Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

ΘΗΛΑΖΟΥΣΕΣ ΣΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ


μαμαλευτερακι

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
ειχα πολλές απορίες για τον θηλασμό αλλά με κάποιες συναντήσεις με κάποιες μαιες έλυσα αρκετές. Χθές μάλιστα παρευρέθηκα σε ένα σεμινάριο που διοργανώνει κάποιο κατάστημα βρεφικών τις Δευτέρες με τέτοιου ειδους θέματα και ειπώθηκαν πολλά περί θηλασμού. Μάλιστα μα ς δώσανε ένα σπουδαιο βιβλιαράκι περί θηλασμού. Το μόνο που δεν ρώτησα ειναι αν πρέπει να αποψύχω βίαια το γάλα απο την κατάψυξη, θα το ρωτήσω στην επόμενη συνάντηση.:lol:

Αγαπητή Σοφία πήγα και γω στο σεμινάριο που διοργανώθηκε την Δευτερα στα NTOSAS BEBE και μου άρεσε , ακουσα καινούργια πράγματα, ρωτησα και έλυσα απορίες , ειδα απο κοντά προιόντα που με ενδιέφεραν ,ευγε στην προσπάθεια..!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

γειά σας μανούλες της Λάρισας!

είμαι η Σεβαστή και έχω μια κορούλα 7 μηνών και κάτι ημερών. από σήμερα έχω μία ακόμα φίλη, που γνώρισα από κοντά, όπως και το αγγελούδι της, την astarti. είστε υπέροχες!

θα ήθελα να κάνουμε παρέα, να γνωριστούμε σιγά σιγά όλες οι συμφορουμίτισσες της Λάρισας! τί λέτε;

φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites

γειά σας μανούλες της Λάρισας!

είμαι η Σεβαστή και έχω μια κορούλα 7 μηνών και κάτι ημερών. από σήμερα έχω μία ακόμα φίλη, που γνώρισα από κοντά, όπως και το αγγελούδι της, την astarti. είστε υπέροχες!

θα ήθελα να κάνουμε παρέα, να γνωριστούμε σιγά σιγά όλες οι συμφορουμίτισσες της Λάρισας! τί λέτε;

φιλάκια!

Καλά, τώρα το είδα αυτό που έγραψε η Σεβούλα...Τι γλυκειά και χαμογελαστή κοπέλα που είναι και η μπουμπού της απίστευτη!!!!Ήσυχη και με το χαμόγελο στα χείλη όπως η μανούλα της...Χάρηκα πολύ που τις γνώρισα και συμφωνώ να κανονίσουμε μια συνάντηση που θα είμαστε περισσότερες να γνωριστούμε καλύτερα!!!:lol::lol:


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα κοριτσια ξερω οτι ειμαι ''εκτος θεματος'' αλλα δεν βρηκα πουθενα καμια πληροφορια και σκεφτηκα μηπως καμια απο εσας τις γνωριζει.

Μηπως ξερετε τις γυναικολογους: Καρβελα εχει ιατρειο εξω και ειναι στην κλινικη Υγεια και στο Ιασω και την Γρηγοριου απο το γενικο νοσοκομειο?


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σου με το καλό αν είσαι έγκυος την Δημητρίου την γνωρίζω σαν γιατρό γέννησε 3 παιδιά η αδέρφη μου έχω ακούσει καλά λόγια

αλλά γιατί θες να πας στο παλιό νοσοκομείο και δεν επιλεγείς να πας στο πανεπιστημιακό ?


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαμαλευτερακη δεν ειμαι εγω εγκυος απλα ρωταω για μια γνωστη μου που θελει να επιλεξει αναμεσα στις δυο.ευχαριστω για την απαντηση.

στο πανεπιστημιακο δεν υπαρχει περιπτωση να παω γιατι δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα για τη βοηθεια απο τις νοσηλευτριες,μπορει να εχει πολυ καλους γιατρους αλλα αυτο το να σου αφηνουν το μωρο και ουτε να ξαναρχοντε μου χτυπαει καπως. και αν παρω παραδειγμα απο τη δικη μου γεννα που για μια εβδομαδα με βοηθουσανε να σηκωθω δεν μπορουσα ουτε να καθησω ειχα παντα συνοδο μαζι μου και το μωρο στην αρχη μου το φερνανε μονο να το δω αν ημουνα στο πανεπιστημιακο δεν ξερω τι θα εκανα.

αν και απο οτι εχω διαβασει καμια δεν εχει παραπονο το αντιθετο αλλα απο γνωστες μου δεν εχω ακουσει απο καμια καλα λογια που εχουνε γεννησει εκει εννοειτε.


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω εγώ με τίποτα δεν θα γεννούσα στο παλιό

είναι άθλιες οι συνθήκες

πρωτόγονε

ς βρόμικο άπα πα πα :confused::confused::confused:

και από εξοπλισμό χάλια

και ότι και αν συμβεί είτε στο μωρό είτε στην μάνα

πάλη στο πανεπιστημιακό θα τους πάνε

δεν ξερω είναι καθαρά θέμα επιλογής


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

γιατι να τους πανε στο πανεπιστημιακο απο τη στιγμη που υπαρχει η κλινικη και ειναι σε λειτουργια? δεν ξερω εχω χρονια να παω στο παλιο απο τοτε που εφυγα απο Λαρισα οποτε ειτε για το ενα ειτε για το αλλο οτι ακουω.


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα Κοριτσάκια

Εγώ πλέον δεν είμαι θηλάζουσα άλλα ούτε μένω στην Λάρισα :D έχουμε εξοχικό όμως παραλιακά στην Λάρισα στο κόκκινο νερό, φέτος που κλείνει ο σταθμός η μικρή μου θα είναι τον Αύγουστο μαζί με την μαμά μου εκεί (τον περισσότερο καιρό θα είμαι και εγώ :D) και θα ήθελα να μάθω αν έχετε να μου προτείνεται κανέναν καλό παιδίατρο just in case στην Λάρισα (μακριά από εμάς) άλλα ένα άγχος το έχω και δεν ξέρουμε κανένα εκεί :roll::roll:


KbLyp3.png 4AByp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

age για παιδίατρο που άκουσα καλά λόγια μόνο Δημητρίου, στη Βενιζέλου.

επίσης, Πελεκούδα Ελένη, Κούμα. την έχει η αδερφή μου για την Εβελίνα.

εγώ ακόμα συνεχίζω στην ίδια Α.Κ., αλλά Σεπτέμβρη θα επισκεφθούμε την Περιστέρη, που είναι στο ταμείο μας.

κόκκινο νερό πήγαινα μικρή με τη μαμά μου! το ζόρι της ήταν που δεν έτρωγα ούτε στις διακοπές! σε αντίθεση με την αδερφή μου, που δεν την σταμάταγες!

χαθήκαμε κοριτσάκια!

astarti να κανονίσουμε καφεδάκι, έχουμε καιρό. πήγατε διακοπές; εμείς όχι και δεν προβλέπεται. πλησιάζει η βάφτιση!

μαμάλευτεράκι, πώς θα γίνει να γνωρστούμε οι Λαρισαίες; απογεύματα με βολεύει, λόγω δουλειάς! πείτε πού και πότε!

πολλά φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...