Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια.εχουμε 10 μηνες και 3 μηνες μετα απο αφαιρεση πολυποδα που προσπαθουμε και δεν εχουμε καταφερει ακομα κατι. καθε μηνα ελπιζω! αυτο το μηνα ελειπε πολυ ο συζηγος! δεν εχω σταθερο κυκλο! καθε 30 με 35 μερες. ολο λεω θα παρω τεστ ωορρηξιας ομως ακομη δεν πηρα γιατι θα ελειπε και το θεωρησα ασκοπο. ηρθαμε λοιπον σε επαφη 10η 11η και 21η.. απο την εμπειρια σας και μονο, να ελπιζω η δεν υπαρχει περιπτωση? επειδη τα σημειωνω και ολα πλεον θα σας πω τα εξης! 

13η μερα: ενιωσα ηπιες κραμπες και πονο στη μεση (μπορει και απο κουραση ομως) 16η ειδα υγρα, 17η παλι υγρα και με επιασε ημικρανια 18η υγρα και κραμπες παλι στην κοιλια, 19η υγρα κραμπες ημικρανια και πολυ ελαφρια ενοχληση στο στηθος,  20η ενοχληση στο στηθος και ημικρανια, 22η κ 23η συνεχομενη ημικρανια 27η σημερα ηπιες κραμπες στην κοιλια, πρισμενο στηθος με πονο. με μπερδευουν παρσ πολυ ολα αυτα!!!


NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, eleonor@ είπε:

καλησπερα κοριτσια.εχουμε 10 μηνες και 3 μηνες μετα απο αφαιρεση πολυποδα που προσπαθουμε και δεν εχουμε καταφερει ακομα κατι. καθε μηνα ελπιζω! αυτο το μηνα ελειπε πολυ ο συζηγος! δεν εχω σταθερο κυκλο! καθε 30 με 35 μερες. ολο λεω θα παρω τεστ ωορρηξιας ομως ακομη δεν πηρα γιατι θα ελειπε και το θεωρησα ασκοπο. ηρθαμε λοιπον σε επαφη 10η 11η και 21η.. απο την εμπειρια σας και μονο, να ελπιζω η δεν υπαρχει περιπτωση? επειδη τα σημειωνω και ολα πλεον θα σας πω τα εξης! 

13η μερα: ενιωσα ηπιες κραμπες και πονο στη μεση (μπορει και απο κουραση ομως) 16η ειδα υγρα, 17η παλι υγρα και με επιασε ημικρανια 18η υγρα και κραμπες παλι στην κοιλια, 19η υγρα κραμπες ημικρανια και πολυ ελαφρια ενοχληση στο στηθος,  20η ενοχληση στο στηθος και ημικρανια, 22η κ 23η συνεχομενη ημικρανια 27η σημερα ηπιες κραμπες στην κοιλια, πρισμενο στηθος με πονο. με μπερδευουν παρσ πολυ ολα αυτα!!!

Μην δίνεις σημασια σε συμπτώματα πολλά απο αυτά τα γεννάει το μυαλό αλλά αυτό ποτ μπορω να σου πω είναι οτι φυσικά και εχεις ελπίδες διότι αν είναι να έρθει κοριτσάκι μου έρχεται και με μια μόνο επαφη για αυτό κάνε υπομονή ποτε περιμένεις;

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Μην δίνεις σημασια σε συμπτώματα πολλά απο αυτά τα γεννάει το μυαλό αλλά αυτό ποτ μπορω να σου πω είναι οτι φυσικά και εχεις ελπίδες διότι αν είναι να έρθει κοριτσάκι μου έρχεται και με μια μόνο επαφη για αυτό κάνε υπομονή ποτε περιμένεις;

το ξερω πως γενναει το μυαλο ελπιδες! καθε μηνα εχω συμπτωματα! παρολα αυτα τα παραπανω συμπτωματα τα εγραψα ως ωορρηξιας. αλλα επειδη ειναι τοσες μερες μπερδευτηκα! περιμενω σε 3 με 7 μερες διοτι δεν ειναι σταθερη!


NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleonor@ είπε:

το ξερω πως γενναει το μυαλο ελπιδες! καθε μηνα εχω συμπτωματα! παρολα αυτα τα παραπανω συμπτωματα τα εγραψα ως ωορρηξιας. αλλα επειδη ειναι τοσες μερες μπερδευτηκα! περιμενω σε 3 με 7 μερες διοτι δεν ειναι σταθερη!

Κατάλαβα κορίτσι μου πάντως εχεις ελπίδες να ξέρεις κάνε υπομονή και Γράψε μου τα νέα σου θα χαρώ να μάθω αν είσαι 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Κατάλαβα κορίτσι μου πάντως εχεις ελπίδες να ξέρεις κάνε υπομονή και Γράψε μου τα νέα σου θα χαρώ να μάθω αν είσαι 

οι μερες ειναι εκτος γονιμων ομως! τι να πω! εννοειται πως θα σου πω! εσυ α. επιτρεπεται εχεις παιδακι εισαι εγκυος προσπαθεις?


NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, eleonor@ είπε:

οι μερες ειναι εκτος γονιμων ομως! τι να πω! εννοειται πως θα σου πω! εσυ α. επιτρεπεται εχεις παιδακι εισαι εγκυος προσπαθεις?

Οχι αγάπη δεν Εχω παιδί αλλά είμαι έγκυος ναι πρώτα ο Θεος θα Εχω το πρώτο μου παιδάκι και η Παναγια


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Giotitsa είπε:

Οχι αγάπη δεν Εχω παιδί αλλά είμαι έγκυος ναι πρώτα ο Θεος θα Εχω το πρώτο μου παιδάκι και η Παναγια

μπραβο κοριτσακι μου με το καλο!!!


NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleonor@ είπε:

μπραβο κοριτσακι μου με το καλο!!!

Να σαι καλά κορίτσι μου και σε σενα το εύχομαι σύντομα μέσα απο την καρδιά μου και ας μην ήτανε γόνιμες άκουσε με κάτι ξςρω αν είναι να γίνει θα γίνει


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, eleonor@ είπε:

καλησπερα κοριτσια.εχουμε 10 μηνες και 3 μηνες μετα απο αφαιρεση πολυποδα που προσπαθουμε και δεν εχουμε καταφερει ακομα κατι. καθε μηνα ελπιζω! αυτο το μηνα ελειπε πολυ ο συζηγος! δεν εχω σταθερο κυκλο! καθε 30 με 35 μερες. ολο λεω θα παρω τεστ ωορρηξιας ομως ακομη δεν πηρα γιατι θα ελειπε και το θεωρησα ασκοπο. ηρθαμε λοιπον σε επαφη 10η 11η και 21η.. απο την εμπειρια σας και μονο, να ελπιζω η δεν υπαρχει περιπτωση? επειδη τα σημειωνω και ολα πλεον θα σας πω τα εξης! 

13η μερα: ενιωσα ηπιες κραμπες και πονο στη μεση (μπορει και απο κουραση ομως) 16η ειδα υγρα, 17η παλι υγρα και με επιασε ημικρανια 18η υγρα και κραμπες παλι στην κοιλια, 19η υγρα κραμπες ημικρανια και πολυ ελαφρια ενοχληση στο στηθος,  20η ενοχληση στο στηθος και ημικρανια, 22η κ 23η συνεχομενη ημικρανια 27η σημερα ηπιες κραμπες στην κοιλια, πρισμενο στηθος με πονο. με μπερδευουν παρσ πολυ ολα αυτα!!!

Καλησπέρα και από μένα θα γίνει κι αυτό έχε πίστη κ μην απελπιζεσαι οταν είναι ν σ έρθει αυτή η χαρά θα σ έρθει μην αγχώνεσαι κι όλα καλά θα πάνε και θα γίνεις πολύ σύντομα μην ανησυχείς γ τπτ όλα καλά υπομονή χωρις άγχος κι συνέχισε τις προσπαθείες σ εύχομαι ν πάνε όλα καλά και ν νιώσεις αυτό το δωρο ζωής σύντομα πολύ σύντομα... 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, eleonor@ είπε:

καλησπερα κοριτσια.εχουμε 10 μηνες και 3 μηνες μετα απο αφαιρεση πολυποδα που προσπαθουμε και δεν εχουμε καταφερει ακομα κατι. καθε μηνα ελπιζω! αυτο το μηνα ελειπε πολυ ο συζηγος! δεν εχω σταθερο κυκλο! καθε 30 με 35 μερες. ολο λεω θα παρω τεστ ωορρηξιας ομως ακομη δεν πηρα γιατι θα ελειπε και το θεωρησα ασκοπο. ηρθαμε λοιπον σε επαφη 10η 11η και 21η.. απο την εμπειρια σας και μονο, να ελπιζω η δεν υπαρχει περιπτωση? επειδη τα σημειωνω και ολα πλεον θα σας πω τα εξης! 

13η μερα: ενιωσα ηπιες κραμπες και πονο στη μεση (μπορει και απο κουραση ομως) 16η ειδα υγρα, 17η παλι υγρα και με επιασε ημικρανια 18η υγρα και κραμπες παλι στην κοιλια, 19η υγρα κραμπες ημικρανια και πολυ ελαφρια ενοχληση στο στηθος,  20η ενοχληση στο στηθος και ημικρανια, 22η κ 23η συνεχομενη ημικρανια 27η σημερα ηπιες κραμπες στην κοιλια, πρισμενο στηθος με πονο. με μπερδευουν παρσ πολυ ολα αυτα!!!

Καλημέρα κορίτσι μου.θεωρητικα η 10η και 11η μέρα δεν είναι ιδιαίτερα γόνιμες στον δικό σου κύκλο αλλά επειδή λένε ότι το σπέρμα μπορεί να επιβιώσει μέχρι και πέντε μέρες στη μήτρα μπορεί και να έμεινες έγκυος, φυσικά και υπάρχει πιθανότητα.η μέρα που τα υγρά είναι διάφανα και λίγο κολλώδη είναι και η μέρα της ωορρηξίας.ευχομαι σύντομα να γίνεις μανούλα!!και μην ξεχνάς... θετική σκέψη και πίστη είναι πάντα σύμμαχοι σε αυτή την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, athinoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.θεωρητικα η 10η και 11η μέρα δεν είναι ιδιαίτερα γόνιμες στον δικό σου κύκλο αλλά επειδή λένε ότι το σπέρμα μπορεί να επιβιώσει μέχρι και πέντε μέρες στη μήτρα μπορεί και να έμεινες έγκυος, φυσικά και υπάρχει πιθανότητα.η μέρα που τα υγρά είναι διάφανα και λίγο κολλώδη είναι και η μέρα της ωορρηξίας.ευχομαι σύντομα να γίνεις μανούλα!!και μην ξεχνάς... θετική σκέψη και πίστη είναι πάντα σύμμαχοι σε αυτή την διαδικασία.

σε ευχαριστω πολυ για την δυναμη που μου δινεις!! το οτι ζει 5 μερες το σπερμα θεωρητικα ναι ισχυει αλλα ο γιατρος μου μου ειπε πως ειναι σχεδον απιθανο! θα δειξει! θα σας ενημερωσω και αν δεν ετυχε τωρα τον επομενο μηνα θα ειναι πιο συστηματικες οι επαφες! και παλι ευχαριστω πολυ πολυ!

11 ώρες πρίν, Elenatrela21 είπε:

Καλησπέρα και από μένα θα γίνει κι αυτό έχε πίστη κ μην απελπιζεσαι οταν είναι ν σ έρθει αυτή η χαρά θα σ έρθει μην αγχώνεσαι κι όλα καλά θα πάνε και θα γίνεις πολύ σύντομα μην ανησυχείς γ τπτ όλα καλά υπομονή χωρις άγχος κι συνέχισε τις προσπαθείες σ εύχομαι ν πάνε όλα καλά και ν νιώσεις αυτό το δωρο ζωής σύντομα πολύ σύντομα... 

σε ευχαριστω πολυ για τα ομορφα λογια σου μου δινεις δυναμη!!!  και συ ευχομαι μονο χαρες στη ζωη σου εισαι πολυ γλυκια!

  • Μου αρέσει 1

NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , eleonor@ είπε:

σε ευχαριστω πολυ για την δυναμη που μου δινεις!! το οτι ζει 5 μερες το σπερμα θεωρητικα ναι ισχυει αλλα ο γιατρος μου μου ειπε πως ειναι σχεδον απιθανο! θα δειξει! θα σας ενημερωσω και αν δεν ετυχε τωρα τον επομενο μηνα θα ειναι πιο συστηματικες οι επαφες! και παλι ευχαριστω πολυ πολυ!

σε ευχαριστω πολυ για τα ομορφα λογια σου μου δινεις δυναμη!!!  και συ ευχομαι μονο χαρες στη ζωη σου εισαι πολυ γλυκια!

Σε ευχαριστώ πολύ ν σαι κλ κι συ όλα κλ ν πάνε κ σε σένα μόνο χαρές στην ζωη σ .

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenatrela21 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ν σαι κλ κι συ όλα κλ ν πάνε κ σε σένα μόνο χαρές στην ζωη σ .

 

 

πρίν από 59 λεπτά , eleonor@ είπε:

σε ευχαριστω πολυ για την δυναμη που μου δινεις!! το οτι ζει 5 μερες το σπερμα θεωρητικα ναι ισχυει αλλα ο γιατρος μου μου ειπε πως ειναι σχεδον απιθανο! θα δειξει! θα σας ενημερωσω και αν δεν ετυχε τωρα τον επομενο μηνα θα ειναι πιο συστηματικες οι επαφες! και παλι ευχαριστω πολυ πολυ!

σε ευχαριστω πολυ για τα ομορφα λογια σου μου δινεις δυναμη!!!  και συ ευχομαι μονο χαρες στη ζωη σου εισαι πολυ γλυκια!

Οι γιατροί δεν είναι Θεοί όμως να ξέρουν και να αποφασίζουν και να δίνουν ζωή την ζωή την δίνει μονο ο Θεός και κανένας άλλος 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleonor@ είπε:

κοριτσια μου απο χθες εχω απιστευτη καουρα! να παρω φαρμακο? 

29η μερα με συνηθες κυκλο 30-35

Να μην πάρεις τιποτα κορίτσι κου χωρίς συμβουλή γιατρού κανε υπομονή εγώ εδώ και δυο μηνες Εχω καούρες αλλά τις υποφέρω 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...