Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί επίσης μια και συνεχίζεται...νιώθω πονοκέφαλο από την αριστερή πλευρά τύπου ημικρανία σχεδόν όλη την ημέρα ..είναι μέσα στα συμπτώματα της εγκυμοσύνης ήνα ανησυχήσω ;;;; 

Just now, tzina_liana είπε:

Μεγαλωσαμεεεεεε... Άρχισε να σχηματίζονται χεράκια ποδαράκια το κεφαλάκι έχω πάθει σοκ με το σπορακι μου 

Μπράβο!μπράβο!!το πιο ωραίο συναίσθημα είναι !!πόσο εβδομάδων είσαι τώρα ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

Μεγαλωσαμεεεεεε... Άρχισε να σχηματίζονται χεράκια ποδαράκια το κεφαλάκι έχω πάθει σοκ με το σπορακι μου 

Αχ τι ωραία!!!!! Ανυπομονώ να πάω κι εγώ την Τετάρτη!!!! Πόσο είσαι κορίτσι μου τώρα???

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ioannababy είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί επίσης μια και συνεχίζεται...νιώθω πονοκέφαλο από την αριστερή πλευρά τύπου ημικρανία σχεδόν όλη την ημέρα ..είναι μέσα στα συμπτώματα της εγκυμοσύνης ήνα ανησυχήσω ;;;; 

Μπράβο!μπράβο!!το πιο ωραίο συναίσθημα είναι !!πόσο εβδομάδων είσαι τώρα ;

οι πονοκεφαλοι εινηαι στα συμπτωματα απο οτι μου ειπε ο γιατρος μου

ειμαι 8εβ και 2ημ

Just now, Vila είπε:

Αχ τι ωραία!!!!! Ανυπομονώ να πάω κι εγώ την Τετάρτη!!!! Πόσο είσαι κορίτσι μου τώρα???

 

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tzina_liana είπε:

οι πονοκεφαλοι εινηαι στα συμπτωματα απο οτι μου ειπε ο γιατρος μου

ειμαι 8εβ και 2ημ

 

Αααχ μπράβο βρε κορίτσια μου σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας !ελπίζω να με αφήσουν να κοιμηθώ σήμερα πέρα απο την συχνουρία που είναι ψιλομόνιμη κάθε βράδυ!!!

Και εγώ διανύω την 8η εβδομαδα ,μεχρι την άλλη Τρίτη που θα πάω θα είμαι 8εβδ. και 3ημ. οπότε μακάρι να πάνε όλα καλά και να ειμαστε τυχεροί να το ζήσουμε κι εμεις αυτό το υπέροχο θέαμα !!:)

Καλό βράδυ σε όλες σας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πως είστε?

@Giwta1411 έχουμε κανένα νέο κοπέλα μου?

Black Friday σήμερα, θα κάνετε καμία καλή αγορά???

Καλημέρααα!εγώ παντως παρόλο που είχα ανακατοσούρες μια συντομη βολτίτσα για "coffee" ..χυμό δηλαδή χαχα!! στο κέντρο που γινόταν πανικός την έκανα !έψαξα και για καλσόν εγκυμοσύνης γιατι με τα φουστανάκια μας κυρίες μου ..το κανονικό μου καλσόν ούτε που θέλω να με πιέσει στην κοιλίτσα μου !!χαχαχα

Η μόνη αγορά που συμφέρει και την εκανα δώρο στον άντρα μου για το γραφείο του είναι 2 μέρες πριν on line μια Nespresso που στο site τις εχει μισή τιμή λόγω black Friday!!  

Πάντως απο την πολύ κλεισούρα στο σπίτι κάτι εγινε με αυτή τη σύντομη βόλτα...υποχωρησε και ο πονοκέφαλος σιγά σιγά !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όπως τα λες εκμεταλλεύτηκα την ευκαιρία μιας και είχαμε και ωραία λιακάδα και βγήκα! Τίποτα δεν ψώνισα αλλά και μόνο η βόλτα σου φτιάχνει την διάθεση! 

Δίκιο έχεις για το καλσόν, τις κοιλίτσες και τα μάτια μας!!!! :wub:

  • Χαχα 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γεια σας..είμαι κ εγώ έγκυος στην έκτη βδομάδα κ είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου.εκανα έναν μόνο υπέρηχο πριν κάποιες μέρες όπου είδαμε μόνο σάκο.ο γιατρός δεν φάνηκε να ανησυχει Μ ανανέωσε το ραντεβού σε τρεις βδομάδες αλλά εγώ όταν γύρισα σπίτι κ άρχισα τα κλασικά να ψάχνω από δω κ από κει αγχώθηκα γιατι δεν είδαμε κάτι παραπάνω.αυτο συν το γεγονός ότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα με έχουν στεναχωρήσει τόσο κ φοβάμαι.στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα τα πάντα από συμπτώματα ήμουν πολύ χάλια οπότε έχω συνδυάσει την εγκυμοσύνη έτσι κ οτιδήποτε άλλο με φρικαρει..δε θυμάμαι βέβαια ποτέ ξεκίνησαν τα συμπτώματα την πρώτη φορά να πω την αλήθεια ..αλλά πιάσατε το νόημα..αν καμία έχει περάσει το ίδιο θα θελα να ακούσω κάτι θετικό!μερσιι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tegan είπε:

Κορίτσια γεια σας..είμαι κ εγώ έγκυος στην έκτη βδομάδα κ είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου.εκανα έναν μόνο υπέρηχο πριν κάποιες μέρες όπου είδαμε μόνο σάκο.ο γιατρός δεν φάνηκε να ανησυχει Μ ανανέωσε το ραντεβού σε τρεις βδομάδες αλλά εγώ όταν γύρισα σπίτι κ άρχισα τα κλασικά να ψάχνω από δω κ από κει αγχώθηκα γιατι δεν είδαμε κάτι παραπάνω.αυτο συν το γεγονός ότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα με έχουν στεναχωρήσει τόσο κ φοβάμαι.στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα τα πάντα από συμπτώματα ήμουν πολύ χάλια οπότε έχω συνδυάσει την εγκυμοσύνη έτσι κ οτιδήποτε άλλο με φρικαρει..δε θυμάμαι βέβαια ποτέ ξεκίνησαν τα συμπτώματα την πρώτη φορά να πω την αλήθεια ..αλλά πιάσατε το νόημα..αν καμία έχει περάσει το ίδιο θα θελα να ακούσω κάτι θετικό!μερσιι!

Καλώς ήρθες και σου εύχομαι τα καλύτερα !μην αγχώνεσαι και εγώ την 6η εβδομαδα και 3 ημερών μόνο τους σάκους είδαμε !μια χαρά ήμουν απο συμπτώματα μόνο συχνουρία !τα περισσότερα μου εχουν ξεκινήσει τώρα που διανύω την 8η ανακατοσούρες,αναγούλες κλπ..όμως να θυμάσαι ότι η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και μοναδική κι ας ς είναι το 2ο παιδάκι !να είσαι θετική γιατί εχεις ενα σποράκι που τα νιωθει όλααα!:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ioannababy είπε:

Καλώς ήρθες και σου εύχομαι τα καλύτερα !μην αγχώνεσαι και εγώ την 6η εβδομαδα και 3 ημερών μόνο τους σάκους είδαμε !μια χαρά ήμουν απο συμπτώματα μόνο συχνουρία !τα περισσότερα μου εχουν ξεκινήσει τώρα που διανύω την 8η ανακατοσούρες,αναγούλες κλπ..όμως να θυμάσαι ότι η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και μοναδική κι ας ς είναι το 2ο παιδάκι !να είσαι θετική γιατί εχεις ενα σποράκι που τα νιωθει όλααα!:)

Αχ πώς να σ πω ευχαριστώ δε ξέρω!!!! Σ ευχαριστώ πολύ χρειαζομουν μια γυναικεία νότα αισιοδοξίας γιατί είναι νωρίς κ δεν το χω μοιραστεί με κανέναν ακόμα οπότε μόνη μου τρώγομαι! Σ ευχαριστώ πολύ πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

Tegan καλώς ήρθες! Κ εγώ ή αλήθεια είναι ότι στην 7-8η εβδομάδα άρχισα να έχω αναγούλες. Επίσης στην 6η που κάναμε υπέρηχο μόνο σάκο είχαμε δει! Στην 8η ξεκαθάρισαν όλα! Μην ανησυχείς, θα σου έλεγε ο γιατρός σου αν συμβαίνει κάτι! 

Tzina liana τι ωραία νέα! Ανυπομονώ κ εγώ!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι? 

Giwta πως είσαι? Κανένα νεότερο?? 

Κορίτσια κ εγώ με τέτοια λιακάδα δεν άντεξα, βγήκα όλη μέρα έξω.εχω άδεια από τη δουλειά, η πεθερά μου κράτησε κ τα μικρά μετά το σχολείο οπότε το ευχαριστήθηκα! Πήρα κ λίγα πραγματάκια αλλά όχι εγκυμοσύνης. Ελπίζω να μη τα πήρα τζάμπα. Πολυ αισιόδοξη είμαι μάλλον ε? Επίσης ήπια καφέ που είχα να πιω πολύ καιρό.. Τι να σας πω ούτε αναγούλες ούτε τπτ. Όλα στον δρόμο της επιστροφής με έπιασαν! Μάλλον θα το ρίξω έξω! 

 

 

  • Μου αρέσει 3

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tegan είπε:

Κορίτσια γεια σας..είμαι κ εγώ έγκυος στην έκτη βδομάδα κ είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου.εκανα έναν μόνο υπέρηχο πριν κάποιες μέρες όπου είδαμε μόνο σάκο.ο γιατρός δεν φάνηκε να ανησυχει Μ ανανέωσε το ραντεβού σε τρεις βδομάδες αλλά εγώ όταν γύρισα σπίτι κ άρχισα τα κλασικά να ψάχνω από δω κ από κει αγχώθηκα γιατι δεν είδαμε κάτι παραπάνω.αυτο συν το γεγονός ότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα με έχουν στεναχωρήσει τόσο κ φοβάμαι.στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα τα πάντα από συμπτώματα ήμουν πολύ χάλια οπότε έχω συνδυάσει την εγκυμοσύνη έτσι κ οτιδήποτε άλλο με φρικαρει..δε θυμάμαι βέβαια ποτέ ξεκίνησαν τα συμπτώματα την πρώτη φορά να πω την αλήθεια ..αλλά πιάσατε το νόημα..αν καμία έχει περάσει το ίδιο θα θελα να ακούσω κάτι θετικό!μερσιι!

Καλησπερααα!! Κ γω ειμαι απ αυτές που έχω πολύ λίγα πράγματα από συμπτώματα.. σκέψου είμαι 7εβδ κ 5ημερ κ σήμερα είχα τη πρώτη ανακατωσούρα κ αυτή μη σκεφτείς.. Ένα 10λεπρο κράτησε.. Όταν λοιπόν πήγα 5εβδομαδων κ3ημερ είδαμε κ εμείς μόνο σάκο.. τπτ άλλο το λεκιθικο ασκο ούτε τπτ..οπότε μην ανησυχείς.. αν ήταν κάτι θα στο λεγα ο γιατρός σου.. Αλλά σε καταλαβαίνω απόλυτα.. 

Κορίτσια μουυυ!!! Άκουσα κ γω το πιο ωραίο ήχο!!!! Καρδούλα !!! Πόσο υπέροχο συναίσθημα.. τι συγκίνηση.. Αφού το χω ηχογραφήσει κ το ακούω συνέχεια.. χαχαχα..Επίσης πητ 12/7!!! Είχα τόσο άγχος μεχρι τον υπέρηχο.. Επειδή ακριβώς δεν έχω κανα φοβερό σύμπτωμα αλλα τελικά..Το σπορακι μου μ ανταμείψε..το μόνο "κακο" είναι ότι είχα 2 σάκους άλλα τελικά τον έναν τι να απορρόφησε ο οργανισμός.. άλλα δε είναι αχάριστη..αρκεί που άκουσα μια καρδούλα!!! <3

On 28/11/2019 at 9:17 ΜΜ, Giwta1411 είπε:

Αρχίζει πιθανώς και παλινδρομεί.... Αυτό δείχνει... Δυστυχώς....

Υπομονή κοπέλα μου..

  • Μου αρέσει 3

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...