Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Β χοριακη !


Recommended Posts

Αχ βρε κοριτσια....! Με 3 μέρες καθυστέρηση επιβαιβαιωσα την εγκυμοσύνη μου αλλά η χοριακη μου ήταν μόνο 70 ! Πήγα μετά από 2 μέρες και είχε πάει μόλις στις 84 μονάδες! Μου είπε να ξαναπάω την Δευτέρα δν ήταν και πολύ θετική! Έχω κ λιιιγο σαν πονάκια χαμηλά! Μου είπε ότι η δν θα εξελιχθεί εγκυμοσύνη η μπορεί η σύλληψη να έγινε πιο αργά απο ότι υπολογίζουμε!  Τα έχω βάψει μαύρα μέχρι την Δευτέρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μη στεναχωριέσαι καλή μου...εγώ είχα πάει με μια μέρα καθυστέρηση έκανα χοριακη κ ήταν αρνητική!με τέσσερις μέρες καθυστέρηση είχα κάνει κ ήταν 84..τώρα έχω ένα μικρούλι 3 χρόνων κοντά..όπως κ να έχει ,ακόμα κ αν δεν πάει όπως ονειρευοσουν να θυμάσαι πάντα ότι η φύση πολλές φορές είναι σοφοτερη όλων..αν διαλέξει να μη προχωρήσει η εγκυμοσύνη θα είναι γιατί κάτι δεν πήγε καλά ..εύχομαι όλα να πάνε κατά ευχήν!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Τινατινα είπε:

Αχ βρε κοριτσια....! Με 3 μέρες καθυστέρηση επιβαιβαιωσα την εγκυμοσύνη μου αλλά η χοριακη μου ήταν μόνο 70 ! Πήγα μετά από 2 μέρες και είχε πάει μόλις στις 84 μονάδες! Μου είπε να ξαναπάω την Δευτέρα δν ήταν και πολύ θετική! Έχω κ λιιιγο σαν πονάκια χαμηλά! Μου είπε ότι η δν θα εξελιχθεί εγκυμοσύνη η μπορεί η σύλληψη να έγινε πιο αργά απο ότι υπολογίζουμε!  Τα έχω βάψει μαύρα μέχρι την Δευτέρα!

Πηγεσ στο ιδιο μικροβιολογικo?

Δεν μασ πειραζει που ξεκιναει με χαμηλη τιμη..αλλα θελουμε να αυξανεται 70% ανα 48ωρο..

Θα κανεισ ξανα επαναληψη κ ευχομαι να ειναι πολυ φουσκωμενη αυτη την φορα..κ απλα να μην  ειχε παρει μπροσ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι πήγα στο ίδιο μικροβιολογικό! Τι είναι δηλαδή η καθυστερημένη σύλληψη?? Πόσο εβδομάδων είμαι? Έκλεισα αύριο κ ραντεβού στη γυναικολόγο μου μπας κ μου πει μια γνώμη η μήπως δει κάτι! Ευχαριστώ για τις απαντησεις κορίτσια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καθυστερημενη συλληψη ειναι οταν η ωορρηξια γινεται πιο αργα απο οτι περιμενεσ...

Σ αυτη τη φαση που εισαι νομιζω μονο απο τη χοριακη μπορει να βγαλει συμπερασματα ο γιατροσ..το μονο που ισωσ μπορει να δει ειναι ενα παχυ ενδομητριο..που αυτο απλα ειναι μια ενδειξη..δεν θα δει ουτε σακο ουτε εμβρυακα στοιχεια ουτε φυσικα καρδια..για να δει τουλαχιστον κατι απο αυτα πρεπει η χοριακη να ανεβει πανω απο 1500 μοναδεσ..οποτε ειναι νωρισ ακομη...

Κ τισ εβδομαδεσ τισ μετραμε απο την ημερομηνια τησ τελευταιασ περιοδου..αν ειχεσ περιοδο 9 μαιου..τωρα 9 ιουνιου θα εισαι 4 εβδομαδων..

Γενικα μην απογοητευεσαι ουτε να ενθουσιαζεσαι..ευχομαι να ειναι καλη η χοριακη αυτη τη φορα..να εγινε κανα λαθοσ στο εργαστηριο..η να μην ειχε παρει μπροσ.. μεχρι να ακουσουμε καρδια ολοι οι γιατροι ειναι επιφυλακτικοι..

Ευχομαι να σου πανε ολα.καλα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είχα Τεπ 5 Μαϊου ! Αλλά οι ελεύθερες επαφές μου ήταν 18- 19 ( γόνιμες) και στις 24 Μαϊου! Σήμερα είμαι στην 7 μέρα καθυστέρησης με επιβαιβαιωμενη εγκυμοσύνη όμως! Δεν ξέρω τι να πω........προσπαθώ ν παρηγορήσω τον εαυτό μου κ λέω είναι νωρίς!

Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2019 at 2:19 ΜΜ, Τινατινα είπε:

Εγώ είχα Τεπ 5 Μαϊου ! Αλλά οι ελεύθερες επαφές μου ήταν 18- 19 ( γόνιμες) και στις 24 Μαϊου! Σήμερα είμαι στην 7 μέρα καθυστέρησης με επιβαιβαιωμενη εγκυμοσύνη όμως! Δεν ξέρω τι να πω........προσπαθώ ν παρηγορήσω τον εαυτό μου κ λέω είναι νωρίς!

Όπως σού είπαν τα κορίτσια είναι νωρίς για χαρές αλλά και για απογοήτευση! Άλλη κοπέλα είχε τελειομηνη εγκυμοσύνη με αρχική χοριακη 54! Τα πονακια συνεχίζονται; αν και δεν είναι απαραίτητα κακό γιατί μεγαλώνει η μήτρα. Εύχομαι όλα με το καλό 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααα κορίτσια τελευταία περίοδος 19/5 στις 12/6 είχα αίμα κ νόμιζα ότι είχα περίοδο το προαίσθημα μου μου έλεγε ότι δεν είναι περίοδος.. στις 18/6 έκανα β χοροακη με αποτέλεσμα 435.17 και η γιατρός μου είπε να την επαναλάβω στ 20/6 και τώρα έχω 1380 η γιατρός είπε ότι φαίνεται να πηγαίνει μια χαρά απλά ακόμα έχω αίμα και μου είπε ξάπλα . Έχετε κάποιο παρόμοιο συμβάν ;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vickyso είπε:

Καλησπερααα κορίτσια τελευταία περίοδος 19/5 στις 12/6 είχα αίμα κ νόμιζα ότι είχα περίοδο το προαίσθημα μου μου έλεγε ότι δεν είναι περίοδος.. στις 18/6 έκανα β χοροακη με αποτέλεσμα 435.17 και η γιατρός μου είπε να την επαναλάβω στ 20/6 και τώρα έχω 1380 η γιατρός είπε ότι φαίνεται να πηγαίνει μια χαρά απλά ακόμα έχω αίμα και μου είπε ξάπλα . Έχετε κάποιο παρόμοιο συμβάν ;; 

ναι συμβαινει συχνα στην αρχη της εγκυμοσυνης κ πολλες φορες δεν ειναι τιποτα σημαντικο ισως ελλιεψη προγεστερονης ισως ο πλακουντας δημιουργητε σε σημειο χαμηλα μεσα στη μητρα κ αιμοραγει. ξεκουρασου κ ακολουθα οδηγιες της γιατρου ενημερωνε την οτι συνεχιζει το αιμα καθημερινα για να σε κατατοπιζει ισως χρειαστεις προγεστερονη. η χοριακη σου ειναι πολυ καλη οποτε ολα καλαθα πανε!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vickyso είπε:

Καλησπερααα κορίτσια τελευταία περίοδος 19/5 στις 12/6 είχα αίμα κ νόμιζα ότι είχα περίοδο το προαίσθημα μου μου έλεγε ότι δεν είναι περίοδος.. στις 18/6 έκανα β χοροακη με αποτέλεσμα 435.17 και η γιατρός μου είπε να την επαναλάβω στ 20/6 και τώρα έχω 1380 η γιατρός είπε ότι φαίνεται να πηγαίνει μια χαρά απλά ακόμα έχω αίμα και μου είπε ξάπλα . Έχετε κάποιο παρόμοιο συμβάν ;; 

Εγω ειχα λιγα καφε στισ αρχεσ τησ εγκυμοσυνησ κ ο γιατροσ μου δωσε ουτροτζεσταν..συζητα το κ εσυ με τον γιατρο σου..ολα κσλα θα πανε...με το καλο!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tzeni82 είπε:

Εγω ειχα λιγα καφε στισ αρχεσ τησ εγκυμοσυνησ κ ο γιατροσ μου δωσε ουτροτζεσταν..συζητα το κ εσυ με τον γιατρο σου..ολα κσλα θα πανε...με το καλο!!!

Σ ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κορίτσια καλησπεραα. ηρθα και εγωω στο κλαμπ.. εκανα χοριακη Σήμερα και ηταν 10067,12..θα την ηθελε λιγο παραπάνω μου ειπε...θακάνω πάλι σε 2 μερες..υπερηχο δεν εκανα ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk είπε:

κορίτσια καλησπεραα. ηρθα και εγωω στο κλαμπ.. εκανα χοριακη Σήμερα και ηταν 10067,12..θα την ηθελε λιγο παραπάνω μου ειπε...θακάνω πάλι σε 2 μερες..υπερηχο δεν εκανα ακομα.

Καλησπέρα!! Με πόσες μέρες καθυστέρηση έκανες την χοριακη? Γιατί να την θέλει παραπάνω? Πόσο εβδομάδων είσαι? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...