Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Αλλαντικά στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Κορίτσια θα με μαζεύουν με ζουρλομανδύα σε λίγο καιρό.Ετυχε να διαβάσω ένα άρθρο για τα αλλαντικά στην εγκυμοσύνη.Εγω τρώω κάθε μέρα τοστ με παριζα.Νομιζω ότι πρέπει να είναι βραστό το παριζα κ μου το παίρνει ο άντρας μου όχι συσκευασμένο σε πλαστικό αλλά από σούπερ που σου τα κοβουνε. Έχω πανικοβληθεί τώρα.Ο γυναικολόγος μου δεν με ενημέρωσε τι πρέπει να τρώω κ τι όχι ,ότι διάβασα στο ίντερνετ αλλά λένε διαφορετικά πράγματα σε διάφορα σάιτ.Αυτο μου έλειπε τώρα να έχω κολλήσει κ τοξόπλασμα .Ξέρετε κάτι γι'αυτό το θεμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ilios είπε:

Κορίτσια θα με μαζεύουν με ζουρλομανδύα σε λίγο καιρό.Ετυχε να διαβάσω ένα άρθρο για τα αλλαντικά στην εγκυμοσύνη.Εγω τρώω κάθε μέρα τοστ με παριζα.Νομιζω ότι πρέπει να είναι βραστό το παριζα κ μου το παίρνει ο άντρας μου όχι συσκευασμένο σε πλαστικό αλλά από σούπερ που σου τα κοβουνε. Έχω πανικοβληθεί τώρα.Ο γυναικολόγος μου δεν με ενημέρωσε τι πρέπει να τρώω κ τι όχι ,ότι διάβασα στο ίντερνετ αλλά λένε διαφορετικά πράγματα σε διάφορα σάιτ.Αυτο μου έλειπε τώρα να έχω κολλήσει κ τοξόπλασμα .Ξέρετε κάτι γι'αυτό το θεμα

Μαλλον σε λιγο θα γραφτει οτι απαγορευεται να αναπνεουν κιολας οι εγκυες!!! Φαε κοριτσι μ οτι τραβαει η ψυχη σου!!! Εγω ετρωγα σε καθημερινη βαση κλαμπ σαντουιτς με ολααα αυτα π υποτιθεται δεν κανουν μαρουλι μαγιονεζα απο οτι διαβαζω απο εσενα τωρα γτ δεν το εχω ξανακουσει αλλαντικα απο εξω! Δεν παυουμε να ειμαστε ανθρωποι βρε κοριτσι μου μην ανχωνεσαι!!!! Εμενα μ ειχε πει ο γιατρος οτι το μονο π ειναι καλο να αποφευγεται λογω οτι πεφτει βαρυ κ μπορει να προκαλεσει καουρα κ αναγουλα ειναι τα καυτερα! Οχι οτι απαγορευεται αμα το αντεχει καποια γτ οχι!!! Κ το συκωτι μ ειχε πει οχι εκτος και αν ειναι απο δικο μ ανθρωπο και ξερω οτι δεν ετρωγε οτι να ναι!!! Οχι οτι παλι αν φας εγινε κ κατι! Απολαυσε αυτην την ομορφη εμπειρια της εγκυκοσυνης....ειναι πραγματικα υπεροχηη!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μαλλον σε λιγο θα γραφτει οτι απαγορευεται να αναπνεουν κιολας οι εγκυες!!! Φαε κοριτσι μ οτι τραβαει η ψυχη σου!!! Εγω ετρωγα σε καθημερινη βαση κλαμπ σαντουιτς με ολααα αυτα π υποτιθεται δεν κανουν μαρουλι μαγιονεζα απο οτι διαβαζω απο εσενα τωρα γτ δεν το εχω ξανακουσει αλλαντικα απο εξω! Δεν παυουμε να ειμαστε ανθρωποι βρε κοριτσι μου μην ανχωνεσαι!!!! Εμενα μ ειχε πει ο γιατρος οτι το μονο π ειναι καλο να αποφευγεται λογω οτι πεφτει βαρυ κ μπορει να προκαλεσει καουρα κ αναγουλα ειναι τα καυτερα! Οχι οτι απαγορευεται αμα το αντεχει καποια γτ οχι!!! Κ το συκωτι μ ειχε πει οχι εκτος και αν ειναι απο δικο μ ανθρωπο και ξερω οτι δεν ετρωγε οτι να ναι!!! Οχι οτι παλι αν φας εγινε κ κατι! Απολαυσε αυτην την ομορφη εμπειρια της εγκυκοσυνης....ειναι πραγματικα υπεροχηη!!!

Α ρε να αγιάσει το στόμα σου εχουν κατά τρομάξει τον κοσμο μην μπαινεις στο ίντερνετ αν ηταν κάτι θα σου έλεγε ο γιατρός σου @Ilios φάε καλέ οτι θες

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Α ρε να αγιάσει το στόμα σου εχουν κατά τρομάξει τον κοσμο μην μπαινεις στο ίντερνετ αν ηταν κάτι θα σου έλεγε ο γιατρός σου @Ilios φάε καλέ οτι θες

Ε μα ελεος πια με την τρομοκρατια στις εγκυους...σε λιγο θα μπενουμε σε γυαλα και για ασφαλεια στον κλιβανο 9μηνες μην τυχει κ παθουμε τπτ οσο ημαστε εγκυες!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ilios είπε:

Κορίτσια θα με μαζεύουν με ζουρλομανδύα σε λίγο καιρό.Ετυχε να διαβάσω ένα άρθρο για τα αλλαντικά στην εγκυμοσύνη.Εγω τρώω κάθε μέρα τοστ με παριζα.Νομιζω ότι πρέπει να είναι βραστό το παριζα κ μου το παίρνει ο άντρας μου όχι συσκευασμένο σε πλαστικό αλλά από σούπερ που σου τα κοβουνε. Έχω πανικοβληθεί τώρα.Ο γυναικολόγος μου δεν με ενημέρωσε τι πρέπει να τρώω κ τι όχι ,ότι διάβασα στο ίντερνετ αλλά λένε διαφορετικά πράγματα σε διάφορα σάιτ.Αυτο μου έλειπε τώρα να έχω κολλήσει κ τοξόπλασμα .Ξέρετε κάτι γι'αυτό το θεμα

Αφού δεν σε ενημέρωσε για κάτι σημαίνει ότι όλα είναι καλά κ να φας ότι θες...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ε μα ελεος πια με την τρομοκρατια στις εγκυους...σε λιγο θα μπενουμε σε γυαλα και για ασφαλεια στον κλιβανο 9μηνες μην τυχει κ παθουμε τπτ οσο ημαστε εγκυες!

ΧαχΧαχαχαχαχαχαχαχχαχαα κλαιωωωω απο τα γέλια εγώ τρώω τα παντα καλέ έλεος πια εχεις δίκιο αμάν με αυτό το κολοιντερνετ

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

ΧαχΧαχαχαχαχαχαχαχχαχαα κλαιωωωω απο τα γέλια εγώ τρώω τα παντα καλέ έλεος πια εχεις δίκιο αμάν με αυτό το κολοιντερνετ

Δεν φταίει το ίντερνετ γιωτα μ αλλά εμείς που μπαινουμε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

ΧαχΧαχαχαχαχαχαχαχχαχαα κλαιωωωω απο τα γέλια εγώ τρώω τα παντα καλέ έλεος πια εχεις δίκιο αμάν με αυτό το κολοιντερνετ

 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Δεν φταίει το ίντερνετ γιωτα μ αλλά εμείς που μπαινουμε 

Παν μετρον αριστον! Λεγανε και κατι ξερανε!!! Οταν εισαι σε αυτην την 'ευαλωτη' περιοδο λογικο ειναι να ψαχνεις τι μπορει να γινει κ αν θα εισαι εσυ η επομενη π θα της συμβει οτι συνεβει στην μαρια την πενταγιωτισσα απο το Ουζμπεκισταν!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

Παν μετρον αριστον! Λεγανε και κατι ξερανε!!! Οταν εισαι σε αυτην την 'ευαλωτη' περιοδο λογικο ειναι να ψαχνεις τι μπορει να γινει κ αν θα εισαι εσυ η επομενη π θα της συμβει οτι συνεβει στην μαρια την πενταγιωτισσα απο το Ουζμπεκισταν!!!!

Μαρία πενταγιωτισα λέει απο το Ουζμπεκιστάν...χαχαχαχαχαχαχα να σαι καλα ρε φιλη πέθανα στα γέλια....εννοείτε ο συμφωνώ κ με αυτά που λες @Ilios αγαπη μ εσυ μην ανχωνεσαι καθολου κ άκου τον ντοκ σ...κ όσο μπορείς μην διαβάζεις....Όλα καλά θα πάνε...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Μαρία πενταγιωτισα λέει απο το Ουζμπεκιστάν...χαχαχαχαχαχαχα να σαι καλα ρε φιλη πέθανα στα γέλια....εννοείτε ο συμφωνώ κ με αυτά που λες @Ilios αγαπη μ εσυ μην ανχωνεσαι καθολου κ άκου τον ντοκ σ...κ όσο μπορείς μην διαβάζεις....Όλα καλά θα πάνε...

Εμα εχουν το λογικο αγχος τους οι εγκυουλες εχουν και τις π@π@@ιες να διαβαζουν!!!! Ολα καλα θα πανε @Ilios ασε τα χαζοαρθρα περι εξυπναδες μερικων μερικων αν ηταν κατι θα σ το ειχε πει ο γιατρος σου πρωτο πρωτο, κοιτα καροτσακια κρεβατακια ρουχαλακια διακοσμηση δωματιου εχει τοσο ομορφα πραγματα να χαζεψεις σε αυτο το μαραφετι εχει κ καλα(ευτυχως)!!!!

Ασχετο διαβασα καπου ραφαελα μου για εσενα ευχομαι τα 2 σου αυγουλακια να αποδωσουν μωρακια πρωτα ο Θεος....με το καλο να ρθει η πεμπτη κ να παρεις ικανοποιητικα νεα!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εμα εχουν το λογικο αγχος τους οι εγκυουλες εχουν και τις π@π@@ιες να διαβαζουν!!!! Ολα καλα θα πανε @Ilios ασε τα χαζοαρθρα περι εξυπναδες μερικων μερικων αν ηταν κατι θα σ το ειχε πει ο γιατρος σου πρωτο πρωτο, κοιτα καροτσακια κρεβατακια ρουχαλακια διακοσμηση δωματιου εχει τοσο ομορφα πραγματα να χαζεψεις σε αυτο το μαραφετι εχει κ καλα(ευτυχως)!!!!

Ασχετο διαβασα καπου ραφαελα μου για εσενα ευχομαι τα 2 σου αυγουλακια να αποδωσουν μωρακια πρωτα ο Θεος....με το καλο να ρθει η πεμπτη κ να παρεις ικανοποιητικα νεα!!!

❤❤ευχαριστώ αγαπη μ...Ναι ναι συμφωνώ @Ilios κανε ψώνια πολααααααααααααα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μαλλον σε λιγο θα γραφτει οτι απαγορευεται να αναπνεουν κιολας οι εγκυες!!! Φαε κοριτσι μ οτι τραβαει η ψυχη σου!!! Εγω ετρωγα σε καθημερινη βαση κλαμπ σαντουιτς με ολααα αυτα π υποτιθεται δεν κανουν μαρουλι μαγιονεζα απο οτι διαβαζω απο εσενα τωρα γτ δεν το εχω ξανακουσει αλλαντικα απο εξω! Δεν παυουμε να ειμαστε ανθρωποι βρε κοριτσι μου μην ανχωνεσαι!!!! Εμενα μ ειχε πει ο γιατρος οτι το μονο π ειναι καλο να αποφευγεται λογω οτι πεφτει βαρυ κ μπορει να προκαλεσει καουρα κ αναγουλα ειναι τα καυτερα! Οχι οτι απαγορευεται αμα το αντεχει καποια γτ οχι!!! Κ το συκωτι μ ειχε πει οχι εκτος και αν ειναι απο δικο μ ανθρωπο και ξερω οτι δεν ετρωγε οτι να ναι!!! Οχι οτι παλι αν φας εγινε κ κατι! Απολαυσε αυτην την ομορφη εμπειρια της εγκυκοσυνης....ειναι πραγματικα υπεροχηη!!!

Συγγνώμη αλλά το ότι δεν έπαθες κάτι εσυ προσωπικά τρώγοντας μαρούλια σε κλαμπ σάντουιτς απέξω και σικωτι δεν σημαίνει τίποτα , καλό είναι να είμαστε λίγο συνετοί με τις συμβουλές που δίνουμε . 

Για τα αλλαντικά δεν γνωρίζω , ρωτά το γιατρό σου . Προσωπικά τα απέφευγα ωμά . 

  • Μου αρέσει 3

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Summer love είπε:

Συγγνώμη αλλά το ότι δεν έπαθες κάτι εσυ προσωπικά τρώγοντας μαρούλια σε κλαμπ σάντουιτς απέξω και σικωτι δεν σημαίνει τίποτα , καλό είναι να είμαστε λίγο συνετοί με τις συμβουλές που δίνουμε . 

Για τα αλλαντικά δεν γνωρίζω , ρωτά το γιατρό σου . Προσωπικά τα απέφευγα ωμά . 

Δεν της ειπα να τρωει μαρουλια απ'εξω επειδη το εκανα εγω! Ειπα απλα την γνωμη μ εφοσον 'μας' την ζητησε! Η 'συμβουλη' μ ηταν να τρωει οτι τραβαει η ψυχη της! Αυτο!;)

Κ Συκωτι δεν ετρωγα απ'εξω το αντιθετο!:)


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ilios είπε:

Κορίτσια θα με μαζεύουν με ζουρλομανδύα σε λίγο καιρό.Ετυχε να διαβάσω ένα άρθρο για τα αλλαντικά στην εγκυμοσύνη.Εγω τρώω κάθε μέρα τοστ με παριζα.Νομιζω ότι πρέπει να είναι βραστό το παριζα κ μου το παίρνει ο άντρας μου όχι συσκευασμένο σε πλαστικό αλλά από σούπερ που σου τα κοβουνε. Έχω πανικοβληθεί τώρα.Ο γυναικολόγος μου δεν με ενημέρωσε τι πρέπει να τρώω κ τι όχι ,ότι διάβασα στο ίντερνετ αλλά λένε διαφορετικά πράγματα σε διάφορα σάιτ.Αυτο μου έλειπε τώρα να έχω κολλήσει κ τοξόπλασμα .Ξέρετε κάτι γι'αυτό το θεμα

Γενικα τα αλλαντικα δ ειναι κ η καλυτερη τροφη, ανεξαρτητως εγκυμοσυνης. Κ θελουν μια προσοχη αν προσεχεις πχ για αλατι. Προσωπικα δ ετρωγα καθε μερα, αλλα εφαγα, κ προτιμουσα ψημενα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ilios είπε:

Κορίτσια θα με μαζεύουν με ζουρλομανδύα σε λίγο καιρό.Ετυχε να διαβάσω ένα άρθρο για τα αλλαντικά στην εγκυμοσύνη.Εγω τρώω κάθε μέρα τοστ με παριζα.Νομιζω ότι πρέπει να είναι βραστό το παριζα κ μου το παίρνει ο άντρας μου όχι συσκευασμένο σε πλαστικό αλλά από σούπερ που σου τα κοβουνε. Έχω πανικοβληθεί τώρα.Ο γυναικολόγος μου δεν με ενημέρωσε τι πρέπει να τρώω κ τι όχι ,ότι διάβασα στο ίντερνετ αλλά λένε διαφορετικά πράγματα σε διάφορα σάιτ.Αυτο μου έλειπε τώρα να έχω κολλήσει κ τοξόπλασμα .Ξέρετε κάτι γι'αυτό το θεμα

Με το καλό να υποδεχτεις το μωρό σου.Τα αλλαντικά δε βάζουν σε κίνδυνο της εγκυμοσύνη σου.Οταν ήμουν έγκυος η μαία μου είχε πει να αποφεύγω το πεπερονι εκτός κι αν είναι ψημένο όπως πχ σε πίτσα.Το πρόβλημα όμως είναι αν αυτές τις μηχανές που κόβουν τα αλλαντικά τις καθαρίζουν σχολαστικά.Αν είχε κοπεί προηγουμένως πεπερονι και μετά η παριζα που εφαγες;

Δε θέλω να σε τρομοκρατησω.Απλα εκανα μια σκέψη που είναι πολύ πιθανή.Παντα να ακούς τις οδηγίες του γιατρού σου και όχι τι λέει το ίντερνετ.Επισης πολλές φορές οι οδηγίες χρόνο με το χρόνο αλλάζουν,οπότε ίσως και να μην ισχύει το παραπάνω.Λιγα χρόνια πριν συμβουλευαν τις έγκυες να αποφεύγουν τους ξηρούς καρπούς και μετά από κάποιο διάστημα αυτό άλλαξε και μπορούσαν να τρώνε άφοβα.Πριν 2 χρόνια που ήμουν έγκυος απαγορευόταν το μελατο αυγο ενώ τώρα επιτρέπεται κοκ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...