Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Αφαλος προβλημα


nikosp

Recommended Posts

Καλησπερα δεν εχει πεσει ο αφαλος του παιδιου μου 21 ημερων σημερα εχει ξεραθει αλλα δεν εχει πεσει η γιατρος λεει να μην ανησυχουμε αλλαβδεν μπορω να καταλαβω γτ δεν εχει πεσει ακομη αν εχει καποιος εμπειρια ας μας πει ευχαριστω

Επεξεργάστηκαν by nikosp
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

του μικρου μου αργησε πολυ να πεσει,ενω εβαζα οινοπνευμα,περιπου 3εβδ κ εμας.επειδη ομως εμας ειχε κ υγρο σε καποια φαση εβαζα ενα τυπου αντισηπτικο,κοκκινο σαν ιωδιο,νομιζω cetavlon.αφου το ειδε ο γιατρος μην ανησυχεις.αν ηταν υγρο,εβγαζε πυον η μυριζε ειναι λογος ανησυχιας

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι να πω το κάνουμε μπάνιο σίγουρα κάποιο νερό πάει και στον αφαλό στη μπανιέρα το κάνουμε μπρούμυτα όχι σε μπανιερακι

Η γιατρός δεν το είδε μέσω τηλεφώνου έγινε η επικοινωνια

Εμείς το καθαριζουμε με ορό και με octenisept

Viki όταν λες υγρό τι εννοεις

Link to comment
Share on other sites

εννοω αν δ ειχε ξεραθει,ειχε αιμα,εβλεπες καποια εκκριση σαν πυον; αυτα μου ειπαν να προσεξω.καλου κακου ας το δει απο κοντα ενας γιατρος

κ εμεις μεχρι να πεσει ο αφαλος μπανακι καναμε με το μωρο μπρουμυτα στο χερι μας,μερα παρα μερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα στην κλινική μου είπαν να το καθαρίζω με οινόπνευμα.... Εγώ σαν υπερβολική που είμαι το καθάριζα σε κάθε αλλαγή πάνας 4-5 φορές την μέρα και μου έπεσε μόλις την 4η μέρα.. Η αδελφή μ που ζει εξωτερικό της είπαν να το κάνει με όρο και της έπεσε σε 3 βδομάδες... Δε ξέρω αν έχει σχέση και αν βοήθησα... Αλλά δε νομίζω αν η κλινική εικόνα δεν είναι ασχημη(χρώμα έντονα ερυθρό με πυον και άσχημη μυρωδιά και λοιπά) να συντρέχει λόγος ανυσηχειας... Να σας ζήσει! 


age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, αστα είπε:

Εμενα στην κλινική μου είπαν να το καθαρίζω με οινόπνευμα.... Εγώ σαν υπερβολική που είμαι το καθάριζα σε κάθε αλλαγή πάνας 4-5 φορές την μέρα και μου έπεσε μόλις την 4η μέρα.. Η αδελφή μ που ζει εξωτερικό της είπαν να το κάνει με όρο και της έπεσε σε 3 βδομάδες... Δε ξέρω αν έχει σχέση και αν βοήθησα... Αλλά δε νομίζω αν η κλινική εικόνα δεν είναι ασχημη(χρώμα έντονα ερυθρό με πυον και άσχημη μυρωδιά και λοιπά) να συντρέχει λόγος ανυσηχειας... Να σας ζήσει! 

Ευχαριστουμε με εχει ανησυχησει το γεγονος εμας μας ειπαν με ορο και octenisept δε νομιζω ομως πως αυτα κανουν κατι ακομα και το οινοπνευμα παρα μονο για τα μικροβια... Μπανιο το κανετε; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , nikosp είπε:

Ευχαριστουμε με εχει ανησυχησει το γεγονος εμας μας ειπαν με ορο και octenisept δε νομιζω ομως πως αυτα κανουν κατι ακομα και το οινοπνευμα παρα μονο για τα μικροβια... Μπανιο το κανετε; 

Κ εγω σε καθε αλλαγη πανας της το εκανα με οινοπνευμα κ αποστειρωμενη γαζουλα μπανιο την καναμε μερα παρα μερα ξαπλωτη σε μπανιερακι κανονικα οχι μπρουμητα στο χερι μας απλα προσεχαμε μην παει νερο εκει καμια σταγονα πηγαινε που κ που εννοειται κ μας επεσε την 9η μερα! Ορο κ τετοια δεν την εβαλα ποτε!

Αν δεν εχει πυον και δεν ειναι κοκκινο δεν ειναι ανησυχητικο! Μαλλον αργησε επειδη βαζατε ορο;; Να σας ζησει το μωρακι θα πεσει οπως κ να χει αφου ξεραθηκε!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikosp είπε:

Ευχαριστουμε με εχει ανησυχησει το γεγονος εμας μας ειπαν με ορο και octenisept δε νομιζω ομως πως αυτα κανουν κατι ακομα και το οινοπνευμα παρα μονο για τα μικροβια... Μπανιο το κανετε; 

Μία φορά στην κλινική τον είχα κάνει μόνο γιατί του έπεσε υπερβολικά γρηγορα, μου το είχαν πει και οι μαιες στην κλινική ότι θα πέσει γρηγορα. Παντός δεν πρέπει να είναι κάτι ανυσηχητικο. Α θυμάμαι ότι τη τελευταία μερα ήταν πολύ  ξερός με μηδενική υγρασία... 


age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς. Κι εμάς στις 25 μέρες έπεσε τελικά. Εφόσον έχει ξεραθεί και δεν έχει αίμα ή πυον μην αγχώνεσαι και μην το πιέσεις να φύγει. Θα πέσει μόνος του. Να βάζετε οινόπνευμα. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλυτερα οινοπνευμα,οχι ορο

κναι θελει σε καθε αλλαγη πανας,τουλ στον μικρο αυτο εκανα που αργουσε

στην μεγαλη δ εβαλα τπτ απολυτως,ουτε ορο,ουτε οινοπνευμα ουτε τπτ αλλο κ επεσε σε μια βδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...