Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Ξένη είπε:

Θα πάρουμε και εμείς....πιπίλα και αλυσίδα,  πως θα βγαίνουμε έξω στις επίσημες εμφανίσεις μας!!!χαχαχα

κ πολύ  καλά θα κάνεις....παρεεεεες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 hours ago, Ξένη said:

Θα πάρουμε και εμείς....πιπίλα και αλυσίδα,  πως θα βγαίνουμε έξω στις επίσημες εμφανίσεις μας!!!χαχαχα

Άντε βρε κορίτσια με το καλό!!! Εγώ για να πω την αλήθεια θα προσπαθήσω να αποφύγω την πιπίλα. Ο γιος μου την έμαθε στο σταθμό και δεν την έβγαζε με τίποτα. Ώσπου κάπου έκρυψε την αγαπημένη του πιπίλα και αναγκάστηκε να την κόψει. Την ανακάλυψα μετά από εβδομάδες μέσα σε κάτι τάπερ χαχαχα!!! Τον άτιμο ;)

Την άλλη Πέμπτη θα κάνω αποχαιρετιστήριο πάρτυ στη δουλειά και Παρασκευή τελευταία μέρα!! Και αρχίζω κι εγώ ετοιμασίες :) 

Πολλά φιλιά και αναμένουμε νεότερα από τα ντόπλερ μας!

  • Μου αρέσει 3

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Εγώ έχω στις 23 Μαρτίου...Σάββατο έχω καρδιοτοκογραφο. 

Στις 23 μου είπε θα μου πει πότε θα γεννησουμε...

Κι εγώ  23 Μαρτίου dopler

Kαλημερα αγάπες!! Τι κάνετε?

Χθες πήγα για nst  επειδή δεν άκουγα τον μικρό πριν 3 μέρες κ ο γιατρός μου ανησύχησε.. Ευτυχως όλα μια χαρά ο μικρός χόρευε όπως μου πε ο γιατρός αλλά εγώ πάλι δε καταλάβαινα τίποτα. Ευτυχώς τώρα έχω αρχίσει κ το νιώθω κ στην διάρκεια της ημέρας.

Πιπίλες ο Θάνος δεν ήθελε κ έτσι δε χρησιμοποιήσαμε ελπίζω κ τώρα στο μπομπιρακι να τα καταφέρω κ να μην χρησιμοποιήσουμε γιατί από τι έχω ακούσει είναι δύσκολο μετά να την κόψεις.. Αν χρειαστεί να βάλει έχω πολλές πιπίλες που δεν είχαμε καν χρήσιμοποιησει

  • Μου αρέσει 2

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Κι εγώ  23 Μαρτίου dopler

Kαλημερα αγάπες!! Τι κάνετε?

Χθες πήγα για nst  επειδή δεν άκουγα τον μικρό πριν 3 μέρες κ ο γιατρός μου ανησύχησε.. Ευτυχως όλα μια χαρά ο μικρός χόρευε όπως μου πε ο γιατρός αλλά εγώ πάλι δε καταλάβαινα τίποτα. Ευτυχώς τώρα έχω αρχίσει κ το νιώθω κ στην διάρκεια της ημέρας.

Πιπίλες ο Θάνος δεν ήθελε κ έτσι δε χρησιμοποιήσαμε ελπίζω κ τώρα στο μπομπιρακι να τα καταφέρω κ να μην χρησιμοποιήσουμε γιατί από τι έχω ακούσει είναι δύσκολο μετά να την κόψεις.. Αν χρειαστεί να βάλει έχω πολλές πιπίλες που δεν είχαμε καν χρήσιμοποιησει

Εγω επειδη θηλαζα αποκλειστικα εδωσα πιπιλα αφου εκλεισε τους 4 μηνες και εβαζε τη χουφτα του στο στομα και μου βγαζε το γαλα.Ζοριστηκα να τη μαθει.Την επαιρνε τουλαχιστον 1 χρονο παντα για να κοιμηθει αλλα και αλλες ωρες.Στον 1,5 χρονο απλα τις μαζεψα και τελος.Κανα 2 φορες που τις ζητησε του ειπα οτι δεν ξερω που ειναι και δεν επεμεινε οποτε την εκοψε πολυ ευκολα,ειμασταν τυχεροι.Τωρα αν δεν χρειαστει δεν θα δωσω,ειδικα αν θηλασω φοβαμαι και τη συγχυση θηλων απλα θα κανει παλι εμενα πιπιλα.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dinaki23 said:

Γεια σας κοριτσια!!Ανακαλυψα ενα ντοκιμαντερ στο Netflix ,οου λεγεται Babies ..αν εχετε ,ριξτε μια ματια..ειναι πολυ ενδιαφερον!!!

Όντως είναι πολύ ωραίο!! Το παρακολουθούμε με τον άντρα μου... Πλησιάζει ο καιρός κορίτσια..  σήμερα μπήκα στον όγδοο, ποτε λέτε να φτιάξουμε τα πράγματα για το μαιευτήριο... Στον ένατο ε;

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 said:

Γεια σας κοριτσια!!Ανακαλυψα ενα ντοκιμαντερ στο Netflix ,οου λεγεται Babies ..αν εχετε ,ριξτε μια ματια..ειναι πολυ ενδιαφερον!!!

Ναι το βλέπουμε και εμείς :) Έχει κάποιες πολύ ενδιαφέρουσες μελέτες. 

Είχα διαβάσει πριν χρόνια κάποιο επιστημονικό άρθρο που έλεγε ότι αν τραγουδάς κάποιο συγκεκριμένο τραγούδι στο μωρό σου κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, όταν γεννήσεις το μωρό είναι σε θέση να το αναγνωρίσει και έτσι ηρεμεί πιο γρήγορα. Το δοκίμασα στο γιο μου και του το τραγουδούσα τις ατέλειωτες ώρες που τον κουνούσα στο ριλάξ ή στο καρότσι για να κοιμηθεί έστω 20 λεπτά :-P:D Καταλάβατε...:lol:

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Athina3 είπε:

Κι εγώ  23 Μαρτίου dopler

Kαλημερα αγάπες!! Τι κάνετε?

Χθες πήγα για nst  επειδή δεν άκουγα τον μικρό πριν 3 μέρες κ ο γιατρός μου ανησύχησε.. Ευτυχως όλα μια χαρά ο μικρός χόρευε όπως μου πε ο γιατρός αλλά εγώ πάλι δε καταλάβαινα τίποτα. Ευτυχώς τώρα έχω αρχίσει κ το νιώθω κ στην διάρκεια της ημέρας.

Πιπίλες ο Θάνος δεν ήθελε κ έτσι δε χρησιμοποιήσαμε ελπίζω κ τώρα στο μπομπιρακι να τα καταφέρω κ να μην χρησιμοποιήσουμε γιατί από τι έχω ακούσει είναι δύσκολο μετά να την κόψεις.. Αν χρειαστεί να βάλει έχω πολλές πιπίλες που δεν είχαμε καν χρήσιμοποιησει

Αθήνα μου μόνο τσέκαρε αν χρειαστεί τελικά να τις χρησιμοποιήσεις την ημερομηνία λήξης τους γιατί δεν κρατάνε για πάντα.. :) με ττο καλοοο


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Athina3και @Ξένη23 Μαρτίου έχω γενέθλια!!! ❤️Να σας πάνε όλα καλά!! Θα σας στέλνω θετική ενέργεια!

Με τις προετοιμασίες ρε κορίτσια πως τα πάτε;;; τα έχετε όλα στη θέση σου ήδη; εμείς μόνο ντουλάπα στήσαμε! :huh:

  • Ευχαριστώ 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

@Athina3και @Ξένη23 Μαρτίου έχω γενέθλια!!! ❤️Να σας πάνε όλα καλά!! Θα σας στέλνω θετική ενέργεια!

Με τις προετοιμασίες ρε κορίτσια πως τα πάτε;;; τα έχετε όλα στη θέση σου ήδη; εμείς μόνο ντουλάπα στήσαμε! :huh:

Σε ευχαριστούμε καστελ....θα σε θυμηθούμε εκείνη την μέρα...Εγώ εντάξει είμαι και λίγο της τελευταίας στιγμής,  δεν έχω κάνει τίποτα....Έχω τα ρούχα για το μωρό πακεταρισμενα στο πατάρι,  το καρότσι και την καλαθουνα σε αποθήκη,  πήρα κάποια φέτος κοριτσίστικα έτσι για το καλό και αυτά όλα άπλυτα...πιτζαμες και εσώρουχα για μένα σήμερα πήγα και πήρα....Όλα θα γίνουν....σε ένα μήνα σκέψου γενναω,  την τελευταία βδομάδα θα τα κάνω όλα....χαχαχα..


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρία_Λ είπε:

Ναι το βλέπουμε και εμείς :) Έχει κάποιες πολύ ενδιαφέρουσες μελέτες. 

Είχα διαβάσει πριν χρόνια κάποιο επιστημονικό άρθρο που έλεγε ότι αν τραγουδάς κάποιο συγκεκριμένο τραγούδι στο μωρό σου κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, όταν γεννήσεις το μωρό είναι σε θέση να το αναγνωρίσει και έτσι ηρεμεί πιο γρήγορα. Το δοκίμασα στο γιο μου και του το τραγουδούσα τις ατέλειωτες ώρες που τον κουνούσα στο ριλάξ ή στο καρότσι για να κοιμηθεί έστω 20 λεπτά :-P:D Καταλάβατε...:lol:

Μαρία μου δεν ξέρω αν όντως έχει βάση αυτό αλλά να σου πω την αλήθεια κι εγώ το είχα διαβάσει και μου είχε κάνει εντύπωση. Της τραγουδούσα συνέχεια ένα τραγούδι όσο ήταν στην κοιλιτσα.  Τώρα που είμαστε 16ημερων της το τραγουδάω και πράγματι φαίνεται να της αρέσει και να ηρεμεί για λίγο.

Ίσως να είναι και τυχαίο ίσως και ο ευσεβής μου ποθος ίσως απλά να είμαι και χαζομαμα αλλά την αλήθεια μου στην λέω :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Όντως είναι πολύ ωραίο!! Το παρακολουθούμε με τον άντρα μου... Πλησιάζει ο καιρός κορίτσια..  σήμερα μπήκα στον όγδοο, ποτε λέτε να φτιάξουμε τα πράγματα για το μαιευτήριο... Στον ένατο ε;

Εγω στις 10 μπαινω στον 8ο με το καλο!!!!Δεν εχω κανει τπτ...εχω τα ρουχαλακια μαζεμενα αλλα δεμ τα εχω πλυνει ακομα,το καροτσι στο κουτι,λικνο θα μας δωσουν (αλλα δεν το εχω παρει ακομα) το δωματιο ακομα γιαπι,εγω δεν εχω παρει τπτ,κατα τ αλλα ολα κουλ...:P:grin:

  • Μου αρέσει 3

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Σε ευχαριστούμε καστελ....θα σε θυμηθούμε εκείνη την μέρα...Εγώ εντάξει είμαι και λίγο της τελευταίας στιγμής,  δεν έχω κάνει τίποτα....Έχω τα ρούχα για το μωρό πακεταρισμενα στο πατάρι,  το καρότσι και την καλαθουνα σε αποθήκη,  πήρα κάποια φέτος κοριτσίστικα έτσι για το καλό και αυτά όλα άπλυτα...πιτζαμες και εσώρουχα για μένα σήμερα πήγα και πήρα....Όλα θα γίνουν....σε ένα μήνα σκέψου γενναω,  την τελευταία βδομάδα θα τα κάνω όλα....χαχαχα..

Ε εντάξει τότε, καμία δεν έκανε τίποτα!! :Pμην αγχώνομαι άδικα.. Πιτζάμες δεν έχω πάρει ακόμη, ίσως το ΣΚ ρίξω μια ματιά. Να σας πω την αλήθεια, σκέφτομαι μήπως γίνει τίποτα, έρθει νωρίτερα ο μπεμπης και δεν έχουμε τίποτα έτοιμο!!! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Ε εντάξει τότε, καμία δεν έκανε τίποτα!! :Pμην αγχώνομαι άδικα.. Πιτζάμες δεν έχω πάρει ακόμη, ίσως το ΣΚ ρίξω μια ματιά. Να σας πω την αλήθεια, σκέφτομαι μήπως γίνει τίποτα, έρθει νωρίτερα ο μπεμπης και δεν έχουμε τίποτα έτοιμο!!! 

Όχι μωρέ....Πόσο νωρίτερα να έρθει...φρόντισε εκεί μέχρι 36η εβδομάδα να έχεις έτοιμα τα δικά σου και του μπέμπη αυτά που θα χρειαστεί στην αρχή....Μετά όταν γυρίσετε στο σπίτι πλένεις και τα υπόλοιπα....Και εγώ αυτό θέλω τώρα να ετοιμάσω τα δικά μου, πιτζάμες, εσώρουχα, παντόφλες κτλ...Και την τσάντα της μικρής με ότι χρειαστεί να την πάρουμε από το νοσοκομείο και τα πρώτα της ρούχα για εκείνες τις μέρες....Γενικά μου έδωσε η αδερφή μου ρούχα για όλο το καλοκαίρι και όλο τον επόμενο χειμώνα...Δεν τα πλένω από τώρα...λίγα λίγα...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Όχι μωρέ....Πόσο νωρίτερα να έρθει...φρόντισε εκεί μέχρι 36η εβδομάδα να έχεις έτοιμα τα δικά σου και του μπέμπη αυτά που θα χρειαστεί στην αρχή....Μετά όταν γυρίσετε στο σπίτι πλένεις και τα υπόλοιπα....Και εγώ αυτό θέλω τώρα να ετοιμάσω τα δικά μου, πιτζάμες, εσώρουχα, παντόφλες κτλ...Και την τσάντα της μικρής με ότι χρειαστεί να την πάρουμε από το νοσοκομείο και τα πρώτα της ρούχα για εκείνες τις μέρες....Γενικά μου έδωσε η αδερφή μου ρούχα για όλο το καλοκαίρι και όλο τον επόμενο χειμώνα...Δεν τα πλένω από τώρα...λίγα λίγα...

Τι ωραία να έχεις την οικογένεια δίπλα και να σου δίνει ότι μπορεί! Κ εμένα η νύφη μου θα στείλει κάποια πράγματα με την μάνα μου που θα έρθει τον άλλο μήνα ευτυχώς. Έχεις δίκιο, τα δικά μας πρέπει να είναι έτοιμα γιατί δεν ξέρεις καμία φορά. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...