Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Σύμπτωμα εγκυμοσύνης...


Recommended Posts

Just now, Νινι2019 είπε:

Πήγα σήμερα δεν είχαν βγει ακόμα χθες αργία εδώ Γερμανία πφφφ... Ξαναεδωσα σήμερα χοριακη ελπίζω Πέμπτη να τα έχω... Και σήμερα ήθελα να δω αν εμφανίζεται σάκος.. Δεν τον είδαμε παραμονο πολύ έντονα υγρά και μια μικροσκοπική μαύρη κουκίδα που λογικά είναι ο σάκος ρε κορίτσια σήμερα δεν θα πρεπε να φανεί κάτι.. 4 εβδομάδων και 6 ημέρων!! Η ζητάω πολλά! 

Εσύ @vivi24τα πήρες τα αποτελέσματα? 

Ζητάς πολλά!! :-)

εγω πήγα 6 εβδ και 3 ημερών για τον πρώτο μου υπέρηχο κ τότε είδαμε το σάκο κ μια τοοοοσο δα κουκίδα μέσα που ήταν το αντράκι μου!!

Κάνε λίγη ακόμη υπομονή κ θα το δεις :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renez said:

Ζητάς πολλά!! :-)

εγω πήγα 6 εβδ και 3 ημερών για τον πρώτο μου υπέρηχο κ τότε είδαμε το σάκο κ μια τοοοοσο δα κουκίδα μέσα που ήταν το αντράκι μου!!

Κάνε λίγη ακόμη υπομονή κ θα το δεις :-)

Και σάκο και κουκίδα εγω μια μικροσκοπική τελιτσα είδα.. Ελπίζω να γίνει σάκος χαχαχα.. Ναι ξέρω βιάζομαι απλά αυτές οι πρώτες μέρες μου θυμίζουν την περσυνη μου αποβολη... Που δεν είδαμε ποτέ σάκο και η γιατρός μου λέει ηρεμήσε αλλα εύκολο να το λες.. Και οι χοριακες εδώ αργούν πάρα πολυυυ!!!! Δεν έχω ιδέα καν για την τιμή της χοριακης τπτ.. 

Αλλά ναι θα κάνω  υπομονή την επόμενη Τρίτη θα ξαναπαω θα είμαι 5 εβδομάδων και 6 ημέρων.. Τετάρτη αλλάζω βδομάδα πάντα. Ήθελα πιο μετά στη βδομάδα αλλά δεν είχε κενό η γιατρός..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Και σάκο και κουκίδα εγω μια μικροσκοπική τελιτσα είδα.. Ελπίζω να γίνει σάκος χαχαχα.. Ναι ξέρω βιάζομαι απλά αυτές οι πρώτες μέρες μου θυμίζουν την περσυνη μου αποβολη... Που δεν είδαμε ποτέ σάκο και η γιατρός μου λέει ηρεμήσε αλλα εύκολο να το λες.. Και οι χοριακες εδώ αργούν πάρα πολυυυ!!!! Δεν έχω ιδέα καν για την τιμή της χοριακης τπτ.. 

Αλλά ναι θα κάνω  υπομονή την επόμενη Τρίτη θα ξαναπαω θα είμαι 5 εβδομάδων και 6 ημέρων.. Τετάρτη αλλάζω βδομάδα πάντα. Ήθελα πιο μετά στη βδομάδα αλλά δεν είχε κενό η γιατρός..

Καλησπέρα .Η κουκίδα πρέπει να είναι μέσα στον σάκο...άρα υπάρχει σακος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofi_94 said:

Καλησπέρα .Η κουκίδα πρέπει να είναι μέσα στον σάκο...άρα υπάρχει σακος

Μακαριι.. Να είναι αυτό.. :) περίμενα και εγώ σάκο και είδα ίσα μια τελια.. γτ  η κουμπαρα στην 35η μέρα είχε δει κανονικά τον σάκο.. Μονο τον σάκο αρχικά και μετά από λίγες μέρες και τον '' κατοικο''. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η χοριακη της τρίτης 654 της Πέμπτης δεν την βρισκουν έλεος!!! Εγώ τι να καταλάβω το μόνο που καταλαβαίνω είναι ότι ίσως λίγη! Τ να πω... 

Λίγη δεν είναι 654???? Πφφφ δεν μπορώ!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Νινι2019 είπε:

Κορίτσια η χοριακη της τρίτης 654 της Πέμπτης δεν την βρισκουν έλεος!!! Εγώ τι να καταλάβω το μόνο που καταλαβαίνω είναι ότι ίσως λίγη! Τ να πω... 

Λίγη δεν είναι 654???? Πφφφ δεν μπορώ!!!! 

Καθόλου λιγο για τη βδομαδα Σου!! Εδώ ξεκινάνε και με 50 και κάτω από αυτό κιολας!! Το θέμα όμως είναι να διπλασιαστεί σε 2 μερες!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Καθόλου λιγο για τη βδομαδα Σου!! Εδώ ξεκινάνε και με 50 και κάτω από αυτό κιολας!! Το θέμα όμως είναι να διπλασιαστεί σε 2 μερες!

Μα γιαυτό νευριαζω.. Γιατί πήγα την προηγούμενη Πέμπτη και έδωσα χοριακη!! Και μετά ξανά την Τρίτη και μ έδωσαν μόνο της τρίτης την Πέμπτη δεν έγινε χοριακη μου λένε και λέω εγώ που για ποιο λόγο έδωσα αίμα.?? Και μου λέει θα το ψάξουν.. Έχω να πω απλά πως έμεινα Μ... Σ... 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Κορίτσια η χοριακη της τρίτης 654 της Πέμπτης δεν την βρισκουν έλεος!!! Εγώ τι να καταλάβω το μόνο που καταλαβαίνω είναι ότι ίσως λίγη! Τ να πω... 

Λίγη δεν είναι 654???? Πφφφ δεν μπορώ!!!! 

Ποσο είσαι; καθυστέρηση ή εβδ από τελευταία περίοδο; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib said:

Ποσο είσαι; καθυστέρηση ή εβδ από τελευταία περίοδο; 

Με βάση τελευταία περίοδο χθες μπήκα στην 5η εβδομαδα.. Η πρώτη χοριακη όπου χάθηκε έγινε στην 1η μέρα καθυστέρησης την δεύτερη όπου είναι 654 ήταν  η 6η μέρα καθυστέρησης... 

Είχα περσυ παλινδρομη με χαμηλές χοριακες γιαυτό και είμαι κάπως τώρα... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Με βάση τελευταία περίοδο χθες μπήκα στην 5η εβδομαδα.. Η πρώτη χοριακη όπου χάθηκε έγινε στην 1η μέρα καθυστέρησης την δεύτερη όπου είναι 654 ήταν  η 6η μέρα καθυστέρησης... 

Είχα περσυ παλινδρομη με χαμηλές χοριακες γιαυτό και είμαι κάπως τώρα... 

Δ ειναι πάντως ανησυχητικος ο αριθμος

Ευχομαι να βρεθεί κ η χοριακη που "χασανε", να δεις πως εξελίσσεται 

Ευχομαι όλα να πάνε καλά! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Νινι2019 είπε:

Μα γιαυτό νευριαζω.. Γιατί πήγα την προηγούμενη Πέμπτη και έδωσα χοριακη!! Και μετά ξανά την Τρίτη και μ έδωσαν μόνο της τρίτης την Πέμπτη δεν έγινε χοριακη μου λένε και λέω εγώ που για ποιο λόγο έδωσα αίμα.?? Και μου λέει θα το ψάξουν.. Έχω να πω απλά πως έμεινα Μ... Σ... 

 

Μη στενοχωριέσαι. Τι έκανες τωρα; έδωσες νέο αίμα για να δεις πώς εξελίσσεται μετά το 654;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Μη στενοχωριέσαι. Τι έκανες τωρα; έδωσες νέο αίμα για να δεις πώς εξελίσσεται μετά το 654;

Όχι.. Αν έδινα θα έδινα αύριο για να τα πάρω την Τρίτη.. Την τρίτη έχω ούτως ή άλλως ραντεβού.. Αν πάει καλά λογικά μια βδομάδα μετά θα πρέπει να ειανι λογικά γύρω στο 5000 άρα θα δω σάκο... 

Απλά άλλο ένα σκ να σκάσω.. τουλάχιστον θα ήμουν πιο ησυχη αν ήξερα ότι η πρώτη ηταν πχ 100  κι σε  5 μέρες έγινε 654...αυτο με έχει χαλάσει τη διάθεση!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Όχι.. Αν έδινα θα έδινα αύριο για να τα πάρω την Τρίτη.. Την τρίτη έχω ούτως ή άλλως ραντεβού.. Αν πάει καλά λογικά μια βδομάδα μετά θα πρέπει να ειανι λογικά γύρω στο 5000 άρα θα δω σάκο... 

Απλά άλλο ένα σκ να σκάσω.. τουλάχιστον θα ήμουν πιο ησυχη αν ήξερα ότι η πρώτη ηταν πχ 100  κι σε  5 μέρες έγινε 654...αυτο με έχει χαλάσει τη διάθεση!! 

Καταλαβαίνω!! Πόσο ανεύθυνοι είναι πια!! Έχω χάσει κι εγώ παιδάκι περσι, παλινδρόμησε στην 6η εβδομαδα. Εσυ ειχες μια αποβολη; Πώς νιωθεις τώρα; Εγω στην πρωτη εκγυμοσυνη ενιωθα οτι δε θα πάει καλά ενώ στη δεύτερη ότι ήρθε για να μείνει όπως και έγινε!! Σου εύχομαι το ίδιο να συμβεί και σε σενα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Καταλαβαίνω!! Πόσο ανεύθυνοι είναι πια!! Έχω χάσει κι εγώ παιδάκι περσι, παλινδρόμησε στην 6η εβδομαδα. Εσυ ειχες μια αποβολη; Πώς νιωθεις τώρα; Εγω στην πρωτη εκγυμοσυνη ενιωθα οτι δε θα πάει καλά ενώ στη δεύτερη ότι ήρθε για να μείνει όπως και έγινε!! Σου εύχομαι το ίδιο να συμβεί και σε σενα!!

Just now, Polly1 said:

Καταλαβαίνω!! Πόσο ανεύθυνοι είναι πια!! Έχω χάσει κι εγώ παιδάκι περσι, παλινδρόμησε στην 6η εβδομαδα. Εσυ ειχες μια αποβολη; Πώς νιωθεις τώρα; Εγω στην πρωτη εκγυμοσυνη ενιωθα οτι δε θα πάει καλά ενώ στη δεύτερη ότι ήρθε για να μείνει όπως και έγινε!! Σου εύχομαι το ίδιο να συμβεί και σε σενα!!

Μία αποβολη είχα ναι.. Νιώθω θέλω να νιώθω ότι θα παει καλά και το λέω. Ήρθε για να μείνει... Η ειρωνεία είναι ότι έμεινα ακριβώς τον ίδιο μήνα με περσυ, έκανα το τεστ ακριβώς όπως περσυ.. Γιαυτό και ελπίζω και σκέφτομαι η μάλλον προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά!! 

Δεν γίνεται κι φέτος να ζήσω το ίδιο.. Δεν θέλω κι δεν μπορω!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Μία αποβολη είχα ναι.. Νιώθω θέλω να νιώθω ότι θα παει καλά και το λέω. Ήρθε για να μείνει... Η ειρωνεία είναι ότι έμεινα ακριβώς τον ίδιο μήνα με περσυ, έκανα το τεστ ακριβώς όπως περσυ.. Γιαυτό και ελπίζω και σκέφτομαι η μάλλον προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά!! 

Δεν γίνεται κι φέτος να ζήσω το ίδιο.. Δεν θέλω κι δεν μπορω!!

Όλα καλά θα πάνε!! Μια αποβολή θεωρείται τυχαια και οι γιατροί δεν την αξιολογούν καν!! Σκέψου θετικά, ασχολησου με κάτι αλλο να πέρασει το ΣΚ.Να μας ενημερώσεις!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...