Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Σύμπτωμα εγκυμοσύνης...


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια καταρχήν ελπίζω να το γράφω σε σωστό θέμα γτ είμαι καινούρια....Θέλω την βοήθεια σας...τελευταία περίοδος 24/4 κύκλος από 30-33 μέρες...επαφές είχαμε 1-3-6-9-12-13-16/5....Από της 17 μέχρι και σήμερα έχω πρισμενο στήθος....Και σαν να μου έρχεται η περίοδος στης 9/5 ένιωσα ένα "τραβηγμα" χαμηλά...Υγρα είναι λευκά σαν γάλα να το πω.... τι γίνεται βρε κορίτσια? την ωορρηξία δεν την καταλαβαίνω λέτε να είμαι έγκυος? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vivi24 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια καταρχήν ελπίζω να το γράφω σε σωστό θέμα γτ είμαι καινούρια....Θέλω την βοήθεια σας...τελευταία περίοδος 24/4 κύκλος από 30-33 μέρες...επαφές είχαμε 1-3-6-9-12-13-16/5....Από της 17 μέχρι και σήμερα έχω πρισμενο στήθος....Και σαν να μου έρχεται η περίοδος στης 9/5 ένιωσα ένα "τραβηγμα" χαμηλά...Υγρα είναι λευκά σαν γάλα να το πω.... τι γίνεται βρε κορίτσια? την ωορρηξία δεν την καταλαβαίνω λέτε να είμαι έγκυος? 

Κορίτσι μου καλησπέρα!!!!Και με το καλό εύχομαι επειδή καταλαβαίνω ότι το θες να σου έρθει ένα μωράκι!!!!Τώρα με τις επαφές που είχατε υπάρχει πιθανότητα να είσαι έγκυος....αλλά τα συμπτώματα που έχεις τα έχουμε κ στην περίοδο συνήθως μοιάζουν....όποτε περίμενε να δεις αν θα έχεις καθυστέρηση...κ μην κάνεις τεστ θα απογοητευτείς χωρίς λόγο....απο την πρώτη μέρα της καθυστέρησης μια χοριακη θα δείξει...έτσι έγινε κ σε μένα!!!όποτε υπομονή λίγες μέρες ακόμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

@Thaliamp Καλημέρα εσενα πότε σου ξεκίνησαν τα συμπτώματα ? 

Εγώ την πρώτη φορά είχα συμπτώματα μια εβδομάδα πριν....πολύ έντονους πόνους περιόδου πολύ πρησμένο στήθος...και γενικά σαν να είχα ένα πρήξιμο.Η πρώτη φορά δεν πήγε καλά!!τώρα στη δεύτερη....είχαμε κάνει ελεύθερα κ ήμουν σίγουρη ότι είμαι....είχα συχνοουρια κ πρησμένο στήθος ...έκανα τεστ την ημέρα που περίμενα περίοδο και ήταν και τα δύο αρνητικά.....έκανα χοριακη την ίδια μέρα κ ήταν θετική!!!!:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!!! 

Εγώ περιμένω περίοδο σε 4 μέρες εδώ και περίπου 6 μέρες έχω μια κόπωση μια υπνηλία και έχει 3 μέρες που πονάει πολύ έντονα η θηλή στο στήθος μόνο στο άγγιγμα... Κράμπες σαν τράβηγμα στη μήτρα. 

Μετά από μια παλινδρομη που είχα εύχομαι να είμαι αλλά αν δε δω καθυστέρηση δε χαίρομαι αν και ειναι στιγμές που νιώθω ότι είμαι σίγουρα! 

Εύχομαι σε όλες μας που επιθυμούμε ένα μωράκι σύντομα να το αποκτήσουμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

34 minutes ago, vivi24 said:

@Νινι2019Καλησπέρα μαζί περιμένουμε την ακατανομαστη...τι κύκλο έχεις ?

@vivi24 29 μέρες είναι ο. Κύκλος μ... Σήμερα συνεχίζω να νιώθω έτσι απλά ένιωσα και έντονα κράμπες γνωστές περιόδου άρα λογικά έρχεται.... Αν και ελπίζω να μην έρθει και εύχομαι  ούτε σε εσένα!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

@vivi24 29 μέρες είναι ο. Κύκλος μ... Σήμερα συνεχίζω να νιώθω έτσι απλά ένιωσα και έντονα κράμπες γνωστές περιόδου άρα λογικά έρχεται.... Αν και ελπίζω να μην έρθει και εύχομαι  ούτε σε εσένα!! 

Εύχομαι να μην μας έρθει !!!Και στην προηγούμενη παρόμοια συμπτώματα είχες ? 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vivi24 said:

Εύχομαι να μην μας έρθει !!!Και στην προηγούμενη παρόμοια συμπτώματα είχες ? 

Καλημέρα! Στην προηγούμενη κοιμόμουν νον στοπ 13 και14 ώρες και γενικά όπου έβλεπα καρέκλα καναπέ κρεβάτι γινόμουν ένα.. Και 2 μέρες πριν κάνω το τεστ που ήταν κ αυτό που με έκανε να το κάνω ήταν ότι αηδίασα με το αγαπημένο μου πρωινό... Εκεί είπα κάτι γίνεται.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Νινι2019 είπε:

Καλημέρα! Στην προηγούμενη κοιμόμουν νον στοπ 13 και14 ώρες και γενικά όπου έβλεπα καρέκλα καναπέ κρεβάτι γινόμουν ένα.. Και 2 μέρες πριν κάνω το τεστ που ήταν κ αυτό που με έκανε να το κάνω ήταν ότι αηδίασα με το αγαπημένο μου πρωινό... Εκεί είπα κάτι γίνεται.. 

Τα συμπτώματα σου κορίτσι συνεχίζονται ?  έχεις μετρήσει θερμοκρασια ? εγώ μετρήθηκα και είχα 37.3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια εγώ κ στις 2 εγκυμοσύνες περίμενα μερα με την μέρα να μου έρθει περίοδος γιατί ένιωθα τραβήγματα στην κοιλιά.. αλλά αυτά τα τραβήγματα δεν ήταν από περίοδο αλλά από εγκυμοσύνη! Εύχομαι κ σε σας το ίδιο. Κάνατε κανένα τεστ?

Κορίτσια εγώ κ στις 2 εγκυμοσύνες περίμενα μερα με την μέρα να μου έρθει περίοδος γιατί ένιωθα τραβήγματα στην κοιλιά.. αλλά αυτά τα τραβήγματα δεν ήταν από περίοδο αλλά από εγκυμοσύνη! Εύχομαι κ σε σας το ίδιο. Κάνατε κανένα τεστ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! ελπίζω όλες να καταφέρετε αυτό που ποθείται τόσο πολύ!

Τα δικά μου θέματα πάνω κάτω τα ίδια...προσπαθούμε για παιδάκι όχι πολύ καιρό. Με άστατο κύκλο αλλά περίπου 30 ημέρες (λίγο πάνω λίγο κάτω) θα έπρεπε την Παρασκευή να μου έρθει η περίοδος...φυσικά και δεν άντεξα και έκανα τεστ (όχι το  πρωί) με αρνητικό αποτέλεσμα...

Συμπτώματα έχω κανονικα φυσικά και χθες το βράδυ είχα λίγα καφέ και λέω να ήρθε αλλά σήμερα τπτ. Θα ήθελα τόσο πολύ να είμαι αλλά δεν νομίζω...λετε να αντέξω μια εβδομάδα και να κάνω μετά β- χοριακή?

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vivi24 said:

Τα συμπτώματα σου κορίτσι συνεχίζονται ?  έχεις μετρήσει θερμοκρασια ? εγώ μετρήθηκα και είχα 37.3

Θερμοκρασία 36.3... Θα μου ρθει είμαι σίγουρη.. Οι θήλες μου πονάνε αρκετά αλλιως έχω μια γενική κούραση... Θα δείξει την Τετάρτη είναι να μ έρθει... Θα ενημερώσω.... 

3 hours ago, mama16 said:

Κορίτσια εγώ κ στις 2 εγκυμοσύνες περίμενα μερα με την μέρα να μου έρθει περίοδος γιατί ένιωθα τραβήγματα στην κοιλιά.. αλλά αυτά τα τραβήγματα δεν ήταν από περίοδο αλλά από εγκυμοσύνη! Εύχομαι κ σε σας το ίδιο. Κάνατε κανένα τεστ?

Κορίτσια εγώ κ στις 2 εγκυμοσύνες περίμενα μερα με την μέρα να μου έρθει περίοδος γιατί ένιωθα τραβήγματα στην κοιλιά.. αλλά αυτά τα τραβήγματα δεν ήταν από περίοδο αλλά από εγκυμοσύνη! Εύχομαι κ σε σας το ίδιο. Κάνατε κανένα τεστ?

Μακάρι.... Εγώ έχω εδώ και μια βδομάδα τραβήγματα και πρησμένες θήλες.. Ειδικά όταν περπατάγα με τράβαγε κάτω... Αλλα. Χθες είχα τα πόνακια της περιόδου γιαυτό ξενέρωσα... Τετάρτη περιμένω αν δεν έρθει Πέμπτη πρωί κιόλας κάνω τεστ έχω ήδη στο ντουλάπι.. Μακαριιιι αλλά δεν νομίζω :/

2 hours ago, evaki23 said:

Κορίτσια καλησπέρα! ελπίζω όλες να καταφέρετε αυτό που ποθείται τόσο πολύ!

Τα δικά μου θέματα πάνω κάτω τα ίδια...προσπαθούμε για παιδάκι όχι πολύ καιρό. Με άστατο κύκλο αλλά περίπου 30 ημέρες (λίγο πάνω λίγο κάτω) θα έπρεπε την Παρασκευή να μου έρθει η περίοδος...φυσικά και δεν άντεξα και έκανα τεστ (όχι το  πρωί) με αρνητικό αποτέλεσμα...

Συμπτώματα έχω κανονικα φυσικά και χθες το βράδυ είχα λίγα καφέ και λέω να ήρθε αλλά σήμερα τπτ. Θα ήθελα τόσο πολύ να είμαι αλλά δεν νομίζω...λετε να αντέξω μια εβδομάδα και να κάνω μετά β- χοριακή?

Θα έκανα άλλο ένα τεστ και μετά σίγουρα χοριακη... Γιατί με άστατο κύκλο όλα παίζουν.... Ελπίζω να είσαι αφού το θες τόσο..  :) μακάριιι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινι2019 είπε:

Θερμοκρασία 36.3... Θα μου ρθει είμαι σίγουρη.. Οι θήλες μου πονάνε αρκετά αλλιως έχω μια γενική κούραση... Θα δείξει την Τετάρτη είναι να μ έρθει... Θα ενημερώσω.... 

Μακάρι.... Εγώ έχω εδώ και μια βδομάδα τραβήγματα και πρησμένες θήλες.. Ειδικά όταν περπατάγα με τράβαγε κάτω... Αλλα. Χθες είχα τα πόνακια της περιόδου γιαυτό ξενέρωσα... Τετάρτη περιμένω αν δεν έρθει Πέμπτη πρωί κιόλας κάνω τεστ έχω ήδη στο ντουλάπι.. Μακαριιιι αλλά δεν νομίζω :/

Θα έκανα άλλο ένα τεστ και μετά σίγουρα χοριακη... Γιατί με άστατο κύκλο όλα παίζουν.... Ελπίζω να είσαι αφού το θες τόσο..  :) μακάριιι

Δεν κρατήθηκα έκανα αλλά τζίφος....πως σε καταλαβαίνω...Εγώ τώρα λέω ας έρθει για να ξαναπροσπαθησω...θέλω τόσο πολύ που με αγχώνει και αυτό δεν βοηθάει!

Αχ πραγματικά μακάρι να γίνει κάτι καλό σε εσένα!

Απλά και το τεστ να μην βγει θετικό και έχεις καθυστέρηση μην απογοητευθεί!!

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Κορίτσια εγώ κ στις 2 εγκυμοσύνες περίμενα μερα με την μέρα να μου έρθει περίοδος γιατί ένιωθα τραβήγματα στην κοιλιά.. αλλά αυτά τα τραβήγματα δεν ήταν από περίοδο αλλά από εγκυμοσύνη! Εύχομαι κ σε σας το ίδιο. Κάνατε κανένα τεστ?

Κορίτσια εγώ κ στις 2 εγκυμοσύνες περίμενα μερα με την μέρα να μου έρθει περίοδος γιατί ένιωθα τραβήγματα στην κοιλιά.. αλλά αυτά τα τραβήγματα δεν ήταν από περίοδο αλλά από εγκυμοσύνη! Εύχομαι κ σε σας το ίδιο. Κάνατε κανένα τεστ?

Εγώ δεν έχω κάνει τεστ έχω πρισμενο στήθος υγρα Όχι και πολλά θερμοκρασια 37. 37.3 έχω νιώσει τις προηγούμενες πόνο χαμηλά το Σάββατο μια "διαπεραστική σουβλια" για 2" περιμένω την Πέμπτη έχω περίοδο...Έχω ακόμα ενα παιδάκι αλλά δεν θυμάμαι και πολλά συμπτώματα από τότε έχουν περάσει 4.5 χρόνια αλλά σίγουρα θυμάμαι που έλεγα τώρα θα μου έρθει αλλά τίποτα...  για να δούμε.

Μακάρι κορίτσια να τα καταφέρουμε όλες σύντομα !!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...