Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      είναι πολύ δραστήριος μου είπαν οι μαίες ! στο nst έκανε 29 κινήσεις σε ούτε 10 λεπτα και μπορεί να το κάνει και συνεχώς!  όποτε όσο να ναι και η συνεχής δραστηριοτητα  μέσα προκαλεί συσπάσεις στη μήτρα ! 

      Βιάζεται καλέ να βγει βόλτες !! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μείνει όσο μπορεί περισσότερο εκεί μεσα!

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

κοριτσουδια μου πως ειστε?

Λιζακι μας ελπιζω οτι εχεις μια γεματη αγκαλια με μπεμπακι και μια γεματη καρδια με ευτυχια!!!!φιλια

οι εγκυουλες πως ειστε δεν εχουν ζηλεψει τα εμβρυακια να βγουν εξω?περιμενω νεα σας .....

Αντε τρεις και ο κουκος εχουμε μεινει!κουκου κουκου

  • Χαχα 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , ERIANTON είπε:

κοριτσουδια μου πως ειστε?

Λιζακι μας ελπιζω οτι εχεις μια γεματη αγκαλια με μπεμπακι και μια γεματη καρδια με ευτυχια!!!!φιλια

οι εγκυουλες πως ειστε δεν εχουν ζηλεψει τα εμβρυακια να βγουν εξω?περιμενω νεα σας .....

Αντε τρεις και ο κουκος εχουμε μεινει!κουκου κουκου

Περίμενε! Ειμαι μονο με τον μικρό κι εχω μεγαλα σχεδια για την επόμενη ώρα: να ταΐσω, να φαω και να σας γράψω, αλλάζοντας και τοθα τικερακι μου!! Τρελές φιλοδοξίες;;;!!!

  • Χαχα 1

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγω αυριο λεω να αγοράσω σκονη να δινω ενα δυο γεύματα στην μπέμπα γτ δεν αντέχω αλλο με έχει εξοντώσει ξυπναει ουρλιάζει την βαζω να θηλάσει στα πέντε λεπτά την πέρνει ο ύπνος την αφηνω στο κρεβάτι της σε πέντε λεπτά ουρλιάζει παλι χθες δεν σταμάτησε απ τις 8:30 εως της μια να τρώει κ μετα φαίνεται κουραστηκε κ δεν ηρεμουσε ευτυχώς ειχα κατάψυξη λιγο δικο μ κ της το ξεπαγωσα κ ηρεμησε ... Επίσης με κυνηγάνε κ οι παιδιατροι με το βάρος γτ είναι προωρη


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , gaidaki είπε:

Περίμενε! Ειμαι μονο με τον μικρό κι εχω μεγαλα σχεδια για την επόμενη ώρα: να ταΐσω, να φαω και να σας γράψω, αλλάζοντας και τοθα τικερακι μου!! Τρελές φιλοδοξίες;;;!!!

εγω παλι θα αλλαζα την σειρα.αν πειναω δεν λειτουργώ.αρνουμαι.οποτε πρωτα θα ετρωγα μετα θα ταιζα και μετα θα εγραφα.σημερα το εσω τερματισει το κοντερ.απορω πως δεν εχω κουτουλησει ακομα σε κάνα τοίχο.Πηγα στο Ελενα το πρωί τον μικρουλη για μέτρηση ικτερου και ευτυχως άδειοι οι δρομοι στις 11 που το αποφασισα.Ευτυχως με αφησε ο σεκιουριτας και παρκαρα μεσα στο νοσοκομειο μου εδωσε προτεραιοτητα η κυριουλα στον γκισέ και γλιτωσα 20 νουμερα και η απαντηση απο το εργαστηριο ηταν ετοιμη σε ουτε 10 λεπτα.Δωδεκα και μιση ημουν στο σπιτακι μου.Σχολασε το γιγαντακι μου (ετσι τον βλεπω σε σχεση με το μωρδελι) πήγα ωτον πηρα και χάρηκε και πηγαμε σουπερ μαρκετ χωρις τον βρεφουδι.Μαγειρεψα ταισα -θηλασα βαζω πλυντηρια που ομως δεν τα απλωσα ακομαααα και αυτην την στιγμη ειμαι στην τουαλετα που γραφω χαχα.... οχι που λενε μερικοι πτι δεν προλαβαινουν να χεσουν..... γιατι να πανε χαμενα τα λεπτα αυτα???:mrgreen::shock:

πρίν από 14 λεπτά , gtkt1311 είπε:

@ERIANTON εγώ ακόμα είμαι εδώ προς το παρών !!! Την Δευτέρα θα πάω γιατρό κ βλέπουμε !! πάμε για χριστουγεννιάτικο μωρό !!! 

οχο δεν θελουμε να ζηλεψει το δικο σου ακομα.εχει ακομα πολλα ψωμια να φαει.... μεωτο καλο και εσυ στην ωρα σου!

πρίν από 8 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Κορίτσια εγω αυριο λεω να αγοράσω σκονη να δινω ενα δυο γεύματα στην μπέμπα γτ δεν αντέχω αλλο με έχει εξοντώσει ξυπναει ουρλιάζει την βαζω να θηλάσει στα πέντε λεπτά την πέρνει ο ύπνος την αφηνω στο κρεβάτι της σε πέντε λεπτά ουρλιάζει παλι χθες δεν σταμάτησε απ τις 8:30 εως της μια να τρώει κ μετα φαίνεται κουραστηκε κ δεν ηρεμουσε ευτυχώς ειχα κατάψυξη λιγο δικο μ κ της το ξεπαγωσα κ ηρεμησε ... Επίσης με κυνηγάνε κ οι παιδιατροι με το βάρος γτ είναι προωρη

εγω πηρα χτες που βγηκαμε ενα almiron.δινω οσηηη ωρα θελει το βεντουζακι μου και μετα δινω 60 μλ αν δειξει οτι πειναει.το πρωι τον θηλασα καμια ωρα πριν τις 11 κοιμωταν σε ολη την διαδρομή προς το νοσοκομείο του πηραν αιμα και ξανακοιμηθηκε στο καπακι.ειχα και γαλα ετοιμο σε μπουκαλι τυλιγμενο σε πετσετα για να μεινει ζεστο το οποιο τοθ εδωσα με το που φτασαμε σπιτι και αρχισε τα κλαματακια.δινω για να καθαρισει ο ικτερος και η αληθεια ειναι οτι τον κραταει αρκετα.και εχω λιγο χρονο bonus.καλο και αγιο το μητρικι γαλα αλλα σαν την ψυχικη γαληνη δεν υπαρχει.στο νοσοκομειο δυο μερες αυπνη προαπαθουσε να με ηρεμισει ο αντρας μου οταν με ειδε να εχω πλανταξει στο κλαμα επςιδη δεν σταματησα καθολου να θηλαζω .αφηνα το μωρο για ουτς δεκα λεπτα και ξαμαεκλαιγε γοερα.δρν αντεξα αλλο.λιγο και θα ντυνομουν και θα έφευγα τρέχοντας.

πρίν από 11 λεπτά , ERIANTON είπε:

εγω παλι θα αλλαζα την σειρα.αν πειναω δεν λειτουργώ.αρνουμαι.οποτε πρωτα θα ετρωγα μετα θα ταιζα και μετα θα εγραφα.σημερα το εσω τερματισει το κοντερ.απορω πως δεν εχω κουτουλησει ακομα σε κάνα τοίχο.Πηγα στο Ελενα το πρωί τον μικρουλη για μέτρηση ικτερου και ευτυχως άδειοι οι δρομοι στις 11 που το αποφασισα.Ευτυχως με αφησε ο σεκιουριτας και παρκαρα μεσα στο νοσοκομειο μου εδωσε προτεραιοτητα η κυριουλα στον γκισέ και γλιτωσα 20 νουμερα και η απαντηση απο το εργαστηριο ηταν ετοιμη σε ουτε 10 λεπτα.Δωδεκα και μιση ημουν στο σπιτακι μου.Σχολασε το γιγαντακι μου (ετσι τον βλεπω σε σχεση με το μωρδελι) πήγα ωτον πηρα και χάρηκε και πηγαμε σουπερ μαρκετ χωρις τον βρεφουδι.Μαγειρεψα ταισα -θηλασα βαζω πλυντηρια που ομως δεν τα απλωσα ακομαααα και αυτην την στιγμη ειμαι στην τουαλετα που γραφω χαχα.... οχι που λενε μερικοι πτι δεν προλαβαινουν να χεσουν..... γιατι να πανε χαμενα τα λεπτα αυτα???:mrgreen::shock:

οχο δεν θελουμε να ζηλεψει το δικο σου ακομα.εχει ακομα πολλα ψωμια να φαει.... μεωτο καλο και εσυ στην ωρα σου!

εγω πηρα χτες που βγηκαμε ενα almiron.θηλαζω οση ωρα θελει το βεντουζακι μου και μετα δινω 60 μλ αν δειξει οτι πειναει.το πρωι τον θηλασα καμια ωρα πριν τις 11 κοιμωταν σε ολη την διαδρομή προς το νοσοκομείο του πηραν αιμα και ξανακοιμηθηκε στο καπακι.ειχα και γαλα ετοιμο σε μπουκαλι τυλιγμενο σε πετσετα για να μεινει ζεστο το οποιο τοθ εδωσα με το που φτασαμε σπιτι και αρχισε τα κλαματακια.δινω για να καθαρισει ο ικτερος και η αληθεια ειναι οτι τον κραταει αρκετα.και εχω λιγο χρονο bonus.καλο και αγιο το μητρικι γαλα αλλα σαν την ψυχικη γαληνη δεν υπαρχει.στο νοσοκομειο δυο μερες αυπνη προαπαθουσε να με ηρεμισει ο αντρας μου οταν με ειδε να εχω πλανταξει στο κλαμα επςιδη δεν σταματησα καθολου να θηλαζω .αφηνα το μωρο για ουτς δεκα λεπτα και ξαμαεκλαιγε γοερα.δρν αντεξα αλλο.λιγο και θα ντυνομουν και θα έφευγα τρέχοντας.

 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και επισήμως! Από το laptop, όχι στα κρυφά από το κινητό!:-P

 

Εδώ τα πράγματα είναι καλά με τον μικρό, να μην τον ματιάσω. Τρώει καλά, το βράδυ πολύ καλά πάει με ξυπνήματα κλπ, αλλά ο συνδυασμός με τον Θ. με έχει εξοντώσει!! Δεν πειράζει το μωρό, ίσα ίσα στ'αλήθεια τον αγαπάει και ενδιαφέρεται και χωρίς να του ζητήσουμε βοηθάει, τρέχει να του πει "μην κλαις, έρχεται η μαμά"...αλλά με εμένα και τους παπουδογιαγιάδες που έχουν έρθει κάποιες ώρες πχ μεσημέρι να ξεκουραστώ ή να φέρουν κάποιο φαγητό είναι στον κόσμο του. Δεν εκούει σκόπιμα ή κάνει σκατουλιές, που μετά από λίγο ζητάει συγνώμη. Και μου εξηγεί ο κακομοίρης (αν και δε μπορώ να τον λυπηθώ μετά από τόσα νεύρα) "Ξέρω ότι δεν πρέπει να το κάνω, αλλά...μου έρχεται" πχ σκορπάει lego κ.α. παιχνίδια παντού και κινδυνεύω να πέσω με το μωρο. Μεμονωμένα ακούγονται ίσως χαζα, αλλά...είναι μεγάλη και δύσκολη η μέρα από το πρωι ως τις 20:00 που γυρίζει ο άντρας μου. Και όοοολη τη μέρα μιλάει δυνατά ή κάνει θόρυβο με τα παιχνίδια. Eνώ είναι ικανός να μην κάνει... Αχ!

 

Λίζα ελπίζω να έχουν κυλήσει όλα καλά!

@gtkt1311 Μα εμείς βγάλαμε τα kinder έκπληξη νωρίς. Εσύ καλά πας. Και έχεις ακόμα. Να κάτσει μέσα να κλωσηθεί το μικρό!

@ERIANTONTι καλά που βγήκατε! Με το Θ. είχα μείνει κι εγώ παραπάνω μέρες και νιώθω πως είναι το φτου ξελευτερία! Στην αρχή ήσουν σε μονόκλινο; Κι εγώ! ΜΕΓΑΛΕΙΑ!! ¨οποτε θες θηλάζεις, δεν ενοχλούσαν το μωρό άλλοι, δε μπαινόβγαιναν 2πλες και 3πλες φορές οι μαίες...! 

 

Αύριο ή Δευτέρα λέω να πάρω τη Φαιναρέτη για το θηλασμό. Πηγαίνει εξαιρετικά, παίρνει βάρος (ήρθε ο παιδίατρος, έχουμε και βρεφοζυγό), αλλά θέλω να μάθω πότε να ξεκινήσω σιγά σιγά θήλαστρο ίσως μετα τις γιορτες για όταν επιστρέψω στα μαθήματα.

 

Just now, gaidaki είπε:

Καλησπέρα και επισήμως! Από το laptop, όχι στα κρυφά από το κινητό!:-P

 

Εδώ τα πράγματα είναι καλά με τον μικρό, να μην τον ματιάσω. Τρώει καλά, το βράδυ πολύ καλά πάει με ξυπνήματα κλπ, αλλά ο συνδυασμός με τον Θ. με έχει εξοντώσει!! Δεν πειράζει το μωρό, ίσα ίσα στ'αλήθεια τον αγαπάει και ενδιαφέρεται και χωρίς να του ζητήσουμε βοηθάει, τρέχει να του πει "μην κλαις, έρχεται η μαμά"...αλλά με εμένα και τους παπουδογιαγιάδες που έχουν έρθει κάποιες ώρες πχ μεσημέρι να ξεκουραστώ ή να φέρουν κάποιο φαγητό είναι στον κόσμο του. Δεν εκούει σκόπιμα ή κάνει σκατουλιές, που μετά από λίγο ζητάει συγνώμη. Και μου εξηγεί ο κακομοίρης (αν και δε μπορώ να τον λυπηθώ μετά από τόσα νεύρα) "Ξέρω ότι δεν πρέπει να το κάνω, αλλά...μου έρχεται" πχ σκορπάει lego κ.α. παιχνίδια παντού και κινδυνεύω να πέσω με το μωρο. Μεμονωμένα ακούγονται ίσως χαζα, αλλά...είναι μεγάλη και δύσκολη η μέρα από το πρωι ως τις 20:00 που γυρίζει ο άντρας μου. Και όοοολη τη μέρα μιλάει δυνατά ή κάνει θόρυβο με τα παιχνίδια. Eνώ είναι ικανός να μην κάνει... Αχ!

 

Λίζα ελπίζω να έχουν κυλήσει όλα καλά!

@gtkt1311 Μα εμείς βγάλαμε τα kinder έκπληξη νωρίς. Εσύ καλά πας. Και έχεις ακόμα. Να κάτσει μέσα να κλωσηθεί το μικρό!

@ERIANTONTι καλά που βγήκατε! Με το Θ. είχα μείνει κι εγώ παραπάνω μέρες και νιώθω πως είναι το φτου ξελευτερία! Στην αρχή ήσουν σε μονόκλινο; Κι εγώ! ΜΕΓΑΛΕΙΑ!! ¨οποτε θες θηλάζεις, δεν ενοχλούσαν το μωρό άλλοι, δε μπαινόβγαιναν 2πλες και 3πλες φορές οι μαίες...! 

 

Αύριο ή Δευτέρα λέω να πάρω τη Φαιναρέτη για το θηλασμό. Πηγαίνει εξαιρετικά, παίρνει βάρος (ήρθε ο παιδίατρος, έχουμε και βρεφοζυγό), αλλά θέλω να μάθω πότε να ξεκινήσω σιγά σιγά θήλαστρο ίσως μετα τις γιορτες για όταν επιστρέψω στα μαθήματα.

Α! Από κιλά την Παρασκευή, βγαίνοντας απο το μαιευτήριο ήμουν -7 κιλά. Τώρα δεν ξέρω, αλλά νομίζω πάει καλα!:-D

Just now, gaidaki είπε:

 

 


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

:)Μανούλες Δεκεμβρίου 2017:)

(Οκτωβρίου & Νοεμβρίου)

1) @Dwroulita85 20.09.2017 αγοράκι :-D 

2) @butterfly1986 23.10.2017 αγοράκια :-D:-D

3) @Marigula 31.10.2017 κοριτσάκια :-D:-D

4) @Eutuxia25 15.11.2017 κοριτσάκι :-D

5) @IoannaMas 17.11.2017 αγοράκι :-D

6) @Ersikapa6 22.11.2017 κοριτσάκι :-D

7) @Maria D 22.11.2017 αγοράκι :-D

8 )@gaidaki 28.11.2017 αγοράκι :-D

9) @Αναστασία33 28.11.2017 αγοράκι :-D

10) @ERIANTON 30.11.2017 αγοράκι :-D

11) @Alzira 02.12.2017 κοριτσάκι :-D

12) @Ioanna2* 02.12.2017 αγοράκι :-D

13) @Elpidaaa 08.12.2017 αγοράκι :-D

14) @lizaki1111 08.12.2017 κοριτσάκι :-D

@sofaki887- κορίτσι:-D ΠΗΤ-24.11.17

@tinkerbell1991 - αγόρι:-DΠΗΤ-30.11.17

@natasaki34 - αγόρι:-D ΠΗΤ-05.12.17

@Rena87 - κορίτσι:-D ΠΗΤ-12.12.17

@Maria K8 -  αγόρι:-D ΠΗΤ-13.12.17

@Stefounia- αγόρι :-D ΠΗΤ-27.12.17

@tina26 - αγόρι:-D ΠΗΤ-30.12.17

@gtkt1311 - αγόρι:-D ΠΗΤ-30.12.17

@Natale1 - κορίτσι:-D ΠΗΤ-31.12.17


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, gaidaki είπε:

Καλησπέρα και επισήμως! Από το laptop, όχι στα κρυφά από το κινητό!:-P

 

Εδώ τα πράγματα είναι καλά με τον μικρό, να μην τον ματιάσω. Τρώει καλά, το βράδυ πολύ καλά πάει με ξυπνήματα κλπ, αλλά ο συνδυασμός με τον Θ. με έχει εξοντώσει!! Δεν πειράζει το μωρό, ίσα ίσα στ'αλήθεια τον αγαπάει και ενδιαφέρεται και χωρίς να του ζητήσουμε βοηθάει, τρέχει να του πει "μην κλαις, έρχεται η μαμά"...αλλά με εμένα και τους παπουδογιαγιάδες που έχουν έρθει κάποιες ώρες πχ μεσημέρι να ξεκουραστώ ή να φέρουν κάποιο φαγητό είναι στον κόσμο του. Δεν εκούει σκόπιμα ή κάνει σκατουλιές, που μετά από λίγο ζητάει συγνώμη. Και μου εξηγεί ο κακομοίρης (αν και δε μπορώ να τον λυπηθώ μετά από τόσα νεύρα) "Ξέρω ότι δεν πρέπει να το κάνω, αλλά...μου έρχεται" πχ σκορπάει lego κ.α. παιχνίδια παντού και κινδυνεύω να πέσω με το μωρο. Μεμονωμένα ακούγονται ίσως χαζα, αλλά...είναι μεγάλη και δύσκολη η μέρα από το πρωι ως τις 20:00 που γυρίζει ο άντρας μου. Και όοοολη τη μέρα μιλάει δυνατά ή κάνει θόρυβο με τα παιχνίδια. Eνώ είναι ικανός να μην κάνει... Αχ!

 

Λίζα ελπίζω να έχουν κυλήσει όλα καλά!

@gtkt1311 Μα εμείς βγάλαμε τα kinder έκπληξη νωρίς. Εσύ καλά πας. Και έχεις ακόμα. Να κάτσει μέσα να κλωσηθεί το μικρό!

@ERIANTONTι καλά που βγήκατε! Με το Θ. είχα μείνει κι εγώ παραπάνω μέρες και νιώθω πως είναι το φτου ξελευτερία! Στην αρχή ήσουν σε μονόκλινο; Κι εγώ! ΜΕΓΑΛΕΙΑ!! ¨οποτε θες θηλάζεις, δεν ενοχλούσαν το μωρό άλλοι, δε μπαινόβγαιναν 2πλες και 3πλες φορές οι μαίες...! 

 

Αύριο ή Δευτέρα λέω να πάρω τη Φαιναρέτη για το θηλασμό. Πηγαίνει εξαιρετικά, παίρνει βάρος (ήρθε ο παιδίατρος, έχουμε και βρεφοζυγό), αλλά θέλω να μάθω πότε να ξεκινήσω σιγά σιγά θήλαστρο ίσως μετα τις γιορτες για όταν επιστρέψω στα μαθήματα.

 

Α! Από κιλά την Παρασκευή, βγαίνοντας απο το μαιευτήριο ήμουν -7 κιλά. Τώρα δεν ξέρω, αλλά νομίζω πάει καλα!:-D

 

Για θηλαστρο λογικα θα σου πουν μετα τις 40 μερες.

Ειδα κι εγω μια κληση απο φαιναρετη αλλα δεν προλαβα καν να παρω πισω το ξεχασα τελειως.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου γεννησα και εγω χτες το αγγελοδι μου και ειμαι τρισευτυχισμενη.Προσπαθησαμε για φυσιολογικο αλλα δυστυχως δεν κατεβαινε.Το κυριοτερο ειναι πως εγω και η μικρη μου ειμαστε καλα!!!!

  • Μου αρέσει 6

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , lizaki1111 είπε:

Κοριτσαρες μου γεννησα και εγω χτες το αγγελοδι μου και ειμαι τρισευτυχισμενη.Προσπαθησαμε για φυσιολογικο αλλα δυστυχως δεν κατεβαινε.Το κυριοτερο ειναι πως εγω και η μικρη μου ειμαστε καλα!!!!

Να σας ζησει η μπεμπουλα σας γερη και τυχερη!!!


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, lizaki1111 είπε:

Κοριτσαρες μου γεννησα και εγω χτες το αγγελοδι μου και ειμαι τρισευτυχισμενη.Προσπαθησαμε για φυσιολογικο αλλα δυστυχως δεν κατεβαινε.Το κυριοτερο ειναι πως εγω και η μικρη μου ειμαστε καλα!!!!

Μπράβο κοριτσάκι γλυκο!!Να σας ζησει η κουκλιτσα σας!!να εχει μια ευτυχισμενη ζωη γεματη τυχη!Και εσυ να εισαι γερη και δυνατη να την μεγαλωνεις!Το μονο που εχει σημασια ειναι οτι γεννησες ενα υγιεστατο κοριτσάκι!φιλια  πολλα!!


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, gaidaki είπε:

Εδώ τα πράγματα είναι καλά με τον μικρό, να μην τον ματιάσω. Τρώει καλά, το βράδυ πολύ καλά πάει με ξυπνήματα κλπ, αλλά ο συνδυασμός με τον Θ. με έχει εξοντώσει!! Δεν πειράζει το μωρό, ίσα ίσα στ'αλήθεια τον αγαπάει και ενδιαφέρεται και χωρίς να του ζητήσουμε βοηθάει, τρέχει να του πει "μην κλαις, έρχεται η μαμά"...αλλά με εμένα και τους παπουδογιαγιάδες που έχουν έρθει κάποιες ώρες πχ μεσημέρι να ξεκουραστώ ή να φέρουν κάποιο φαγητό είναι στον κόσμο του. Δεν εκούει σκόπιμα ή κάνει σκατουλιές, που μετά από λίγο ζητάει συγνώμη. Και μου εξηγεί ο κακομοίρης (αν και δε μπορώ να τον λυπηθώ μετά από τόσα νεύρα) "Ξέρω ότι δεν πρέπει να το κάνω, αλλά...μου έρχεται" πχ σκορπάει lego κ.α. παιχνίδια παντού και κινδυνεύω να πέσω με το μωρο. Μεμονωμένα ακούγονται ίσως χαζα, αλλά...είναι μεγάλη και δύσκολη η μέρα από το πρωι ως τις 20:00 που γυρίζει ο άντρας μου. Και όοοολη τη μέρα μιλάει δυνατά ή κάνει θόρυβο με τα παιχνίδια. Eνώ είναι ικανός να μην κάνει... @gtkt1311

@ERIANTONTι καλά που βγήκατε! Με το Θ. είχα μείνει κι εγώ παραπάνω μέρες και νιώθω πως είναι το φτου ξελευτερία! Στην αρχή ήσουν σε μονόκλινο; Κι εγώ! ΜΕΓΑΛΕΙΑ!! ¨οποτε θες θηλάζεις, δεν ενοχλούσαν το μωρό άλλοι, δε μπαινόβγαιναν 2πλες και 3πλες φορές οι μαίες...! 

 

Αύριο ή Δευτέρα λέω να πάρω τη Φαιναρέτη για το θηλασμό. Πηγαίνει εξαιρετικά, παίρνει βάρος (ήρθε ο παιδίατρος, έχουμε και βρεφοζυγό), αλλά θέλω να μάθω πότε να ξεκινήσω σιγά σιγά θήλαστρο ίσως μετα τις γιορτες για όταν επιστρέψω στα μαθήματα.

 

Α! Από κιλά την Παρασκευή, βγαίνοντας απο το μαιευτήριο ήμουν -7 κιλά. Τώρα δεν ξέρω, αλλά νομίζω πάει καλα!:-D

 

gaidaki και μένα το αγόρι μου το μεγάλο έχει παρανοήσει θέλει συνεχώς να είναι πάνω από το κεφάλι του μπέμπη και θέλει να τα κάνει όλα πάνες, μπάνιο γάλα.Εχει όμως και τα συχνότατα ξεσπάσματα βλακείας και όταν του λέω καλά ρε αγόρι μου πως σου ήρθε,;,και μου απαντάει τι πως μου ήρθε ? μου, ήρθε.

Στο δωματιο ολα σουπερ.μονοκλινο λουξ ψυγειακι πολυθρονα πολυ ωραια και οι μαιες του οροφου κορυφη .4 μέρες έκατσα εκει και μετά άλλαξα πήγα σε δικλινο τις αλλες τρεις μερες.την πρώτη μερα ημουν μονη.καλα καμία σχέση ο οροφος.παλιος και χωρίς κάποια ανακαίνιση απο τα πολυ παλια τα χρονια ....οι μαιες και εκεί ήταν πολύ καλές με πρόσεχαν και με την πίεση. και ότι ηελα....τσακισα κατι κορυφαιες κρεμούλες που μου εφερναν οταν δεν ήθελα φαγητό μου τις εδιναν δύο δύο.Τωρα πρεπει να βρω που τις πουλανε γιατι ηταν γιαμι!!!μανδρεκας η επωνυμια .αν τις εχετε δει πουθενα με λετε!!!μετα που λετε ηρθε μια κοπελα και ζοριστικα γιατι εγω ολο το βραδυ ημουν ξυπνια και ολο κατι ηθελα να μασουλαω και συνηθως οτι ειναι νοστιμο κανει και θορυβο για να το ανοιξεις.χιχι.και η καριερα μου σαν ποντικάκι που όλο το βράδυ κάτι έτρωγα τελείωσε την 5 μέρα απο τις 7 που έκατσα μεσαααααα.... και ζήσανε αυτοί καλά και εμείς μμμμμ :cry:καλύτερα!

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, lizaki1111 είπε:

Κοριτσαρες μου γεννησα και εγω χτες το αγγελοδι μου και ειμαι τρισευτυχισμενη.Προσπαθησαμε για φυσιολογικο αλλα δυστυχως δεν κατεβαινε.Το κυριοτερο ειναι πως εγω και η μικρη μου ειμαστε καλα!!!!

Να σου ζήσει γλυκιά μου!!!!!!!!! φαντάζομαι την ευτυχία σου!!!!! :)

14 ώρες πρίν, Eutuxia25 είπε:

Κορίτσια εγω αυριο λεω να αγοράσω σκονη να δινω ενα δυο γεύματα στην μπέμπα γτ δεν αντέχω αλλο με έχει εξοντώσει ξυπναει ουρλιάζει την βαζω να θηλάσει στα πέντε λεπτά την πέρνει ο ύπνος την αφηνω στο κρεβάτι της σε πέντε λεπτά ουρλιάζει παλι χθες δεν σταμάτησε απ τις 8:30 εως της μια να τρώει κ μετα φαίνεται κουραστηκε κ δεν ηρεμουσε ευτυχώς ειχα κατάψυξη λιγο δικο μ κ της το ξεπαγωσα κ ηρεμησε ... Επίσης με κυνηγάνε κ οι παιδιατροι με το βάρος γτ είναι προωρη

Κι εγώ είμαι πολύ υπέρ του θηλασμού αλλά δίνω και σκόνη.σημασια έχει τα μωράκια μας να είναι καλά να παίρνουν ότι χρειάζεται αλλά κι εμείς να είμαστε γερές και δυνατές για να μπορούμε να τα φροντίζουμε.εγω μετά το θηλασμό ανάλογα αν φαίνεται να πεινάει δίνω 30-60 μλ μητρικό η ξένο γάλα.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, butterfly1986 είπε:

Να σου ζήσει γλυκιά μου!!!!!!!!! φαντάζομαι την ευτυχία σου!!!!! :)

Κι εγώ είμαι πολύ υπέρ του θηλασμού αλλά δίνω και σκόνη.σημασια έχει τα μωράκια μας να είναι καλά να παίρνουν ότι χρειάζεται αλλά κι εμείς να είμαστε γερές και δυνατές για να μπορούμε να τα φροντίζουμε.εγω μετά το θηλασμό ανάλογα αν φαίνεται να πεινάει δίνω 30-60 μλ μητρικό η ξένο γάλα.

Κι εγω θηλαζω και δινω μετα συμπληρωμα και φοβαμαι μηπως μου κοπει ετσι το γαλα.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...