Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Εγώ που έχω σχεδόν όλη μέρα θέμα με αναγούλες το πρωί πίνω λίγο γάλα και αργότερα ένα τοστ... Γενικά τρώω κάθε 3 ώρες γιατί αλλιώς η αναγούλα χειροτερεύει... και από λίγο... Ανυπομονώ να περάσουν λίγες ακόμη εβδομάδες να ηρεμήσω...


Qnwvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vila είπε:

@kerasia93 Πρωινό εγώ που δεν έχω αναγουλες τρώω μπόλικο! Ή θα φάω 3 φρυγανιές με λίγο βούτυρο και μέλι/μαρμελάδα ή ένα κουλούρι με λίγο τυρί κρέμα και γαλοπούλα ή ένα κομμάτι κέικ και λίγο γάλα..

@Marva6 κι εγώ ακριβώς στις 7 βδομάδες άκουσα την καρδούλα του, μην σε ανησυχεί αυτό είναι φυσιολογικό.

Κορίτσια μου εσείς τι ΠΗΤ έχετε?

Ωραιαααα τελεια!!!γιατι εγω γενικα ποτε δεν ετρωγα πρωινο και τωρα θελω να το ενταξω στην διατροφη μου!!τρωω ομως αρκετα φρουτα μεσα στην ημερα. Ακομη δεν ξερω πητ γιατι δεν εχω παει ακομη στο γιατρο αλλα συμφωνα με την τελευταια περιοδος 26/07/2020

Just now, Biky3 είπε:

Εγώ που έχω σχεδόν όλη μέρα θέμα με αναγούλες το πρωί πίνω λίγο γάλα και αργότερα ένα τοστ... Γενικά τρώω κάθε 3 ώρες γιατί αλλιώς η αναγούλα χειροτερεύει... και από λίγο... Ανυπομονώ να περάσουν λίγες ακόμη εβδομάδες να ηρεμήσω...

Εγω μεχρι στιγμης δεν εχω αναγουλες ευτυχως..δεν ξερω αργοτερα βεβαια!

  • Μου αρέσει 2

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

@kerasia93 Πρωινό εγώ που δεν έχω αναγουλες τρώω μπόλικο! Ή θα φάω 3 φρυγανιές με λίγο βούτυρο και μέλι/μαρμελάδα ή ένα κουλούρι με λίγο τυρί κρέμα και γαλοπούλα ή ένα κομμάτι κέικ και λίγο γάλα..

@Marva6 κι εγώ ακριβώς στις 7 βδομάδες άκουσα την καρδούλα του, μην σε ανησυχεί αυτό είναι φυσιολογικό.

Κορίτσια μου εσείς τι ΠΗΤ έχετε?

Εγώ 17/7 πρώτα ο Θεός....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πινακακι ΠΗΤ :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07

@Katerinasam 04/07

@Biky3 06/07

@Ioannababy 14/07

@tzina_liana 14/07

@Marva6 17/07

@kerasia93 26/07

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

  • Μου αρέσει 4

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Marva6 και εγω 7η βδομαδα ακουσα καρδια.!  οσο για το στηθος και ειχα καποιες μερες που δεν με ενοχλουσε καθολου και σχεδον αλλα τωρα να το ακουμπησω δεν μπορω.!!να δανταστεις το βραδυ κοιμαμαι με αθλητικο μπουστακι γιατι ποναει πολυ.!


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kerasia93 είπε:

Κοριτσια τι τρωτε για πρωινο;; :wub::D

@kerasia93 εγώ πίνω φυσικό πορτοκάλι χυμό με ένα τοστακι ολικής αλεσης με τυρακι και γαλοπούλα  ή εναλλακτικά κορνφλεικς με γάλα .Ακόμα δεν εχω εμετους κλπ ..λίγες δυσπεψίες  και λίγο αποστροφή σπο το κρέας...τρελαινομαι πολύ για λαδερά αυτή την περίοδο ! Και λιγουρεύομαι γεμιστά ,φασολάκια, αρακά ,φακές !!!χαχαχαχα 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ioannababy είπε:

@kerasia93 εγώ πίνω φυσικό πορτοκάλι χυμό με ένα τοστακι ολικής αλεσης με τυρακι και γαλοπούλα  ή εναλλακτικά κορνφλεικς με γάλα .Ακόμα δεν εχω εμετους κλπ ..λίγες δυσπεψίες  και λίγο αποστροφή σπο το κρέας...τρελαινομαι πολύ για λαδερά αυτή την περίοδο ! Και λιγουρεύομαι γεμιστά ,φασολάκια, αρακά ,φακές !!!χαχαχαχα 

Και εγω δεν εχω ουτε αναγουλες,εμετους κλπ..και να σου πω την αληθεια ουτε καποια ιδιαιτερη προτιμηση σε φαγητο..θα φανει στην πορεια!!!

  • Μου αρέσει 1

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

@Marva6 και εγω 7η βδομαδα ακουσα καρδια.!  οσο για το στηθος και ειχα καποιες μερες που δεν με ενοχλουσε καθολου και σχεδον αλλα τωρα να το ακουμπησω δεν μπορω.!!να δανταστεις το βραδυ κοιμαμαι με αθλητικο μπουστακι γιατι ποναει πολυ.!

Μακάρι να μην είναι κάτι άλλο κ να είναι αυτό. Γιατί από σύμπτωμα μόνο το στήθος κ συχνοουρια...

Just now, Vila είπε:

πινακακι ΠΗΤ :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07

@Katerinasam 04/07

@Biky3 06/07

@Ioannababy 14/07

@tzina_liana 14/07

@Marva6 17/07

@kerasia93 26/07

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

Μακάρι κορίτσια να  κρατησουμε το όνειρο μας αγκαλιά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Biky3 είπε:

Εγώ που έχω σχεδόν όλη μέρα θέμα με αναγούλες το πρωί πίνω λίγο γάλα και αργότερα ένα τοστ... Γενικά τρώω κάθε 3 ώρες γιατί αλλιώς η αναγούλα χειροτερεύει... και από λίγο... Ανυπομονώ να περάσουν λίγες ακόμη εβδομάδες να ηρεμήσω...

Κι εγώ αναγουλες έχω τις τελευταίες μέρες..βέβαια όταν τρώω, ηρεμω μετά..και γνκ έχει επηρεαστεί το εντερικό μου σύστημα..αρκετές εναλλαγές...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πινακακι ΠΗΤ :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07

@Katerinasam 04/07

@Biky3 06/07

@Ioannababy 14/07

@tzina_liana 14/07

@Marva6 17/07

@Αντζελίνα 30 18/07

@kerasia93 26/07

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!  Τι κάνετε πώς είστε? Γιώτα χάρηκα παααρα πολύ με τα νέα σου κορίτσι μου μπράβο παμε δυνατά!! 

Εγώ αυτες τις μέρες νιώθω μια περίεργη γεύση στο στόμα μου και δεν έχω και πολύ όρεξη για φαγητό. 

@kerasia93Το πρωινό μου συνήθως είναι πλούσιο... Γιαούρτι με μέλι,καρύδια, δημητριακά ή τοστ ταχίνι μπανάνα, ή αυγά   ή ψωμάκι με μέλι και ταχίνι, ή κλασικό τοστακι. Και φρουτάκια! Πολλά φρουτάκια :)

Ααααχ μεθαύριο θα δούμε το φασολάκι μας για πρώτη φορά και δε με χωράει ο τόπος :rolleyes:

  • Μου αρέσει 2

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, kerasia93 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!την Πεμπτη εκανα τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικο!!την επομενη κιολας μερα εκανα β-χοριακη εξεταση και ο αριθμος ηταν 1620.Την Τεταρτη εχω την 1η μου επισκεψη στην γυναικολογο .με την βοηθεια της Παναγιας και εγω θα εχω το μωρακι μου τον Ιουλιο!!ευχομαι σε ολες σας μια ομορφη και ηρεμη εγκυμοσυνη!!!!!

Με το καλό κορίτσι μου!! Όλα να πανε τελεια Κ να κρατάς κ εσύ το καλοκαιράκι το μωράκι σου αγκαλιά!!!

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες Ιουλίου:)!Θα είμαι κι εγώ μια απο εσάς, καθώς περιμένω το 2ο παιδάκι μου κι έχω ΠΗΤ 21/7.Δυστυχώς το καλοκαίρι βίωσα μια παλλίνδρομη κύηση στην 10η εβδομάδα και εξαιτίας αυτού του γεγονότος είμαι λιγάκι αγχωμένη για την πορεία της εγκυμοσύνης.Ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά όπως στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.Σήμερα είχα τον 1ο μου υπέρηχο.Είδαμε το εμβρυάκι μας και την καρδούλα του να πάλεται.Έπίσης έκανα και τον πρώτο αιματολογικό έλεγχο.Ελπίζω όλες μας να κρατήσουμε στις αγκαλιές μας υγιή μωράκια το καλοκαιράκι του 2020.Φιλικούς χαιρετισμούς σε όλες σας:x

  • Μου αρέσει 7

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!! Γιώτα πολυ ευχάριστα τα νέα σου! Μπραβοοοο!! Συμφωνώ ότι η γιατρός δεν πρέπει να σε αγχώνει χωρίς να σιγουρευτεί πρώτα.                                                                          Κ εμείς μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό κ είναι όλα πολύ καλά! Ακούσαμε καρδούλα!!!!είμαι στην 8η εβδομάδα. Κλείσαμε κ αυχενική στις 20/12.λογω αραιομηνορροιας δεν μπορεί να υπολογίσει 100% ημερομηνία. Αλλά με βάση τον υπέρηχο η ΠΗΤ είναι 08/07.

Απο συμπτώματα, το στήθος κ εμένα κάποιες μέρες με ενοχλεί πολύ κ κάποιες άλλες λιγότερο.έχω συχνοουρια, δεν έχω καθόλου όρεξη για καφέ ενώ εγώ είμαι πάντα με ένα ποτήρι καφέ στο χέρι. Επίσης με πιάνει μια ξαφνική πείνα, πονάει η κοιλιά μου κ ανακατεύομαι.. πρέπει να φάω έστω κ μία μπουκιτσα κάτι οτιδήποτε. Αυτό στις άλλες 2 εγκυμοσύνες δεν το είχα.αυτά από μένα. Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όσες έχουν υπέρηχο ή χοριακη!!

  • Μου αρέσει 6

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...