Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Μια χαρά είναι η μπέμπα,μεγάλωσε πολύ,18μηνων τώρα πια❤️ Να χαίρεσαι και εσύ το παιδάκι σου❤️

      Ο άντρας μου έχει ολιγοσπερμια και ο γιατρός μας είπε πως οι βιταμίνες θα βοηθήσουν,απλα έχω τρομάξει με τις τιμές,είναι πανάκριβες..Δεν το γλιτώνουμε το 200€

      Θυμάμαι ότι τα παιδάκια μας γεννήθηκαν την ίδια μέρα!!!!Σε λιγες μερες 19 μηνών❤️!!!!

      Εμείς είδαμε διαφορά αλλά πρέπει ν τις παίρνει συνεχόμενα, μας είχαν πει ότι δεν πρέπει να τις σταματήσει μέχρι να συλλάβουμε!!Δεν πειράζει είναι για καλό σκοπό, για να αποκτήσει αδερφάκι η μπεμπούλα❤️!!!!

      Παρεμπιπτόντως χαρά στο κουράγιο σου!!Εγώ τώρα λίγο σιγά σιγά έχω αρχίσει και βρίσκω τα πατήματα μου που μεγάλωσε κάπως ο μικρός!!!

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλησπέρα κοριτσια μ...τι κάνετε...εμείς κάναμε το ντοπλερ μας...όλα πάνε ρολόι λ τρωμε πολύ καλά λέει ο ντοκ  μας...δόξα το θεό....εχω ποια ένα έτοιμο μωράκι 2100.όλα καλά κ προχωράμε....προσπαθήσαμε για 4d τίποτα η σουρλουλου μ....χέρια κ λωρο στην μούρη της μπροστά χωμένα....εκεί να κρύβεται να μην δω πως είναι....( Όχι ότι με νοιάζει..είναι υγιείς κ μ φτάνει αυτό.) αλλα να ρε αδερφέ να δω μοιάζει σρην μύτη τ άντρα μ ???? χαχαχαχαχα πλάκα κάνω.επόμενο ραντεβού δεύτερα πάλι....

εσείς πως εισται???

Καλησπέρα Ραφαέλα μου....μπράβο η πριγκίπισσα σου...Μια χαρά μεγάλη είναι...θα την δεις από κοντά πως είναι!!!πανέμορφα θα είναι τα παιδάκια μας...είπαμε η κουκουβάγια όλα πανέμορφα τα βλέπει...χαχαχαχχ

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλησπέρα κοριτσια μ...τι κάνετε...εμείς κάναμε το ντοπλερ μας...όλα πάνε ρολόι λ τρωμε πολύ καλά λέει ο ντοκ  μας...δόξα το θεό....εχω ποια ένα έτοιμο μωράκι 2100.όλα καλά κ προχωράμε....προσπαθήσαμε για 4d τίποτα η σουρλουλου μ....χέρια κ λωρο στην μούρη της μπροστά χωμένα....εκεί να κρύβεται να μην δω πως είναι....( Όχι ότι με νοιάζει..είναι υγιείς κ μ φτάνει αυτό.) αλλα να ρε αδερφέ να δω μοιάζει σρην μύτη τ άντρα μ ???? χαχαχαχαχα πλάκα κάνω.επόμενο ραντεβού δεύτερα πάλι....

εσείς πως εισται???

Μπραβο μπράβο μπράβο! Τέλεια η μπουμπού σου μωρέ! Πότε γέννας;; εσένα και την @Ξένη, ξέροντας ότι κοντοζυγωνετε, σας έχω πολύ στο νου. Να πάνε όλα καλά και να ερθουν τροφαντα μωράκια στο κόσμο!

@Athina3πολύ ζόρικο να βλέπεις το μωρό σου έτσι.. Κ εσύ ακόμη λεχωνα με ότι αυτό συνεπάγεται. Αυτή την φορά είσαι πιο έμπειρη όμως.

Εγώ κορίτσια χθες τρόμαξα γιατί νόμιζα ότι είχα συσπάσεις αλλά τελικά ήταν συσπάσεις πεπτικου.. Ή κάτι με πείραξε ή είναι από την εγκυμοσύνη. Ρε γαμωτο πως τα ξεχωρίζουμε; έχω αρχίσει να φοβάμαι για πρόωρο τοκετό. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2020 at 9:26 PM, kastel said:

Κορίτσια κ εγώ το έχω ακούσει και σε Ελλάδα και έξω. Εμένα η γιατρός μου ξέροντας ότι δεν τα πολυπαω τα νοσοκομεία, μου είπε ότι αν είσαι καλά και θες, (σε φτ) μπορείς να φύγεις κ την ίδια μέρα!!! Χεχε! Αλλά μου λέει, μείνε και ένα βράδυ δεν θα σε φάνε! :P

Κορίτσια στο Λουξεμβούργο κάθεσαι 3 μέρες σε ΦΤ και 5 μέρες σε καισαρική. Στον ΦΤ μπορείς να φύγεις νωρίτερα αλλά πάντα την 3η ημέρα έχουμε τον υποχρεωτικό παιδιατρικό έλεγχο και αν φύγεις νωρίτερα θα πρέπει να βρεις πιστοποιημένο γιατρό για να κανει την εξέταση. Οπότε δεν παίζει να φύγω νωρίτερα :) 

14 hours ago, ZOIRITA20813 said:

Εγώ πάντως δεν έχω κάνει αλλά έχω πει είμαι  αρκετά παχουλη.

Εγώ άλλο ήθελα να ΣΑΣ ρωτήσω... Εσεις περπατάτε και γενικότερα είστε άνετες; γιατί εγώ πια ζορίζομαι να κάνω κάτι , οτιδήποτε. Από το να βαλω παπούτσια μέχρι να κάνω μια δουλειά , λαχανιαζω πολυ. Σα να βάρυνε πολύ και απότομα. 

Κατά τα άλλα έλειπα λίγες μέρες, πήγα στο χωριό της μαμάς μου για να ηρεμήσω λιγάκι με τον άντρα και να αποφύγω τις ιώσεις της Αθήνας και τσουπ....έσκασε κρούσμα κορονοιου σε διπλανό χωριό. Φυγαμε άρον άρον. 

Αγόρασα προδερμ απορρυπαντικό και από μες την εβδομαδα αρχίζω τα πλυσιματα.

Επίσης  νομίζω ότι ισχύει αυτο με τις επισκέψεις στα μαιευτήρια. 1 το πολύ 2 άτομα και όλοι οι άλλοι στην καφετέρια του μαιευτηρίου. Καλυτερα κιολας για μα κάνουμε rooming in 

Ευτυχώς προς το παρόν αν και έχω βαρύνει είμαι φιτ. Το οφείλω στο γιο μου βέβαια :) Δεν με αφήνει να κάτσω καθόλου! Αισίως έχω φτάσει στα +7 κιλά οπότε ακόμη δεν είναι τόσο δύσκολο. Αλλά λαχανιάζω εύκολα 

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Μπραβο μπράβο μπράβο! Τέλεια η μπουμπού σου μωρέ! Πότε γέννας;; εσένα και την @Ξένη, ξέροντας ότι κοντοζυγωνετε, σας έχω πολύ στο νου. Να πάνε όλα καλά και να ερθουν τροφαντα μωράκια στο κόσμο!

@Athina3πολύ ζόρικο να βλέπεις το μωρό σου έτσι.. Κ εσύ ακόμη λεχωνα με ότι αυτό συνεπάγεται. Αυτή την φορά είσαι πιο έμπειρη όμως.

Εγώ κορίτσια χθες τρόμαξα γιατί νόμιζα ότι είχα συσπάσεις αλλά τελικά ήταν συσπάσεις πεπτικου.. Ή κάτι με πείραξε ή είναι από την εγκυμοσύνη. Ρε γαμωτο πως τα ξεχωρίζουμε; έχω αρχίσει να φοβάμαι για πρόωρο τοκετό. 

Καστελ γιατί δεν πας να κάνεις έναν καρδιοτοκογραφο να δεις αν κάνεις συσπάσεις?νιώθω και εγω κάποιες φορές ότι κάνω αλλά νομίζω 2 φορές την μέρα είναι λογικό... το να κάνεις συχνά μέσα σε μια ώρα, είναι ανησυχητικό...

Υπομονή έναν μήνα να μπεις στον μήνα σου και μετά όποτε θέλει ας έρθει...Από 37η εβδομάδα είναι μια χαρά...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Κορίτσια στο Λουξεμβούργο κάθεσαι 3 μέρες σε ΦΤ και 5 μέρες σε καισαρική. Στον ΦΤ μπορείς να φύγεις νωρίτερα αλλά πάντα την 3η ημέρα έχουμε τον υποχρεωτικό παιδιατρικό έλεγχο και αν φύγεις νωρίτερα θα πρέπει να βρεις πιστοποιημένο γιατρό για να κανει την εξέταση. Οπότε δεν παίζει να φύγω νωρίτερα :) 

Εν τω μεταξύ, με τις 3μερες εννοούμε 3 βραδια ή 2 βραδιά οπότε 3 μέρες; 

Just now, Ξένη είπε:

Καστελ γιατί δεν πας να κάνεις έναν καρδιοτοκογραφο να δεις αν κάνεις συσπάσεις?νιώθω και εγω κάποιες φορές ότι κάνω αλλά νομίζω 2 φορές την μέρα είναι λογικό... το να κάνεις συχνά μέσα σε μια ώρα, είναι ανησυχητικό...

Υπομονή έναν μήνα να μπεις στον μήνα σου και μετά όποτε θέλει ας έρθει...Από 37η εβδομάδα είναι μια χαρά...

Όχι μετά πέρασε ήταν από το πεπτικο μου.. Έτσι κ αλλιώς την άλλη εβδομάδα θα πάω γιατρό. Εννοείται πως αν γίνει κάτι στο ενδιάμεσο, έφυγα για νοσοκομείο. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kastel said:

Μπραβο μπράβο μπράβο! Τέλεια η μπουμπού σου μωρέ! Πότε γέννας;; εσένα και την @Ξένη, ξέροντας ότι κοντοζυγωνετε, σας έχω πολύ στο νου. Να πάνε όλα καλά και να ερθουν τροφαντα μωράκια στο κόσμο!

@Athina3πολύ ζόρικο να βλέπεις το μωρό σου έτσι.. Κ εσύ ακόμη λεχωνα με ότι αυτό συνεπάγεται. Αυτή την φορά είσαι πιο έμπειρη όμως.

Εγώ κορίτσια χθες τρόμαξα γιατί νόμιζα ότι είχα συσπάσεις αλλά τελικά ήταν συσπάσεις πεπτικου.. Ή κάτι με πείραξε ή είναι από την εγκυμοσύνη. Ρε γαμωτο πως τα ξεχωρίζουμε; έχω αρχίσει να φοβάμαι για πρόωρο τοκετό. 

@kastel δεν σας κάνουν καρδιοτοκογράφημα; εμάς από 36η εβδομάδα κάνουμε 1 φορά την εβδομάδα και αν περάσουμε τις μέρες μας κάθε μέρα. Γιατί δεν πας να κάνεις να δεις τί θα σου πουν;

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Εν τω μεταξύ, με τις 3μερες εννοούμε 3 βραδια ή 2 βραδιά οπότε 3 μέρες; 

Κορίτσια πάντως εδώ Ελλάδα ξέρω φυσιολογικό τοκετό τρία βράδια και καισαρική 4 βράδια...Εγώ δεν θα ήθελα να φύγω νωρίτερα...Καλό στο μωράκι κάνει να το παρακολουθήσουν για όλα.. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Εν τω μεταξύ, με τις 3μερες εννοούμε 3 βραδια ή 2 βραδιά οπότε 3 μέρες; 

Όχι μετά πέρασε ήταν από το πεπτικο μου.. Έτσι κ αλλιώς την άλλη εβδομάδα θα πάω γιατρό. Εννοείται πως αν γίνει κάτι στο ενδιάμεσο, έφυγα για νοσοκομείο. 

3 βράδια. Το γιο μου τον γέννησα Τετάρτη απόγευμα και το Σάββατο το πρωί βγήκα


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@kastel δεν σας κάνουν καρδιοτοκογράφημα; εμάς από 36η εβδομάδα κάνουμε 1 φορά την εβδομάδα και αν περάσουμε τις μέρες μας κάθε μέρα. Γιατί δεν πας να κάνεις να δεις τί θα σου πουν;

Ναι θα κάνουμε την Δευτέρα.. Και μετά από 2 εβδομάδες πάλι. Εγώ θα της πως έτσι κ αλλιώς να πάω άλλη μια φορά για να νιώθω καλά. 

Just now, Μαρία_Λ είπε:

3 βράδια. Το γιο μου τον γέννησα Τετάρτη απόγευμα και το Σάββατο το πρωί βγήκα

 

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια πάντως εδώ Ελλάδα ξέρω φυσιολογικό τοκετό τρία βράδια και καισαρική 4 βράδια...Εγώ δεν θα ήθελα να φύγω νωρίτερα...Καλό στο μωράκι κάνει να το παρακολουθήσουν για όλα.. 

Αρα 3 και 4 βράδια αντίστοιχα. Οκ να ξέρω τι γίνεται...θα δω πως θα είμαστε να σας πω την αλήθεια. Μακάρι να είναι όλα καλά και να φύγω γρήγορα.. Η υγεία του μωρό πάνω από όλα. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλησπέρα κοριτσια μ...τι κάνετε...εμείς κάναμε το ντοπλερ μας...όλα πάνε ρολόι λ τρωμε πολύ καλά λέει ο ντοκ  μας...δόξα το θεό....εχω ποια ένα έτοιμο μωράκι 2100.όλα καλά κ προχωράμε....προσπαθήσαμε για 4d τίποτα η σουρλουλου μ....χέρια κ λωρο στην μούρη της μπροστά χωμένα....εκεί να κρύβεται να μην δω πως είναι....( Όχι ότι με νοιάζει..είναι υγιείς κ μ φτάνει αυτό.) αλλα να ρε αδερφέ να δω μοιάζει σρην μύτη τ άντρα μ ???? χαχαχαχαχα πλάκα κάνω.επόμενο ραντεβού δεύτερα πάλι....

εσείς πως εισται???

Ε ρε και νύφη που ετοιμάζεται.... 

@kastel εγώ ξέρω 4 βραδιά για κτ άρα 5 μέρες. Όσο για τις συσπάσεις, κι εγώ έκανα συσπασεις στο έντερο και φοβήθηκα πάρα πολύ. Είναι μικρός ακόμα για να γεννηθει. 1320 γραμμάρια μας τον έβγαλε την προηγούμενη εβδομάδα . Αυριο θα ξαναπάω γιατρό γιατί φοβήθηκα και θέλω να με ξαναδεί .

@Ξένη το nst  Και ο καρδιοτοκογραφος είναι το ιδιο; τι κανει το καθένα ; ξέρει καμια;

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χριστίνα1 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Σας είπε ο γιατρός μέχρι ποια εβδομάδα θα παίρνετε μαγνήσιο? 

Εγώ δεν το συζήτησα ακόμη αλλά φαντάζομαι ότι μόλις μπω στο μήνα μου θα τα σταματήσω. 

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Ε ρε και νύφη που ετοιμάζεται.... 

@kastel εγώ ξέρω 4 βραδιά για κτ άρα 5 μέρες. Όσο για τις συσπάσεις, κι εγώ έκανα συσπασεις στο έντερο και φοβήθηκα πάρα πολύ. Είναι μικρός ακόμα για να γεννηθει. 1320 γραμμάρια μας τον έβγαλε την προηγούμενη εβδομάδα . Αυριο θα ξαναπάω γιατρό γιατί φοβήθηκα και θέλω να με ξαναδεί .

@Ξένη το nst  Και ο καρδιοτοκογραφος είναι το ιδιο; τι κανει το καθένα ; ξέρει καμια;

Να πας να πας... Γενικά να κάνουμε πράγματα να νιώθουμε όμορφα και ασφαλής. Ναι νομίζω το ίδιο είναι 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Ε ρε και νύφη που ετοιμάζεται.... 

@kastel εγώ ξέρω 4 βραδιά για κτ άρα 5 μέρες. Όσο για τις συσπάσεις, κι εγώ έκανα συσπασεις στο έντερο και φοβήθηκα πάρα πολύ. Είναι μικρός ακόμα για να γεννηθει. 1320 γραμμάρια μας τον έβγαλε την προηγούμενη εβδομάδα . Αυριο θα ξαναπάω γιατρό γιατί φοβήθηκα και θέλω να με ξαναδεί .

@Ξένη το nst  Και ο καρδιοτοκογραφος είναι το ιδιο; τι κανει το καθένα ; ξέρει καμια;

Το ίδιο είναι...παρακολουθούν αν κάνεις συσπάσεις,  τις κινήσεις και τους παλμούς του μωρού!!!αν νιώθει δυσφορία....Αυτά νομίζω..


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κόρες....Εγώ εδώ με τις αϋπνίες μου, ειδα στον λίγο ύπνο που έκανα, ότι αγόρασα αντισηπτικά από τον Δούκα (Αν βλέπετε αγριες μελισσες) και ήταν όλα ληγμένα.χαχαχαχα.

Αυτά ήθελα να ΣΑΣ πω στις 04:50 Το πρωί. Κατά τ αλλά πονάω λίγο, ευτυχώς θα πάω στο γιατρό το πρωί να με δει..

Σας φιλώ 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 said:

Καλημερα κόρες....Εγώ εδώ με τις αϋπνίες μου, ειδα στον λίγο ύπνο που έκανα, ότι αγόρασα αντισηπτικά από τον Δούκα (Αν βλέπετε αγριες μελισσες) και ήταν όλα ληγμένα.χαχαχαχα.

Αυτά ήθελα να ΣΑΣ πω στις 04:50 Το πρωί. Κατά τ αλλά πονάω λίγο, ευτυχώς θα πάω στο γιατρό το πρωί να με δει..

Σας φιλώ 

Καλημέρα καλημέρα... Δεν είσαι μόνη σου, και γω δεινοπάθησα την νύχτα... Γυρναγα όλη την ώρα στο κρεβάτι... Έφαγα βαριά βέβαια τα ήθελα και τα έπαθα... Και εμείς έχουμε γιατρό σήμερα το απόγευμα..

Άντε να δούμε τα μωράκια μας, φιλιά!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...