Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Mummyofanangel είπε:

Πριν δυο εβδομάδες ακριβώς ... αναγκάστηκα να αποχωριστώ το κοριτσάκι μου ! Ήταν 25 Ιανουαρίου όταν κλείναμε την 17η εβδομάδα και πήγαμε στον γιατρό για τον καθιερωμένο μας υπέρηχο ! Θα μαθαίναμε το φυλλο γιατί το κοριτσάκι μας ήταν πολύ δραστήριο και τόσους μήνες δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε τι είναι ! Αν και το προαίσθημα μου έλεγε ότι ήταν μια μικρή μπουμπου ! Κρατούσα και τις εξετάσεις που μου είχε ζητήσει ο γυναικολόγος μου (γενικές αίματος , ούρων ) και όλες ήταν τελείες... αφού τις είδε με έστειλε μέσα με την μαία να ετοιμαστώ για τον υπέρηχο ! Ο σύζυγος μου ετοιμαζόταν να τραβήξει βιντεάκι το μπουμπούκι μας ... και εκεί άκουω τα λόγια του γιατρού μου «Δυστηχως καλό μου δεν πάμε καλά». Παλεύαμε να την ακούσουμε αλλά το μωρό μου δεν κουνιόταν και η καρδούλα του δεν χτυπούσε ... Σαββατο πρωί 26 Ιανουαρίου και μετά από 23 ώρες γέννησα την μπεμπα μου με πρόκληση τοκετού ... Κυριακή ξημερώματα 27 του μηνός πλέον ήμουν μόνη χωρίς το κοριτσάκι μου . Έχουμε στείλει δείγμα για καρυοτυπο αλλά ακόμα δεν έχουμε κάποιο νέο , αν και όπως αποδείχθηκε η μπεμπα μας πνίγηκε με τον ωμφαλιο λώρο . Από εκείνη την ημέρα νιώθω ότι η ώρα σταμάτησε και δυο εβδομάδες τώρα το μόνο πράγμα που κάνω είναι να σκέφτομαι το μπουμπουκακι μου ! Είναι αδιανόητο πόσες μαμάδες είμαστε στην ίδια ακριβώς θέση ... Ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δυστηχως μην έχοντας κανένα δείγμα ότι κάτι δεν πάει καλά δεν είχε περάσει ποτέ από το μυαλό μου οτι κάτι τέτοιο μπορεί να συμβεί ... Έχω χάσει την γη κάτω πάντα πόδια μου ! Θεωρώ ότι πραγματικά δεν υπάρχουν λόγια για καμία μας

@Mummyofanangel θα θελα να μαι εκεί και να κλαίμε μαζί θα θελα να είμαι εκεί και να σου κρατώ το χέρι να μην σου λέω κάτι γιατί δεν υπάρχει πολύ απλα να πω κατι σε νιώθω τόσο πολύ σε καταλαβαίνω τόσο πολύ είναι λες και σου έχουν ξεριζώσει την καρδιά είναι λες και είσαι σαν ζωντανη νεκρή είναι λες και δεν νιώθεις και εγώ έχασα μωρό κορίτσι μου δεν παει καιρος στην 28 εβδομάδα και μένα το μωρο μου ήτανε δραστήριο πολύ κουνιόταν πολύ εκατσα σπίτι Έκλαψα πολύ πολύ είπα γιατί ;;; γιατί Θεέ μου σε μένα τι εκανα;; δεν είμαι κακός άνθρωπος ενα παιδί θέλω γιατί ;; απάντηση δεν πηρα και ουτε θα πάρω ήρθε ο χειμώνας και έβλεπα τα χαλιά άδεια και εκλαιγα γιατί σκεφτόμουν το παιδάκι μου να παιζει εκεί έβλεπα τις αλλες κοπέλες που ειχαν τα παιδιά τους και ζηλευα ήτανε φυσιολογικό που ζηλευα ένιωθα ενοχή για αυτό αλλά ήτανε φυσιολογικό ναι ήτανε γιατί εγώ είχα άδεια αγκαλιά δεν είχα το μωρακι μου αλλά θα πεις κάτι στον ευατο σου εγώ πες θα τα καταφέρω ναι και θα κάνω ενα παιδάκι και εγώ αργά θα είναι γρήγορα θα είναι θα κάνω όμως θα έρθουν στιγμές που θα πέσεις αλλά εσύ θα βάλεις αλλη τόση δυναμη θα πεισμωσεις θα γίνεις μάχητρια δεν θα αφήσεις ρην θλίψη να σε παρασύρει θα κλαψεις ναι θα πονεσεις ναι αλλά θα νικήσεις ναι στο υπογράφω εγω είσαι νικήτρια ηδη κορίτσι μου είμαι δίπλα σου να ξέρεις το ίδιο ισχύει και για σένα @D-na

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , D-na είπε:

Σκέφτομαι και εγώ να πάω σε ειδικό προσπαθώ να συμετεχω ξανά σε όλα αλλά μου είναι δύσκολο μόνο μέσα στο σπίτι μου νιώθω καλά.δεν το ήξεραν πολλοί ότι περιμένω παιδί και ότι το έχασα οπότε είναι πιο εύκολο να μην το συζητάω αλλά από την άλλη όταν δεν είμαι καλά πρέπει να λέω διάφορα για να αποφεύγω ερωτήσεις μου είναι δυσκολο ακόμη...

Και εγώ περιμένω κάτι εξετάσεις που έστειλαν αυτή τη εβδομάδα θα βγουν αλλά βαρέθηκα με όλα αυτά δεν μου ήταν εύκολο να συλλάβω περισυ είχα κάνει ακόμα εξωσωματική αυτό ήταν από φυσική σύλληψη και εκείνο το έχασα πολύ νωρίς βέβαια δεν συνκρινετε με αυτό που έζησα τώρα και έχω κάνει πολλές εξετάσεις και πολλά χαζά δεν υπάρχει κάποιο προβλήμα και αυτό το μωρό μου ήταν καλά μέχρι εκείνη τη στιγμή μόνο ο Θεός ξέρει γιατί μας τα παίρνει..και δεν είναι μοιρολατρία αυτό δεν υπάρχει για εμένα τουλάχιστον άλλη εξήγηση.δεν μπορώ προσπαθούμε πολύ καιρό και αυτό το μωρό ήταν δώρο θεού στα ληθεια αλλα...ελπίζω και εύχομαι κάποια άλλα στιγμή να έρθει πάλι ένα μωράκι και να μείνει...για όλες μας

@D-na εγώ περιμένω τις ξεράσεις καρυοτυπου και τις ιστόλογικες ! Τις οποίες δεν καταλαβαίνω γιατί έπρεπε να τις κάνουμε αφού ο λόγος ήταν εμφανής και οι εξετάσεις έβγαιναν τέλειες  ! Παραπάνω από καλές και το μωρό ήταν σούπερ όπως μας έλεγε ο γιατρός . Εγώ πήγα την Παρασκευή στον γιατρό κου γιατί ήθελε να με δει μετά από κάποιες μέρες . Στις 12 μέρες που με είδε είπε ότι όλα από γυναικολογικής απόψεως «σαν να μην έγινε τίποτα» ... δεν με νοιάζει ιδιαίτερα ας είχα το μωρό μου σκέφτηκα εκείνη την στιγμή . Καλή μας δύναμη , υπομονή και αναμονή .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Mummyofanangel είπε:

@D-na Έχω αρχίσει να φλερτάρω και εγώ με την ιδεα να πάω σε ειδικό !  Εγώ δεν νιώθω καλά μέσα στο σπίτι καθόλου. Μόλις μπαίνω μέσα με πιάνουν κλάματα ! Νιώθω μια μαυρίλα . 

Δεν θέλω να μαυρίζω τις καρδιές σας γιατί νιώθουμε όλες μια ταυτηση εδώ μέσα απλά μάλλον πρέπει να ζητήσουμε βοήθεια εγώ τουλάχιστον έχω 3 χρόνια 3 Ιανουαρίους που χάνω και από ένα μωρό.το πρώτο ήταν βιοχημική λες οκ πονάει αλλά πάμε παρακάτω μετά από προσπάθειες και εξετάσεις που δεν είχαν τίποτα καμία επιτυχία κάνω εξωσωματική όλα καλα 2 βλαστοκυστες 5 ημερών λες οκ κάτι θα γίνει και εκεί που ανεβαίνει η β χορική αιμορραγία και χάνω και αυτό το μωρό πολύ νωρίς ήταν πόνεσε πολύ αυτό και το Σεπτέμβρη μένω με φυσικη σύλληψη και όλα τέλεια μια εγκυμοσύνη όνειρο ούτε ζαλάδες ούτε αναγουλες ούτε εμετοί τίποτα όλα καλά και ξαφνικά ;νοιξε ο τράχηλος και πρέπει να κάνω περίδεση οκ λεω είναι μικρόβιο μου λένε έχω φλεγμονή από τα δύσκολα αν δεν κάνουμε κάτι θα παθεις ζημιά μου λένε συψεμια και δεν έχει ελπίδες το μωρό...πάλι Ιανουάριος πάλι ίδιες μέρες....αυτό βέβαια δεν μπορώ να το συνκρινω με τίποτα άλλο έχασα το παιδί μου το γέννησα και δεν έχω παιδί δεν έχω τίποτα.μαλλον επιβάλλεται να πάω σε ειδικο...εκεί ήθελα να καταλήξω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Giotitsa είπε:

@Mummyofanangel θα θελα να μαι εκεί και να κλαίμε μαζί θα θελα να είμαι εκεί και να σου κρατώ το χέρι να μην σου λέω κάτι γιατί δεν υπάρχει πολύ απλα να πω κατι σε νιώθω τόσο πολύ σε καταλαβαίνω τόσο πολύ είναι λες και σου έχουν ξεριζώσει την καρδιά είναι λες και είσαι σαν ζωντανη νεκρή είναι λες και δεν νιώθεις και εγώ έχασα μωρό κορίτσι μου δεν παει καιρος στην 28 εβδομάδα και μένα το μωρο μου ήτανε δραστήριο πολύ κουνιόταν πολύ εκατσα σπίτι Έκλαψα πολύ πολύ είπα γιατί ;;; γιατί Θεέ μου σε μένα τι εκανα;; δεν είμαι κακός άνθρωπος ενα παιδί θέλω γιατί ;; απάντηση δεν πηρα και ουτε θα πάρω ήρθε ο χειμώνας και έβλεπα τα χαλιά άδεια και εκλαιγα γιατί σκεφτόμουν το παιδάκι μου να παιζει εκεί έβλεπα τις αλλες κοπέλες που ειχαν τα παιδιά τους και ζηλευα ήτανε φυσιολογικό που ζηλευα ένιωθα ενοχή για αυτό αλλά ήτανε φυσιολογικό ναι ήτανε γιατί εγώ είχα άδεια αγκαλιά δεν είχα το μωρακι μου αλλά θα πεις κάτι στον ευατο σου εγώ πες θα τα καταφέρω ναι και θα κάνω ενα παιδάκι και εγώ αργά θα είναι γρήγορα θα είναι θα κάνω όμως θα έρθουν στιγμές που θα πέσεις αλλά εσύ θα βάλεις αλλη τόση δυναμη θα πεισμωσεις θα γίνεις μάχητρια δεν θα αφήσεις ρην θλίψη να σε παρασύρει θα κλαψεις ναι θα πονεσεις ναι αλλά θα νικήσεις ναι στο υπογράφω εγω είσαι νικήτρια ηδη κορίτσι μου είμαι δίπλα σου να ξέρεις το ίδιο ισχύει και για σένα @D-na

@Giotitsa κάποια στιγμή πιστεύω πως ίσως ναι ... κάποια στιγμή θα πάρω τα πάνω μου και ίσως κάποτε θα έρθει και ένα μωράκι για μένα ... αλλά για τώρα σκέφτομαι τόσο πολύ την μπεμπα μου ... θα κάνει τόσα όνειρα γι’αυτην ... είχα παραγγείλει τόσα πράγματα και έχουν αρχίσει και έρχονται ... και εμείς ετοιμαζόμαστε να την κηδευσουμε από βδομάδα . Δεν ξέρω εάν έχω δυναμη να πάω ή αν θα πάει μόνος του ο άντρας μου ... αλλά δεν είναι μόνο ότι γεννάς και γυρίζεις σπίτι με άδεια χέρια ... δεν ζηλεύω τις φίλες μου και ξάδερφες μου που έτυχε να είμαστε μαζί έγκυες , τις καμαρώνω πραγματικά. Είναι ότι εγώ νιώθω διαφορετική σαν να μην έχω τίποτα μέσα μου άλλο να δώσω ... σαν όλη η αγάπη που έκρυβα να ήταν μόνο γι ‘αυτήν 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mummyofanangel είπε:

@Giotitsa κάποια στιγμή πιστεύω πως ίσως ναι ... κάποια στιγμή θα πάρω τα πάνω μου και ίσως κάποτε θα έρθει και ένα μωράκι για μένα ... αλλά για τώρα σκέφτομαι τόσο πολύ την μπεμπα μου ... θα κάνει τόσα όνειρα γι’αυτην ... είχα παραγγείλει τόσα πράγματα και έχουν αρχίσει και έρχονται ... και εμείς ετοιμαζόμαστε να την κηδευσουμε από βδομάδα . Δεν ξέρω εάν έχω δυναμη να πάω ή αν θα πάει μόνος του ο άντρας μου ... αλλά δεν είναι μόνο ότι γεννάς και γυρίζεις σπίτι με άδεια χέρια ... δεν ζηλεύω τις φίλες μου και ξάδερφες μου που έτυχε να είμαστε μαζί έγκυες , τις καμαρώνω πραγματικά. Είναι ότι εγώ νιώθω διαφορετική σαν να μην έχω τίποτα μέσα μου άλλο να δώσω ... σαν όλη η αγάπη που έκρυβα να ήταν μόνο γι ‘αυτήν 

@Mummyofanangelδεν είναι αμαρτία και να ζηλευεις ειναι ενα απόλυτα φυσιολογικό συναίσθημα μετα την απώλεια που περνας ετσι ο κάθε άνθρωπος νιώθει διαφορετικα εγώ δεν νιώθω ενοχή για αυτό γιατί εξομολογήθηκα και Εχω μιλήσει και με κάποιον ειδικό για αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό συναίσθημα αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι οτι είναι μια μεγάλη απώλεια η οποία στοιχιζει πολύ κορίτσι μου και πρέπει να είσαι δυνατή πολυ δυνατή με καταλαβαίνεις 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , D-na είπε:

Δεν θέλω να μαυρίζω τις καρδιές σας γιατί νιώθουμε όλες μια ταυτηση εδώ μέσα απλά μάλλον πρέπει να ζητήσουμε βοήθεια εγώ τουλάχιστον έχω 3 χρόνια 3 Ιανουαρίους που χάνω και από ένα μωρό.το πρώτο ήταν βιοχημική λες οκ πονάει αλλά πάμε παρακάτω μετά από προσπάθειες και εξετάσεις που δεν είχαν τίποτα καμία επιτυχία κάνω εξωσωματική όλα καλα 2 βλαστοκυστες 5 ημερών λες οκ κάτι θα γίνει και εκεί που ανεβαίνει η β χορική αιμορραγία και χάνω και αυτό το μωρό πολύ νωρίς ήταν πόνεσε πολύ αυτό και το Σεπτέμβρη μένω με φυσικη σύλληψη και όλα τέλεια μια εγκυμοσύνη όνειρο ούτε ζαλάδες ούτε αναγουλες ούτε εμετοί τίποτα όλα καλά και ξαφνικά ;νοιξε ο τράχηλος και πρέπει να κάνω περίδεση οκ λεω είναι μικρόβιο μου λένε έχω φλεγμονή από τα δύσκολα αν δεν κάνουμε κάτι θα παθεις ζημιά μου λένε συψεμια και δεν έχει ελπίδες το μωρό...πάλι Ιανουάριος πάλι ίδιες μέρες....αυτό βέβαια δεν μπορώ να το συνκρινω με τίποτα άλλο έχασα το παιδί μου το γέννησα και δεν έχω παιδί δεν έχω τίποτα.μαλλον επιβάλλεται να πάω σε ειδικο...εκεί ήθελα να καταλήξω..

Σε καταλαβαίνω ! Να γεννάς να πονάς και να μην έχεις το μωρό σου στην αγκαλιά σου ! Πραγματικά να μην τυχει σε καμία άλλη μανούλα και κανένα ζευγάρι να μην το βίωνε αυτό ! Πονάει ... και εμένα πραγματικά αυτό που ένιωσα έστω και αυτός ο πόνος της γεννάς δεν με νοιάζει γιατί είναι η απόδειξη ότι είχα το κοριτσάκι μου και ήταν ότι πιο έντονο νιώσαμε μαζί για να μου την θυμίζει ! Υπομονή έχω μόνο να μας πω και καλή δύναμη . Να είμαστε καλά με τους άντρες μας και πραγματικά πιστεύω ότι ο Θεός είναι μεγάλος ! 

πρίν από 2 λεπτά , Giotitsa είπε:

@Mummyofanangelδεν είναι αμαρτία και να ζηλευεις ειναι ενα απόλυτα φυσιολογικό συναίσθημα μετα την απώλεια που περνας ετσι ο κάθε άνθρωπος νιώθει διαφορετικα εγώ δεν νιώθω ενοχή για αυτό γιατί εξομολογήθηκα και Εχω μιλήσει και με κάποιον ειδικό για αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό συναίσθημα αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι οτι είναι μια μεγάλη απώλεια η οποία στοιχιζει πολύ κορίτσι μου και πρέπει να είσαι δυνατή πολυ δυνατή με καταλαβαίνεις 

Σε ευχαριστώ πολύ κορτισι μου ! Μακάρι να έρθουν καλύτερες μέρες για όλες μας και οι μικροί μας άγγελοι να είναι καλά ... εγώ μόνο αυτό σκέφτομαι ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Mummyofanangel και @D-na τα μωρά μας είναι αγγελουδια αλλά θέλουν οι μανουλες τους κάτω στην γη να προχωρήσουν κάποια στιγμη μπροστά ετσι και εγώ γέννησα φυσιολογικά ενα μωρο κανονινοκοτατο αλλά Εχω προχωρήσει δεν γίνεται αλλιως δεν μπορώ να κάτσω στο πίσω μια ζωή Οχι δεν θα το ήθελε αυτό το μωρο μου θα θέλει ενα αδερφακι από εκεί πανω και ο άνδρας μου κορίτσια μεγάλο στήριγμα για μένα και μετα το οφείλω σε μένα 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Mummyofanangel είπε:

@D-na εγώ περιμένω τις ξεράσεις καρυοτυπου και τις ιστόλογικες ! Τις οποίες δεν καταλαβαίνω γιατί έπρεπε να τις κάνουμε αφού ο λόγος ήταν εμφανής και οι εξετάσεις έβγαιναν τέλειες  ! Παραπάνω από καλές και το μωρό ήταν σούπερ όπως μας έλεγε ο γιατρός . Εγώ πήγα την Παρασκευή στον γιατρό κου γιατί ήθελε να με δει μετά από κάποιες μέρες . Στις 12 μέρες που με είδε είπε ότι όλα από γυναικολογικής απόψεως «σαν να μην έγινε τίποτα» ... δεν με νοιάζει ιδιαίτερα ας είχα το μωρό μου σκέφτηκα εκείνη την στιγμή . Καλή μας δύναμη , υπομονή και αναμονή .

Εύχομαι να βρεθούμε όλες σε άλλες συζήτησης εδω μέσα σύντομα ευχάριστες όσο μακρινό και άπιαστο να φαντάζει τωρα...

πρίν από 1 λεπτό , Giotitsa είπε:

@Mummyofanangel και @D-na τα μωρά μας είναι αγγελουδια αλλά θέλουν οι μανουλες τους κάτω στην γη να προχωρήσουν κάποια στιγμη μπροστά ετσι και εγώ γέννησα φυσιολογικά ενα μωρο κανονινοκοτατο αλλά Εχω προχωρήσει δεν γίνεται αλλιως δεν μπορώ να κάτσω στο πίσω μια ζωή Οχι δεν θα το ήθελε αυτό το μωρο μου θα θέλει ενα αδερφακι από εκεί πανω και ο άνδρας μου κορίτσια μεγάλο στήριγμα για μένα και μετα το οφείλω σε μένα 

Έχεις απόλυτο δίκιο απλά θέλει λίγο χρονο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , D-na είπε:

Εύχομαι να βρεθούμε όλες σε άλλες συζήτησης εδω μέσα σύντομα ευχάριστες όσο μακρινό και άπιαστο να φαντάζει τωρα...

Έχεις απόλυτο δίκιο απλά θέλει λίγο χρονο..

Φυσικά και θέλει χρονο κοπελα μου


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , D-na είπε:

Εύχομαι να βρεθούμε όλες σε άλλες συζήτησης εδω μέσα σύντομα ευχάριστες όσο μακρινό και άπιαστο να φαντάζει τωρα...

Έχεις απόλυτο δίκιο απλά θέλει λίγο χρονο..

@D-na @Giotitsa έχετε δίκιο σίγουρα !  Απλά είναι νωρίς ακόμα ! Χρειαζόμαστε τον χρόνο μας και να πάρουμε όλες τις απαντήσεις που ψάχνουμε ... πιστεύω ότι μετά όλα θα πάνε καλά ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , Mummyofanangel είπε:

@D-na @Giotitsa έχετε δίκιο σίγουρα !  Απλά είναι νωρίς ακόμα ! Χρειαζόμαστε τον χρόνο μας και να πάρουμε όλες τις απαντήσεις που ψάχνουμε ... πιστεύω ότι μετά όλα θα πάνε καλά ! 

Ναι αγάπη φυσικά να σε ρωτησω κάτι εξέταση θρομβοφιλιας αν δεν εχεις κανει να κανεις 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Ναι αγάπη φυσικά να σε ρωτησω κάτι εξέταση θρομβοφιλιας αν δεν εχεις κανει να κανεις 

Εγώ έχω κάνει τίποτα όλα καλά!!!όλες οι εξετάσεις μου βγαίνουν καλές!!!και κάνεις δεν ξέρει να μου πει γιατί δεν μπορώ να συλλάβω εύκολα και γιατί είχα τη βιοχημική και γιατί απεβαλα πέρσι...καλά για το φετινό δε το συζητάω ήταν άλλο πράγμα..από εξετάσεις βαρέθηκα να κάνω και να μου λένε "όλα καλά"απόλυτα φυσιολογικά όλα μόνο κάτι βιταμίνες είχα χαμηλές που πήρα συμπληρώματα αλλά οκ τα βασικά όλα καλά είπαμε δεν είναι θέλημα Θεού..(και ο άντρας μου έχει κανει εξετάσεις όλα καλά και εκεί)..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , D-na είπε:

Εγώ έχω κάνει τίποτα όλα καλά!!!όλες οι εξετάσεις μου βγαίνουν καλές!!!και κάνεις δεν ξέρει να μου πει γιατί δεν μπορώ να συλλάβω εύκολα και γιατί είχα τη βιοχημική και γιατί απεβαλα πέρσι...καλά για το φετινό δε το συζητάω ήταν άλλο πράγμα..από εξετάσεις βαρέθηκα να κάνω και να μου λένε "όλα καλά"απόλυτα φυσιολογικά όλα μόνο κάτι βιταμίνες είχα χαμηλές που πήρα συμπληρώματα αλλά οκ τα βασικά όλα καλά είπαμε δεν είναι θέλημα Θεού..(και ο άντρας μου έχει κανει εξετάσεις όλα καλά και εκεί)..

@D-na @Giotitsa Εγώ πάλι δεν έχω κάνει ! Συλλάβαμε με την πρώτη και μέχρι την 17η εβδομάδα όλα πήγαιναν παραπάνω από καλά όλες οι εξετάσεις αιματολογικές , ούρων , ζαχαρου αλλά και του μωρού . Η πρώτη επιπέδου και η αυχενική εξαιρετική . Όπως μου είπε ο γιατρός αλλά και ο άνδρας μου που είχε την δύναμη να δει την μπεμπα μας ήταν τυλιγμένη με τον ομφάλιο λώρο . Παρολαυτα στείλαμε δείγμα για ιστολογικες και καρυοτυπο και περιμένουμε να βγουν . Εχθες μου είπε ο γιατρός μου ότι περιμένουμε να βγουν και εάν δεν φανεί τίποτα τότε μιλάμε για ένα φοβερά ατυχές γεγονός καθώς το μωρό όπως είπε δεν είχε δείξει κανένα δείγμα ( και πραγματικά μέχρι και την 17η εβδομάδα όλα ήταν πολύ καλά δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου , δεν είχα καμία δυσκολία ή δυσφορία εγκυμοσύνης ) κανένα έντονο σύμπτωμα μόνο υπνηλία . Και η μπεμπα ήταν πολύ καλά αναπτυγμένη αφού όταν την γέννησα ήταν 22 εκατοστά και εμφανισιακά δεν είχαμε κάτι . Αν όμως εμφανιστεί κάτι θα ήθελε να πάω για εξετάσεις θρόμβοφιλίας . Δεν ξέρω τι να πω ! Ήταν όλα τόσο καλά για να είναι αληθινά μάλλον ! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Mummyofanangel είπε:

@D-na @Giotitsa Εγώ πάλι δεν έχω κάνει ! Συλλάβαμε με την πρώτη και μέχρι την 17η εβδομάδα όλα πήγαιναν παραπάνω από καλά όλες οι εξετάσεις αιματολογικές , ούρων , ζαχαρου αλλά και του μωρού . Η πρώτη επιπέδου και η αυχενική εξαιρετική . Όπως μου είπε ο γιατρός αλλά και ο άνδρας μου που είχε την δύναμη να δει την μπεμπα μας ήταν τυλιγμένη με τον ομφάλιο λώρο . Παρολαυτα στείλαμε δείγμα για ιστολογικες και καρυοτυπο και περιμένουμε να βγουν . Εχθες μου είπε ο γιατρός μου ότι περιμένουμε να βγουν και εάν δεν φανεί τίποτα τότε μιλάμε για ένα φοβερά ατυχές γεγονός καθώς το μωρό όπως είπε δεν είχε δείξει κανένα δείγμα ( και πραγματικά μέχρι και την 17η εβδομάδα όλα ήταν πολύ καλά δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου , δεν είχα καμία δυσκολία ή δυσφορία εγκυμοσύνης ) κανένα έντονο σύμπτωμα μόνο υπνηλία . Και η μπεμπα ήταν πολύ καλά αναπτυγμένη αφού όταν την γέννησα ήταν 22 εκατοστά και εμφανισιακά δεν είχαμε κάτι . Αν όμως εμφανιστεί κάτι θα ήθελε να πάω για εξετάσεις θρόμβοφιλίας . Δεν ξέρω τι να πω ! Ήταν όλα τόσο καλά για να είναι αληθινά μάλλον ! 

Παρολα αυτά θα σε συμβούλευα να κανείς θρομβοφιλια διότι εγώ βρέθηκα θετική και τωρα κάνω ενέσεις παίρνω ολόκληρη θεραπεία


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Mummyofanangel είπε:

@D-na @Giotitsa Εγώ πάλι δεν έχω κάνει ! Συλλάβαμε με την πρώτη και μέχρι την 17η εβδομάδα όλα πήγαιναν παραπάνω από καλά όλες οι εξετάσεις αιματολογικές , ούρων , ζαχαρου αλλά και του μωρού . Η πρώτη επιπέδου και η αυχενική εξαιρετική . Όπως μου είπε ο γιατρός αλλά και ο άνδρας μου που είχε την δύναμη να δει την μπεμπα μας ήταν τυλιγμένη με τον ομφάλιο λώρο . Παρολαυτα στείλαμε δείγμα για ιστολογικες και καρυοτυπο και περιμένουμε να βγουν . Εχθες μου είπε ο γιατρός μου ότι περιμένουμε να βγουν και εάν δεν φανεί τίποτα τότε μιλάμε για ένα φοβερά ατυχές γεγονός καθώς το μωρό όπως είπε δεν είχε δείξει κανένα δείγμα ( και πραγματικά μέχρι και την 17η εβδομάδα όλα ήταν πολύ καλά δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου , δεν είχα καμία δυσκολία ή δυσφορία εγκυμοσύνης ) κανένα έντονο σύμπτωμα μόνο υπνηλία . Και η μπεμπα ήταν πολύ καλά αναπτυγμένη αφού όταν την γέννησα ήταν 22 εκατοστά και εμφανισιακά δεν είχαμε κάτι . Αν όμως εμφανιστεί κάτι θα ήθελε να πάω για εξετάσεις θρόμβοφιλίας . Δεν ξέρω τι να πω ! Ήταν όλα τόσο καλά για να είναι αληθινά μάλλον ! 

Ναι όπως είπαμε σε καταλαβαίνω και σε καταλαβαίνουν και πολλές εδώ μέσα ατυχίες συμβαίνουν σε όλους και απο όλο αυτό κατάλαβα ότι συμβαίνουν πιο συχνά από τι νομίζουμε απλά δεν τα συζητάμε πολύ αυτά τα θέματα και για κάθε μία είναι ο πόνος μεγάλος και μοναδικός και  εμένα τουλάχιστον με στεναχωρεί περισσότερο που είμαστε πολλές . τόσος πόνος....κάνε τις εξετάσεις σου ότι σου πει ο γιατρός σου αν και δεν πιστεύω ότι θα βρουν κάτι αφού όπως λες δεν είχες προβλήματα.❤️❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...