Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Αυχενικη και τραχηλος


Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα .Εχτες εκανα αυχενικη ημουν 12+6 ολα καλα ευτυχως.Η τελευταια εγκυμοσυνη εληξε στις 20 εβδομαδες κ αφου ειχαν προηγηθει δυο περιδεσης .Εχτες λοιπον στην αυχενικη μετρησε ο γιατρος τον τραχηλο απο πανω κ ηταν 3.1 πριν 2 εβδομαδες ηταν 4.3.Στεναχωρεθηκα παρα πολυ κοριτσια ενταξει ουτως η αλλως η περιδεση πρεπει να γινει αλλα λεω αν απο τοσο νωρις εχω τοσο μικρο τραχηλο τι θα γινει αργοτερα?Θα κρατησει η περιδεση η θα εχω παλι συσπασεις τισ οποιες νιωθω ηδη απο τωρα κ παιρνω μαγνησιο.Ενω ημουν αισιοδοξη τωρα με εχει παρει απο κατω.Φοβαμαι τοσο πολυ οτι θα γινει παλι .Εντωμεταξύ σκεφτομαι να παω Θεσσαλονίκη για περιδεση που ειναι καμια δυο ωρεσ απο την πολη που μενω αλλα φοβαμαι μηπως ειναι ρισκο να κανω αυτο το ταξιδι με περιδεση.Γενικοτερα ειναι φοβισμενη κ μπερδεμενη.Εσας ο τραχηλος τι μηκος ειχε περιπου αυτην την εβδομαδα θυμαστε?Ισως ειναι λαθος η ενοτητα που εγραψα δεν χειριζομαι ακομα καλα το φορουμ.Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Ilios είπε:

Καλησπερα στην παρεα .Εχτες εκανα αυχενικη ημουν 12+6 ολα καλα ευτυχως.Η τελευταια εγκυμοσυνη εληξε στις 20 εβδομαδες κ αφου ειχαν προηγηθει δυο περιδεσης .Εχτες λοιπον στην αυχενικη μετρησε ο γιατρος τον τραχηλο απο πανω κ ηταν 3.1 πριν 2 εβδομαδες ηταν 4.3.Στεναχωρεθηκα παρα πολυ κοριτσια ενταξει ουτως η αλλως η περιδεση πρεπει να γινει αλλα λεω αν απο τοσο νωρις εχω τοσο μικρο τραχηλο τι θα γινει αργοτερα?Θα κρατησει η περιδεση η θα εχω παλι συσπασεις τισ οποιες νιωθω ηδη απο τωρα κ παιρνω μαγνησιο.Ενω ημουν αισιοδοξη τωρα με εχει παρει απο κατω.Φοβαμαι τοσο πολυ οτι θα γινει παλι .Εντωμεταξύ σκεφτομαι να παω Θεσσαλονίκη για περιδεση που ειναι καμια δυο ωρεσ απο την πολη που μενω αλλα φοβαμαι μηπως ειναι ρισκο να κανω αυτο το ταξιδι με περιδεση.Γενικοτερα ειναι φοβισμενη κ μπερδεμενη.Εσας ο τραχηλος τι μηκος ειχε περιπου αυτην την εβδομαδα θυμαστε?Ισως ειναι λαθος η ενοτητα που εγραψα δεν χειριζομαι ακομα καλα το φορουμ.Ευχαριστώ 

3.5 ήταν την 13..μετα 16 έπεσα στο 3..β επίπεδο 2.5...κ από το ντοπλερ μέχρι να γεννήσω 1.7..ξεκούραση, ουτροτζεσταν κολπικά κ μαγνησια

Μην αγχώνεσαι καθόλου... Να ξεκουραζεσαι όσο μπορείς 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπήκα με τράχηλο 2.6 στην 22 εβδομάδα στο νοσοκομείο και ο λόγος για όλο αυτό ήταν ουρεοπλασμα ένα μικρόβιο που δεν έφευγε με τίποτα...τελικά γέννησα με πρόκληση στην 25 εβδομάδα λόγο της λοίμωξης που είχα στο νοσοκομείο.

Αυτό που θέλω να σου πω είναι πως ίσως πρέπει να νοσηλευτεις γιατί εγώ κατά την διάρκεια της νοσηλείας μου είχα απέναντι μου μια κοπέλα που η οποία είχε μονοκερη μήτρα και η γιατροί όχι μόνο της έλεγαν πως δεν θα μπορέσει να μείνει έγκυος αλλά της έλεγαν και πως δεν θα κρατηθεί ούτε μέχρι 20 εβδομάδα και έκανε τρελές συσπάσεις και η κοπέλα ήταν έγκυος στο δεύτερο παρακαλώ παιδάκι της και μου είπε πως οι εγκυμοσύνες της κρατήθηκαν επειδή νοσηλευόταν έπαιρνε τοκολυτικα έπαιρνε ενδοφλέβιο μαγνήσιο ήταν σε ακινησία και μάλιστα μου είχε πει κιόλας ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έκανε μπάνιο για 2-3 μήνες γιατί ήταν ακίνητη....όταν είχαμε συζητήσει γι'αυτό το θέμα μου είχε πει ότι "Αν μου βγάλουν τώρα τους όρους σε μια ώρα θα γεννήσω" γιατί η μήτρα της έκανε τρελές 100σταρες συσπάσεις....και με οοοολα αυτά γέννησε 36 εβδομάδων παρακαλώ.

Να βρεις έναν καλό γιατρό να παίρνεις μαγνήσιο και ουτροτζεσταν και μάλιστα να ζητήσεις και ανταλαρ η ανταλατ δεν θυμάμαι πως λέγεται αλλά αυτό το χάπι μου είπε ότι την έσωσε από τις συσπάσεις και μάλιστα στην Ελλάδα είναι δυσεύρετο!!!! Οι γιατροί επειδή μου είχαν πει να το πάρω και γω μου είπαν ψαξτο εσύ και εγώ είχα βρει μόνο ένα κουτί σε ένα παλιό φαρμακείο σε άλλη πόλη.

Μην αγχώνεσαι βρες έναν καλό γιατρό! Ψαξου γιατί κανεις συσπάσεις και ανεπάρκεια τραχήλου και όλα θα πάνε καλά! Σε ποια πόλη μένεις ? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Angelmummy γεια σου μενω καβαλα ευχαριστώ για την απαντηση σου.Την εχω διαβασει την ιστορια σου κ ξερω τισ μαχες που δινεις εσυ κ ο μικρος σου.Ευχομαι απο καρδιας ολα να πανε καλα κ να παρεις τον μπεμπακο σου συντομα σπιτι.Τι να πω βρε κοριτσι αντεξες τοσο καιρο κ δυστυχως λογω λοιμωξης επρεπε να σου παρουν το μωρο.Εχω ακουσει οτι πολλες εγκυες εχουν ουρεοπλασμα κ ειναι ανθεκτικο μικροβιο .Θα δω τωρα τι θα κανω η αληθεια ειναι οτι με εχει κυριευσει το  αγχος φοβαμαι μην ξαναζησω τα ιδια αν κ τωρα παω προγραμματισμενα φοβαμαι παρα πολυ τα μικροβια στο νοσοκομειο.Τα  adalat νομιζω δεν κυκλοφορουν αλλο αλλα δινουν καποια αλλα που εχουν την ιδια δραση .θα το συζητησω με τον γιατρο μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...