Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Δεν νομίζω ότι μπορείς να μην τον παρεις αν σου πουν είναι για εξιτήριο.. Κ εμένα μπήκε, βγήκε κ ξαναμπήκε. Κ τώρα ίσως έπρεπε να ξαναμπεί με 15 Δεν ξέρω..

θα μιλησουμε στις 19:30 με παιδίατρο και θα δουμε τι θα μας πει.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Eutuxia25 είπε:

Κορίτσια επιτέλους μετα απο 3εβδομάδες ηρθε σπίτι η μπέμπα μου! Η χαρα μου δεν περιγράφεται απ.την αλλη φοβάμαι την κοιταω Συνέχεια να δω αν ειναι καλα!!!

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!θα δεις ότι αυτή η χαρά είναι ατελείωτη!!εμένα έχουν περάσει 15 μέρες από τότε που βγήκαν από τη ΜΕΝΝ και δεν μπορώ να τα χορτάσω. Κάθομαι και τα κοιτάζω με τις ώρες σα χαζή και σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι που έχω αυτά τα γλυκουλια!!!

  • Μου αρέσει 3

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

@ERIANTON @IoannaMas κορίτσια την κόρη μου στο Ιασώ αν δεν πήγαινε 12 δεν μου την έδιναν να την πάρω . Την είχα 2 μέρες λάμπα κ είχα απαιτήσει να την φέρουν κ την λάμπα δίπλα μου για να την θηλάζω συνέχεια . Βέβαια θα μου πεις άλλο Έλενα άλλο Ιασώ !! Στο Ιασώ πληρώνονται αδρά !!


xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, gtkt1311 είπε:

@ERIANTON @IoannaMas κορίτσια την κόρη μου στο Ιασώ αν δεν πήγαινε 12 δεν μου την έδιναν να την πάρω . Την είχα 2 μέρες λάμπα κ είχα απαιτήσει να την φέρουν κ την λάμπα δίπλα μου για να την θηλάζω συνέχεια . Βέβαια θα μου πεις άλλο Έλενα άλλο Ιασώ !! Στο Ιασώ πληρώνονται αδρά !!

και στο αττικο πανε την λαμπα στο δωματιο.εδω ρωτησα και ειπαν οτι δεν επιτρεπεται.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια εμείς εδώ παλεύουμε με τον αποκλειστικό θηλασμό και δεν σας κρύβω ότι τα έχω βρει σκούρα αλλά νομίζω κάτι καταφέρνουμε. Με την μικρή πάθαμε έρωτα με την πρώτη ματιά, αν δεν αλλάξει κάτι θα μαζέψω τα πράγματα μας και θα πάμε σπίτι αύριο!! Ανυπομονώ να πάμε αλλά Μ αρέσει η ασφάλεια στο νοσοκομείο που φωνάζω και τις μαίες να με βοηθάνε στο θηλασμό όταν κάτι παθαίνει. Ελπίζω να είστε όλες καλά δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα τα σχόλια!


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Alzira είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εμείς εδώ παλεύουμε με τον αποκλειστικό θηλασμό και δεν σας κρύβω ότι τα έχω βρει σκούρα αλλά νομίζω κάτι καταφέρνουμε. Με την μικρή πάθαμε έρωτα με την πρώτη ματιά, αν δεν αλλάξει κάτι θα μαζέψω τα πράγματα μας και θα πάμε σπίτι αύριο!! Ανυπομονώ να πάμε αλλά Μ αρέσει η ασφάλεια στο νοσοκομείο που φωνάζω και τις μαίες να με βοηθάνε στο θηλασμό όταν κάτι παθαίνει. Ελπίζω να είστε όλες καλά δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα τα σχόλια!

ενταξει ειναι λιγο δυσκολο αλλα μετα θα εισαι πιο ανετη.εγω πριν λιγο τελειωσα μια αντληση καλη και θα παω σε μιση ωρα να τον ξαναθηλασω.κανω ανλτηση με το θηλαστρο να αδειαζω τελειως τα στηθη και μετα οτι τρωει απευθείας απο εμενα.ετσι εχω καταφερει και εχω ηδη αρκετο γαλα.φτου φτου μου.στον πρωτο εβγαζα κατι 20 μλ και 30 με ενα παλιοθηλαστρο και ειχα απογοητευτει τοτε εδινα οτι είχα γιατί έβλεπα οτι και αυτο το βρεφακι ηρεμουσε σαν να ημουν πιπιλα .αχχχ μου λειπει ο μεγαλος!!ειχε παρει η μαμα μου ταξι και τον εφερε στο νοσοκομειο και κλαιγαμε μια ο ενας μια ο αλλος.με το τριανταφυλλο του και με ενα καυτο φιλι.ας κλαψω λιγο γιατι ξεχαστηκα σημερα. χαχα.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω δίπλα μου, αν δεν θέλει εκείνη δεν τρώει ! Δεν ξέρω πως να της δώσω τώρα να θηλάσει που είναι 3 ώρες λίγο την πιέζω και κλαίει γοερα , ελπίζω αύριο να μας πουν ότι το πήραμε το βάρος που έπρεπε! 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Alzira είπε:

Εγώ την έχω δίπλα μου, αν δεν θέλει εκείνη δεν τρώει ! Δεν ξέρω πως να της δώσω τώρα να θηλάσει που είναι 3 ώρες λίγο την πιέζω και κλαίει γοερα , ελπίζω αύριο να μας πουν ότι το πήραμε το βάρος που έπρεπε! 

και εγω τον ειχα και τον πηρα για ικτερο.ποσο γεννηθηκε?εμεις 3310 πηγε 3040 και το πρωι ηταν 3170

εδω στο νοσοκομειο μου ειπαν για αποκλειστικο θηλασμο να  τον ξυπναω στο διωρο.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alzira είπε:

Την ξυπνάω νευριάζει και δεν μπορεί να θηλάσει! 2960 γεννήθηκε τώρα δεν μου είπαν πόσο είναι αύριο θα μου πουν . Τον ξυπνάς και δέχεται να φάει αν δεν πεινάει? 

ειναι λαιμαργος πολυ με καταδαγκωνει πρωτα και μετα τρωει.και του δινουν και ξενο για να καθαρισει τον ικτερο ,θελει πολλα κακα για να φυωει.παντα τρωει το πριγκιπακι μου.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρε κορίτσια κ γω πρώτη μέρα σπίτι κ δυσκολεύτηκα παρα πολυ...την ξυπναω καθε τρίωρο κ δεν τρωει αποκοιμιεται κτλ ολο το βράδυ δεν εκλεισα ματι ρουθουνιζε το χε απ το Νοσοκομείο κ μου είχαν πει φυσιολογικό ορο ...τρεις της έκανα κ έγινε μπλε απ το κλαμα την μια φορά κ κοντεψα να μεινω...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Ρε κορίτσια κ γω πρώτη μέρα σπίτι κ δυσκολεύτηκα παρα πολυ...την ξυπναω καθε τρίωρο κ δεν τρωει αποκοιμιεται κτλ ολο το βράδυ δεν εκλεισα ματι ρουθουνιζε το χε απ το Νοσοκομείο κ μου είχαν πει φυσιολογικό ορο ...τρεις της έκανα κ έγινε μπλε απ το κλαμα την μια φορά κ κοντεψα να μεινω...

 

6 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

ενταξει ειναι λιγο δυσκολο αλλα μετα θα εισαι πιο ανετη.εγω πριν λιγο τελειωσα μια αντληση καλη και θα παω σε μιση ωρα να τον ξαναθηλασω.κανω ανλτηση με το θηλαστρο να αδειαζω τελειως τα στηθη και μετα οτι τρωει απευθείας απο εμενα.ετσι εχω καταφερει και εχω ηδη αρκετο γαλα.φτου φτου μου.στον πρωτο εβγαζα κατι 20 μλ και 30 με ενα παλιοθηλαστρο και ειχα απογοητευτει τοτε εδινα οτι είχα γιατί έβλεπα οτι και αυτο το βρεφακι ηρεμουσε σαν να ημουν πιπιλα .αχχχ μου λειπει ο μεγαλος!!ειχε παρει η μαμα μου ταξι και τον εφερε στο νοσοκομειο και κλαιγαμε μια ο ενας μια ο αλλος.με το τριανταφυλλο του και με ενα καυτο φιλι.ας κλαψω λιγο γιατι ξεχαστηκα σημερα. χαχα.

Καλημέρα!!!! Ευτυχία μου κι εμάς ρουθουνιζει ο ένας εδώ και καμιά βδομάδα και μας είπαν να του κάνουμε συνέχεια όρο!!εγώ του κάνω μόνο 1 φορά τη μέρα γιατί τον λυπάμαι.  Σα να παθαίνουν σοκ είναι με τον όρο τα ψιχαλακια μας αλλά είναι για το καλό τους μωρέ!!!

Erianton πως τα καταφέρνεις και συνδυάζεις άντληση και θηλασμο???θέλω κι εγώ γιατί σε κάθε γεύμα θηλάζω το ένα μωρό και στο άλλο δίνω με μπουκάλι.αλλα όσες φορές κάνω άντληση και μετά θηλασμό νιώθω ότι το στήθος δεν είναι γεμάτο.και σκέψου αφήνω και μια μιάμιση ώρα στο ενδιάμεσο...


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.ευτυχία μην αγχώνεσαι.εγώ από το νοσοκομείο είχα αυτό το άγχος γιατί ποτέ δεν μου ξυπνούσε. Έκανε και 5 ώρες να φάει. Όταν πεινάσει το μωρό θα ζητήσει. Εμένα όλη μέρα κοιμόταν και το βράδυ δεν ξεκολλαγε από το στήθος.

Τώρα 5 μηνών τρώει κάθε 2.5 με 3 ώρες και δεν μου παίρνει αρκετά κιλά(μπορεί επειδή κάνωΔιατροφή άλλαξα πρόγραμμα και περιμένω αποτελέσματα στις 13 )Ενώ πριν που έτρωγε οπότε ήθελε έπαιρνε το μήνα 1.5 κιλο

Όσο για το ρουθουνισμα βάλτε ορο.Και εγώ την λυπομουν και δεν έβαζα με αποτέλεσμα να μου αρρωστήσει να μην μπορεί να αναπνεύσει και να έχει δέκατα.οι γιατροί μου είπαν συνέχεια προ για να καθαρίσει γιατί αρρώστησε λόγο μυξας.να βάζετε ορο στο μωρό όρθιο στην αγκαλιά σας.είναι πιο εύκολο Ενώ ξάπλα είναι δύσκολο σπαράζει περισσότερο το μωρό και μπορεί να δημιουργηθεί  πρόβλημα στα αυτάκια

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Eutuxia25 είπε:

Ρε κορίτσια κ γω πρώτη μέρα σπίτι κ δυσκολεύτηκα παρα πολυ...την ξυπναω καθε τρίωρο κ δεν τρωει αποκοιμιεται κτλ ολο το βράδυ δεν εκλεισα ματι ρουθουνιζε το χε απ το Νοσοκομείο κ μου είχαν πει φυσιολογικό ορο ...τρεις της έκανα κ έγινε μπλε απ το κλαμα την μια φορά κ κοντεψα να μεινω...

Λογικα θα στο εχουν δειξει. Μωρο ανασκελα, κεφαλακι στο πλαι, ζουλας τον ορο στη μυτουλα μονο οταν ειναι απολυτα ηρεμο και γυρνας αμεσως μπρουμυτα. Κι εγω δε μπορω να τον ξυπνησω αν δεν το αποφασισει ο ιδιος. Κανω πως παω να τον αλλαξω και ξυπναει :-P


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει πει παιδίατρος πως όλα τα μωράκια ρουθουνιζουν. Βέβαια η κόρη μου το έκανε περισσότερο αλλά δεν αρρώστησε από αυτό. Επίσης είναι όντως δύσκολο να τα ξυπνήσεις για να φανε. Εμένα ειδικά που είναι κ ληθαργικος με τον ικτερο , αμαν κάνω για να φάει ώρες ώρες. Κ στο σπίτι δεν έχουμε καθόλου ήλιο για να τον βάλω από κάτω. Απελπιστική κατάσταση. 

@ERIANTON βγήκατε από τη μονάδα, πως τα πάτε με τον ικτερο; 

Επίσης οι δευτερομανουλες πως τα πάτε με τα μεγαλύτερα; Εγώ μπορώ να πω πολύ δύσκολα , ώρες ώρες αδυνατώ να τα φροντίσω κ τα 2. Ελπίζω όμως να μην είμαστε για πάντα έτσι!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...