με πιασουν οι πονοι θα το καυαλαβω.θα μου μιλαει λεει ο άντρας μου και εγω θα τον βριζω,χαχα

  • Χαχα 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

 

 

 

θα περάσει ... τα περασαμε και εμεις και ειχαμε πεσει πολυ ψυχολογικα.Εμας περιεργος μας τον εδωσαν με 13,5 ικτερο και μας είπαν να ξαναπάμε την επομενη και ειχε παει 18 + .εσας σας τον εδωσαν με τοσο ανεβασμενο?τι να πεις μαλλον εχουν αλλαξει τακτικη.

Και σε μας είχε πέσει όταν τον πήραμε αλλά όταν μετά πήγαμε για μέτρηση είχε ανέβει πάλι :/

7 ώρες πρίν, gtkt1311 είπε:

@IoannaMas κράτα γερά !! Όλα θα φτιάξουν !!! Δεν μπορείς να πηγαίνεις κ εσυ να τον θηλάζεις ;;; Έτσι έκανα στην μικρή μου 2 μέρες που έμεινε λάμπα . Πήγαινα 3 φορές την ημέρα . 

Ευχαριστώ! Αυτο έκανα την πρώτη φορά που νοσηλεύτηκε γιατί ήμουν στο νοσοκομείο μαζί του. Οι θηλασμοι όμως είναι μια παρωδία , είναι κάθε 3 ώρες κ τα μωρά είναι κατά 90% ήδη φαγωμένα με ξένο γάλα. Τα μπουκωνουν συνεχώς απ ότι είδα για να μην κλαίνε. Κ μετά πως να ταΐσεις φαγωμενο μωρό που απλά κοιμάται; κ εκτός αυτού μένω κ πολύ μακριά κ μέχρι να φτάσω υποφέρω από τις λακκούβες στο δρόμο. Έτσι αποφάσισα απλά να αντλώ γάλα κ να το πάνε οι δικοί μου κ εγώ να πηγαίνω στο επισκεπτήριο.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ioanna2* είπε:

 

@IoannaMas ευχομαι περαστικα κ στους 2 σας σιγουρα θα τα θυμασαι σα μια μακρινη κακη αναμνηση σε λιγο καιρο.. καλα εκανες κ το αφησες ελενα ασε τι να ρισκαρεις τωρα στ αλλο ουτε να το προτιναν καν απαπαπα

Άσε τι κεραμιδα Μου ρθε κ μ αυτό, λέω "αυτό τώρα τι μου το λέτε, αν τελικά κολλήσει σταφυλοκκοκο να μου πείτε μετά ότι πήρα εγώ την ευθύνη;" απορώ μόνο που βάζουν μωρά με ικτερο δίπλα σε σταφυλοκκοκο. Με καθησυχασαν κιόλας Ότι αν κρατάμε συνθήκες υγιεινής δεν κολλάει. Σιγουραααα

@ERIANTON παράβολο κόβεις πληρώνεις 13 ευρώ κάτι, κ πας πάνω κ κάνεις Δεν σε ρωτάνε κάτι άλλο ούτε ραντεβού θέλουν. Αν σε ρωτήσουν πες ο γιατρός μου μ έστειλε...

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 57 λεπτά , Alzira είπε:

@ERIANTON περνά μια βόλτα από το νοσοκομείο πες τους τι νιώθεις και θα σου κάνουν μην ανησυχείς ! 

πηρα τηλέφωνο τον γιατρο τελικα και μου ειπε να οαω απο το νοσοκομείο και απο κει θα τον παρουν και απο και θα τους   πει τι θα κανω.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ERIANTON said:

πινω μαγνήσιο.δεν του εχω πει τιποτα για πονους.περα απο την τελευταία φορά που μου ειπε δεν ειναι τίποτα.και μου ειπε οτι οταν θα με πιασουν οι πονοι θα το καυαλαβω.θα μου μιλαει λεει ο άντρας μου και εγω θα τον βριζω,χαχα

Καλη η ατακα του γιατρου χαχα! Πηγες τελικα; Να πας να σου φυγει η εννοια.

@IoannaMas τι να πω μωρε τα βαζουν ολα μαζι αρρωστα κ υγειη μωρα τι να πω πραγματικα... τελοσπαντων ας του πεσει ο ικτερος κ μετα τον μπουκωνεις στο δικο σ γαλα.

@Ani ani εγω εχω το foppapedreti myo τριπλετα γενικα με εχει βολεψει δεν το βλεπεις συχνα ειναι λιγο ντιζαινατο κ καλα εχει το στρογγυλο χερουλι τυπου στοκε βολευει αν θες να το οδηγεις μ ενα χερι αλλα οχι τοσο για ψωνια. Αυτο που δε με βολευει τωρα ειναι οτι δεν παιρνει τρειλερ απο πισω για τη μικρη μου να στεκεται ορθια... αλλα οταν το πηρα δεν κοιταζα τετοια προφανως!!! Τωρα ολες οι τριπλετες εχουν προδιαγραφες για βρεφη, το θεμα ειναι το βαρος τους αν χωραει στ αμαξι (πολυ βασικο το τεσταρεις στο μαγαζι) κ αν σε βολευει ο σχεδιασμος του. Βεβαια στην πραξη τα διαπιστωνεις τα περισσοτερα!

  • Μου αρέσει 2

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!!! Το βραδυ παλι πονοι στην κοιλιτσα μαλλον επειδη κουνιεται μεσα το μωρο δεν ξερω το εχει καποια αλλη; Γυρνουσα στο πλαι που μου εχει πει και πονουσε ολη η κοιλια και ναααα φοβος εγω γιατι δε θελω να μου τυχει κατι μες στο βραδυ να μην ειμαι και σιγουρη και να τους ξεσηκωσω ολους.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Καλημερα σε ολες!!! Το βραδυ παλι πονοι στην κοιλιτσα μαλλον επειδη κουνιεται μεσα το μωρο δεν ξερω το εχει καποια αλλη; Γυρνουσα στο πλαι που μου εχει πει και πονουσε ολη η κοιλια και ναααα φοβος εγω γιατι δε θελω να μου τυχει κατι μες στο βραδυ να μην ειμαι και σιγουρη και να τους ξεσηκωσω ολους.

και εγω  τον πονο μου λεω.και αυτο συζηταμε ...θα παω σε λιγο να μου φυγει εγνοια ή να μου ερθει.ελπιζω να μην με καταχερισει κανενας .και οπως λεει και το ανεκδοτο με το απεριτιφ.... δεν ξερω λεει τι ειναι  καλου κακου  πλυνε και τον κωλο σου .χαχα

  • Χαχα 3

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Αναστασία33 said:

Καλημερα σε ολες!!! Το βραδυ παλι πονοι στην κοιλιτσα μαλλον επειδη κουνιεται μεσα το μωρο δεν ξερω το εχει καποια αλλη; Γυρνουσα στο πλαι που μου εχει πει και πονουσε ολη η κοιλια και ναααα φοβος εγω γιατι δε θελω να μου τυχει κατι μες στο βραδυ να μην ειμαι και σιγουρη και να τους ξεσηκωσω ολους.

Κ εγω οταν γυριζω στο πλαι καποιες φορες ποναω η παθαινω συσπαση

@ERIANTON καλα αποτελεσματα! Περιμενουμε νεα

  • Μου αρέσει 1

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! 

Να σου ζήσει @Ersikapa6 ! Καλή ανάρρωση!

Εγώ δεν έχω πολύ καλά νέα απο το κολπικό υγρό. Εχω μικρόβιο και παίρνω αντιβίωση. Θα σας γραψω νεα, αν τα καταφέρω, γιατι το κινητό μου εχει τρελαθεί απο το πρωιαυτοκίνητο. Το παω στο....γιατρο του! 

@ERIANTON ψοφαω που ανέφερες το ανέκδοτο! Το λέγαμε με την @Anastasia !

  • Χαχα 2

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 24/11/2017 at 5:33 ΠΜ, Ersikapa6 είπε:

Καλημερα κορίτσια!!την Τετάρτη σπασανε τα νερά και γέννησα!!η μπέμπα μου γεννήθηκε 2800 και είναι μια χαρά!!έχουμε αρχίσει και τον θηλασμό αλλά είναι λαίμαργη και με ματώνει!εύχομαι σε όλες σας με ένα πόνο! καισαρική κάναμε και ευτυχώς από πόνους πάω πολύ καλα βέβαια μου βάζουν συνέχεια παυσίπονα!

Πολλά πολλά συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!!να χαίρεσαι τη μπεμπουλινα σου και να την δεις όπως επιθυμείς!!!!αχ ρε κορίτσια τι όμορφη περίοδος είναι αυτή!κάθε λίγο και λιγάκι μια νέα ζωουλα έρχεται στον κόσμο!!!! :) Με το καλό και οι υπόλοιπες!!

  • Μου αρέσει 3

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

ηρθα ολα καλα ηταν παρολο που εξακολουθω να ποναω χαμηλα .εκανα και γενικη ουρων μην τυχον ηταν λεει ουρολοιμωξη.καθαρη...το μωρο τεραστιο 3480.και μεγαλο κεφαλι λεει δηλαδη ποσο μεγαλο λεωω και γελαγε .το βαρος αντιστοιχεί σε 39 εβδομαδες και το κεφαλι σε 40.ελικοδρομιο το βλεπω .και παντα κοροιδευα αυτο το ανεκδοτο που ελεγε "μαμα εχω μεγαλο κεφαλι"?"οχι παιδι μου κοιμησου "αχχχχχχ.τελικα καλα που εκανα και το ξεκαθαρισμα απο κατω γιατι με εψαξε η κοπελιτσα.μα τι ωραια δαχτυλα????ευτυχως που οι γυναικες δεν ειναι ατσουμπαλες.κλειστος ο τραχηλος.αυτα.και τελικα δεν πληρωσα το νστ,χαχα.μονο την γενικη ουρων .ευτυχως ολα καλα αλλα μου ειπε οτι και αυριο μπορει να γεννησω και σε μια εβδομαδα.ααα η πιεση παλι οτι να ναι 15  με 10 .14με 9.αυτα...

3 ώρες πρίν, gaidaki είπε:

Καλημέρα! 

Να σου ζήσει @Ersikapa6 ! Καλή ανάρρωση!

Εγώ δεν έχω πολύ καλά νέα απο το κολπικό υγρό. Εχω μικρόβιο και παίρνω αντιβίωση. Θα σας γραψω νεα, αν τα καταφέρω, γιατι το κινητό μου εχει τρελαθεί απο το πρωιαυτοκίνητο. Το παω στο....γιατρο του! 

@ERIANTON ψοφαω που ανέφερες το ανέκδοτο! Το λέγαμε με την @Anastasia !

μην στεναχωριέσαι πινεις αντιβιωση και θα περασει.

  • Χαχα 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ERIANTON είπε:

ηρθα ολα καλα ηταν παρολο που εξακολουθω να ποναω χαμηλα .εκανα και γενικη ουρων μην τυχον ηταν λεει ουρολοιμωξη.καθαρη...το μωρο τεραστιο 3480.και μεγαλο κεφαλι λεει δηλαδη ποσο μεγαλο λεωω και γελαγε .το βαρος αντιστοιχεί σε 39 εβδομαδες και το κεφαλι σε 40.ελικοδρομιο το βλεπω .και παντα κοροιδευα αυτο το ανεκδοτο που ελεγε "μαμα εχω μεγαλο κεφαλι"?"οχι παιδι μου κοιμησου "αχχχχχχ.τελικα καλα που εκανα και το ξεκαθαρισμα απο κατω γιατι με εψαξε η κοπελιτσα.μα τι ωραια δαχτυλα????ευτυχως που οι γυναικες δεν ειναι ατσουμπαλες.κλειστος ο τραχηλος.αυτα.και τελικα δεν πληρωσα το νστ,χαχα.μονο την γενικη ουρων .ευτυχως ολα καλα αλλα μου ειπε οτι και αυριο μπορει να γεννησω και σε μια εβδομαδα.ααα η πιεση παλι οτι να ναι 15  με 10 .14με 9.αυτα...

μην στεναχωριέσαι πινεις αντιβιωση και θα περασει.

Γι' αυτο πονας ρε κοριτσι μου ειναι μεγαλο το μωρακι πλεον!!! Το βαρος στο μετρησαν στο nst η εκανες κ αλλη εξεταση; Ρωταω για να ξερω αν θα το μαθω κι εγω τη Δευτερα η θα συνεχισει να ειναι εκπληξη :-P


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...