Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Σύμπτωμα εγκυμοσύνης...


Recommended Posts

Just now, Polly1 said:

Όλα καλά θα πάνε!! Μια αποβολή θεωρείται τυχαια και οι γιατροί δεν την αξιολογούν καν!! Σκέψου θετικά, ασχολησου με κάτι αλλο να πέρασει το ΣΚ.Να μας ενημερώσεις!!

Θα σας ενημερώσω :)) ελπίζω όλα να πάνε καλά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αρχικα ευχομαι απο καρδιας να εισαι!!!Και θα ηθελα να θεσω κ εγω ενα ερωτημα που με τρωει πολυ μεσα μου αυτες τις μερες..Κοριτσια πριν λιγες μερες παρατηρησα μια σκουρα γραμμουλα στη κοιλια μου απτον αμφαλο κ κατω και μια πολυ αχνοτερη απο αμφαλο κ πανω.Τελευταια μου περιοδος 9 Μαιου..Προσπαθουμε με τον αντρα μου για μωρακι εκανα τεστ κ ηταν αρνητικο..Παιρνω καθημερινα το φολικο και το glucophage Γνωριζει καποια κοπελα εαν βγαινει εκτος εγκυμοσυνης;;Η μηπως να περιμενω μηπως παρω χαρμοσυνα νεα σε λιγες μερες..Θελουμε πολυ ενα μωρακι προσπαθουμε καιρο!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαργκι είπε:

Αρχικα ευχομαι απο καρδιας να εισαι!!!Και θα ηθελα να θεσω κ εγω ενα ερωτημα που με τρωει πολυ μεσα μου αυτες τις μερες..Κοριτσια πριν λιγες μερες παρατηρησα μια σκουρα γραμμουλα στη κοιλια μου απτον αμφαλο κ κατω και μια πολυ αχνοτερη απο αμφαλο κ πανω.Τελευταια μου περιοδος 9 Μαιου..Προσπαθουμε με τον αντρα μου για μωρακι εκανα τεστ κ ηταν αρνητικο..Παιρνω καθημερινα το φολικο και το glucophage Γνωριζει καποια κοπελα εαν βγαινει εκτος εγκυμοσυνης;;Η μηπως να περιμενω μηπως παρω χαρμοσυνα νεα σε λιγες μερες..Θελουμε πολυ ενα μωρακι προσπαθουμε καιρο!!

Δε ξέρω αν γίνεται εκτός εγκυμοσυνης αλλά ξέρω πως στην εγκυμοσύνη κορίτσι μου δεν εμφανίζεται τόσο νωρίς..σκέψου εγώ κ στην ομάδα μου είμαστε στον 6ο μήνα κ στις περισσότερες δεν έχει καν εμφανιστεί ακόμη ενώ σε άλλες είναι πολυυυ άχνη κ άρχισε από τον 4ο μήνα να φαίνεται..

Εύχομαι να είσαι εγκυουλα βέβαια κ αν όχι τώρα το σύντομοτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Δε ξέρω αν γίνεται εκτός εγκυμοσυνης αλλά ξέρω πως στην εγκυμοσύνη κορίτσι μου δεν εμφανίζεται τόσο νωρίς..σκέψου εγώ κ στην ομάδα μου είμαστε στον 6ο μήνα κ στις περισσότερες δεν έχει καν εμφανιστεί ακόμη ενώ σε άλλες είναι πολυυυ άχνη κ άρχισε από τον 4ο μήνα να φαίνεται..

Εύχομαι να είσαι εγκυουλα βέβαια κ αν όχι τώρα το σύντομοτερο!!

Σευχαριστω πολυ!!!Της αδερφης μου κ στις 2 εγκυμοσυνες βγηκε στη 2η εβδομαδα ακομα κ σε μια αποβολη που ειχε της ειχε εμφανιστει στη 2η εβδομαδα κ ετσι καταλαβε πως ηταν..Μου φανηκε κ εμενα πολυ παραξενο αλλα οπου εχω διαβασει λενε πως η γραμμουλα εμφανιζεται μονο σε εγκυμονουσες κ ετσι αρχισα να εχω ελπιδες ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαργκι είπε:

Σευχαριστω πολυ!!!Της αδερφης μου κ στις 2 εγκυμοσυνες βγηκε στη 2η εβδομαδα ακομα κ σε μια αποβολη που ειχε της ειχε εμφανιστει στη 2η εβδομαδα κ ετσι καταλαβε πως ηταν..Μου φανηκε κ εμενα πολυ παραξενο αλλα οπου εχω διαβασει λενε πως η γραμμουλα εμφανιζεται μονο σε εγκυμονουσες κ ετσι αρχισα να εχω ελπιδες ...

Μακάρι κοπέλα μου,δε γνωρίζω αν βγαίνει τόσο νωρίς αλλά για να βγήκε στην αδερφή σου ίσως είναι κληρονομικό:)!!

Βέβαια 2η εβδομάδα εννοεις μάλλον την 4η..γιατί 2η εβδομάδα του κύκλου είναι συνήθως όταν έχουμε την ωορρηξία..στην εγκυμοσύνη πιάνεται ως πρώτη εβδομάδα η αρχή της τελευταίας περιόδου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Μακάρι κοπέλα μου,δε γνωρίζω αν βγαίνει τόσο νωρίς αλλά για να βγήκε στην αδερφή σου ίσως είναι κληρονομικό:)!!

Βέβαια 2η εβδομάδα εννοεις μάλλον την 4η..γιατί 2η εβδομάδα του κύκλου είναι συνήθως όταν έχουμε την ωορρηξία..στην εγκυμοσύνη πιάνεται ως πρώτη εβδομάδα η αρχή της τελευταίας περιόδου..

Σιγουρα τα ξερεις καλυτερα..Ευχομαι να τα μαθω κ γω συντομα.. Σευχαριστω για τις απαντησεις :)

Link to comment
Share on other sites

 Καλησπέρα κορίτσια....  Νινι  εμένα στης 28/5  ήταν 2.300 η χοριακη με τελευταία περίοδο 24/4  έχω ξεκινήσει ήδη και παίρνω  μαγνησιο, φυλλικο οξύ και από χθες ασβέστιο με D3 γιατί έχουν ξεκινήσει οι συναισθηματικές μεταπτώσεις....στην μικρή είχα πάει αν θυμάμαι καλά γύρω στην 7 εβδομάδα για χοριακη λόγου αστατου κύκλου αλλά δεν θυμάμαι πόσο ήταν....τώρα αυτό ούτε 5 εβδομάδων 2.300....τα δίδυμα ξέρει κανείς αν κάνουν  τέτοιες χοριακες ? ή θέλουν πιο μεγάλες ?ή τέλος πάντων για λιγότερο από 5 εβδομάδων είναι οκ και για 1 ? 

Link to comment
Share on other sites

@vivi24Όντως η χοριακη σου είναι μεγάλη αν σκεφτείς εγώ με τελευταία περίοδο 29.04 στις 2 Ιουνίου είχα 654.. Ξέρω ότι σε δίδυμη κύηση είναι υψηλά τα νουμερα αλλά θα το δεις στον υπέρηχο ποτέ έχεις? Εγώ αύριο και είμαι μέσα στην αγωνία!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια! 

Σήμερα είναι η μέρα του υπερήχου και έχω τρελή άγωνια.. 

Χθες 1 φορά το πρωί και μια το βράδυ είδα στο χαρτί καφεροζ υγρά και έχω λίγο φρικάρει και είχα και 2 φορές διάρροια... Ελπίζω να πάω και να είναι όλα καλά.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 hours ago, vivi24 said:

Νινι είχα υπέρηχο απο την 2ή μερα που το έμαθα... Καλά αποτελέσματα εύχομαι να μην είναι τπτ Αυτό που είδες

To eiδα χθες είδαμε σάκο και εμβρυικα στοιχεία... Δεν έχω ξαναβγάλει τπτ μου είπε η γιατρός ότι είναι παλιό αίμα απολύτως φυσιολογικό.. 

Τώρα περιμένω τον υπέρηχο για καρδιά!! 

Το συναίσθημα απλά τέλειο ελπίζω να έχουμε μια τελειομυνη εγκυμοσύνη :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vivi24 said:

Τέλειαααα!!! εγώ την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού.... σου έδωσε βιταμινες ? 

Παίρνω μαγνήσιο, Φ. Οξύ προγεστερόνη έκανα εξετάσεις για να δω βιταμίνες κτλ είναι όλες καλά αλλά παίρνω μια πολύβιταμίνη τη μέρα όπως και να χει. 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...