Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια κ απο εμας! Χαθηκαμε λιγο αλλα επανηλθα! Καταρχας συγχαρητηρια για τα μπεμπακια σας @lizaki1111 @Elpidaaa Και @natasaki34!!!

Εμεις εχουμε γυρισει σπιτι απο την τεταρτη αλλα παλευουμε με τον ικτερο του μπεμπάκου! Εγω του εδωσα συμπληρωμα παντως δεν αντεξα κ νομιζω δουλεψε. Απλα επεσε η παραγωγη κ στεναχωρηθηκα λιγο, τεσπα. Πολυ ικτερος επεσε καλε

@gtkt1311η μικρη μου το πηρε σχετικα καλα αλλα εχουμε τις ζηλειες μας λογικο βεβαια γτ απο μοναδικη που ηταν τωρα εχει αντεγωνιστη! Με μενα τα χει βαλει πιο πολυ ε προφανως νιωθει οτι την παραμελω αλλα θα συνηθισει φανταζομαι! Με το καλο κ εσυ αντε κοντευεις!!!

  • Μου αρέσει 1

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ioanna2* όντως πολύ ίκτερος !! Αν είναι να έπεσε με λίγο συμπλήρωμα χαλάλι !! Κ εμένα η κόρη μου όταν έφερα τον μικρό σπίτι με εμένα τα έβαλε κυρίως ήθελε να κοιμάται μόνο με τον μπαμπά της κ να την κάνει μπάνιο αυτός . 

Σιγά σιγά κ εγώ κοντεύω . Από το Ρέα οι εντυπώσεις σου καλές ;;


xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, gtkt1311 said:

@Ioanna2* όντως πολύ ίκτερος !! Αν είναι να έπεσε με λίγο συμπλήρωμα χαλάλι !! Κ εμένα η κόρη μου όταν έφερα τον μικρό σπίτι με εμένα τα έβαλε κυρίως ήθελε να κοιμάται μόνο με τον μπαμπά της κ να την κάνει μπάνιο αυτός . 

Σιγά σιγά κ εγώ κοντεύω . Από το Ρέα οι εντυπώσεις σου καλές ;;

Εμενα με φωναζει να την κοιμισω κ γινεται χαμος... χτες καπως την καταφερε ο αντρας μου ενω ειχε μαθει κ κοιμοταν κ μαζι του. Το ΡΕΑ καλο ειμαι ικανοποιημενη κυριως απο το προσωπικο ηταν πολυ καλες οι κοπελες κ νεες πιο ευδιαθετες κ ευγενικες κ βοηθησουν στα παντα απο θηλασμους μεχρι διευθετησεις δωματιων! Μικρο μαιευτηριο σε σχεση με ΙΑΣΩ, αλλα μεσα ολοκαινουριο.


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, gtkt1311 είπε:

@Ioanna2* πως είστε ;; γυρίσατε σπίτι ;; η μικρή πως το πήρε ;;;

@ERIANTON κάνατε πάλι μέτρηση σήμερα για τον ίκτερο;; 

ναι καναμε . 10.1 δεν χρειαζεται να ξαναπαμε .ευτυχως! ευχαριστω για το ενδιαφερον!!

On 9/12/2017 at 1:46 ΜΜ, Alzira είπε:

καλησπέρα κορίτσια! χάθηκα λίγο είχαμε αρκετά τρεξίματα τις τελευταίες μέρες .. σήμερα το ξημέρωμα γίναμε 1ας εβδομάδας ! είχαμε περιπέτειες αλλά από οτι φαίνεται  τώρα τακτοποιήθηκαν , λοιπόν τον μωρό μου κατέληξε υποσιτισμένο και αφυδατωμένο μέσα στο μαιευτήριο γιατί προσπαθούσα να κάνω αποκλειστικό θηλασμό. Το πρόβλημα δεν ήταν φυσικά αυτό γιατί την είχα στο στήθος 20ώρες την ημέρα! Είχαμε κοντό χαλινό και δεν μας ενημέρωσε κανένας για αυτό παρά μόνο όταν πήραμε εξιτήριο οπου μας είπαν οτι έχει χάσει πάρει πολύ βάρος και μπορεί να φταίει και αυτό , με τα πολλά κάναμε την μικροεπέμβαση και τώρα τρώει σαν άλλο παιδί ! Είμαι πολύ χαρούμενη για αυτό αλλά οι αγωνίες διαδέχονται η μία την άλλη τώρα που παίρνει βάρος κρύωσε  ! κουράγιο σε όλες μας 

 

ακριβως τα ιδια ειχαμε παθει με τον πρώτο.με πεσμένο σακχαρο και νωθρος εντελως.και σε συνδιασμό με το ανέβασμα του ίκτερου μας ειχε παρει η κατω βολτα.γι αυτο μετα ειπα οτι δεν με νοιαζει καθόλου ο θηλασμός ,για την ακριβεια κατι αλλο ειχα πει οτι τον εχω τον θηλασμό.τωρα που την ψηλιαστηκα την δουλεια και ειδα οτι δεν εχουμε βρεμενες πανες για ωρες,σε συνδιασμο με το οτι θηλαζα δυο μερες ασταματητα και ειδα οτι κιτρινιζε απο την δεύτερη μερα έδωσα συμπληρωμα καινοολυ χάρηκα....

γιατι ειδα μια αλλη φατσουλα.ηρεμο το μωρακι και κοιμηθηκε.ταλαιπωριομασταν και οι δυο δυο μερες χωρις να υπαρχει ουσια.τωρα του δινω το δικο μου με την ησυχια μου οση ωρα θέλει και μετα 30 ή 6ο μλ.μετα δειχνει οτι ψαχνει το βαζω παλι στο στηθος και πινει λιγη ωρα και μετα νανι.ειναιβπολυ καλος και νε νευρο!!! φτου φτου το παιδακι μου

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι Κολικοί πότε ξεκινούν περίπου φαντάζομαι διαφέρει από μωρό σε μωρό αλλά μου φαίνεται νωρίς τώρα. Το ξημέρωμα χτες σπαραζε ταισμενο και καθαρό φυσικά , ελάχιστα κοιμήθηκε όταν το πρωί την έβαλα στο κρεβάτι μας.επισης εκεί που είχαμε βρει το πρόγραμμα μας θέλει πάρα πολλές ώρες μέσα στην μέρα στήθος και τρώει κανονικά όχι μόνο για πιπίλα.


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο εμας! 

@ERIANTON κ εγω Ειρηνη μου δινω συμπληρωμα απλα εδωσα πολυ για 2 μερες κ εχει μειωθει η παραγωγη μου πολυ, δε θα σκασω ομως γτ ειδα διαφορα στη μετρηση και στην ποσοτητα τσισα-κακα οποτε θεωρω χαλαλι... θα παλεψω να κατεβει παλι, αν κ δε με βλεπω να ξεφευγω απο το μικτο. Βεβαια κιτρινουληδες ειμαστε ακομα για να δουμε. Μπραβο σας που σας επεσε! Εσυ που πηγαινες να τον μετρησουν;

@Αναστασία33 αναστασια μου οπως καταλαβαινεις εγω δινω δε στελνεις τη λιστα;

@gtkt1311 Τελικα εσυ εισαι Αθηνα τωρα; Συγνωμη αλλα καπως εχω χασει τις ιστοριες...


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , Ioanna2* είπε:

Καλημερα κ απο εμας! 

@ERIANTON κ εγω Ειρηνη μου δινω συμπληρωμα απλα εδωσα πολυ για 2 μερες κ εχει μειωθει η παραγωγη μου πολυ, δε θα σκασω ομως γτ ειδα διαφορα στη μετρηση και στην ποσοτητα τσισα-κακα οποτε θεωρω χαλαλι... θα παλεψω να κατεβει παλι, αν κ δε με βλεπω να ξεφευγω απο το μικτο. Βεβαια κιτρινουληδες ειμαστε ακομα για να δουμε. Μπραβο σας που σας επεσε! Εσυ που πηγαινες να τον μετρησουν;

@Αναστασία33 αναστασια μου οπως καταλαβαινεις εγω δινω δε στελνεις τη λιστα;

@gtkt1311 Τελικα εσυ εισαι Αθηνα τωρα; Συγνωμη αλλα καπως εχω χασει τις ιστοριες...

Σου εστειλα.

  • Ευχαριστώ 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

@Alzira Καλημέρα ! Κι εδω χαμος τα ξημερώματα...χορτατος, καθαρός, αποκοιμιεται κ ξυπναει με δυνατό κλαμα...Τρεμω τους κολικούς. Ο μεγάλος ειζε για 3,5 μήνες ΚΑΘΕ ΑΠΌΓΕΥΜΑ ενα δίωρο, μονο 3 απογευματα γλίτωσαν. Να βραχνιαζει απο το κλαμα και να μη μπορεις να κάνεις τπτ! Και δεν ηταν θεμα μεικτής διατροφής ή δικης μου διατροφής γιατι πρόσεχα. Το απευχομαι σε όλους....


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ioanna2* είπε:

Καλημερα κ απο εμας! 

@ERIANTON κ εγω Ειρηνη μου δινω συμπληρωμα απλα εδωσα πολυ για 2 μερες κ εχει μειωθει η παραγωγη μου πολυ, δε θα σκασω ομως γτ ειδα διαφορα στη μετρηση και στην ποσοτητα τσισα-κακα οποτε θεωρω χαλαλι... θα παλεψω να κατεβει παλι, αν κ δε με βλεπω να ξεφευγω απο το μικτο. Βεβαια κιτρινουληδες ειμαστε ακομα για να δουμε. Μπραβο σας που σας επεσε! Εσυ που πηγαινες να τον μετρησουν;

@Αναστασία33 αναστασια μου οπως καταλαβαινεις εγω δινω δε στελνεις τη λιστα;

@gtkt1311 Τελικα εσυ εισαι Αθηνα τωρα; Συγνωμη αλλα καπως εχω χασει τις ιστοριες...

στο Έλενα πηγα για μετρηση.ρωτησα τον εκει γιατρο αν μπορω να παω σε οποισδηποτε μικροβιολογικο καο μου ειπε καλυτερα στο ελενα που εοναι πιο καλα για τα νεογνά.

και εμας που εχρι πεσει στο 10 ακομα κιτρινουκης ειναι


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Alzira είπε:

Οι Κολικοί πότε ξεκινούν περίπου φαντάζομαι διαφέρει από μωρό σε μωρό αλλά μου φαίνεται νωρίς τώρα. Το ξημέρωμα χτες σπαραζε ταισμενο και καθαρό φυσικά , ελάχιστα κοιμήθηκε όταν το πρωί την έβαλα στο κρεβάτι μας.επισης εκεί που είχαμε βρει το πρόγραμμα μας θέλει πάρα πολλές ώρες μέσα στην μέρα στήθος και τρώει κανονικά όχι μόνο για πιπίλα.

Καλημέρα.Δυστυχώς έτσι είναι τον πρώτο καιρό.εγώ Δεν κοιμόμουν τα βράδια.είχαμε κάνει την νύχτα μέρα.πολύ γκρίνια.και το στήθος όλη την ώρα έξω πίστευα ότι δεν είναι αρκετό το γάλα μου στην πορεία έμαθα ότι μια χαρά είναι απλά το μωρό νιώθει σιγουριά ηρεμεί και επίσης προσπαθεί να αυξήσει την παραγωγή.ξεκίνησα να κοιμάμαι τα βράδια όταν ήταν 3.5 μηνών.  Από τις 2.30 Το αργότερο 4 τα ξημερώματα πέφταμε Για ύπνο.Επειδή κοιμόμαστε μαζί αυτό που εκανα Εκτός από ζεστές κομπρεσες ήταν να μαζεύω τα πόδια μου και πάνω τους να βάζω τα δικά της πόδια ώστε να κοιμάται και τα ποδαράκια της να είναι μαζεμένα ψηλά και κοντά στην κοιλίτσα της. 

Επίσης το θήλαστρο μου έκανε κακό.το χρησιμοποιούσα πριν εδραιωθεί ο θηλασμός με αποτέλεσμα να βγάζω και 300μλ σε μια άντληση.φαντάζεστε τι γινόταν Όταν σταμάτησα να το χρησιμοποιώ.πετρώματα πολυυυυυ πολυυυυυ πόνος έφτασαν οι γαλακτοφοροι πόροι και είχα πυρετο.έβγαζα λίγο γάλα με το χέρι μπας και ηρεμήσω.Όταν εδραιώθηκε ο θηλασμός δεν μπορούσα να βγάλω ούτε 50μλ Αλλά γάλα υπήρχε.να προσέχετε όσες χρησιμοποιείτε θήλαστρο.καλύτερα είναι να συμβουλευτείτε έναν σύμβουλο θηλασμού. Δεν θα θέλετε να περάσετε ότι πέρασα.Ούτε στον χειρότερο μου εχθρό.δεν μπορούσα να κουνήσω τα χερια

 


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ERIANTON said:

στο Έλενα πηγα για μετρηση.ρωτησα τον εκει γιατρο αν μπορω να παω σε οποισδηποτε μικροβιολογικο καο μου ειπε καλυτερα στο ελενα που εοναι πιο καλα για τα νεογνά.

και εμας που εχρι πεσει στο 10 ακομα κιτρινουκης ειναι

Κ εγω ρεα κ ιασω τον πηγα 12.4 ηταν χτες αλλα δειχνει πτωτικο, σημερα δεν τον πηγα μαλλον αυριο παλι

κ εγω παντως καπως ετσι την πατησα εδινα μονο στηθος ειχα γαλα απο ενα σημειο κ μετα αλλα μαλλον ειχε πεινασει δε χορταινε, ολη μερα στηθος πανω, κ μου ξεφυγε ο ικτερος


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...