Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Β χοριακη !


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, katerinakk είπε:

κανονικα με 11μερες... λογω πολυκυστικων ομως δεν εχω κανονικό κυκλο.. Πότε εχω 32 μερες πότε και 46.. θα μου πει στην επομένη β χοριακη.. @Owl-1

Με 10 χιλιάδες χοριακη πάντως έπρεπε να σου πει να πας για υπέρηχο κατευθείαν!! Επίσης αν δεν την δεις να διπλασιάζεται μην αγχωθεις γιατί με αυτή την τιμή δεν διπλασιάζεται κάθε 48 ώρες αλλα κάθε 4 μέρες περίπου!! Πονακια περιόδου είναι φυσιολογικα στην αρχή ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Owl-1 πηγα Σήμερα σε εσωτερικό γιατρο και μου εκανε τον υπέρηχο. ειδαμε τον σακο

 περιπου 5 εβδομάδων ειμαι. θα πάω παλι σε 15μερες

 ελπιζω ολα να πανε καλα! πονακια ναι είναι η Αλήθεια οτι εχω..λιγα

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk είπε:

@Owl-1 πηγα Σήμερα σε εσωτερικό γιατρο και μου εκανε τον υπέρηχο. ειδαμε τον σακο

 περιπου 5 εβδομάδων ειμαι. θα πάω παλι σε 15μερες

 ελπιζω ολα να πανε καλα! πονακια ναι είναι η Αλήθεια οτι εχω..λιγα

Τέλεια !!! Εύχομαι μια υγιή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη κοπέλα μου!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, katerinakk είπε:

φολικο οξυ παιρνατε και εσεις; αν ναι ποτε σας το ξεκίνησε; @Owl-1

από τότε που ξεκίνησα τις προσπάθειες για εγκυμοσύνη, χρειάζεται αποθέματα ο οργανισμός, ξεκίνα σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk είπε:

ρώτησα τον γιατρο μου και λεει σε 15 μερες που θα ξανα παω θα μου τα γραψει αυτός ολα..δεν μου ειπε παρε.. αν τα ξεκινήσω 1 την ημερα; είμαι 5 εβδομάδων περιπου 

Καλησπέρα Κατερίνα. Καλύτερα να κάνεις ότι σου λέει ο γιατρός σου. Όχι ότι θα πειράξει αν τα πάρεις αλλά πήγαινε με τις οδηγίες του. Σου εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι.


ThfQp3.pngMbitp3.pngK6sNp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σας και συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη. 

Έκανα σπερματεγχυση 31/10. Στις 12/11 έκανα την πρώτη χοριακη και βγήκε 31,16. Σήμερα 16/11 έκανα την δεύτερη και βγήκε 104,6. Ο γυναικολόγος μου είπε να επαναλάβω στο ίδιο μικρόβιολογικό μεθαύριο. Πρέπει να ανησυχώ που δεν έχει διπλασιαστεί? Θα σκάσω από την αγωνία μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Hristinaki είπε:

Καλησπέρα σας και συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη. 

Έκανα σπερματεγχυση 31/10. Στις 12/11 έκανα την πρώτη χοριακη και βγήκε 31,16. Σήμερα 16/11 έκανα την δεύτερη και βγήκε 104,6. Ο γυναικολόγος μου είπε να επαναλάβω στο ίδιο μικρόβιολογικό μεθαύριο. Πρέπει να ανησυχώ που δεν έχει διπλασιαστεί? Θα σκάσω από την αγωνία μου

Καλησπέρα κορίτσι μου. Να μην ανησυχείς..έχει ανέβει..Όχι διπλασιασμό αλλά σχεδόν οπότε θεωρητικά προχωράς..επανέλαβε την και μείνε ήρεμη..Η φύση προνοεί για όλα..εσύ το μόνο που μπορείς να κάνεις τώρα είναι να είσαι ήρεμη. Καλή συνέχεια και ενημέρωνε μας ..σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Να μην ανησυχείς..έχει ανέβει..Όχι διπλασιασμό αλλά σχεδόν οπότε θεωρητικά προχωράς..επανέλαβε την και μείνε ήρεμη..Η φύση προνοεί για όλα..εσύ το μόνο που μπορείς να κάνεις τώρα είναι να είσαι ήρεμη. Καλή συνέχεια και ενημέρωνε μας ..σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Εύχομαι να είναι όλα καλά. Θα σας ενημερώσω την Πέμπτη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hristinaki said:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Εύχομαι να είναι όλα καλά. Θα σας ενημερώσω την Πέμπτη

Καλησπερα! Κι εγώ κάπως έτσι. Η ωορρηξία ήταν θεωρητικά 29-30/10 αλλά δεν έχω κ σταθερό κύκλο. Στις 15/11 εκανα χοριακη κ βγήκε 107. Ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω αύριο να δούμε .. όποτε κ εγώ την Πέμπτη θα ξέρω!  σου εύχομαι τα καλύτερα !! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Anna91 είπε:

Καλησπερα! Κι εγώ κάπως έτσι. Η ωορρηξία ήταν θεωρητικά 29-30/10 αλλά δεν έχω κ σταθερό κύκλο. Στις 15/11 εκανα χοριακη κ βγήκε 107. Ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω αύριο να δούμε .. όποτε κ εγώ την Πέμπτη θα ξέρω!  σου εύχομαι τα καλύτερα !! 

Σε ευχαριστώ πολύ. Σου εύχομαι τα καλύτερα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια. Έχω απογοητεύει. Έκανα πάλι χοριακη σήμερα και έδειξε 170 ενώ προχθές το πρωί 105.

Ο γιατρός μου είπε να επαναλάβω πάλι Δευτέρα και με ενημέρωσε ότι μπορεί να είναι έξω μητρια. 

Τι λέτε και εσείς? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...