Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , IoannaMas είπε:

Απλά απορώ πως έχουν πάρει τις πιστοποιήσεις "φιλικό προς το θηλασμό κλπ" ενώ δίνουν ξένο γάλα με το κάθε ψιλουπηδημα. 50 ml τη φορά βγαζω, το παλεύουμε αλλά φοβάμαι πως τον έχουν μάθει σε μεγαλύτερη ποσότητα στη μονάδα κ θα δούμε αν θα ανταπεξέλθω στο σπίτι. Εάν όχι, θα νοικιάσω το θήλαστρο το νοσοκομειακο για αύξηση της παραγωγής.

Θα τα καταφερεις κι εσυ δε σε φοβαμαι. Ειναι οντως απαραδεκτο ασε που αν δεν υπογραψεις απαγορευεται να δωσουν ξενο. Αλλα τι να κανεις τωρα να κατσεις να τσακωθεις οτι εγινε εγινε τι να πω. Βλεπω στο διαγραμμα παντως 1η εβδομαδα που εισαι εσυ 45-60 ml γαλατακι. Αν βγαζεις 50 δεν εισαι μεσα στα ορια; Κι αν το βαλεις και στηθος τωρα που πατε σπιτι δε θα χεις προβλημα λογικα.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@IoannaMas στο αττικό ακριβώς το αντίθετο δεν δίνουν ξενο κ ας παρακαλας... εμένα με μηδέν ψυχολογία μου έλεγαν πήγαινε φερε γαλα... πάντως νομίζω πως με το θήλαστρο δεν βγαζω τοσο ...δυο φορές εδωσα απευθείας στο μωρο και ετρεχε...αρα μην αγχώνεσαι σπιτι σ θα ναι αλλιώς θα είσαι ποιο ηρεμη δεν θα πονάς τοσο και θα βγάλεις παραπάνω...εμένα η δικιά μου πινει 30ml ανα 3ωρο αρα την καλύπτει το δικο μ σίγουρα...

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Θα τα καταφερεις κι εσυ δε σε φοβαμαι. Ειναι οντως απαραδεκτο ασε που αν δεν υπογραψεις απαγορευεται να δωσουν ξενο. Αλλα τι να κανεις τωρα να κατσεις να τσακωθεις οτι εγινε εγινε τι να πω. Βλεπω στο διαγραμμα παντως 1η εβδομαδα που εισαι εσυ 45-60 ml γαλατακι. Αν βγαζεις 50 δεν εισαι μεσα στα ορια; Κι αν το βαλεις και στηθος τωρα που πατε σπιτι δε θα χεις προβλημα λογικα.

Καλέ τι να υπογράψεις , ούτε που με ρώτησαν. Τον πήραν κ τους είπα θα σας φέρνω γάλα κ μόλις το πήγα (γύρω στις 2 ώρες μετά το τελευταίο γεύμα του) μου λέει ααα το ταισαμε γιατί έκλαιγε αλλά φερτο για μετά. Μετα ξαναπάω στο θηλασμό όταν με άφησαν (γιατι δεν με άφηναν πάντα λόγω που ανέβηκε πολύ ο ικτερος) Κ το μωρό δεν έτρωγε γιατί ήταν φαγωμενο προφανώς αφού είχε το μπουκαλάκι το γάλα μέσα στην κούνια. Μετά τι κάνουν θηλασμους αφού τα έχουν φαγωμένα; έτσι φτου κ απ την αρχή άντληση γιατί φοβάμαι μην μου μειωθεί κ η παραγωγή.. Ουφφ άντε να φύγουμε να τελειώνουμε. Όντως δεν έκατσα να τσακωθω Είναι υπερβολικά εξαντλημένη για να μπω στη διαδικασία, αλλά ρε παιδί μου αφού βλέπουν ότι το παλεύω τόσο γιατί δεν βοηθάνε έστω λίγο;;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , IoannaMas είπε:

Καλέ τι να υπογράψεις , ούτε που με ρώτησαν. Τον πήραν κ τους είπα θα σας φέρνω γάλα κ μόλις το πήγα (γύρω στις 2 ώρες μετά το τελευταίο γεύμα του) μου λέει ααα το ταισαμε γιατί έκλαιγε αλλά φερτο για μετά. Μετα ξαναπάω στο θηλασμό όταν με άφησαν (γιατι δεν με άφηναν πάντα λόγω που ανέβηκε πολύ ο ικτερος) Κ το μωρό δεν έτρωγε γιατί ήταν φαγωμενο προφανώς αφού είχε το μπουκαλάκι το γάλα μέσα στην κούνια. Μετά τι κάνουν θηλασμους αφού τα έχουν φορτισμένα; έτσι φτου κ απ την αρχή άντληση γιατί φοβάμαι μην μου μειωθεί κ η παραγωγή.. Ουφφ άντε να φύγουμε να τελειώνουμε. Όντως δεν έκατσα να τσακωθω Είναι υπερβολικά εξαντλημένη για να μπω στη διαδικασία, αλλά ρε παιδί μου αφού βλέπουν ότι το παλεύω τόσο γιατί δεν βοηθάνε έστω λίγο;;

Γιατι ειναι ζωα προφανως... Με το που δωσεις στηθος μια χαρα θα φτιαξουν ολα θα δεις!!!

πρίν από 5 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

@IoannaMas στο αττικό ακριβώς το αντίθετο δεν δίνουν ξενο κ ας παρακαλας... εμένα με μηδέν ψυχολογία μου έλεγαν πήγαινε φερε γαλα... πάντως νομίζω πως με το θήλαστρο δεν βγαζω τοσο ...δυο φορές εδωσα απευθείας στο μωρο και ετρεχε...αρα μην αγχώνεσαι σπιτι σ θα ναι αλλιώς θα είσαι ποιο ηρεμη δεν θα πονάς τοσο και θα βγάλεις παραπάνω...εμένα η δικιά μου πινει 30ml ανα 3ωρο αρα την καλύπτει το δικο μ σίγουρα...

Μπραβο τους!!! Αττικο και Ελενα ειναι τα 2 πιστοποιημενα φιλικα προς τα βρεφη και κοιτα διαφορες...


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

@IoannaMas στο αττικό ακριβώς το αντίθετο δεν δίνουν ξενο κ ας παρακαλας... εμένα με μηδέν ψυχολογία μου έλεγαν πήγαινε φερε γαλα... πάντως νομίζω πως με το θήλαστρο δεν βγαζω τοσο ...δυο φορές εδωσα απευθείας στο μωρο και ετρεχε...αρα μην αγχώνεσαι σπιτι σ θα ναι αλλιώς θα είσαι ποιο ηρεμη δεν θα πονάς τοσο και θα βγάλεις παραπάνω...εμένα η δικιά μου πινει 30ml ανα 3ωρο αρα την καλύπτει το δικο μ σίγουρα...

Ξέρω πολύ καλά πως είναι το αττικό κ είναι πολλές κλάσεις ανώτερο να ξέρεις. Σε όλους τους τομείς πλην ίσως των δωματίων που το θεωρώ κ λεπτομέρεια. 

Αν σας πω κ το άλλο το σκηνικό θα καραφλιασετε. Η διπλανή μου γέννησε με προγραμματισμένη καισαρική ενα κοριτσάκι το οποίο είχε ένα θέμα με την αναπνοή μόλις γεννήθηκε γιατί είχαν κάτσει κάτι φλεματα στο λαιμό της κ δυσκολευόταν να πάρει ανάσα. Το εξετάζουν οι "παιδίατροι" το βρίσκουν μια χαρά, της το φέρνουν στο δωμάτιο κ μέσα στη δεύτερη ώρα ζωής πνίγεται, μελανιαζει κ ξαφνικά νεκρό. Έρχεται η μαία αρχίζει φωνάζει τι έπαυε το μωρό, το γυρνάει ανάποδα τίποτα νεκρό το παιδί. Ας μην σας πω τι εγκεφαλικό μου ήρθε, φανταστείτε η μάνα του. Μετά το επανέφεραν κ το έβαλαν στο οξυγόνο κ τελικά είπαν ότι "δεν είχε τίποτα το σοβαρο". Δηλ να σου σκοτώσουν το παιδί χωρίς λόγο κ Μετά άντε βρες το δίκιο σου...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , IoannaMas είπε:

Ξέρω πολύ καλά πως είναι το αττικό κ είναι πολλές κλάσεις ανώτερο να ξέρεις. Σε όλους τους τομείς πλην ίσως των δωματίων που το θεωρώ κ λεπτομέρεια. 

Αν σας πω κ το άλλο το σκηνικό θα καραφλιασετε. Η διπλανή μου γέννησε με προγραμματισμένη καισαρική ενα κοριτσάκι το οποίο είχε ένα θέμα με την αναπνοή μόλις γεννήθηκε γιατί είχαν κάτσει κάτι φλεματα στο λαιμό της κ δυσκολευόταν να πάρει ανάσα. Το εξετάζουν οι "παιδίατροι" το βρίσκουν μια χαρά, της το φέρνουν στο δωμάτιο κ μέσα στη δεύτερη ώρα ζωής πνίγεται, μελανιαζει κ ξαφνικά νεκρό. Έρχεται η μαία αρχίζει φωνάζει τι έπαυε το μωρό, το γυρνάει ανάποδα τίποτα νεκρό το παιδί. Ας μην σας πω τι εγκεφαλικό μου ήρθε, φανταστείτε η μάνα του. Μετά το επανέφεραν κ το έβαλαν στο οξυγόνο κ τελικά είπαν ότι "δεν είχε τίποτα το σοβαρο". Δηλ να σου σκοτώσουν το παιδί χωρίς λόγο κ Μετά άντε βρες το δίκιο σου...

Τι λες τωρα ρε Ιωαννα ανατριχιασα Παναγια μου...


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αναστασία33 είπε:

Τι λες τωρα ρε Ιωαννα ανατριχιασα Παναγια μου...

Αφήστε τα τόσες μέρες μάζεψα πολλές εμπειρίες από πολλούς άχρηστους εδώ μέσα θα έχω να αφηγουμαι για καιρό... 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παναγια μου...και μενα αυτο με παρηγορεί οτι μπορεί να μην την εχω μαζι μ αλλα ειναι μεσα στους γιατρούς...χθες πχ άρχισε να χτυπάει ο συναγερμός της θερμοκρασίας της οτι πεφτει την έσφιξα στην αγκαλιά μ και ανέβηκε...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

@IoannaMas δυστυχως καθε μερα οι γιατροι παλεύουν με την ζωη καi  με τονθανατο.με τοσο κοσμο συμβαινουν και αυτα .να λεμε δοξα τω θεώ και να ευχόμαστε να πηγαινουν ολα κατ ευχην.στον γιο μου οταν ειχα γεννησει δεν μου εδιναν γαλα να του δωσω.μου ελεγαν βαλε τον στο στηθος.μετα που ανεβασε ικτερο 18 τον εσκασαν στο γαλα για να κανει κακα και να καθαρίσει και παλι εμεινε μεσα 11 μερες .παλι καλα που σας επεσε τοσο γρηγορα.φανταζομαι αν τον πάρετε θα σας πουν να πατε να τον ξαναελεγξουν.εμεις τον πηραμε οταν μας άφησαν με 13,4 και την αλλη εκανε 18,3.εκ των υστερων βεβαια το αποδώσαμε στο ενζυμο που του ελλειπε.θα τα καταφερεις μετα να θηλασεις οπως θελεις μην φοβασαι


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , IoannaMas είπε:

Ξέρω πολύ καλά πως είναι το αττικό κ είναι πολλές κλάσεις ανώτερο να ξέρεις. Σε όλους τους τομείς πλην ίσως των δωματίων που το θεωρώ κ λεπτομέρεια. 

Αν σας πω κ το άλλο το σκηνικό θα καραφλιασετε. Η διπλανή μου γέννησε με προγραμματισμένη καισαρική ενα κοριτσάκι το οποίο είχε ένα θέμα με την αναπνοή μόλις γεννήθηκε γιατί είχαν κάτσει κάτι φλεματα στο λαιμό της κ δυσκολευόταν να πάρει ανάσα. Το εξετάζουν οι "παιδίατροι" το βρίσκουν μια χαρά, της το φέρνουν στο δωμάτιο κ μέσα στη δεύτερη ώρα ζωής πνίγεται, μελανιαζει κ ξαφνικά νεκρό. Έρχεται η μαία αρχίζει φωνάζει τι έπαυε το μωρό, το γυρνάει ανάποδα τίποτα νεκρό το παιδί. Ας μην σας πω τι εγκεφαλικό μου ήρθε, φανταστείτε η μάνα του. Μετά το επανέφεραν κ το έβαλαν στο οξυγόνο κ τελικά είπαν ότι "δεν είχε τίποτα το σοβαρο". Δηλ να σου σκοτώσουν το παιδί χωρίς λόγο κ Μετά άντε βρες το δίκιο σου...

Έπαθα σοκ...ντροπή τους.Μπορεί να είναι φιλικό προς το θηλασμό έτσι λένε τουλάχιστον. Εμένα δεν με βοήθησαν καθόλου δεν ήξερα πως να πιάνω το μωρό να το βάλω να θηλάσει Και αυτή μόλις πήγα στο δωμάτιο Μου έβαλε τις φωνές πως πιάνω έτσι το μωρό.Πρωτομανουλα είμαι και αντί να με βοηθήσει με έκραξε και έφυγε. Ποτέ δεν μπήκαν να δουν τι κάνει το μωρό.τους έλεγα ότι δεν ξυπνάει να φάει και απλά αυτή με έγραφαν στα παλιά τους τα παπούτσια.καμία δεν βοήθησε σε τίποτα εκεί μέσα πέρασα δύσκολα και την ώρα τ9υ τοκετού με τον τρόπο που μου συμπεριφέρθηκαν και στην πορεία. Με έβλεπαν ότι συνέχεια έκλαιγα δεν έτρωγα δεν έπινα νερό και ήταν αδιάφοροι. Ο μπαμπάς μου μου ζήτησε να πάμε να κάνουμε καταγγελία αλλά δεν ήθελα να μπω σε αυτήν την διαδικασια.δεν είχα την δύναμη. Αυτό το νοσοκομείο δεν αξίζει

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Παναγια μου...και μενα αυτο με παρηγορεί οτι μπορεί να μην την εχω μαζι μ αλλα ειναι μεσα στους γιατρούς...χθες πχ άρχισε να χτυπάει ο συναγερμός της θερμοκρασίας της οτι πεφτει την έσφιξα στην αγκαλιά μ και ανέβηκε...

Την καρδουλα μωρε!!! :wub:


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ERIANTON είπε:

@IoannaMas δυστυχως καθε μερα οι γιατροι παλεύουν με την ζωη καi  με τονθανατο.με τοσο κοσμο συμβαινουν και αυτα .να λεμε δοξα τω θεώ και να ευχόμαστε να πηγαινουν ολα κατ ευχην.στον γιο μου οταν ειχα γεννησει δεν μου εδιναν γαλα να του δωσω.μου ελεγαν βαλε τον στο στηθος.μετα που ανεβασε ικτερο 18 τον εσκασαν στο γαλα για να κανει κακα και να καθαρίσει και παλι εμεινε μεσα 11 μερες .παλι καλα που σας επεσε τοσο γρηγορα.φανταζομαι αν τον πάρετε θα σας πουν να πατε να τον ξαναελεγξουν.εμεις τον πηραμε οταν μας άφησαν με 13,4 και την αλλη εκανε 18,3.εκ των υστερων βεβαια το αποδώσαμε στο ενζυμο που του ελλειπε.θα τα καταφερεις μετα να θηλασεις οπως θελεις μην φοβασαι

Ντάξει όμως είναι απαράδεκτο σε "πολιτισμένη" χώρα εν έτει 2017 να σου αφήσουν το παιδί να πεθάνει γιατί δεν το έβαλαν για 1-2  24ώρα στο οξυγόνο. Κ αυτά τα λάθη δεν συγχωρούνται, αν είσαι τόσο άχρηστος μη γίνεις γιατρος στην τελική για να μη χρειαστεί να παίζεις ανάμεσα στη ζωή κ στο θάνατο... 

Ναι θα τον ξαναμετρησουν την Παρασκευή. Αλλά για να δούμε κ αν τελικά θα φύγουμε σήμερα, ακόμα είμαστε στην αναμονή για αποτέλεσμα τα εξετάσεων..

@Eutuxia25δεν το έχεις σπίτι το κοριτσάκι σου; εσύ είσαι σπίτι;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ζαχαρωτο είπε:

Έπαθα σοκ...ντροπή τους.Μπορεί να είναι φιλικό προς το θηλασμό έτσι λένε τουλάχιστον. Εμένα δεν με βοήθησαν καθόλου δεν ήξερα πως να πιάνω το μωρό να το βάλω να θηλάσει Και αυτή μόλις πήγα στο δωμάτιο Μου έβαλε τις φωνές πως πιάνω έτσι το μωρό.Πρωτομανουλα είμαι και αντί να με βοηθήσει με έκραξε και έφυγε. Ποτέ δεν μπήκαν να δουν τι κάνει το μωρό.τους έλεγα ότι δεν ξυπνάει να φάει και απλά αυτή με έγραφαν στα παλιά τους τα παπούτσια.καμία δεν βοήθησε σε τίποτα εκεί μέσα πέρασα δύσκολα και την ώρα τ9υ τοκετού με τον τρόπο που μου συμπεριφέρθηκαν και στην πορεία. Με έβλεπαν ότι συνέχεια έκλαιγα δεν έτρωγα δεν έπινα νερό και ήταν αδιάφοροι. Ο μπαμπάς μου μου ζήτησε να πάμε να κάνουμε καταγγελία αλλά δεν ήθελα να μπω σε αυτήν την διαδικασια.δεν είχα την δύναμη. Αυτό το νοσοκομείο δεν αξίζει

Για το Ελενα αυτα;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , IoannaMas είπε:

Ντάξει όμως είναι απαράδεκτο σε "πολιτισμένη" χώρα εν έτει 2017 να σου αφήσουν το παιδί να πεθάνει γιατί δεν το έβαλαν για 1-2  24ώρα στο οξυγόνο. Κ αυτά τα λάθη δεν συγχωρούνται, αν είσαι τόσο άχρηστος μη γίνεις γιατρος στην τελική για να μη χρειαστεί να παίζεις ανάμεσα στη ζωή κ στο θάνατο... 

Ναι θα τον ξαναμετρησουν την Παρασκευή. Αλλά για να δούμε κ αν τελικά θα φύγουμε σήμερα, ακόμα είμαστε στην αναμονή για αποτέλεσμα τα εξετάσεων..

@Eutuxia25δεν το έχεις σπίτι το κοριτσάκι σου; εσύ είσαι σπίτι;

παλι καλα που το επαναφερανε .τωρα τα αλλα ειναι αυτο που λενε"τα λαθη των γιατρων τα τρωει το χωμα"

κοιτα να εισαι εσυ ηρεμη και ολα θα πανε μια χαρα

πρίν από 2 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Για το Ελενα αυτα;

καλα δεν φταιει το Έλενα.Συγκεκριμενοι άνθρωποι ειναι οι φταιχτες.Εγω ειχα πολυ καλές αναμνησεις και ελπιζω να μην μου τυχει να συμφωνησω με τα κοριτσια?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...