Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καρότσι.τι να διαλέξω?


Recommended Posts

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια της παρεας!Ετοιμαζομαστε κι εμεις σιγα σιγα να υποδεχτουμε το μωρακι μας τον Μαιο του 2018.αυτο που συζηταμε αυτες τις μερες με τον συζυγο μου ειναι για το καροτσι που θα παρουμε.εχουμε μπερδευτει λιγο με ολα αυτα που κυκλοφορουν στην αγορα και θα ηθελα την γνωμη απο εσας που ηδη εχετε παρει τι σας εχει βολεψει καλυτερα.σκεφτομαστε να παρουμε καποιο συστημα  αλλα δεν ειμαστε σιγουροι ποσο θα χρειαστουμε ολα αυτα που εχει.για παραδειγμα το port -bebe χρειαζεται?δεν ειναι λιγο βαρυ για να το κουβαλας?Και απο ογκο ολα αυτα δεν ειανι μεγαλα?χωρανε στο πορτ μπαγκαζ του αυτοκινητου?Στην αρχη ειχα δει το quatro της inglesina που μου αρεσει πολυ καθως επισης και το trio love chicho αλλα τωρα εχουμε αρχισει να κοιταμε και τα λιγο πιο μικρα γιατι του αντρα μου του φαινονται πολυ μεγαλα αυτα.Αυτο που μας αρεσε πολυ ειναι το urban της chicho.το εχει παρει καποια απο εσας?βολευει που το ιδιο το καροτσι γινεται και port-bebe?Περιμενω τα φωτα σας!!ευχαριστω πολυ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κ με το καλο το μωρακι σας

Εγω πηρα ενα καροτσι 3σε 1κ δ εμεινα ευχαριστημενη.ουτε απο την εταιρια ουτε απο το τριπλο συστημα

Ολα τα καρεκλακια αυγο που εχουν τα καροτσια 3σε1 ειναι για 0-13κιλα,αλλα η κορη μου που ηταν μεγαλο μωρο κ κλωτσουσε δ βολευοταν.επισης σιγουρα ενα καρεκλακι καθαρα ειναι καλυτερο ποιοτικα.κ θα προτεινα να παρετε ενα 0-25η εστω 0-18κιλα που κοιταει πισω ως σχεδον 4ετων.εχουμε μαρκα joie κ ειμαστε ευχαριστημενοι

Εφοσον γεννας σχεδον καλοκαιρι ενα απλο καροτσι ειναι καλυτερο για τις βολτες απο το πορτ μπεμπε,που ισως βολευε για χειμωνα για να ειναι προστατευμενο πιο πολυ το μωρο.αν κ γεννησα σεπτεμβρη κ νοεμβρη δ χρησιμοποιησα το πορτ για βολτες

Το πορτ μπεμπε μπορεις να το χρησιμοποιεις κ για τον υπνο μεσα στο σπιτι,αλλα επισης δ με βολεψε εμενα.κ τα περισσοτερα ειναι αρκετα μικρα οποτε δ χωραει το μωρο για καιρο

Βεβαια της ινγκλεσινα ειναι αρκετα μεγαλο.κ φυσικα το καροτσι παρα πολυ καλο

Η αδερφη μου πηρε το κικο τριο λοβ.εμεινε ευχαριστημενη.βεβαια το πορτ μπεμπε το χρησιμοποιησε μονο 40μερες,κ το καρεκλακι 6μηνες,αλλα το καροτσι ειναι καλο.κ γεννησε τελη μαη.γενικα προτιμαμε τα κικο ειδικα μπαστουνια για καλοκαιρι

Πριν καταληξετε θα πατε να τα δειτε ολα απο κοντα,να δειτε πως κυλανε,πως ανοιγοκλεινουν,το βαρος,αν χωρανε στο αμαξι σας,στο ασανσερ,αν εκει που μενετε εχει βολικα πεζοδρομια.εξαρταται αν θα βγαινετε πιο συχνα με το αυτοκινητο η τα ποδια.αν θα εισαι μονη η με το συζηγο.πχ εμενα ειναι πολυ ψηλος οποτε πηραμε ψηλο καροτσι να βολευεται κ αυτος

Αν γυρνουσα το χρονο πισω θα επαιρνα ενα απλο καροτσι μπαστουνι ελαφρυ παντως καιρου,οπως το κικο σιμπλισιτι η το κικο λαιτγουει.το μονο κακο με αυτα ειναι οτι κοιταει το μωρο προς τα εξω.υπαρχει κ ενα που μπορεις να το κοιτας αλλα δ το εχω δει απο κοντα.θα ψαξω λιγο μαρκα κ στη γραφω

Το τυπου μπαστουνι που μπορεις κ να κοιτας το μωρο ειναι το baby jogger vue lite

Το μονο που κοιτας στο καροτσι ειναι να ξαπλωνει τελειως για να ειναι καταλληλο απο νεογεννητο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις αυτό που θα είναι ελαφρύ στα χέρια σου, εύκολο στον χειρισμό και να χωράει στο αυτοκίνητο σου.

Εμένα μου είχαν δώσει ένα, το οποίο ήταν εύκολο στον χειρισμό, γυρνούσε και μπροστά και πίσω, αλλά ήταν βαρύ και δεν χωρούσε στο αυτοκίνητο, και έτσι πήρα και ένα δεύτερο, πολύ οικονομικό για να έχω στο αυτοκίνητο, το οποίο ήταν και πολύ ελαφρύ αλλά στρίβουν κάπως δύσκολα οι ρόδες. 

Μην πάρεις απλό μπαστούνι, με μαλακή πλάτη, δεν ενδείκνυται για νεογέννητο.

  • Ευχαριστώ 1

DqKrp2.png YmSBp2.png 

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2017 at 11:55 ΠΜ, vikib είπε:

Καλημερα κ με το καλο το μωρακι σας

Εγω πηρα ενα καροτσι 3σε 1κ δ εμεινα ευχαριστημενη.ουτε απο την εταιρια ουτε απο το τριπλο συστημα

Ολα τα καρεκλακια αυγο που εχουν τα καροτσια 3σε1 ειναι για 0-13κιλα,αλλα η κορη μου που ηταν μεγαλο μωρο κ κλωτσουσε δ βολευοταν.επισης σιγουρα ενα καρεκλακι καθαρα ειναι καλυτερο ποιοτικα.κ θα προτεινα να παρετε ενα 0-25η εστω 0-18κιλα που κοιταει πισω ως σχεδον 4ετων.εχουμε μαρκα joie κ ειμαστε ευχαριστημενοι

Εφοσον γεννας σχεδον καλοκαιρι ενα απλο καροτσι ειναι καλυτερο για τις βολτες απο το πορτ μπεμπε,που ισως βολευε για χειμωνα για να ειναι προστατευμενο πιο πολυ το μωρο.αν κ γεννησα σεπτεμβρη κ νοεμβρη δ χρησιμοποιησα το πορτ για βολτες

Το πορτ μπεμπε μπορεις να το χρησιμοποιεις κ για τον υπνο μεσα στο σπιτι,αλλα επισης δ με βολεψε εμενα.κ τα περισσοτερα ειναι αρκετα μικρα οποτε δ χωραει το μωρο για καιρο

Βεβαια της ινγκλεσινα ειναι αρκετα μεγαλο.κ φυσικα το καροτσι παρα πολυ καλο

Η αδερφη μου πηρε το κικο τριο λοβ.εμεινε ευχαριστημενη.βεβαια το πορτ μπεμπε το χρησιμοποιησε μονο 40μερες,κ το καρεκλακι 6μηνες,αλλα το καροτσι ειναι καλο.κ γεννησε τελη μαη.γενικα προτιμαμε τα κικο ειδικα μπαστουνια για καλοκαιρι

Πριν καταληξετε θα πατε να τα δειτε ολα απο κοντα,να δειτε πως κυλανε,πως ανοιγοκλεινουν,το βαρος,αν χωρανε στο αμαξι σας,στο ασανσερ,αν εκει που μενετε εχει βολικα πεζοδρομια.εξαρταται αν θα βγαινετε πιο συχνα με το αυτοκινητο η τα ποδια.αν θα εισαι μονη η με το συζηγο.πχ εμενα ειναι πολυ ψηλος οποτε πηραμε ψηλο καροτσι να βολευεται κ αυτος

Αν γυρνουσα το χρονο πισω θα επαιρνα ενα απλο καροτσι μπαστουνι ελαφρυ παντως καιρου,οπως το κικο σιμπλισιτι η το κικο λαιτγουει.το μονο κακο με αυτα ειναι οτι κοιταει το μωρο προς τα εξω.υπαρχει κ ενα που μπορεις να το κοιτας αλλα δ το εχω δει απο κοντα.θα ψαξω λιγο μαρκα κ στη γραφω

Το τυπου μπαστουνι που μπορεις κ να κοιτας το μωρο ειναι το baby jogger vue lite

Το μονο που κοιτας στο καροτσι ειναι να ξαπλωνει τελειως για να ειναι καταλληλο απο νεογεννητο

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.κι εγω νομιζω τα συστηματα πολυ για εφε.σιγουρα εχει να κανει ποτε γεννας για τη χρηση του πορτ μπεμπε.θελει πολυ σκεψη παντως.

 

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2017 at 12:36 ΜΜ, toniasu είπε:

Να πάρεις αυτό που θα είναι ελαφρύ στα χέρια σου, εύκολο στον χειρισμό και να χωράει στο αυτοκίνητο σου.

Εμένα μου είχαν δώσει ένα, το οποίο ήταν εύκολο στον χειρισμό, γυρνούσε και μπροστά και πίσω, αλλά ήταν βαρύ και δεν χωρούσε στο αυτοκίνητο, και έτσι πήρα και ένα δεύτερο, πολύ οικονομικό για να έχω στο αυτοκίνητο, το οποίο ήταν και πολύ ελαφρύ αλλά στρίβουν κάπως δύσκολα οι ρόδες. 

Μην πάρεις απλό μπαστούνι, με μαλακή πλάτη, δεν ενδείκνυται για νεογέννητο.

Σε ευχαριστω για την απντηση.Πολλα καροτσια εχουν μεγαλες ροδες και δεν χωρανε στο πορτ παγκαζ.εμεις εχουμε μεσαιου τυπου αμαξι και δοκιμασαμε το peg perego κσι χωραει.έχει να κανει και πως κλεινει τονκαροτσι.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμένα με βολεψε πολύ το καρότσι 3 σε 1.. Γεννήθηκε κ πολύ μικρο το μωρό μ κ με βολεψε πολύ κ το port bebe.. Tο πρώτο καιρό εκεί την εβαζα να κοιμηθεί κ όπου κ να ήμουνα την έπαιρνα μαζί μου για να την ελέγχω. Το βράδυ το εβαζα στην κρεβατοκάμαρα κ το πρωί στο σαλόνι. Κ αφού κούμπωνε κ στο καρότσι όταν ήταν πολύ μικρή κ κοιμόταν συνέχεια την εβαζα εκεί κ έβγαινα έξω. Της peg perego έχω κ χωράει κ στο αυτοκίνητο. Αλλά αυτό που πρέπει να κοιταξεις όπως είπαν κ παραπάνω είναι να είναι ελαφρύ, να χωράει σε αυτοκίνητο κ ασανσέρ κ εμένα με βολεψε το ότι γυρνάει κ μπροστά κ πίσω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο θεμα εχετε ανοιξει κοριτσια..το ιδιο σκεφτομαι και εγω και δεν εχω καταληξει!! Τον Μαρτιο γενναω και δεν μπορω να αποφασισω ποιο ειναι καλυτερο..Επισης δεν ξςρω εαν εχετε δει καθολου τα καροτσια 3σε 1 τυπου prenatal ή του καθε αντιστοιχου μαγαζιου..εμενα μου φανηκαν αρκετα καλα κ αυτα και οικονομικα..ομως δεν ξερω αν συγκρινονται ποιοτικα με τα επωνυμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα. Είμαστε κι εμείς σε αναζήτηση για καρότσι, έχουμε καταλήξει στο anex sport ,από τα καταστήματα Kiddo, μιας και είμαστε επαρχία και χρειαζόμασταν καρότσι με μεγάλες ρόδες. Θα ήθελα την γνώμη σας αν το έχει πάρει κάποια. Δεκτή και κάθε νέα πρόταση

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2018 at 4:36 ΜΜ, mariagavgav είπε:

Γεια σας κι από εμένα. Είμαστε κι εμείς σε αναζήτηση για καρότσι, έχουμε καταλήξει στο anex sport ,από τα καταστήματα Kiddo, μιας και είμαστε επαρχία και χρειαζόμασταν καρότσι με μεγάλες ρόδες. Θα ήθελα την γνώμη σας αν το έχει πάρει κάποια. Δεκτή και κάθε νέα πρόταση

Anex και  bexa ίσως έχουν ότι πιο όμορφο και καλόγουστο υπάρχει τον τελευταίο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας, ειμαστε και μεις νεοι γονεις και ειμαστε γενικα στο ψαξιμο. Μια γνωσητ απ το facebook μας ειπε γι αυτα τα 3-1 καροτσια  και μας προτεινε αυτο https://www.baby-avenue.gr/gia-thn-metafora/paidika-karotsia-vrefika-karotsia/paidika-karotsia-3-se-1/paidiko-karotsi-3-se-1-kikka-boo-madrid-grey  αλλα ειναι λιγο ακριβο... λεει οτι ειναι βολικο βεβαια. Μετακομισαμε προσφαρτα σε νησι και εδω δεν υπαρχει κατι τετοιο να το δουμε απο κοντα. Ξερετε αν σε παραγγελιες απο ιντερνετ κανουν επιστροφες? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...